Українські школи перейдуть на електронні щоденники

В Україні планують запровадити електронну систему з даними про уроки та успішність

Українські школи перейдуть на електронні щоденники

В Україні планують запровадити електронну систему з даними про уроки, успішність та відвідування дітей.

Про це в інтерв'ю сайту Політичної партії «Слуга народу» сказав голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

За його словами, батьки у будь-який момент матимуть можливість подивитись на успіхи своєї дитини.

«Якщо є електронна подача документів до школи, є уроки в режимі онлайн, то чому б не зробити електронні щоденники? Паперова звітність як рудимент старої системи має зникнути і тим самим суттєво полегшити життя і вчителям, і дітям, а особливо батькам. Адже ви легко і в будь-який момент зможете подивитися успіхи вашої дитини і вчасно зреагувати, якщо їй потрібна допомога в навчанні», - зазначає Сергій Бабак.

Він наголосив, що це буде ціла система з даними про уроки, успішність та відвідування дітей. Але вона матиме різні рівні доступу.

«Тобто не буде такого, що кожен зайшов і все про всіх дізнався. Батьки дивляться за своєю дитиною, дитина дивиться за своїми успіхами та успіхами свого класу, вчитель – за класами, в яких він викладає, а от директор – це єдина людина, яка зможе дивитися за успішністю всіх. Бо це її безпосередній обов’язок», - сказав голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Освіта.ua
06.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олексій
Чомусь нікого не засмучує той факт, що всі ці дії підпадають під пункт захисту персональних даних? Ці сайти нічим не захищені, якщо про вашу дитину почнуть знати усі, як вона вчиться, як ходить до школи? Чим захищений вчитель від відповідальності за витік інформації в мережу? Можливо для початку потрібно забезпечити навчальні заклади захищеними електронними носіями обробки інформації? Поки що вчителів примушують робити це на особистих електронних пристроях, а це навіть не адміністративне правопорушення.
Eyyub Axmedzade
Колеги, а що ви думаєте про систему SMLS? https://smls.com.ua/ Поділіться думкою, якщо будуть питання, напишіть на пошту: smls.com.ua@gmail.com
Сергій Грабовський
У нас вже є таке, "Моя Школа" називається, близько року користуємось, зручна штука. Відвідуваність та успішність дітей підвищилась, якби ще й паперовий журнал не потрібно було вести - було б чудово. Чекаємо на діджиталізацію законодавства!
Ганна
Система "Моя Школа" працює в Україні вже більше року, охоплює більше 200 шкіл. Електронний журнал, щоденник, документообіг та звітність в одному. Ще й мобільний додаток є для учнів та батьків, оцінки та домашка одразу приходять. Подивіться на https://www.not.org.ua/ - все доступно та зрозуміло. У них є Гриф "Рекомендовано МОН" та Меморандум з Міністерством.
василь
Для Ганна: але вони хочуть за це гроші 12 грн за учня
triadavitalik
за який період? і взагалі, які тарифи? бо на сайті ніякої інформації(
Коментувати
Мама ученика
Было бы отлично. Родителям трудно контролировать успеваемость ребёнка, когда оценки в дневник не выставляются. Узнаешь обо всем в конце семестра как факт. А так по горячим следам можно что-то подучить и исправить ситуацию. И домашнее задание всегда есть.
Оксана
"Нові знання" - електронні журнали і щоденники, створені на платформі ІСУО. Наша школа вже півроку успішно працює, дуже зручно
Атомс
atoms.com.ua - електронний журнал та щоденник під грифом МОН України.Безкощтовнп платформа для всіх. Мобільна версія не потребує комп’ютер
Андрій
Для Атомс: ось через такі недороблені системи потім і важко "впросити" своїх вчителів запровадити в нашій школі електронний щоденник. Щось понапридумують, кидають сире, а потім жаліються, що все складно і неможливо. Перестаньте!
Виктория
Для Атомс: скажите, пожалуйста, а где ваш гриф МОН Украины? На вашем сайте бумажка "Схвалено" системы "щоденник.онлайн"! Более того, на сайте ИМЗО, который выдал эту бумажку - ни вашего грифа, ни схвалено нет вообще, документы на обработке...Зачем лапшу вешаете? МОН вообще вкурсе, что вы под их именем и логотипом рекламируете свою продукцию?
Сергій
Системою щоденник.онлайн і Атомс керує одна й та ж сама громадська організація. Можливо, вони просто змінили адресу, бо щоденник дійсно перестав розвиватись.
Коментувати
Н.В.
Аби не паралельно з паперовими. Весь час нам хочуть забезпечити дозвілля. Хай тоді скасовують паперові журнали. Це ж скільки часу треба на це все, якщо і по школі не завжди є wifi.
stasyuk.zoryana
Для Н.В.: ми перейшли на електронні і і зних друкуємо паперові в кінці року і все
Коментувати
Тетяна
Та система непогана, тільки комп’ютерної грамоти треба було б наших вчителів вчити на тих курсах підвищення кваліфікації, а не єрунду вибачте якусь про гендерну рівність. Правда, середній бал вона виводить дуже неправильно...
Олександр Циганок
Про "легко" і про "будь-який момент" - це автор погарячкував. Подібна система, наскільки я такі питання відслідковував у Інтернеті, ще ніде нормально не спрацювала.
Наталія
Для Олександр Циганок: м. Жмеринка Вінницької області уже рік працює за такою системою. Як мама, заходжу без проблем, дізнаюсь успішність, дз, теми уроків без проблем! Система "Нові знання".
Оксана Жосан
А Ви не в інтернеті відслідковуйте, а спробуйте на практиці. Ну а потім вже давайте свою експертну оцінку. "Нові знання" - дуже легко і просто, можна і з телефона зайти, а головне - безкоштовно. Особливо зараз дуже зручно, коли паперові журнали закриті, а оцінки виставляти і уроки записувати необхідно. І, повірте, працює дуже добре ця система.
Виктория
Для Оксана Жосан: про эту систему слышала очень много плохого от учителей, но сам факт - да. Верно говорите, очень удобно и всегда под рукой :) А отчёты как удобно делать! Мы вот уже один учебный год работаем с электронным журналами (не скажу какой), я очень довольна! Функционала очень много, всегда появляется что-то новенькое, а научились очень просто.. столько видео и материалов, что никакой двойной работы и сложностей не возникало ни у меня, ни у колег. Мы с карантина выйдем на работу, за час каждый себе сделает нужную выписку оценок или отчёт и закончили. Потом только переписать в журнал и все..
Коментувати
Vlad
Все это было, было , было, свершился дней круговорот, какая ложь, какая сила....
Павлович
Для функціонування цієї системи необхідне якісне охоплення населених пунктів України мережею Інтернет. А його немає,незважаючи на брехню Степанова про покриття якісним інтернетом 70% території країни. Неправдивими,м’яко кажучи,є і показники МОН про підключення шкіл до мережі Інтернет(туди впихнули для збільшення кількості всі сільські школи з роутерами від Інтертелекому).А ще знаю такий приклад: привезли роутер,антену , модем. Директор: а хто платити буде абонплату? Їй: це ваші проблеми. І лежить той роутер 4 роки в підсобці, а в звіт ЗНЗ-1 пишуть фігню зі стелі.
Andrian Conrad
Чудова ідея!)Нарешті учні не будуть,казати,у мене нема щоденника)))І батьки бачать оцінки,і учителю полегшення)
Людмила
Для Andrian Conrad: туда ещё надо попасть в этот дневник
RG
про які полегшення ви говорите, у вчителів на уроках НЕМАЄ КОМПЮТЕРІВ. Гарне полегшення 2-чі переставляти оцінки.
Коментувати
Светлана Полупанова
http://shodennik.ua Всеукраїнська БЕЗКОШТОВНА освітня мережа «Щоденник.ua» формує унікальне електронне середовище для вчителів, учнів та їх батьків. Проект працює за підтримки МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ та науки, молоді та спорту України, Інституту Інноваційних технологій і змісту освіти, регіональних адміністрацій, управлінь освіти. «Щоденник.ua» удостоєний багатьох почесних нагород - як українських, так і зарубіжних; електронна платформа, на якій працює проект, відзначена премією ООН. Важливою особливістю «Щоденник.ua» є гарантія безпеки зберігання та використання даних для освітніх установ. На сьогоднішній день це найбільша освітня мережа в Україні, яка надає свій функціонал на безкоштовній основі. За даними на травень 2012 року в мережі налічується більше 8 500 шкіл і понад 1 000 000 користувачів. Використання освітнього простору «Щоденник.ua» є повністю безкоштовним і надається без будь-якої абонентської плати.
Сергій
Для Светлана Полупанова: Тільки остання новина на сайті Щоденник УА за 2016 рік! З того часу - мовчок. Тому в нашій школі обрали Атомс.
Коментувати
Ruslan Kuznetsov
Журнали потрібно електронними робити, до яких будуть прив’язані щоденники учнів і все інше, що використовується для контролю за успішністю. Виставив оцінку в журнал і вона автоматично пішла в електронний щоденник і в усі статистичні звіти. Але для цього, особливо в сільській місцевості, потрібно забезпечити якісний інтернет.
Мар'яна
Для Ruslan Kuznetsov: все це поєднується на платформі Моя школа
Коментувати
Петро
Читаю і бачу, що "слуги" не читають закони, які самі ж і приймають! Мова йде про учня, який бачить успіхи своїх однокласників.
Наталія
Для Петро: в такому електронному щоденнику бачиш успіхи лише своєї дитини. Кожному учню видається лише його код. Для того, щоб зрозуміти цю систему, треба для початку хоч ознайомитись. І, до речі, в статті вказано, що учень бачить лише свої успіхи.
Коментувати
Lenorka
Агов, панове, дочитуйтесь , мова йдеться не про журнали, а ЩОДЕННИКИ. А ось, фраза ..."дитина дивиться за своїми успіхами та успіхами свого класу,"...- так це ж пряме порушення ЗУ "Про освіту", бо оцінка є індивідуальною і не має бути розголошена для всіх! Шановний пане депутате! Читайте законодавчі акти.
Ольга
Для Lenorka: А то учні, що сидять поруч а патрю, не знають, як їх суід навчається!
Виктория
Для Lenorka: вы вообще нормально читаете? При чем тут весь клас и разглашение оценок? Я смотрела один вебинар, где четко говорят - ученик и родители видят только свою оценку, а учитель - оценки только своих классов. Так что не советуйте другим делать то, в чем сами не разбираетесь! Никто её разглашать не собирался и не будет!
Коментувати
Іван
Давно пора! Потрібно передбачити опцію ’Роздрукувати журнал’ в кінці навчального року,або розмістити в хмару. До певного часу,можна зберегти паперові копії випускних класів,хоч в вони не потрібні! А електронний журнал потрібен вже з 1.09.20!
Скляр Яна
Дійсно електронний щоденник - це непогана ідея. Тільки знову йдеться мова про те, щоб батькам було зручніше. Напевно зручно повинно бути всим. Це повинен бути єдиний комплекс(журнал, щоденник). Тільки в ньому повинні бути різні зручності для вчителя: автоматичне обчислення тематичного балу, автоматичне обчислення семестрового балу, автоматичний підрахунок кількості пропущених уроків, автоматичне формування різного роду статистики, яку вимагають від вчителів. А вирішувати бути електронному журналу,чи паперовому повинна школа, виходячи з своєї матеріальної бази і можливостей. А учні, якщо мають доступ до інтернету, то в них тільки електронний щоденник, а якщо ні, то ведуть паперовий. А якщо вимагати від вчителя вести 2 документа(паперовий та електронний), заради зручності для батьків, то це буде просто знущання над вчителем.
патріот-учитель
Для Скляр Яна: Так.
Коментувати
Олександра
Паперовий журнал не відмінять, це точно. Але.електр.журнал це додаткова робота.для вчителя. Сплачувати за цю додаткову послугу будуть батьки чи держава?
Вікторія
Для Олександра: Повністю з вами згодна, а ще одна з проблем це чи є в школі особистий компьютор в кожному класі та мережа до інтернету.
Виктория
Для Олександра: Ага, конечно... Слышу постоянно, что не отменят. Откуда у Вас такой пессимизм? Да и наверное буду права, если скажу! Из-за неверующих в прогресс его до сих пор и не отменили (: p.s. хороший электронный журнал - не дополнительная работа.
Коментувати