Навчальний рік розпочнеться з коригуючого навчання

МОН рекомендує приділити більше уваги традиційному повторенню та коригуючому навчанню

Навчальний рік розпочнеться з коригуючого навчання

Задля забезпечення якісного виконання освітніх програм Міністерство освіти рекомендує вчителям на початку навчального року приділити більше уваги традиційному повторенню вивченого матеріалу за минулий рік та запровадити «коригуюче навчання».

Про це йдеться у методичних рекомендаціях Міністерства освіти щодо викладання навчальних предметів у школах у 2020/21 навчальному році.

При запровадженні коригуючого навчання у МОН радять провести діагностичні роботи або опитування учнів 2-11-х класів з основних навчальних предметів з метою визначення рівня засвоєння матеріалу школярами за період карантину.

«Оцінки за такі діагностичні роботи не бажано виставляти до класного журналу, адже вони є орієнтиром для визначення рівня залишкових знань і вмінь», - зазначають у Міністерстві освіти і науки.

Відповідно до результатів діагностики, вчителям рекомендують спланувати індивідуальну або колективну роботу щодо актуалізації окремих тем, систематизації знань та умінь, практичного їх закріплення тощо.

Тривалість періоду такого навчання кожен вчитель визначатиме самостійно.

«Рекомендуємо під час календарно-тематичного планування у навчальних програмах і календарно-тематичних планах виділити ключові теми, на яких ґрунтується подальше опрацювання програмового матеріалу», - йдеться у рекомендаціях МОН.

Освіта.ua
14.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Інна
Шановні колеги, може хтось знає, як буде організовано вивчення інформатики? А то в нас йдеться про заняття тільки по класах, а не в кабінті інформатики. Один ноутбук, носимо із собою, але вивчатимемо програму як записано, а про якість навчання з нас спитають по повній. Так було сказано дирекцією.
Йош
Почалося... :/ Будемо "перевивчати" старе - не буде коли вчити нове. Історія і географія. Та й інші предмети, я думаю, так само. Хто хотів учитися (або просто виконував свої обов’язки по совісті) - і на карантині вчився. І вчив, звісно. А хто не хоче вчитися - і в школі штани протирає даремно. І так, основні предмети - це що? Це математика та укр.мова+література. (Нещодавно з’ясовували умови непереведення до наступного класу учня, то з’ясувалося, що якби був низький рівень з основних предметів, а це указані математики та укр.мова+література, то можна було б залишити згідно заяви батьків; от і вияснили основні предмети, нема там ні історії, ні географії, ні іноземної мови.)
Юрій
Шановні колеги! Якщо брати і повторювати матеріал за кінець минулого року (той, ЩО МАЛИ ВИВЧИТИ КОЛИ БУВ КАРАНТИН), то при кількості годин історії (1-1,5 год.на тиждень) коли вчити новий? Програма така. що кожного уроку нова тема. Звичайно, мені дехто буде опонувати, однак прийдеться бігти ,,галопом по Європі". Який рівень знань буде у дітей? Ті, що будуть опонувати мені, напевно про це не думають, а думають - головне вичитати як- небудь.
Директор
Буквально на днях був лист МОН про те, що календарно- тематичне планування- це індивідуальна справа вчителя і частина його академічної свободи ( багато вчителів трактують це як необов’язковість планів). МОН пора визначитись, що вони хочуть!?Підтримую більшість тих людей, що вказують, що при виконанні нинішніх програм просто неможливо той обсяг матеріалу охопити. В тому ж листі МОН рекомендує повторення з основних предметів! ТО ВИХОДИТЬ, ЩО ВСЕ-ТАКИ Є НЕОСНОВНІ??!!? В ТАКОМУ ВИПАДКУ ПОВИННА БУТИ ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ В ОПЛАТІ ПРАЦІ! Бо у нас виходить, що зарубіжна література основніший предмет ніж іноземна мова( по оплаті праці), а мистецтво важливіше ніж географія ( по кількості годин), про математику взагалі мовчу- бо при тій кількості годин навчити її майже нереально... Шановні педагоги, крім ДСЯО ніхто ваших календарних не дивитиметься- спокійно плануємо освітній процес. Спокійного всім навчального року!
Директор
Директор: Перепрошую, ця інформація не в листі МОН, а в методичних рекомендаціях щодо вивчення педметів
Руслан
Мистецтво і фізкультура, зважаючи на гонорари футболістам і артистам, мають бути основними в школі. Математику і іноземну , скільки годин не дати ,діти без репетиторів не знають. Багато зайвого в програмах. Вчителі й самі не можуть відповісти " для чого,де в житті діти це застосують" .
Коментувати
Учасник
Радив би всім заспокоїтись і не піднімати хвилю. Діти завжди за літо забувають практично все, навіть якщо знали добре. Так що спокійно починаємо новий навчальний рік, ніби нічого не відбулося. Де треба, там звітуємо, що все наздогнали і перевчили, а самі спокійно і планомірно повторюємо і актуалізуємо необхідні знання, і впевнено рухаємося вперед.
Андрій
Для Учасник: Абсолютно з Вами згоден. Хто хотів вчитись, той і вчився під час карантину.
Коментувати
учитель
Розкажіть, як біологію коригувати, коли кожен день нова тема? А програма 8 класу, яка розрахована на 3 години, впихнута у 2.
занепокоєна вчителька
А розуміє МОН,що більшість вчителів математики з такою кількістю годин(звичайні школи, по 2 години алгебри і геометрії,рівень стандарту в старшій школі) мусять з 1 вересня не коригувати матеріал ,а ВЧИТИ!Раніше при плануванні не міг кінці з кінцями звести ,бо така кількість годин - це знущання! А зараз? Рік математики- це крах математиці!
Елена
У меня вопрос. Наш классный руководитель уже расписал дежурство учеников по школе! Это вообще нормально в условиях карантина?
Свирид Петрович
Для Елена: І що? Вже чергують?
Елена
Для Свирид Петрович: очень смешно, аж плакать хочется! Через 2 недели начнут уже. Стоять в коридорах по всем этажам на переменах это по вашему нормально? Это такая необходимость в условиях карантина?
Оксана
А ви не хвилюйтеся...з ними ж стоїть черговий вчитель))) і теж ніби в умовах карантину...
Коментувати