ДПА у формі ЗНО буде проведена для всіх випускників

Міністерство освіти стоїть на позиції необхідності проведення ДПА у формі ЗНО для всіх випускників

ДПА у формі ЗНО буде проведена для всіх випускників

Державна підсумкова атестація випускників загальної середньої освіти буде проведена у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Про це під час свого онлайн брифінгу сказав заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.

За його словами, Міністерство освіти стоїть на позиції необхідності проведення ДПА у формі ЗНО для всіх випускників.

«Ми стоїмо на позиції, що ДПА у формі ЗНО буде проводитись. Воно не зникає», - наголосив заступник міністра.

Також він зазначив, що питання проведення ДПА у формі тестування є питанням великого шляху, який необхідно пройти в реформі державної підсумкової атестації.

«Зараз одним махом перекреслити шлях, який ми проходили до цього, означає скасувати всі попередні перетворення. Тому ми стоїмо поки на такий позиції і з неї не рушимося», - сказав Єгор Стадний.

Як відомо, нещодавно Асоціація керівників шкіл міста Києва звернулась до в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій з вимогою скасувати проведення державної підсумкової атестації для випускників, які не планують вступати до закладів вищої освіти.

Освіта.ua
30.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катя
Давайте підтримаємо петицію про відміну ДПА!Адже деякі діти будуть поступати за кордон і їм потрібно видати атестати швидше. https://petition.president.gov.ua/petition/91602
Наталія
Цілком підтримую коментарі Ганни Петрівни, я також викладаю в 11 класі і мені дійсно шкода сьогоднішніх одинадцятикласників. Вони ж усі роки майже по 4 - 6 місяців вчились без підручників, а в 11 класі ще й карантин. Та наші освітянські чиновники цим не переймаються
Олександр
З 12 травня вводиться адаптивний карантин - якщо в будь-якому регіоні або місті буде спалах, то саме там будуть вводитися локальні обмеження. Поки це у Чернівецькій, Рівненській, Тернопільській областях і в Києві. А пункт 6 розділу IV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369 встановлює, що "здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ від атестації за рішенням Міністерства освіти і науки України або МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ управління освітою". Тому достатньо наказу департаменту освіти та науки в м.Києві (чи відповідних обласних) про звільнення від ДПА.
Артём
Я вообще так думаю, лучше бы отменили это дпа в форме ЗНО оно не нужно, я считаю так... Кто хочет поступать дальше пускай сделают просто ЗНО, а те кто не хотят дальше учится просто отменить нужно ДПА в форме ЗНО и всё....
Наталка
Ніхто, зовсім ніхто в світі Україна: Пох на все, виходим з карантину!!! Мені смішно на це все дивитися і страшно. Люди , яким потрібно продати свої чортові огірки, добилися виходу з карантину(чи можливо хтось заплатив "бунтарям"). Люди продовжать боліти і я не думаю, що в Україні медицина на найвищому рівні адже кількість одужаних вражає(в моїй місцевості ,недавно, швидка не змогла приїхати на виклик із-за браку коштів, у малої дитини була температура під сорок, у моєму досвіді також є випадки, що лікарі не змогли зробити діагноз хоча у мене був ячмінь, око опухло дуже швидко, мені сказали , що вони не знають як діяти і відправили мене додому). Я не думаю, що цей коментарій щось змінить????????.
Валентин
Для Наталка: Жаль вашої дитини, але тут освітній форум.
Коментувати
Татьяна
Навіщо збирати тих, хто не збирається вступати до ВНЗ. Відміна ДПА у формі ЗНО зменшить навантаження на пункти тестування (за рахунок випускників, які не планують вступати до ВНЗ), та попередить ризики зараження на СОVID І9 усіх учасників проведення ЗНО (учнів та вчителів).
Олександра
Невідомо як тепер поступати закордон. Без атестату не відкривають візу, а Польща вимагає атестат для вступу, але вступна кампанія проводиться в червні. Хто посткпає далі, за океан, вже вступили, але віза потребкє атестат, що свідчить про закінчення освіти. Дякую, ви робите життя дітям ще складніше
Наталя
Петицію про відміну ДПА за місяць підписало 62 особи!!! Потрібно поширити інформацію про дану петицію!!!
Майский
Колеги! Поздравляю Вас - тружеников образованИя с прекрасным весенним праздникрм-1 Мая!! Пандемии, Соросу- Но Пасарам!!!
Ганна Петрівна
(продовження) Прихильники нинішньої здачі ДПА в 11 класі розказують, що медалістам без ДПА навидаємо медалей. Щодо медалістів, в переважній більшості ці дітки такі трудяги, яких мало пошукати. Ними затикали всі дірки в школі (олімпіади, МАНи, конкурси, різні виступи), іменно вони рейтинги шкіл піднімали. В усякому випадку, у моїй школі медалісти завжди були тільки такі. І нічого страшного не трапиться, якщо цим дітям видадуть медалі без ДПА (це так страшно, що якийсь відсоток би їх не підтвердився?). І ще всі забули про нинішніх 11 класників: це бідні діти, які всі роки вчилися по новій програмі, яка з більшості предметів не відповіда’ віковим особливостям учнів (предметники мене підтримають), довгий час без підручників (підручник з мого предмета у 7 класі прийшов у квітні), або по таки[ підручниках, по яких в принципі навчитися неможливо, у цих діток ні Останнього дзвоника не буде, ні випускного. Так нехай через ДПА вони у підвішеному стані перебувають до серпня? вересня? жовтня? І спростуйте мене, якщо я у чомусь не права. І ще, я за ЗНО, завжди його підтримувала і підтримую. Але для тих, кому це потрібно.
Міша
Для Ганна Петрівна: як тільки відмінять ДПА, то відкриється ринок продажі атестатів... Вони ж нічим не будуть підтверджуватись... А в наш час багато учнів поступають в інші країни, то батьки лише раді будуть купити ті 11-12, щоб їхнє чадо пішло в Польщу вчитись, бо не набрало достатньо балів на ЗНО.
Валя
Міша- ви просто придурок грантоідний
Олександр
Для Міша: 1.Як оцінка з 3 предметів вплине на продаж атестатів в якому 21-23 оцінки? 2. Ви впевнені, що прямо всі вчителі дпашники такі продажні і намалюють з після 6 балів у першому семестрі 10-12 балів? 3. ОЦІНКА ЗА дпа НЕ ЗНИЖУЄ РІЧНУ ОЦІНКУ В АТЕСТАТІ І НЕПОТРІБНА ДЛЯ ВСТУПУ ЗА КОРДОН? 4. Через ймовірних 30-50 тисяч вступників (впевнений, що у більше ніж 2/3 з них річна і дпашна оцінка трьох предметів збігається) за кордон (ДЛЯ ЯКИХ ОЦІНКА ДПА НЕ ВАЖЛИВА) ви з МОНом вперто нехтуєте безпекою 350 зношників!!! Бо для Вас це "опорна стіна", а для нас це проста впертість або навіть злочинна бездіяльність.
Коментувати
Ганна Петрівна
Багато років працюю у школі. Але не розумію високого сенсу проведення ДПА. Якби ж це ДПА в 11 класі хоч якісь мало наслідки, наприклад, учень, який здав його на 1-3 бали, не отримує атестат (чи свідоцтво за 9 клас), нехай здає повторно через рік, ще через рік. Прийшла до думки, що ДПА в 11 класі необхідна лише для того, щоб ще раз принизити, тикнути носом, наказати вчителя, якщо його оцінка не збігається з оцінкою ДПА. Адже в.о.міністерки сказала про те, що не довіряє оцінці вчителя. Мокнули обличчям у лайно всіх вчителів, і мене в тому числі. МЕНІ НЕ МОЖНА довіряти. Одинадцять років дитині я правильно ставила оцінки, а тут скурвилась, за хабарі наставила високих. І лише ДПА у формі ЗНО це покаже. Тицяльники носом у лайно забувають, що оцінка в атестат йде за 11 клас (багато учнів в 11 класі стараються, починають працювати, й реально отримують непогану оцінку), а ДПА за всі роки навчання, коли учень старанно не вчився.
Валя
Для Ганна Петрівна: геть српросоДПА! Зно для вступу. Дпа - в дупу.
Коментувати
Pawlo
Шанвні противники ДПА для одинадцятикласників, очевидно, що ніякі аргументи на МОН не діють. Ми тільки марно витрачаємо час. Підписуйте петицію до Президента про відміну ДПА для 11 класу. Необобхідно зібрати 25 000 голосів.
валентин
ЗНО та ДПА для випускників які не планують вступати до вищих навч. закладів взагалі не потрібні. Це пуста трата державних коштів!
Роман Селіверстов
Для валентин: Нічого, тратили ж на них кошти 11 років у школі. Нехай тепер покажуть державі свої знання і подяку!
Олександр
Для Роман Селіверстов: досить поширювати необгрунтовані наративи. А що держава побачить у тих показах? Ні, ну чесно. Де можна ознайомитися, що побачила держава в попередніх роках? На що вплинула різниця між балом ДПА і атестату? Конкретно - звільнено стільки-то корупціонерів директорів шкіл, стільки-то вчителів. Понижено або підвищено стільки-то річних оцінок в атестатах з укрмови/літератури, математики, історії. Яка динаміка по рокам? Де це таємне знання? Чи варто ризикувати здоров’ям дітей та контактних осіб щоб у цьому короновірусному році щоб отримати черговий НУЛЬ від бублика?
Коментувати
КУЗЬМА
А хто туди піде? Проведуть вони! Половину дітей батьки просто не пустять, та і проводити буде нікому, учителі - у відпустках, ризикувати здоров’ям не входить у їх посадові обов’язки! ЗНО потрібне лише бажаючим вступати. Закінчити рік і видати атестати з річними оцінками. Частина випускників іде працювати, частина - одружуються, частина виїздить, а та частина, яка хоче у вузи - іде на ЗНО. Живете досі за совковими принципами: усіх загнати, усім видати, вивести рейтинги - це давно нікому не потрібно!!!
Наталі
І що те ДПА у формі ЗНО дасть?Забере тільки здоров’я і у дітей і в батьків!Давайте будемо розсудливими і справедливими,якщо відмінили для 4 та 9 кл.,то відмініть і для 11, вступ до ВУЗУ всеодно за результатами ЗНО!!!А багато учнів мусить складати ДПА тільки,щоб отримати атестат!
Наталя
Що воно сплітає? ДПА у формі ЗНО? І такі вчать дітей!!! Цікаво,а школу хоть закінчив,а то таке враження,що ні...І хотілось би побачити,щоб воно здало ДПА у форміЗНО
Аня
И как дети сдавать будут? В масках, в перчатках ,40 градусов жары и на улице, и не понятно сколько детей будет и кто из них 100% не болеет? Как вы это себе представляете? Еще и дети второй месяц сидят дома на дистанционном и вы сами понимаете что так учится НЕВОЗМОЖНО. В других странах МОН идет на встречу детям и отменяют ЗНО, а у нас говорят
Міша
Для Аня: А ніби вони за 2 місяці повинні були вивчити всю шкільну програму?
Олександр
Для Міша: а відкоментуйте будь ласка інші питання Ані.
Коментувати
24222
Ребята подпишите петицию на отмену ЗНО есть шанс что отменят https://petition.president.gov.ua/petition/89992
Alexander Koni
Для 24222: Це не зовсім та петиція. Тут мова йде про все гамузом, і ЗНО в тому числі. Петиція про відміну тільки ДПА для 11-класників за адресою : https://petition.president.gov.ua/petition/91602
Коментувати
Управлінець
А хто впевнений, що вчителі підуть в аудиторії інструкторами? Це має бути велика проблема. МОНУ чомусь про це не думає. Я відповідаю за ЗНО і маю купу відмов, хоч ще про це не видавали наказ. А що буде після його видачі?
Ірина
Для Управлінець: Люди добрі, як це не підуть? А лікарі і формацевти в масках виконують щоденну свою роботу, ризикуючи життям! Це ж чиїсь діти будуть писати, добре,що не ваші!
Не путать грешное с праведным
Вчиткль і інмтруктор це різні посади! Тому примушувать ніхто не має права!
Наталія
А скільки медиків повтікали? Так і вчителі зроблять. Не кожен буде ризикувати.
Коментувати
Alexander Koni
Хто хоче підтримати відміну ДПА у формі ЗНО, прошу проголосувати петицію до президента : https://petition.president.gov.ua/petition/91602
Александр
Для Alexander Koni:
Олександр
Для Alexander Koni: тезко, на жаль, ця петиція слабко аргументована (як для потенційних підписантів, так і для Глави держави). Власне це підтверджується ВКРАЙ низькою динамікою підписання за місяць, який минув.
Alexander Koni
Згідний, що слабенька за змістом. Але нову робити вже немає коли.
Коментувати