ВООЗ рекомендує не закривати школи, - Радуцький

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує дозволяти традиційне навчання у школах

ВООЗ рекомендує не закривати школи, - Радуцький

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує владам країн дозволяти традиційне навчання у школах.

Про це в інтерв'ю партійному сайту «Слуга народу» розповів голова Комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, коментуючи ситуацію щодо роботи шкіл та дитячих садків.

«На думку ВООЗ, влада має дозволяти традиційне навчання в школах та садочках і закривати їх тільки за найкритичніших ситуацій. За даними МОЗ, у школах хворіють менше 1% учнів, персоналу та вчителів. Тож наразі діти навчаються, і змін не планується», - сказав Радуцький.

Також він зазначив, що Україну чекає збільшення кількості захворювань у зимовий період – як, власне, і весь світ.

«Але держава робить все, щоб пережити новий «шторм». Пандемія закінчиться тоді, коли завершиться розробка та реєстрація вакцини і розпочнеться вакцинація населення. Ми на цьому шляху, і Президент докладає всіх зусиль, щоб Україна була серед перших країн, які отримають вакцину», - сказав Михайло Радуцький.

Освіта.ua
18.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Нат
сволота, перепрошую. Ви з Верховної ради одразу в феофанію їдете, а вчителям ні тестів, ні ліків, ні лікарняних..
Ігор
Жодного навчального закладу сьогодні немає в країні, який би повністю дотримувався санітарних норм. Це також стосується інших місць масового скупчення людей (магазини, транспорт, заклади харчування, розваг та інші). Дорослі люди не відповідально до цього ставляться, наражаючи на небезпеку інших громадян країни, порушуючи вимоги. І не дивно, що кількість заражень коронавірусом зростає дуже швидко, починаючи з вересня (в 7 разів). Більшість ВНЗ та коледжів працюють дистанційно або змішано і це значно зменшує кількість захворювань в колективах. На відміну від ВНЗ школи працюють, викладачі хворіють на коронавірус та помирають, а діти наражають на небезпеку своїх дорослих родичів. В цьому випадку не допоможуть часткові обмеження, потрібно на декілька тижнів закривати всю країну. А школи максимально переводити на дистанційну роботу навіть на декілька місяців. В іншому випадку медична система не витримає. Сьогодні вже місць в інфекційних лікарнях немає, навіть в коридорах.
Володимир
Для Ігор: нельзя закрывать всю страну. Это ну уж слишком негативно будет влият на економику
Местный
Для Володимир: экономика и так в ж*пе... надо спасать людей.
Коментувати
Степан
За умови 50% захворювання дітей влада, тільки тоді заявляє, що переведе на дистанційне форму навчання. За таких умов, хто візьме на себе правову відповідальність за життя дітей, батьків та інших членів сім’ї. Окрім того, хто буде з малолітніми дітьми, якщо важко захворіють батьки, які не мають родичів.? Доречно нагадати, що в нас "безкоштовна" медицина тільки на папері. За умови захворювання чи Ви п. Радецький гарантуєте профінансувати курс лікування та догляд за дітьми, які можуть залишитись без батьків, якщо ні, то прийміть виважене рішення щодо дистанційного навчання.
Тарас
Виходьте з профспілок - нехай починають чесатись, поки учительські трупи не лежать по вулицям
Богдана
Закрити потрібно все, терміново, щоб сповільнити цю страшну статистику смертності й зараження!!! Цифри почали стрімко рости після завершення осінніх канікул. Краще пересидіти вдома кілька тижднів, ніж втратити когось близького. 1%-це брехня, хворих вчителів, учнів та їх найближчих родичів дуже багато, а тестуватися на коронавірус не дозволяють безкоштовно. Одумайтесь, всі цивілізовані країни позакривались, щоб не було запізно й Україна не потрапила на 1 місце ковідного антирекорду. Нація вимре
Рут
Для Богдана: Ну ты тупой. Даже если и попадет на первое место, то ты об этом никогда не узнаешь. Ты вот подумай откуда взялася сегодня инфа про 13300. А пруфы есть? Тебе любую статтсттку нарисуют. И ты схаваешь.
Коментувати
Тарас
Для Ірина: отакі ідіотки випустять дитину на мінне поле пограти у футбол. Бо дітям треба рухаться і соціалізуватись. Вони своїх дітей знайшли на мусорці - не жалко. Як умре -підуть на мусорку і ще знайдуть. Ну а вчителів тим паче не жалко - Мон заявило що в Україні 56 000 лишніх учителів - як повмирають то пенсії платити не потрібно. Вольодя з ара Хамією -тітані міслі!!!
Ірина
Для Тарас: На футбол-обов’язково.Адже життя-це рух.Це запорука міцного здоров’я і хорошого імунітету.До речі,і для дорослих також.Шкода,що не всі це розуміють...
Коментувати
Ира
Чому навесні, коли у нас в Харкові не було жодного хворого, було доцільно закрити школи на карантин? Не можна навіть дитині було вийти на вулицю у двір сісти на гойдалку. А тепер коли кожного дня близько1000 хворих, діти ходять до школы і сидять там по 6-7 годин у класах по 35 учнів. А глава МОЗ розказує, що школи закривати не має сенсу.
Володимир
Для Ира: потому что тогда это было что-то новое. А сейчас почти всем пофиг на него
Коментувати
родитель
Сидит отмороженный рассуждает про рекомендации... Закрывайте срочно школы, уроды - у людей нет по 300$ в сутки в феофаниях лечиться!
Bambasa
А ви вірите в те, що прочитали? Ви бачили ці рекомендації? А хто вирахував цей 1%?
Юля
Чому із егоїстичних бажань влади діти повинні хворіти? Що означає "тільки колись гуляли 50% дітей та вчителів захворіють школу відправлять на карантин" поясніть це! Владо ,що ви цим вчинком хочете добитися? Діти не повинні страждати! Зробіть хоть щось з цим.
Кеп Очевидність
Давайте, нарешті, визнаємо той факт, що освіту просто вирішили знищити. Добити. Цілеспрямовано та цинічно. Дивлячись своїми "чесними" очима з екранів телевізорів, нам розповідають про досвід топових країн світу. Країн, в яких людина за 8 робочих днів заробляють собі на новий айфон, а те що може їх медицина - у нас вважається магією. Країн, які першими отримають вакцину та мають змогу вакцинувати всіх, хто цього буде потребувати. Країн, в яких не розкрадений ковідний фонд на дороги, не просрана медицина. Прикриваючись думкою ВООЗ (на яку ці країни начхали) влада приймає рішення, які протирічять одне одному (карантин на вихідних - бо капець, але школи відкриємо - там безпечно. Серйозно?!). Дуже скоро навчати стане нікому. Як стало нікому лікувати. І це не жарти. Крах освіти - крах нації. Доречі, стосовно відсотків... Як їх порахували, якщо в нас тестування немає? Чи нема тесту - значить здоровий, а пневмонія - то вітром надуло? Жах і ганьба! Сил нам пережити все це!
Рут
Для Кеп Очевидність: Бабы еще нарожают. Кстати, ты не отвлекайся от темы голодомора. Как никак 24 число скоро. Гои должны смотреть назад, а не думать о насущем и будущем.
Коментувати
Местный
Сегодня очередной антирекорд ...но речь уже не о заболевших (хотя и там тоже за 13К перевалило), а про умерших... 257
Ігор
ВООЗ у уже оголошувало "авторитетну" думку стосовно COVID 19 на початку року. І щодо "авторитетної" думки ВООЗ стосовно COVID 19, у адекватних людей повинна вже давно оформитись адекватна і твереза позиція. Але це у адекватних людей...
Тарас
Для дебільної Ірини: шкільні класи це 35 учнів на манюсінький кабінет. Усі без масок 6 годин разом. 1 захворів і хворі півкласу несуть заразу додому.Учора мені дитина розповідала що у неї пропав нюх -хахахахаха- і смак але в школу вона ходить бо температури немає а паааабщаться с паааадругамі надо. І докажи їй якщо вона така тупа як Ірина. І допустити на уроки ми зобовязані бо довідки про ковід у неї немає
Ірина
Для Тарас: Я розумію вчителів,вони із груп ризику.Але не розумію ситуації,коли люди вимагають,щоб їм дозволили не виходити на роботу,і при цьому отримувати зарплату.Вимагайте підвищення зарплат від держави,страхування на випадок хвороби!Дистанційна освіта - це неякісна освіта,це не вихід із ситуації на довготривалий термін.Так можна тиждень-два "повчитися",але не більше.Краще тоді взагалі школи закритина рік,відправити вчителів у відпустки,раз вже такі небезпечні школи.Але створювати ілюзію навчання,яке не приносить бажаних результатів,не треба.І навіть у цьовипадку не допоможе,бо їх все одно доведеться відкрити,і ситуація повториться.Сумніваюся,що хтось буде вакцинувати дітей.
Оксана
Для Ірини: ніхто з нашого покоління ще не переживав пандемії, і нехтувати нею не треба. Ми не знаємо, що буде попереду. Треба розставити пріоритети. Дистанційна освіта може бути досить продуктивнею, і якщо у Вас вона не працює, то Ви також можете вимагати її продуктивної роботи.
Ірина
Діти завжди повинні бути в пріоритеті,бо це наше майбутнє.Залишити дітей без доступу до знань,заборонити дозвілля(адже більшість дитячих творчих гуртків знаходяться в школах,бо це зручно і близько від дому)-це те саме ,що залишити дорослого без роботи і хоббі.Але тут не та ситуація,де хтось має бути в пріоритеті,а хтось -ні.Тут повинні всі мати рівні умови,тим більше,коли мова йде про дітей.Права дітей повинні бути на рівні з дорослими.Ставитися до них треба як до рівноправних членів суспільства,а не як до загрози
Коментувати
Оксана
Який там 1%? Якщо писати від ліхтаря, як у нас у Харкові, то були попереду по захворюваності, а потім зменшили цифри навпіл, і все добре: в новинах не показують, не сварять - впоралися. Отак и Радуцький спирається на свою статистику та рекомендації ВООЗ. Дитячий колектив завжди був розсадником хвороби, і все було б нічого, якби не нова хвороба, яка зачепить всю родину. А в нашій країні розраховувати можливо тільки на себе, бо про ситуацію в лікарнях ми вже чули, і щоб пролікуватися учій родині грошей і сил потрібно багато. То дистанційне навчання 5-11 класів було б логічним в такий ситуації, але з логікою у нас погано: пішли на дистанційне навчання в красних зонах, коли було 7000 хворих на добу, потім поміняли правила гри, стали всі помаранчевими, і повернулися до школи вже коли 12500.
Оксана
Таке враження, що всі коментарі замовні - "закрийте школи, закрийте, закрийте..." А в тих, хто пише ці коменти, хоч діти є? Якби були, то таких дурниць не писали б. Дітям потрібна школа, нормальне очне навчання, друзі, а не сидіти і псувати очі і психіку перед комп’ютером. Вчителі хворі? Щось ніхто, підкреслюю - ніхто з усіх моїх знайомих вчителів не звільнився з роботи, не пішов на пенсію зі страху перед коронавірусом. Так, хворіють і діти і вчителі, посидять вдома, перекашляють, перешмаркають - і далі до школи. Як і кожного року. Заразитися можна не тільки в школі, а й у дворі, дитячому майданчику, в супермаркеті - що, довіку в бункері просидіти?
Местный
Для Оксана: я не желаю ни Вам, ни своим врагам, никому пережить всё то, что переживают больные COVID в больницах... "посидять вдома, перекашляють, перешмаркають" - идите это расскажите тем, что на ИВЛ... или расскажите это родственникам умерших.. Я в начале сентября переболел лёгкой формой, а сейчас госпитализирован с средней тяжестью, ибо заболел я COVID второй раз... Я не пенсионер, мне 34 года.
666
Для Оксана: Какая же ты тупая. А твои п@здюки не портят зрение, психику и здоровье в бл@@ских школах? Прям не школы, а санатории, да? Тупая дегенератка. Нaх@я ты вообще рожала? Чтобы в шкалку отдать? Собственных детей в чужие руки? Какие же ублюдочные родители в нашей стране. Перцовкой вам в лицо.
Тарас
Для Оксана: не звільняються не тому що не страшно, а тому що жити немає на що. Не всі як чоловік зеленої прокурорки по 715 000 на виході отримують.4 моїх знайомих померло, 1 на інвалідністю з половиною легень. Зелені падлюки понакручували собі зарплат- премій а учителі вмирають. Степанов давно говорив що захворіло 10000 учителів і 5000 учнів .Смертність від ковіду 2,5 %.
Коментувати
Ірина
Розумно.А всім,хто тут кричить,пора на ситуацію тверезо глянути.Шкільні класи-це обмежені колективи,які легко ізолювати у випадку зараження когось з учасників.І не порівнюйте з транспорспортом чи супермаркетами,бо це стихійні зібрання,у яких неможливо відслідкувати контакти.Тому і дозволено працювати школам до першого випадку.А потім - клас на ізоляцію.А тут постійно якась паніка.Діти теж повинні мати шанс на більш-менш нормальне життя в часи пандемії.Тим більше,що вакцинація дітей взагалі під питанням.Діти не можуть бути заручниками ситуації і крайніми у цьому випадку.Треба в першу чергу до них ставитися як до особистостей і враховувати їхні інтереси.
Тарас
Для дебільної Ірини: шкільні класи це 35 учнів на манюсінький кабінет. Усі без масок 6 годин разом. 1 захворів і хворі півкласу несуть заразу додому.Учора мені дитина розповідала що у неї пропав нюх -хахахахаха- і смак але в школу вона ходить бо температури немає а паааабщаться с паааадругамі надо. І докажи їй якщо вона така тупа як Ірина. І допустити на уроки ми зобовязані бо довідки про ковід у неї немає
Тарас
Для Ірина: дебільне, які контакти можна відслідкувати, якщо вони на перерві гасають і обнімаються з півшколи без масок. Де таких безмозглих ірин клепають
Ірина
Для "розумного"Тараса.Якщо ти вчитель,то ти не на своєму місці.Ти безграмотне хамло,чого ти можеш навчити дітей?А ті,що дійсно вчителі,а такі,дякувати Богу,є,помаленьку вчаться давати собі раду в цій ситуації.Класи можна поділити і ходити через день,зробити перерви в різний час,скоротити перерви і.т.д.Це все практикується по школах.Чомусь ніхто з водіїв маршруток чи працівників супермаркетів не кричить,що треба закривати торгові центри і зупиняти транспорт.Адже ніхто не хоче залишитися без роботи,без зарплати.Це робота вчителя прийти в школу і провести заняття,а обов’язок держави забезпечити доступ до освіти усіх громадян.А тут спробували смак дистанційного навчання такі халявщики ,як Тарас,і виступають .Справжні вчителі вже давно оцінили всі"переваги"дистанційного навчання .І не хочуть до нього вертатися.А з батьками дітей,які в школу ходять з симптомами ковід,провести бесіду.І проблема вирішиться.До речі,мої діти не втрачали нюх чи смак під час того,як хворіли коронавірусом.
Коментувати
Яна
Діти - це діти. Ну не будуть вони, ніколи в житті, на уроках, сидіти з маскою, не смикаючи її, не будуть ходити шкільними коридорами по якійсь дебільній ’’розмітці’’... Всі ці норми для шкіл - нонсенс! А вірогідність інфікування - на рівні з громадським транспортом, а то й вище
Ира
В Харькове тоже очень нужно дистанционное обучение. У моих детей в классах тоже больше 30 человек. Повторяюсь дети не в состоянии соблюдать карантин. Их заставили, у нас в школе, сидеть в масках на уроках, но это бесполезно, они закрывают маской только рот, она мешает, дети маску постоянно дёргают, трогают грязными руками лицо.Дети когда заболеваю им не делают тесты. Учителя болеют. Вчера умерла учительница. Это была первая учительница моего ребёнка. В школе стоит фотография и свечи. Ребёнок плачет второй день. Остановите беспредел. Перевидите детей на дистанционное обучение!
Оксана
Для Ира: +100%, но новоизбранный мер лечится от ковида в Германии, ответственность на себя брать некому, потому уйти сможем только со всей страной
Коментувати
Тарас
Повторюсь. А дистанційку хочаб у Києві запустить ума і совісті немає? Уся Москва на дистанційці як і усі великі міста росії. Бо Собянін думає за учителів і дітей а наш ударений в голову мер умотав за кордон відпочивать. КМДА розповідає що працюючі в реалі школи і хворі діти та вчителі це ХАРАШО. Ще місяць тому було 10 000 хворих учителів із них 2,5 % померли. Лікарі не ставлять діагноз ковід якщо він у легкій формі і учителів посилають на уроки заражати інших. Директори, якщо у вас є хоч краплина совісті, вимагайте дистанційку а не дешевих тестів , адже найбільш заразні люди в перші 2 дні хвороби, коли ще ніяких симптомів немає
Яна
Для Тарас: Не лише у Києві. Треба всюди. Залишились декілька областей, де поки що, ситуація більш-менш, у інших - *
Тарас
Для Яна: згоден
23456
выживут сильнейшие :) Вы еще подождите: вот изобретут вакцину... закупят самую дешевую... и будут заставлять всех учителей колоться за свой счет... только платить надо будет как за самую дОрогую :))) Можете скринить. Ухаха и все будут платить, ведь за медкомиссию уже Заплатили а до этого сами все в школу за свой счет тащим... потому что нет у украинских учителей чувства собственного достоинства.
Коментувати