Більшість учителів і батьків вважає дистанційку неефективною

Про це свідчать дані анонімного онлайн-анкетування учасників освітнього процесу

Більшість учителів і батьків вважає дистанційку неефективною

Понад 70% педагогів і 80% батьків вважають дистанційне навчання менш ефективним, ніж безпосереднє навчання в школі.

Про це йдеться в аналітичній довідці щодо організації дистанційного навчання в школах в 2020/21 навчальному році, створеній за результатами анонімного онлайн-анкетування учасників освітнього процесу.

Згідно з документом, лише 2,1% батьків та 1% учителів вважають дистанційне навчання більш ефективним, ніж навчання безпосередньо в школі. Натомість понад 82% батьків і 74% педагогів мають протилежну думку.

Серед проблем, які найбільш ускладнюють організацію дистанційного навчання, освітяни називають брак досвіду щодо використання спеціальних навчальних програм та електронних платформ і відсутність досвіду щодо організації дистанційного навчання.

Також серед факторів, які мають найбільш негативний вплив на організацію дистанційного навчання за допомогою цифрових технологій, більшість респондентів назвала обмежений доступ учнів до інтернету, відсутність цифрових пристроїв і недостатню цифрову інфраструктуру в закладі освіти.

Окрім того, значна частина освітян серед факторів, що впливають на недостатню якість дистанційного навчання, називає низьку мотивацію учнів.

Як відомо, опитування щодо організації дистанційного навчання проведене Державною службою якості освіти України з 2 по 9 лютого 2021 року. Участь у ньому взяли понад 270 тисяч респондентів, із них близько 68 тисяч учнів 9-х – 11-х класів, 158 тисяч батьків і 47,5 тисяч освітян (43 тисячі вчителів і 4,5 тисячі керівників закладів освіти).

ОЗНАЙОМИТИСЯ З АНАЛІТИЧНОЮ ДОВІДКОЮ

Освіта.ua
18.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тарас
А де ви бачили що більшість це критерій істинності? Більшість вибрала Зеленського, більшість не читає книжок, не ходить в музей, навіть якщо він під боком. Більшість кричала :"Розіпни його!!!!"Подивіться на ту більшість у школі яка тупо грає на мобілці і плювала на навчання. Більшість завжди впевнена у своїй правоті.
Іван
Треба зважати,що серед дописувачів є частина токсичних вчителів,яких не годуй,а дай покричати.Як правило,вони бояться нового,не володіють технологіями і збурююють колег на протести проти здорового глузду. З такими потрібно прощатись,однак законодавство їх захистить і вони й далі труїтимуть інших. Така правда життя.Он їх скільки нижче.
Мозг
Для Іван: Ору в голосину. У все большего числа родителей начинает печ пердак от осознания, что учителя все меньше и меньше носятся с их жеребенками. И учителям плевать, если ребенок не хочет учится. Не хочет - 7-8 и вперед, в светлое будущее) Вот только просыпается осознание, что блохххерами из них станут далеко не все, а идиоты пойдут только полы мыть))) А что касается увольнений учителей - правильно, нужно вообще всех уволить. Давно говорил. Нужно переходить на платное образование. Рыночек все расставит по местам. Ато дохера умные родители на халяву стали.
Коментувати
Злий вчитель
Я вам більше скажу: для переважної більшості учнів школа взагалі не асоціюється із навчанням. Для них це такий собі "дитячий садок" у який їх здали батьки, щоб займатись своїми справами. Тому їм "вшиско єдно" дистанціне чи ні. А от батькам вони вдома заважають. От "яжемами" і кричать по "неефективну дистанціку" :-)
Наталія
Не дистанційка не ефективна, а батькам не має безкоштовних няньок для їх чад! Якщо дитина не хоче навчатися, то чи в школі вона буде на уроках, чи дома на дистанційному навчанні - навчити його не можливо. Бо Н Е Х О ЧЕ ! А щоб хотіли діти навчатися - мало вчителя на уроці, потрібні батьки дома. А більшість батьків не хочуть виконувати свої обо’язки, хоча п.2 статті 25 Закону України"Про повну загальну середню освіту" реглвментує: "На батьків учнів, а також керівників закладів освіти, які виконують обов’язки опікунів дитини у випадках, визначених законом, покладається відповідальність за здобуття ними повної загальної середньої освіти."
Мозг
Для всех недовольных учителями и дистанционкой: Давайте, больше гона на учителей! Не сдерживайте себя=) Больше фантазии, громких фраз и заявлений, что "мы своих личинок учим сами, хоть мы и сами тупые11!1!". Правда там в соседней теме уже зовут хоть кого-то в учителя поработать... Аж на 2 года между прочим.) Но вы ж тупые, вы же не понимаете, что растет кадровая дыра? Что увольнение учителей+рост нагрузки на оставшихся = еще большее увольнение учителей + рост нагрузки + падение качества образования))) Исходя из новостей, затыкать дыру ближайшие лет 3-5 тупо некем. Но вы главное не останавливайтесь)))
Вадим Байдич
Заголовок та й зміст як у "жовтій пресі", в тій же аналітичній довідці безліч цифр та параметрів, а вибрали чомусь лише ось цей, найсуб’єктивніший
Іван
А чи була справжня дистанційка? Так.Але рідко де. Більшість адміністрацій самі не вміють дистанційно працювати.Вчителі,бачачи це,також не напружуються. Краще ж сидіти в зоні комфортного класу та підготувати урок-спектакль,ніж бути під постійним оком батьків,можливістю бути записаним. Краще покричати про відсутність компа,роутера,тепла чи холоду... І всі відступлять і все повернеться як і було при Яну Амосовичу. Консерватизм системи як скеля! Його не пройняти!
Серьога
Для Іван: яке ж Ти вумне!
!!!
Для Іван: браво!
Ірина
Ви озвучили не лише проблему дистанційеи, але проблему всієї нашої освіти... Приходить нова, молода вчителька музики, вмикає на планшеті музичку, я сама сидить грає на телефончику. От і вся освіта. А гроші капають. Діти під музичку теж грають на телефончику... І таке не тільки на уроках музики... Всіх влаштовує. Батьків: діти доглянуті, не крадуть, хату не спалять. Вчителька отримує зарплатню. Діти отримують свої іграшки. Тільки потім всі єахаються історіями про стоматологів, випадково вбивших пацієнтів. Хірургів, що зробили кесарів розтин чоловікові. Водіїв швидкої та поліціантів, які не вміють водити. А починається все в школі. Винувата не дистанційка, але вона ще більше все ускладнює...
Коментувати
Тарас
Більше 10 років навчаю по світу через іннет. Чудові результати. Вступають у престижні Виші Німеччини, США, Канади. Закупив прекрасне обладнання за свої гроші. Виставив освітлення з ЛЕД панелей, придбав гарний радіомікрофон. Регулярно отримую подяки від дітей і від батьків (преміальні). Свою техніку використовую на навчаня дітей у своїй муніципальній школі. 30% ігнорують мої заняття виставивши картинку у зумі і не вмикаючи мікрофон. 50% -60 % присутні але глибоко не орють. Але 10 -20% дають набагато кращий результат ніж очне навчання.Чому батьки не люблять дистанційку? Бо вона відкриває справжній стан речей - не вчиться у школі,гуляє , потім десь списав, десь викрутився. А іннет показує її справжні знання. В маленьких містечках може дистанційка і не потрібна, але в Києві саме то. Переповнені класи ідеально для ковіду. Учителі мруть. Ковід їм не записують. Мруть від ускладнень після ковіду.Дистант це для розумних учителів і вмотивованих учнів. А чи потрібно витрачати гроші на дурнів?
Ірина
Для Тарас: А ще кожній дитині треба окрему кімнату, окремий комп’ютер. Де взяти 6 кімнатну квартиру? А ще треба мати свою хімічну лабораторію, фізичну лабораторію, окремий кабінет біології з власним скелетом. Може Ваша дисципліна цього не вимагає. Вам повезло. А інші дисципліни - вимагають... І нехай вас оперує хірург, який вчився онлайн. Стриже перукар, який вчився онлайн. Возить водій, який вчився водити на комп’ютерних іграх... А
Тарас
Для Ірина: Я викладаю фізикуматематикуінформатику. Кімнату кожній дитині не треба - навушнички. Планшет можна купити за ціною 1-2 пляшок горілки. Та й кухня у вас є. Яка мета батьків у школі? Щоб вступив у крутий виш.Чи потрібна для цього фізлабораторія ? -НІ!!! Хоче подивитись досліди ? - їх мільйони в ютьюбі. А до вступу в МТІ я запросто готую по іннету розв’язуємо круті задачі і поліруємо теорію - і батьки сяють від щастя що не за 50 долярів а за 20.+ премія якщо вступить. І нехай мене краще оперує хірург який вчився онлайн - бо це дуже крутий хірург а не дурень який застряг у книжках випущених 40 років тому.Зараз усі круті операції проводять онлайн і хірурги з усього світу за ними спостерігають і вчаться. 90% того що я вмію зараз я отримав онлайн. Я безперервно вчусь сам в іннеті. Якщо ваша дитина не навчиться вчитись онлайн - успіху не буде
Оксана
А очі дитині, які вона зіпсує від безперервного сидіння перед екраном, також в інтернеті купити? А побігати на свіжому повітрі також? А поспілкуватися з друзями - в Тік-ток? І після Тік-току випити 40 таблетокт Но-шпи, бо там віртуальний друг так сказав?
Коментувати
Covid-19
Цілком згоден! Дітям потрібне живе спілкування, та якісні пояснення вчителів на уроках! До того ж, хоча моя мета досягнута - більше 1 млн. фоловерів по всій країні, це не межа. До кінця року у мене має бути 3 млн. фоловерів. Закликаю всіх адекватних людей, які не вірять у міфічний "коронавірус" вимагайте лише очного навчання для ваших дітей, знімайте самі, та змушуйте знімати інших людей кляті маски у громадському транспорті та приміщеннях! Ні в якому разі не вакцинуйтеся, оскільки це вакцина від неіснуючої хвороби, а значить у вас буде чимало побічних ефектів! І останнє, найголовніше - частіше активно відпочивайте та їздіть на морські та гірськолижні курорти!
Гена Завізіон, старий комуніст
Це не дивно. Немає головної складової - емоційного контакту учня з учителем. Учитися дистанційно - все одно, що отримувати їжу не через рот з його смаковими рецепторами, а безпосередньо в шлунок. Ні-ні, я не мав на увазі через інше місце на зразок жОПЗЖ.
Світлана
Більшість дітей сидить на онлайн-уроках з телефону. Екран навіть найкращого телефону маленький і інформація з нього сприймається не дуже добре. Це - головний чинник негативу.
Ольга
Для Світлана: більшість дітей не навчається дистанційно. Завдання у гугл-класі не можна вважати навчанням.
Ірина
Завдання це не дистанційна. Це екстернат. Діти з батьками все пропрацьовують і здають, це не дистанційна. Це екстернат. Вчителі, які навіть цієї різниці не розуміють, не вчителі зовсім. Є денна форма навчання, заочна, екстерн. Дистанційне теж може бути денним, заочним та екстернатним. Вчителі, яки працюють з екстернами тарифікуються лише за екзамени, та заліки. Можливо за контрольні та самостійні. За лекції, семінари, практичні, лабораторні їм оплачувати не мають права. Не можна вимагати здачу лабораторних робіт без лабораторій тощо. А наші вчителі отримують гроші за все. ..
Маргарита
Для Ірина: І дуже багато в Україні шкіл, які мають лабораторії з хімії, фізики? А в програмах освітніх ці лабораторні роботи прописані, вони мають проводитися, писатися, перевірятися, оцінюватися. То чому ви про це не пишете в міністерство (про незабезпеченість шкіл), а чіпляєтесь до учителів? Вони мають виконувати програму, забезпечені цим чи ні. Тим більше зараз можна проводити лабораторні в онлайн-лабораторіях. Але більшість батьків, як тільки чують слово онлайн, то готові вити на місяць. І давно ви стали спеціалістом по екстернату? Вчителі не розуміють, а ви дуже добре розумієте?
Коментувати
Ігор
Поганому танцівнику щось заважає. Якщо вчитель володіє сучасними методами і компютером а батьки зацікавлені проконтролювати щоб дитина відвідувала онлайн то різниці немає
Людмила Анатоліївна
Для Ігор: Кожна безграмотна особа намагається принизити вчителя. вчи граматику, а коментуй те, в чому не розумієшся.
Ольга
Ви вважаєте усіх безграмотними, крім вчителів? Поспішу Вас засмутити. Батьки мають також вищу освіту, й не одну, працюють на престижних посадах, в т.ч. на контролюючих посадах). Тепер будуть брати у школу людей з вищою непедагогічною освітою, бо зробили висновок, що батьки змогли пояснити уроки дітям в той час, коли шановні вчителі з педагогічною освітою (майже канонізовані), відпочивали і відпочивають на дистанційці. Тому бажаючі все зможуть, не переживайте! А обзивати дитину може будь-хто, для цього не обов’язково мати педагогічну освіту.
Маргарита
Для Ольга: Супер. Поки вчителі відпочивали на дистанційний, під дверима шкіл вже вишикувались черги із тисяч людей з вищими освітами, які страшенно бажають вчити дітей у школі. Ви, мабуть, найперша? І що, невже таку розумницю та й не взяли? Ви ж змогли пояснити уроки дітям, вперед, школи чекають на вас, мудрих, розумних, креативних, все знаючих, все уміючих, особливо молоти язиками в мережах. Де ж ці бажаючі слухати щоденно і щохвилинно скиглиння, істерики недобатьків, яким поперек горла їхні ж діти??? Де бажаючі щодня бачити тупих і ледачих учнів, які максимум, що вміють, це лазити по інтернету і шукати там пригоди на свої дурні голови (приклади це події в Умані, Боярці)??? Мовчала б уже, майбутня супервчителька!
Коментувати