Учителів запросили обговорити новий професійний стандарт

Проект стандарту включає вимоги для вчителів початкової школи та вчителів-предметників

Учителів запросили обговорити новий професійний стандарт

Міністерство освіти і науки розробило проект Професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» та «Вчитель закладу загальної середньої освіти».

В.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій запросила освітян долучитись до обговорення документа.

За її словами, проект нового стандарту включає вимоги для вчителів початкової школи та вчителів-предметників, що забезпечують здобуття базової та профільної середньої освіти і створений на основі компетентнісного підходу.

«У його створенні брали участь вчителі та керівники шкіл, науково-педагогічні працівники, науковці, громадські організації та міжнародні експерти. Наразі Професійний стандарт – на громадському обговоренні, і ми запрошуємо освітян долучитись до роботи над документом», – зазначає Любомира Мандзій.

Документ описує основні трудові функції та умови праці вчителів, встановлює єдині вимоги до їхніх загальних та фахових компетентностей відповідно до кваліфікаційної категорії, а також умови допуску до роботи.

Опис професійних компетентностей відповідно до кваліфікаційних категорій дозволить вчителям визначати критерії самооцінювання, а також оцінити професійну кваліфікацію вчителя та готовність до професійної діяльності у рамках певної кваліфікаційної категорії для проходження атестації та сертифікації.

Освіта.ua
05.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина
Абсолютно з вами погоджуюсь, колеги. Працювала в школі при всіх МОН України, а реформ пережила... А толку? Навантаження на дітей - все більше, а знають і вміють - все менше. Соціальний статус вчителя, і без того невисокий, постійно падає. Наші ЗМІ створюють з вчителя образ карателя бідних дітей. А наше рідне МОН вважає, що ці тупі вчителі не спроможні оцінити одинацятикласників, всіх спасе тільки ЗНО. А те, що хворіють, помирають - не сташно. Ми сильна нація. Яка, правда, за роки незалежності зкоротилась на 10 млн.
Соколова М.С.
Дали нищую пенсию, а теперь придумали контракт. Обговаривают стандарт, которому должен соответствовать учитель, зарплату обговорили ?Посчитайте пенсию так, как положено, и ни один пенсионер не вспомнит о том месте, где загубил своё здоровье. И не надо говорить о патриотизме и преданности делу образования. Руководящий состав министерства об этом думает? Судьи, прокуроры, нардепы не корректируют свои компетенции рамками стандартов, а ведут речь повышениях зарплаты, пенсий и т.д.
Ирина
Все думають, як полегшити життя вчителя. Той хто це придумував ніколи в школі не працював.
ОксанаАліна
Вони обкурилися чи на Місяці живуть? Забезпечте нормальні умови роботи та проживання вчителя а не придумуйте дурості, кабінетні щурі