Школа в період карантину: умови, правила, рекомендації

Затверджені МОЗ правила та рекомендації щодо організації навчального процесу на період карантину

Школа в період карантину: умови, правила, рекомендації

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов презентував затверджені Міністерством охорони здоров’я правила та рекомендації щодо організації навчального процесу на період карантину.

«МОЗ має на меті зробити навчання дітей максимально безпечним та комфортним. Для різних класів та груп рекомендовано встановити різний час початку занять та перерв. Різниця може складати буквально 15 хвилин, але це вже зменшить ризик інфікування», — зазначив Максим Степанов.

Очільник міністерства наголосив, що 1 вересня навчальний процес почнеться в усіх регіонах, окрім адміністративно-територіальних одиниць з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки.

За рекомендаціями МОЗ, усі навчальні заклади повинні бути забезпечені достатньою кількістю безконтактних термометрів, дезінфекторів, антисептиків для рук, засобів особистої гігієни та індивідуального захисту. На вході до навчального закладу мають бути встановлені антисептики, а учні перед уроками повинні мити руки з милом. Перед початком робочого дня увесь персонал проходить  температурний контроль.

Функціонування у школах груп подовженого дня допускається за умови, що керівник закладу забезпечить дотримання під час їхньої роботи рекомендацій МОЗ щодо організації освітнього процесу.

Міністерство також рекомендує проводити заняття з деяких предметів (на розсуд учителя) на свіжому повітрі і максимально скоротити пересування дітей між класами.

Діти 1–4 класу можуть не використовувати маски. Всі інші учні повинні заходити та ходити по школі у масках, але можуть не користуватися ними під час занять.

Харчування у школах має бути організовано так, щоб дотримуватися відстані 1,5 м між столами та 1 м між дітьми. Забороняється використання формату “шведський стіл”.

У разі виявлення симптомів захворювання у дитини під час занять на неї треба надіти маску, відвести в окреме приміщення та повідомити батьків. Після цього вони мають звернутися до сімейного лікаря, який забезпечить приїзд бригади «швидкої», якщо цього потребує стан дитини. Рішення про ізоляцію контактних з хворим осіб прийматиме лікар-епідеміолог після підтвердження випадку COVID-19.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРАВИЛА

Освіта.ua
28.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анатолій
Шановне пані і панове.Вдумайтесь про те,що Ваші діти зовсім не захищени на уроках фізкультури.Хвора дитина отримала м"яч,передала здоровій і т.д.За урок можлива захворюваність на 1000 процентів.От Вам і безпека,маски,дистанція ,антисептики.На мій погляд половину предметів дистанційно це буде розвантаження школярів(музика,малюв... ання,фізкультура,труд... ове... і т.д.
Учитель
1. "Рішення про ізоляцію контактних з хворим осіб прийматиме лікар-епідеміолог після підтвердження випадку COVID-19." А скільки днів пройде поки лікар-епідеміолог отримає підтвердження? І скільки днів учні класу де був хворий будуть контактувати з сотнями учнів школи? 2. За які кошти лікуватиметься учитель, який заразиться на робочому місці? 3. Скільки коштуватиме учителю зробити терміновий тест на COVID-19, якщо у нього будуть ознаки ГРВІ? Чи йому не виходити на роботу 10 днів, поки будуть робити аналіз в державній лабораторії? Як оплачувати заміну уроків таких учителів? Чи будуть в такому випадку видавати лікарняний?
Господин
Для Учитель: Чего вы метушитесь? Это только первый год такая система. В процессе все самоорганизуется. В следующем учебном году уже будет привычнее и легче.
Учитель
«Самоорганизуется, будет привычнее и легче...» - за чей счёт? За счет учителей. Старая совковая технология управления пустить все на самотёк, только собирать «пенку» для себя любимого.
Господин
Для Учитель: Ближайшие минимум 5 лет учебный процесс будет проходить в таком формате. Не нравится - увольняйтесь.
Коментувати
Оксана
А для вузов будут какие-то рекомендации? Съедутся студенты со всех уголков страны, в том числе из "красных"?
Мда
Якщо ви не хочете після жовтої зони потрапити у помаранчеву, а після неї у червону. Уже в жовтій зоні навчання має бути по групах. Тоді будете мати шанси довше провчитися.