Українські школи перейдуть на електронні щоденники

В Україні планують запровадити електронну систему з даними про уроки та успішність

Українські школи перейдуть на електронні щоденники

В Україні планують запровадити електронну систему з даними про уроки, успішність та відвідування дітей.

Про це в інтерв'ю сайту Політичної партії «Слуга народу» сказав голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

За його словами, батьки у будь-який момент матимуть можливість подивитись на успіхи своєї дитини.

«Якщо є електронна подача документів до школи, є уроки в режимі онлайн, то чому б не зробити електронні щоденники? Паперова звітність як рудимент старої системи має зникнути і тим самим суттєво полегшити життя і вчителям, і дітям, а особливо батькам. Адже ви легко і в будь-який момент зможете подивитися успіхи вашої дитини і вчасно зреагувати, якщо їй потрібна допомога в навчанні», - зазначає Сергій Бабак.

Він наголосив, що це буде ціла система з даними про уроки, успішність та відвідування дітей. Але вона матиме різні рівні доступу.

«Тобто не буде такого, що кожен зайшов і все про всіх дізнався. Батьки дивляться за своєю дитиною, дитина дивиться за своїми успіхами та успіхами свого класу, вчитель – за класами, в яких він викладає, а от директор – це єдина людина, яка зможе дивитися за успішністю всіх. Бо це її безпосередній обов’язок», - сказав голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Освіта.ua
06.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Eyyub Axmedzade
Колеги, а що ви думаєте про систему SMLS? https://smls.com.ua/ Поділіться думкою, якщо будуть питання, напишіть на пошту: smls.com.ua@gmail.com
Сергій Грабовський
У нас вже є таке, "Моя Школа" називається, близько року користуємось, зручна штука. Відвідуваність та успішність дітей підвищилась, якби ще й паперовий журнал не потрібно було вести - було б чудово. Чекаємо на діджиталізацію законодавства!
Ганна
Система "Моя Школа" працює в Україні вже більше року, охоплює більше 200 шкіл. Електронний журнал, щоденник, документообіг та звітність в одному. Ще й мобільний додаток є для учнів та батьків, оцінки та домашка одразу приходять. Подивіться на https://www.not.org.ua/ - все доступно та зрозуміло. У них є Гриф "Рекомендовано МОН" та Меморандум з Міністерством.
василь
Для Ганна: але вони хочуть за це гроші 12 грн за учня
Коментувати
Мама ученика
Было бы отлично. Родителям трудно контролировать успеваемость ребёнка, когда оценки в дневник не выставляются. Узнаешь обо всем в конце семестра как факт. А так по горячим следам можно что-то подучить и исправить ситуацию. И домашнее задание всегда есть.
Оксана
"Нові знання" - електронні журнали і щоденники, створені на платформі ІСУО. Наша школа вже півроку успішно працює, дуже зручно
Атомс
atoms.com.ua - електронний журнал та щоденник під грифом МОН України.Безкощтовнп платформа для всіх. Мобільна версія не потребує комп’ютер
Андрій
Для Атомс: ось через такі недороблені системи потім і важко "впросити" своїх вчителів запровадити в нашій школі електронний щоденник. Щось понапридумують, кидають сире, а потім жаліються, що все складно і неможливо. Перестаньте!
Виктория
Для Атомс: скажите, пожалуйста, а где ваш гриф МОН Украины? На вашем сайте бумажка "Схвалено" системы "щоденник.онлайн"! Более того, на сайте ИМЗО, который выдал эту бумажку - ни вашего грифа, ни схвалено нет вообще, документы на обработке...Зачем лапшу вешаете? МОН вообще вкурсе, что вы под их именем и логотипом рекламируете свою продукцию?
Сергій
Системою щоденник.онлайн і Атомс керує одна й та ж сама громадська організація. Можливо, вони просто змінили адресу, бо щоденник дійсно перестав розвиватись.
Коментувати
Н.В.
Аби не паралельно з паперовими. Весь час нам хочуть забезпечити дозвілля. Хай тоді скасовують паперові журнали. Це ж скільки часу треба на це все, якщо і по школі не завжди є wifi.
Тетяна
Та система непогана, тільки комп’ютерної грамоти треба було б наших вчителів вчити на тих курсах підвищення кваліфікації, а не єрунду вибачте якусь про гендерну рівність. Правда, середній бал вона виводить дуже неправильно...
Олександр Циганок
Про "легко" і про "будь-який момент" - це автор погарячкував. Подібна система, наскільки я такі питання відслідковував у Інтернеті, ще ніде нормально не спрацювала.
Наталія
Для Олександр Циганок: м. Жмеринка Вінницької області уже рік працює за такою системою. Як мама, заходжу без проблем, дізнаюсь успішність, дз, теми уроків без проблем! Система "Нові знання".
Оксана Жосан
А Ви не в інтернеті відслідковуйте, а спробуйте на практиці. Ну а потім вже давайте свою експертну оцінку. "Нові знання" - дуже легко і просто, можна і з телефона зайти, а головне - безкоштовно. Особливо зараз дуже зручно, коли паперові журнали закриті, а оцінки виставляти і уроки записувати необхідно. І, повірте, працює дуже добре ця система.
Виктория
Для Оксана Жосан: про эту систему слышала очень много плохого от учителей, но сам факт - да. Верно говорите, очень удобно и всегда под рукой :) А отчёты как удобно делать! Мы вот уже один учебный год работаем с электронным журналами (не скажу какой), я очень довольна! Функционала очень много, всегда появляется что-то новенькое, а научились очень просто.. столько видео и материалов, что никакой двойной работы и сложностей не возникало ни у меня, ни у колег. Мы с карантина выйдем на работу, за час каждый себе сделает нужную выписку оценок или отчёт и закончили. Потом только переписать в журнал и все..
Коментувати
Vlad
Все это было, было , было, свершился дней круговорот, какая ложь, какая сила....
Павлович
Для функціонування цієї системи необхідне якісне охоплення населених пунктів України мережею Інтернет. А його немає,незважаючи на брехню Степанова про покриття якісним інтернетом 70% території країни. Неправдивими,м’яко кажучи,є і показники МОН про підключення шкіл до мережі Інтернет(туди впихнули для збільшення кількості всі сільські школи з роутерами від Інтертелекому).А ще знаю такий приклад: привезли роутер,антену , модем. Директор: а хто платити буде абонплату? Їй: це ваші проблеми. І лежить той роутер 4 роки в підсобці, а в звіт ЗНЗ-1 пишуть фігню зі стелі.
Andrian Conrad
Чудова ідея!)Нарешті учні не будуть,казати,у мене нема щоденника)))І батьки бачать оцінки,і учителю полегшення)
Людмила
Для Andrian Conrad: туда ещё надо попасть в этот дневник
RG
про які полегшення ви говорите, у вчителів на уроках НЕМАЄ КОМПЮТЕРІВ. Гарне полегшення 2-чі переставляти оцінки.
Коментувати
Светлана Полупанова
http://shodennik.ua Всеукраїнська БЕЗКОШТОВНА освітня мережа «Щоденник.ua» формує унікальне електронне середовище для вчителів, учнів та їх батьків. Проект працює за підтримки МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ та науки, молоді та спорту України, Інституту Інноваційних технологій і змісту освіти, регіональних адміністрацій, управлінь освіти. «Щоденник.ua» удостоєний багатьох почесних нагород - як українських, так і зарубіжних; електронна платформа, на якій працює проект, відзначена премією ООН. Важливою особливістю «Щоденник.ua» є гарантія безпеки зберігання та використання даних для освітніх установ. На сьогоднішній день це найбільша освітня мережа в Україні, яка надає свій функціонал на безкоштовній основі. За даними на травень 2012 року в мережі налічується більше 8 500 шкіл і понад 1 000 000 користувачів. Використання освітнього простору «Щоденник.ua» є повністю безкоштовним і надається без будь-якої абонентської плати.
Сергій
Для Светлана Полупанова: Тільки остання новина на сайті Щоденник УА за 2016 рік! З того часу - мовчок. Тому в нашій школі обрали Атомс.
Коментувати
Ruslan Kuznetsov
Журнали потрібно електронними робити, до яких будуть прив’язані щоденники учнів і все інше, що використовується для контролю за успішністю. Виставив оцінку в журнал і вона автоматично пішла в електронний щоденник і в усі статистичні звіти. Але для цього, особливо в сільській місцевості, потрібно забезпечити якісний інтернет.
Мар'яна
Для Ruslan Kuznetsov: все це поєднується на платформі Моя школа
Коментувати
Петро
Читаю і бачу, що "слуги" не читають закони, які самі ж і приймають! Мова йде про учня, який бачить успіхи своїх однокласників.
Наталія
Для Петро: в такому електронному щоденнику бачиш успіхи лише своєї дитини. Кожному учню видається лише його код. Для того, щоб зрозуміти цю систему, треба для початку хоч ознайомитись. І, до речі, в статті вказано, що учень бачить лише свої успіхи.
Коментувати
Lenorka
Агов, панове, дочитуйтесь , мова йдеться не про журнали, а ЩОДЕННИКИ. А ось, фраза ..."дитина дивиться за своїми успіхами та успіхами свого класу,"...- так це ж пряме порушення ЗУ "Про освіту", бо оцінка є індивідуальною і не має бути розголошена для всіх! Шановний пане депутате! Читайте законодавчі акти.
Ольга
Для Lenorka: А то учні, що сидять поруч а патрю, не знають, як їх суід навчається!
Виктория
Для Lenorka: вы вообще нормально читаете? При чем тут весь клас и разглашение оценок? Я смотрела один вебинар, где четко говорят - ученик и родители видят только свою оценку, а учитель - оценки только своих классов. Так что не советуйте другим делать то, в чем сами не разбираетесь! Никто её разглашать не собирался и не будет!
Коментувати
Іван
Давно пора! Потрібно передбачити опцію ’Роздрукувати журнал’ в кінці навчального року,або розмістити в хмару. До певного часу,можна зберегти паперові копії випускних класів,хоч в вони не потрібні! А електронний журнал потрібен вже з 1.09.20!
Скляр Яна
Дійсно електронний щоденник - це непогана ідея. Тільки знову йдеться мова про те, щоб батькам було зручніше. Напевно зручно повинно бути всим. Це повинен бути єдиний комплекс(журнал, щоденник). Тільки в ньому повинні бути різні зручності для вчителя: автоматичне обчислення тематичного балу, автоматичне обчислення семестрового балу, автоматичний підрахунок кількості пропущених уроків, автоматичне формування різного роду статистики, яку вимагають від вчителів. А вирішувати бути електронному журналу,чи паперовому повинна школа, виходячи з своєї матеріальної бази і можливостей. А учні, якщо мають доступ до інтернету, то в них тільки електронний щоденник, а якщо ні, то ведуть паперовий. А якщо вимагати від вчителя вести 2 документа(паперовий та електронний), заради зручності для батьків, то це буде просто знущання над вчителем.
патріот-учитель
Для Скляр Яна: Так.
Коментувати
Олександра
Паперовий журнал не відмінять, це точно. Але.електр.журнал це додаткова робота.для вчителя. Сплачувати за цю додаткову послугу будуть батьки чи держава?
Вікторія
Для Олександра: Повністю з вами згодна, а ще одна з проблем це чи є в школі особистий компьютор в кожному класі та мережа до інтернету.
Виктория
Для Олександра: Ага, конечно... Слышу постоянно, что не отменят. Откуда у Вас такой пессимизм? Да и наверное буду права, если скажу! Из-за неверующих в прогресс его до сих пор и не отменили (: p.s. хороший электронный журнал - не дополнительная работа.
Коментувати
Ігор
А хто має записувати домашні завдання по кожному предмету вчителі, учні чи класний керівник? А що робити дітям в яких немає інтернету куди дивитися, вшо?
Александр Замятин
Для Ігор: 60% учнів нашої школи не підключені до мережі. Елоктронний щоденник ми чекаємо на тебе (у купі з електронним журналом)...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!