Вимога носити шкільну форму є незаконною, – омбудсмен

За переконанням освітнього омбудсмена, шкільний одяг має відповідати можливостям родини

Вимога носити шкільну форму є незаконною, – омбудсмен

Будь-яка вимога до учнів щодо носіння обов’язкової шкільної форми є незаконною.

Про це під час прес-конференції сказав освітній омбудсмен Сергій Горбачов, повідомляє Укрінформ.

«За законом про освіту, про повну загальну середню освіту, будь-які рішення органів батьківського самоврядування не є обов’язковими, тобто батьки можуть їх виконувати, якщо вони з ними погоджуються. Будь-яка вимога щодо обов’язкової шкільної форми є незаконною», – заявив Горбачов.

Він закликав керівників закладів освіти не вимагати від дітей одягати те, що їм не подобається.

«Це вимога абсолютно незаконна за визначенням. Звісно, шкільний одяг має бути зручним, по сезону, і відповідати можливостям родини. Виставляти будь-які вимоги є неправильним і незаконним», – додав освітній омбудсмен.

Освіта.ua
20.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
797
Рішення СНБО теж лише рекомендаційні, то й що? А форма не лише урівнює всіх учнів, але й привід гордитися своєю школою, як бренд. Це необхідність, а не вимога. Нажаль, в Україні дійсно нема чим пишатися.
Якось так
Для 797: "Рішення СНБО теж лише рекомендаційні, то й що?" Хто Вам таку ДУРНЮ сказав? Рішення Ради національної безпеки і оборони України вводяться в дію УКАЗАМИ Президента України (частина 7 статті 107 Конституції України). Президент України на основі та на виконання Конституції і законів України видає УКАЗИ і розпорядження, які є ОБОВ’ЯЗКОВИМИ ДО ВИКОНАННЯ на території України. (частина 3 статті 106 Конституції України).
Makc
Если не перепутали с кучей квази-государственных псевдообразований, где всякие Лещенки получают от 200 тысяч в месяц, то наверно намекает на факт, что упраздненный ещё Порошенком-Вальцманом и изменённый Зеленским, СНБОУ всего лишь предлагает законные (читай: КОНСТИТУЦИОННЫЕ) решения, а гарант уже смотрит и подписывает под свою личную ответственность. Учитывая, кто там за "эксперты" и последние явно анти-конституционные указы (преследование неугодных судей ВКСУ, закрытие оппозиционных каналов без доказательств и суда, не говоря про аресты и прессинг и т.д.) это недалеко от истины. Там своя форма, впрочем, как и в тюрьмах.
Hexen
К чему спор? Все решения приходят от высоких мистеров из США, а говорящие головы и представители по вызову создают видимость бурной деятельности и пополняют заморские счета. У банановых республик такая судьба даже без бананов, разве что образно.
Коментувати
Іван
Вони й без нього ходять у клаптиках одягу,який ні на чому не тримається. Мабуть,це шлях в Європу.
Людмила Анатоліївна
Щось ранувато стартонув наш захисник. До 1 вересня ще далеченько, а він вже здіймає хвилю ненависті до школи та вчителів.
Местный
Будь-яка вимога до педагогів щодо носіння обов’язкової шкільної форми є незаконною.
797
Для Местный: хай одразу голі й рачком.
Hexen
Совместить права, свободы, модные тренды, телерантность и половое воспитание чтобы два раза не вставать? Зачётно.
Коментувати