МОН пропонує матеріали про безпеку дітей в інтернеті

Матеріали підвищуватимуть обізнаність батьків, учителів і дітей щодо можливих ризиків

МОН пропонує матеріали про безпеку дітей в інтернеті

Міністерство освіти пропонує вчителям і батькам скористатися матеріалами для підвищення рівня обізнаності щодо правил поведінки дітей у мережі, розміщеними на сайті МОН у розділі «Безпека дітей в інтернеті».

Як повідомили у відомстві, у зв’язку з тим, що ситуація в інтернеті є дуже небезпечною і швидко змінюється, необхідно постійно відслідковувати нові тенденції в цифровому середовищі, вчасно на них реагувати та підвищувати обізнаність батьків, учителів і дітей щодо можливих ризиків.

На цей час на сайті міністерства розміщені поради для батьків щодо організації взаємодії «дитина – інтернет – мобільний зв'язок» від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

У розділі можна ознайомитися з матеріалами уроків і квестів для різних вікових груп щодо безпечної поведінки в інтернеті.

Також на сайті розміщені рекомендовані Міністерством посібники для використання батьками та педагогами щодо навчання дітей безпечного користування інтернетом.

Спеціально розроблений чат-бот «Кіберпес» у Telegram і Viber допоможе дізнатися про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу, і анонімно отримати допомогу.

Окрім того, у Міносвіти нагадали, що в Україні діють телефони «гарячих ліній», за якими діти можуть отримати психологічну підтримку в разі, якщо вони потрапили в ризиковані для здоров’я ситуації, у тому числі пов’язані із соціальними мережами.

Національна дитяча гаряча лінія:

  • 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних);
  • 11-61-11 (безкоштовно з мобільних).

Водночас діють безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства (15-47) та безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства (116-123).

Також на платформі цифрової освіти ДІЯ можна переглянути освітній серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» про те, як убезпечити дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок і сексуального насильства.

ОЗНАЙОМИТИСЯ З МАТЕРІАЛАМИ

Освіта.ua
19.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
батьки
От по поводу "БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ" . Саме ж МОН загнало, запхало усіх в інтернет ( виконубчи зверху вказівки), щоб старші - студенти грали в онлайн-ігри за гроші, а менші і середнього віку відвідували різні сайти, бо в учнів набагато більше часу стало торчать в інтернеті, а тепер такі дуже добренькі про безпеку дітей в інтернеті, що шоб і вчителі за це відповідали. НЕ МОРОЧІТЬ НІКОМУ ГОЛОВИ!!!! мон одна із структур, що виконує отаку програму - забивання дітям мізків різним непотрібом. оце -визнайте, будь ласка. Замість того шоб протестувати проти онлайннавчання, то біжком і безприкословно виконували замовлення - із запихання дітей в інтернети....