МОН: залишки субвенції можна витратити на дистанційну освіту

МОН рекомендує використовувати зекономлені кошти на проведення дистанційного навчання

МОН: залишки субвенції можна витратити на дистанційну освіту

Залишки коштів освітньої субвенції, що знаходяться на рахунках місцевих бюджетів, у разі потреби можуть бути використані на організацію дистанційного навчання.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

В освітньому відомстві зазначають, що станом на 01 липня 2020 року залишки освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів становили 7 млрд 776 млн грн.

За словами в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета, кошти освітньої субвенції розподіляються та направляються у регіони згідно з вимогами чинного бюджетного законодавства.

«Ця робота проводиться під наглядом органів Державної казначейської служби. Впливу людського чинника немає. Залишки коштів можуть бути, це звичайна практика і причини можуть бути різними. Ми постійно здійснюємо моніторинг та аналіз ситуації. Дистанційне навчання ми розглядаємо як додаткову можливість здобуття знань, а тому залишки коштів освітньої субвенції у разі потреби можуть бути використані на організацію цього процесу», – зазначив в.о. міністра освіти.

З огляду на те, що протягом 2020/21 навчального року в Україні будуть так звані «червоні зони» епідемічної небезпеки поширення COVID-19, в яких навчання буде переводитись у дистанційній формі, Міністерство освіти і науки рекомендує місцевим органам виконавчої влади використовувати зекономлені кошти насамперед на забезпечення проведення дистанційного навчання, зокрема на заохочення вчителів, оновлення матеріально-технічної бази та навчального обладнання закладів освіти.

«Також звертаємо увагу на те, що відповідно до пункту 8 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам місцеві органи виконавчої влади мають право передавати кошти субвенції та залишки субвенції минулих років у вигляді міжбюджетного трансферту іншим місцевим бюджетам», - йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

Освіта.ua
17.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
Відео-студія для підготовки навчального контенту (дистанційна освіти): https://odo.com.ua/catalog/stem_ta_robototekhnika/foto_videostudiya/
розумнички
Це від вас і вимагалося. Маєте технологію 3G/4G. Закупили школам 3G/4G роутери, від них розкинули ще декілька роутерів. От і має школа інтернет. 30 мб/с повністю стає щоб одночасно до 20 учителів могли дистанційно працювати. А головне не дорого. У 10 000 грн. можна обійтися. Питання в іншому. Що робити з учнями? Дарувати учням смартфони вас ніхто не заставляє. Але держава може домовитися про довгострокові кредити для батьків. Наприклад планшет давати у кредит на 3 роки. Вийде приблизно 120 гривень на місяць. Щоб такий кредит отримати батьки мають надати довідку, що дитина дійсно є учнем або студентом. А якщо не планшет, а смартфон можна і за 60 грн. на місяць. Створіть умови. Будуть умови, будете мати право докоряти батькам, що вони погано виконують свій обов’язок.
1
Для розумнички: Вот ты смешной. Нужен не дешевый вариант, а максимально дорогой и запутанный. Для чего - догадайся сам. Что же касается кредитов, то все банки нацелены не на то, что бы ты "взял деньги и отдал через некоторое время с процентами". А на то, что бы ты взял 10000 и потом отдал машину, квартиру и почку. И скажи, что я неправ. Ведь я так хотел бы таковым.
Коментувати