Мандзій: рішення про ДПА у Києві є перевищенням повноважень

КМДА перевищила власні повноваження, ухвалюючи рішення про звільнення випускників шкіл від ДПА

Мандзій: рішення про ДПА у Києві є перевищенням повноважень

Київська міська державна адміністрація перевищила власні повноваження, ухвалюючи рішення про звільнення випускників шкіл столиці від проходження державної підсумкової атестації.

Про це в інтерв'ю Громадському сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій, коментуючи рішення столичного Департаменту освіти і науки.

За її словами, кожна посадова особа має виконувати свої обов'язки в межах повноважень, визначених законодавством.

Вона наголосила, що законодавством чітко передбачено проведення державної підсумкової атестації випускників виключно у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

«Відповідно до закону «Про повну загальну середню освіту», державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання відбувається для випускників, які здобувають повну загальну середню освіту», - сказала Мандзій.

В.о. міністра освіти і науки також підкреслила, що випускникам буде необхідно пройти підсумкову атестацію для того, щоб отримати документ про повну загальну середню освіту.

Разом з тим, вона не стала відповідати на запитання щодо політичної або іншої мотивації таких дій столичної влади.

Як відомо, раніше у Міносвіти заявили, що наказ Департаменту освіти і науки КМДА «Про звільнення у 2019/2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації», що підписаний очільником департаменту Оленою Фіданян, є нечинним і не підлягає виконанню.

Освіта.ua
07.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павло
Подивіться лиш на цей жест і погляд. Фільми жахів про зомбі — відпочивають. Можна дітей лякати. І це шеф педагогів ваших дітей.
Володимир
Для Павло: При чому тут жест, причому тут вигляд? А яким був князь ЯРОСЛАВ МУДРИЙ?
Коментувати
Володимир
В нас вже заведено, що кожний начальник державної установи, підприємства, організації чи голови місцевих рад думають, що це є їх приватною власністю ! І роблять, звичайно при підказці своїх радників, як їм вигідно. Що для них - Основний закон України ? Це - все моє і крапка ! Хочу так, хочу не так. Для них зараз майбутні - вибори до органів місцевого самоврядування. Ви їх знову оберіть!!! І т.д. Тому не дивно, що видано такий Наказ КМДА № 102 від 03.06.20 року "Про звільнення у 2019/2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації"
Олександр
Для Володимир: ви може не чули, але саме МОН останні місяці усувається від прийняття рішень і всі проблеми скидає на місця, аргументуючи це автономією закладів освіти та їх засновників (управителів). І ви так гарно послалися на київський документ, але чомусь не почитали його преамбулу, де зазначено всі правові норми, які дозволили їх прийняти наказ. Оскільки ви заговорили про Конституцію, то гляньте Статтю 3. "Людина, її життя і здоров’я, ... безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. А ще зверніть увагу на те, що Урядом введено адаптивний карантин, яким дозволено МІСЦЕВИМ держадміністраціям запроваджувати більш суворі обмеження на своїй території. Тому ваші з МОНом аргументи - МІМО.
Володимир
Про затвердження Інструкції про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом ... Документ z0288-13, чинний, поточна редакція — Прийняття від 01.02.2013 та
Володимир
І ще.., На основі чого ліквідовують сільські ради, об’єднуючи їх в ОТГ без внесення змін до Конституції. Конституція України_Розділ IX ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ Стаття 132. Територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій. Стаття 133. Систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села. {Офіційне тлумачення частини першої статті 133 див. в Рішенні Конституційного Суду № 11-рп/2001 від 13.07.2001} До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська,
Коментувати
Оля
Освітній омбудсмен Горбачов підтримав скасування державної підсумкової атестації для школярів: Право на життя і здоров’я є важливішим. https://censor.net.ua/ua/news/3200597/osvitniyi_ombudsmen_gorbachov_pidtrymav_skasuvannya_derjavnoyi_pidsumkovoyi_atestatsiyi_dlya_shkolyariv
Человек
Как мне сдавать ДПА??? Я и так нечего не понимаю так и за карантина ещё не понятней, я например в 4 классе ДПА не сдавала, это на что-то повлияло???
Hala
Для Человек: так і тут здасте як вийде. Чому Ви переживаєте, якщо нічого не розумієте, то отримаєте свої 2 бали по ДПА і підете працювати. В чому проблема?
Alex
Повлияло! Писать без ошибок так и не научилась!
Коментувати
Євген
ЄВГЕН. Чому ніхто не думає, як організувати ДПА у закладах профтехосвіти? Основна маса учнів із сільської місцевості. Як вчасно добратися до місця здачі, адже транспорт не рухається, тим більше, що ДПА учні здають в інших містах, а не в тих, де навчаються? Зрештою, вдумайтесь: для чого учням ПТНЗ обовя"зкова здача ДПА у формі ЗНО, адже всі прекрасно знають, який контингент там навчається. Здавати ЗНО мають тільки ті учні, які планують поступати у вищі навчальні заклади, а не шукати роботу. В іншому випадку МОН, як завжди, зніме із себе відповідальність: мовляв, ми все зробили правильно, але не спрацювали на місцях.
Имя
Для Євген: ПТУшники не нужны от слова совсем.
Коментувати
Ольга
Да отмените уже ДПА в этом году для всех выпускников Украины. Оставьте только ЗНО для тех, кто поступает.
Олекса Позняк
Для Ольга: Для Сергій: грошы вже порозсовували по кишеням. Повертати ? Наші моновці готові йти по трупам
Влл
ДПА для 9 и 4 не будет. ЗНО будет, смотрите видео и читайте, а не на название гугл страницы!!! И, да фиг они сделают ЗНО на двадцать какоето июня. Короновирус будет еще долго. Люди еще болеют и если все ослабят, попрет опять. И не нужно собирать всех на ЗНО! Это не правильно, Бюджет и законы того не стоят.
Коментувати
Alice
Господи, да решите уже здавать, или не здавать ДПА /ЗНО,просто детский сад какой - то. Студентам и школьникам и так тяжело, так ещё и политики со своими неопределённостями.
Патриот
Какой президент такие и министры. Я вот одного не понимаю: почему целеустремлённый человек, который хочет учиться за границей обязан сдавать ДПА/ЗНО. Абсолютная ересь как от нашего недоминистра образования так и от власти в целом. Клоун у власти- деструкция всего государства. Касательно экзаменов, почему 9 классы не пишут ДПА, а 11 обязаны, непонятно на каком основании, но тем не менее. Если наша страна борется за справедливость, то мы конкретно проигрываем. Ещё учитывая беспорядок, складывается впечатление что мы плавно спускаемся в клоаку и наше место- приблизительно между Сомали и Габоном. Понятно что надо смотреть в корень и он на лицо, однако хорошим ходом было бы отменить ДПА у 11 класса и оставить ЗНО для тех, кто планирует поступать здесь. Откройте дорогу людям, которые хотят учиться за границей, а они делают это невозможным. Я всю свою жизнь за это боролся, усердно работал и планирую добиться успеха. Совет: если есть возможность, уезжайте, Украина- место для ядерных отходов.
Имя
Для Патриот: Я не понял, ты что-то имеешь против Габона?
Сергій
Можете і не здавати ДПА, але і атестата не отримаєте.
Влл
Думаю ты, Сергей, уже отучился, да?!
Коментувати
Одна з мам
Не створюйте проблем із ЗНО! Діти готувалися всі, хіба ліниві не хочуть складати тести,а батьки їх у цьому підтримують.Думаю,що дуже швидко про це пошкодують.В Україні й так багато неуків, а тепер ще хочуть поповнити їх ряди.Учитися потрібно всім.Ще ніколи знання не були зайвими!!!
Татьяна
Для Одна з мам: я считаю, что у каждого должно быть право на выбор-сдавать или нет ЗНО. А не гребти всех под одну гребёнку. Если дети учатся на 2 курсе в техникуме и не собираются поступать в ВУЗ, то ЗНО им и на фиг не надо. А кто хочет поступать пусть сдаёт ЗНО. Раньше не было ЗНО и ничего выучились, и работаем. Я за отмену ЗНО после 2 курса в техникуме!
Вчитель
Татьяна- ви мабуть викладач технікуму,. який не зацікавлений щоб показати реальний рівень знань, а не хабар за екзамен
Татьяна
Нет, не выкладачь! А мама ребёнка которому уже нужно сдавать спецпредметы и идти работать через 1 год, а он должен думать как сдать ЗНО, которое никому не надо! А кому захочется поступать в ВУЗ, то и так поступит, а ваше ЗНО до одного места! А то, что карантин, так за детей никто не думает, каждый за свою ж... только переживает чтобы галочку поставить что всэ прозоро и почэстному, бэз хабарив! Создадим себе проблемы, а потом будем думать как её решить.
Коментувати
Коля
Свіжі думки ЛІКАРЧУКА про розвиток подій щодо рішення Києва про скасування ДПА https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2479009445535517&id=100002794586926 А тут про медалі без ДПА https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2481430415293420&id=100002794586926 Свіжий сюжет на плюсах з освітнім омбудсменом https://www.facebook.com/211352292770910/posts/700609433845191/
Аріель
Мандзій - ніхто і звати її ніяк! Об неї втирають ноги. Вона себе повністю дискредитувала на посаді в.о. міністра!
Влл
Для Аріель: Серьезное обвинение
Коментувати
Alexander Koni
Раджу почитати https://www.facebook.com/groups/543289652814488/permalink/877243159419134
Міла
Власні амбіції і небажання брати на себе відповідальність переважають всі логічні докази на рахунок скасування ДПА. Чиновники освітнього міністерства не здатні почути ні випускникіа, ні їх батьків. Твердять лише одне:неможливо скасувати ЗНО.. так не про це мова. Скасуйте ДПА, відпустіть вже тих одинадцятикласникіа і вчителів "на волю", віддайте свідоцтва. А кому треба, хай складають ЗНО. Так було раніше , і вступали діти чесно, без корупції. А великий відсоток тих, кому воно не потрібне, не будуть створювпти натовпи на пунктах тестування. Бо якщо ці пункти стануть осередками нових заражень, то МОН швидко знайде крайніх.(догадайтесь, кого). Дайте можливість випускникам та їх батькам самим вирішити, чи іти на ЗНО. Так буде справедливо і мудро.
Имя
Для Міла: Дети априори должны иногда пострадывать.
Мама
Для Міла: Випускники і батьки вже все для себе вирішили. Наражати на небезпеку батьки своїх дітей і не збираються))) А що там з цього приводу думає МОН мало кого хвилює. Життя дитини важливіше...
Василь
В Україні робиться все щоб діти страджали від вибору профілів навчання(директором для свїх блюдолизів, а не дітьми та батьками) до ДПА та ЗНО. декілька десятків тисяч які будуть навчатися в Європі ні те ні інше не потрібне алеж.зошити надруковані.
Коментувати
Вчитель-КА
та недоцільно в таких умовах проводити ЗНО для всіх - воно ПТУ-шникам нафіг не впало. Їм абсолютно до опи що вони там отримають - навіщо зганяти всіх? Нехай хто вступає, той і здає. Абсолютно логічне рішення Київу, на відміну від маразму МОНу.
Дмитро
Якщо ДПА скасують, то скоро і до ЗНО дійдуть, а тоді корупція розквітне. А чому не закриваєте знову ресторани, підприємства та інший бізнес? Чому не зупиняють транспорт? Чому все відкривають, якщо коронавірус такий страшний? Вірус, як вірус.
Любовь
Для Дмитро: А слабо волонтером в отделение больницы где лежат больные коронавирусом? Для вас же вирус как вирус, так идите поработайте. В Киеве рестораны не открыли.
Коментувати
Учасник ЗНО
Це, звичайно, не найкращий спосіб вирішення. Окрім того проблема не обмежується Києвом, але вона реальна , тому що, диму без вогню не буває. Особисто для моєї родини ДПА в умовах карантину стало складною проблемою через обмеження, а не через підготовку. Я не знаю на скільки може бути небезпечна хвороба, але боюсь захворіти в самий важливий момент, і якщо я все ж таки дістанусь до пункту, і відчую симптоми, то вип’ю таблетку і піду на ЗНО. І зроблю так не тільки я. Вихід з карантину відбувається ерез економічні причини всі це розуміють. Чи вплине ДПА на економіку—нарядчи, але на розвиток еппідемії думаю вплине
Олександр
Для тих, хто переживає за юридичну чистоту скасування ДПА. Пункт 6. Розділу IV. Звільнення від атестації в закладі освіти визначає, що "Здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням Міністерства освіти і науки України або МІСЦЕВИХ органів управління освітою". ТОМУ. 1) Департамент освіти і науки КМДА мав право звільнити від ДПА учнів Києва; 2) Цей пункт не робить ніяких виключень для форм атестації. В протилежному випадку мало б бути написано "окрім атестації у формі ЗНО"; 3) ДПА у формі ЗНО складається в закладі освіти (от якби послухались ЛІКАРЧУКА і перенесли на стадіони, то тоді б була інша справа ;) 4) і ГОЛОВНЕ. Ви говорите, що КМДА перевищив повноваження, КМДА каже, що ні. Тому, якщо ви боретесь за юридичну чистоту, то боріться юридично чистими методами. Подавайте в суд. І це не лише моя позиція. Так само говорить Міністр юстиції (прочитайте перший коментар під цією публікацією).
Олександр
Забув ще один юридичний аргумент, який використовують противники звільнення від ДПА. Посилаються на статтю 18 Закону "Про ПЗСО". Мовляв для отримання 11-класниками Свідоцтва необхідні результати річного оцінювання і державної підсумкової атестації. Тому без ДПА не можна видати атестат. Проте в цій статті Закону йдеться не лише про документи випускників, що отримують свідоцтво про повну загальну середню освіту, але й про - свідоцтво про початкову освіту і про - свідоцтво про базову середню освіту. І ні ця стаття, ні стаття 17 де йдеться про порядок проведення ДПА не містить норми про можливості скасування ДПА. Тому, коли говорите про неможливість скасування ДПА для 11 класів, то пам’ятайте про те, що МОН наказом # 463 скасувало ДПА для 4 та 9 класів (випускників початкової освіти і базової середньої освіти).
Alexander Koni
Барани не вміють читати. Тим більше закони. Вони вміють тільки бекати-мекати "ДПА/ЗНО - близнецы-братья. Мы говорим ДПА, родразумеваем ЗНО". Це, можливо, якійсь експеримент над українською молоддю в закордонних інтересах.
Виктория
В этом году 9 класс закончила дочка президента. Думаю если бы она закончила в этом году 11 класс Дпа отменили бы на раз. Я кстати, за проведение Зно, но за отмену дпа. Ничего личного только факты.
Коментувати
Vano
Тепер кожне село має право вирішувати-здавати ДПА,чи не здавати)) І плювати,що хто його знає,як рахувати середній бал атестата-в умовах вступу прописано,що Бал розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). У деяких вузах-(ЛНУ Франка ) не враховується бал атестата,а в Могилянці цьому приділяється серйозна увага.Як тут рахувати-якщо в частини абітурієнтів не буде балів ДПА?
M.N.
Для Vano: Powna fignia
Коментувати
Втомилась від брехні
Я вчителька однієї із шкіл. І є свідком "активної підтримки" і батьками і директорами шкіл рішення Департаменту освіти (не управління, як писали тут). Просто задайте собі запитання. Для кого потрібно це скасування ДПА? Справді для дітей? Кожен педагог вам скаже, хто буде першим задоволеним від скасування ДПА. Потім поцікавтеся - ці обурені батьки дітей, які в школі отримують відзнаку і тому не готові незалежно підтвердити цю відзнаку? Це батьки тих дітей, яким потрібен вже зараз документ бо поступають закордон і терміни піджимають? Звісно, в Україні це не принципово - а ось якщо за кордон - то треба вже зараз мати документ... Просто гидко на це все спостерігати...а у вівторок буде "чергова акція" від тих. хто "піклується" про дітей.
Vano
Для Втомилась від брехні: І ще багато проплачених ботів,які "піклуються за благополуччя дітей",відпрацьовуючи гонорари.Пройде вступна кампанія і всі вони миттєво пропадуть
Олександр
Для Втомилась від брехні: звичайно доля правди в тому, що ви пишете є. Однак є інша сторона медалі. Заради того щоб не дати медалі тисячам "натянугнутих" (погодьтесь є й справжні) чи десяткам тисяч вступників, що їдуть за кордон (не розумію, чому ми так маємо перейматися за закордонні виші) необхідно декілька разів ганяти СОТНІ тисяч абітурієнтів по всій державі. Про те, що медаль нічого не дає при вступі і про те, що три (з двадцяти) дпашних оцінки, які ймовірно "підтянуті" лиш мінімально підвищать середній бал атестата (а цей бал нічого не дасть тим, хто погано вчився і склав хоч одне ЗНО нижче 180 балів, але хоче вступити на бюджет. Бо для контракту підійде ДПА з 125+ чи 140+ балів ) я промовчу. Тому цінність та ефективність саме ДПА близька 0.
Олександра
1010% підтримую вас. Я знаю, але змушена мовчати - залишусь без роботи. Я і так отримую від Ф. А для VANO та подібних - аби ви отримували такі гонорари після проведення уроків дистанційно. Чому не звертаєтесь до проплачених громадських організацій, які живуть на тих самих грантах і просувають "свої" у Києві? І саме їх позиція і є показовою. Не втягуйте вчителів у свої шкандалі. Хочете протягнути свої питання - робіть, але не піднімайте такого галасу. МОН справді має перевіряти ваші накази? Відкрийте повноваження МОН і почитайте. А потім відкрийте повноваження Департаменту та КМДА. Дивно. чому ще директорів не змусили писати свої накази про відміну ДПА... А то вирішили вирішити питання свої руками інших. Йдіть і виконуйте свій наказ про скасування. У чому проблема? І ніхто не здогадуєтсья чому МОН (навіть окрему людину з МОН) втягують у цей конфлікт? Комусь крісло в Києві вже жме? Правду казали моя бабця-вчительки-самий скандальний колектив. ДляОЛЕКСАН?... ?РИ-згодна.Алетребагл?... ?бшедивитись...
Коментувати
Сергій
Вже мільйон разів говорили про те, що ЗНО під час пандемії має стати ПРАВОМ, а не ОБО’ВЯЗКОМ. МОН нібито не помічає вигуків десятків тисяч учнів, тисяч вчителів про скасування ДПА. Міністерство постійно нам говорить, що "ДПА скасувати неможливо, ЗНО повинні складати всі", але при цьому наголошує: "Ми дбаємо про здоров’я наших дітей". Чи не помітно протиріччя? Якщо ви не можете скасувати ЗНО для всіх учнів (І це зрозуміло чому), зробіть так, щоб хоча б певний відсоток дітей не потрапив до пекла під назвою "Пункт тестування ЗНО-2020". Пішовши на цей крок, ви відпустіте тих, кому ЗНО не потрібне та полегшите складання екзаменів для тих, кому вони дійсно важливі. Чи гроші та страх відповідальності стоять вище здоров’я дітей? (Яких ви, до речі, панове чиновники МОН, називаєте майбутнім нашої країни.) Якщо відповідь "Так", то цю країну вже нічого не врятує...
Alexander Koni
Для Сергій: І не тільки для 11-класників. Треба відмінити ДПА у вигляді ЗНО для всіх інших також. Проходять тести ЗНО тільки за бажанням при вступі.
Коментувати