Як відбуватиметься підсумкове оцінювання учнів під час карантину?

У Міністерстві освіти і науки розповіли про особливості підсумкового оцінювання школярів

Як відбуватиметься підсумкове оцінювання учнів під час карантину?

Підсумкове оцінювання (тематичне, семестрове та річне) може здійснюватися віддалено, із використанням цифрових технологій для всіх учнів, включно з тими, що здобувають освіту за однією з індивідуальних форм.

Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства освіти і науки щодо роботи шкіл під час карантину.

У відомстві зазначають, що підсумкова оцінка за семестр виставляється з урахуванням результатів тематичного оцінювання, отриманих учнями під час дистанційного навчання та до його початку, практичних робіт з навчальних предметів природничого циклу, результатів оцінювання різних видів мовленнєвої діяльності учнів тощо.

Якщо з навчального предмета не передбачено тематичних підсумкових робіт, підсумкова оцінка може виставлятися за результатами поточного оцінювання. Учні, які не мають результатів поточного оцінювання з об'єктивних причин, можуть бути оцінені за результатами проведення семестрової контрольної роботи.

Тематичні та семестрові підсумкові роботи, які було проведено в умовах дистанційного навчання під час карантину, записуються в класному журналі без зазначення дати їх проведення.

Річне оцінювання виставляється з урахуванням результатів оцінювання за перший та другий семестри навчального року.

Освіта.ua
15.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ваша совість
Якшо я буду не атестованим готуйтесь до смерті виблюдки скільки ви вже свели до сюєцида дітей за це вас треба казнити ублюдки і ви не розумієте що ми живемо в техгєнрлогічно відсталій країні ось наприклад моя школа немає ніяких сайтів тільки через вайбер а щоб авторизуватись в вайбері треба сім карту а сім карта не підходить до мого нового телефона а мій старий капец лагає
Vitaly
Для Ваша совість: Не ганьбися! Думай, перед тим, як щось писати.
Vlad
Для Ваша совість: А вона, совість, у тебе є? Або хоча б поняття, що таке совість?
Коментувати
Дарвій
Вірші напам’ять діти розказують нам, батькам . Ми оцінюємо своїх дітей , а оцінку кажемо учителю. Так, хтось збреше, але обдурить і себе, і свою дитину.
Любв
Для Дарвій: ми записуємо відео, скидаємо вчителю. Вчитель виставляє.
вчителі
Для Дарвій: Може одразу сказати, кому- скільки_. з якого предмету? І справі кінець? Може і журнал, і табелі вам самим заповнити? Дурдом повний!
Коментувати
Вишневський
https://mon.gov.ua/ua/npa/shodo-provedennya-pidsumkovogo-ocinyuvannya-ta-organizovanogo-zavershennya-2019-2020-navchalnogo-roku Вчится дистанційно можливо, а от як здійснювати контроль і оцінювання? Рекомендують писати диктант чи переказ онлайн))) і що? . Потім всі первірять: і батьки, і один в одного, й загуглять.. Всі роботи будуть як під копірку))) А ще (УВАГА) перевіряти вивчення творів напам’ять онлайн. Це як? Дитина спокійно відкриває у іншому вікні цей твір і виразно читає з монітора? Про тести я взагалі мовчу(((( А ще рекомендують ІНДИВІДУАЛЬНУ перевірку онлайн) , на зразок питання - відповідь. Я не говорю про те , що і перведення на дистанційку, і контрольні онлайн можуть бути тільки після письмової заяви батьків.
Дмитро
Вишневмькому: "Підівчіть користування інформаційними технологіями. Можна ж зробити так, щоб співрозмовники немогли б відкрити інше вікно, бо воно б тоді засвітилось всім і щоб в учнів була включена камера. І ще варто підбирати такі диктанти та перекази, яких нема в інтернеті, але вони є в книжках, що видані у 2004-2009 роках. Багато вчителів їх мають."
Вишневський
Для Дмитро: Я ДУЖЕ ДОБРЕ володію ІТ технолгіями, в мене син айтішник(пише програми для Великобританії).. Те, що Ви пишете, зробити НЕМОЖЛИВО, Це обійде будь-хто , хто хоч трохо розуміється на цьому. Так що Ви самі не дуже розумієте, що пишете)) Написали повну дурню) А диктант потім Ви як збираєтеся перевіряти?
не смішітьwoar
Для Дмитро: "ПІдІвчіть" (ну й слово) трохи укр. мову ))) У Вашому дописі 6 помилок))) Таких вчителів , як Ви, обдурить учень початкової школи)))
Коментувати
Андр
Перепрошую, а хто автор цього тексту ?! Ні автора, ні .що це, вірити, не вірити... Я бачу, що є покликАння , але ж смисл статті ... Вони там про що думають ?
Дмитро
Андру: "Перейдіть за посиланням, а не покликанням, яке у кожного воно своє."
Коментувати
ирина
каждый из нас, должен что-то делать:учителя- дать материал, дети -его выучить, родители-проконтролировать, да, это сложно, пусть не на 100%,но насколько каждый сможет,нужно стараться всем изо всех сил.тогда будет результат.меньше возмущаться и перекладывать на плечи других эти задачи. а отказаться и все забросить ,найти виноватых-легче всего. оценить по прежним и нынешним заслугам и стараниям, и если кто-то получит оценку выше-это нестрашно.главное-чтоб каждый продолжал делать свое дело!
Яна
Для ирина: Саме так, свою справу, а якщо в міру зайнятості батьки не можуть допомагати вивчати новий матеріал, а дитина сама не в змозі. А вчителі вимагають... Як тут не возмущаться.
Дмитро
Ірині: "З вами повністю згоден." Яні: "Батьки не повинні допомагати. Вони повинні контролювати, а ще краще, щоб батьки разом із педагогічним працівником навчили дитину вчитись."
Коментувати
Оксана
При написанні контрольної навіть слабенький учень написав на високий бал,звісно з допомогою мами чи батька.Так ,що за другий семестр вийдуть дуже хороші оцінки?Це несправедливо..
Змордована
Для Оксана: Так отож... Дистанційне оцінювання апріорі не об’єктивне. Але, ша, бо зараз налетять вчителі, в яких середняки по дистанційному випередили відмінників... Ахаха... Правду кажуть про нас батьки, що ми тю-тю...)
Андр
Дистанційне оцінювання - повна бздура: навіть най-най-най... "розумніший та працьовитіший" ???? учень по телефону чи хтозна від кого/чого отримує відповіді. Воно нічого не робило, просто списувало, слова не сказало, не вивчило напам’ять... То так пропонують покращити звітність ? Повня дурня від ...
Дмитро
Людям:"Ви вже чисто подуріли? МОН варто провести екзамени після карантину очно і то всюди, щоб побачити, яке воно результат дає. Але виграє той, хто вміє вчитись. Я як студент скажу, що в універі виграють ті, що вміють вчитись і вчиться, а слабкі та ліниві - позаду. Це видно по-першому модулі.’
Коментувати
Юли́я
Не навчання,а мука для дітей. Цілий день перед компом - то дивись он-лайн школу,якшо пощастить і відео уроки співпадають з темами,які вони вивчають самостійно,то відео конференції вчителів,які намагаються допомогти своїм учням,то тести он-лайн на безлічі сайтів,то сфотографуй на надішли вчителеві вирішене в зошиті...а вчити матеріал новий забирає багато часу, якого за цим усім дітям і не вистачає. Загалом дистанційне навчання це велика фікція- гаяння часу
Дмитро
Для Юли́я: "Якщо навчитись вчитись, то все буде добре
Володимир
У данній ситуації іншого варіанта навчання не існує. Але той хто дійсно хоче вчитись і знати,повірте,зробить це дистанційно або очно.
Коментувати
Інно
Закінчуйте це шоу 95 кварталу, це ж смішно. В.о. міністра про яке 1 липня тебе ж покличуть не тільки батьки але й діти, якого зерна зараз вчаться без канікул та ще цілий місяць. Ти безглуздя і створіння не Боже. ЯК ТИ УЯВЛЯЄШ У ЖАРУ ПІД 30, вчити дітей. Пішли замість нас у школу хоча б на тиждень і попрацюй. Послухайте Лікарчука, справжнього професіонала., який говорить правду та пропонує.
Змордована
Для Інно: Згодна з Лікарчуком. Закрити навчальний рік тими оцінками, що були до карантину, а теми, які типу "вчили" дистанційно перенести на наступний навчальний рік. Повірте, нехай краще вчитель ущільнено пояснить матеріал, ніж ця дистанційна видимість навчання. Ну не вивчить дитина сама вдома математику і не всі батьки зможуть допомогти навіть в 6 класі.
Дмитро
Змордованій та Інні: "Ніхто не запхає в голову знань тому, хто не вміє вчитись і не заплатить тому, хто не вчить вчитись. На дистанійному вивчить будь-що лише той, хто вміє вчитись. Ось побачити те, що заклади освіти, які мали систему дистанційного покажуть зовсім інакші результати, подекуди протилежні результати від першого семестру. А щодо літа, то продовження навчання дійсно не треба школам, але якщо буде навчання літом, то багато учнів чи дітей підуть рано чи пізно у заклади вищої освіти, то вони і так до липня вчитимуться, тож це буде для них хорошим досвідом. "
Дмитро
А щодо шоу, то цей цирком треба закінчити.
Коментувати
Змордована
Люди!!! Ви взагалі про що? Які ми маєм юридичні підстави оцінювати учнів дистанційно, якщо , як писав колега нижче, чинного Положення про дистанційне навчання не реально дотриматись, а іншого - немає. Пан Горбачов, кого ви там захищаєте? Батьки, чому мовчите , не відстоюєте права дітей, а тролите лише вчителів, які мусять виконувати нелолугі накази керівництва. Вчителям теж потрібно було із самого початку відмовитись брати участь у цьому незаконному шабаші і не мучити ні учнів, ні батьків, ні себе. Міністерство черговий раз зробило винними вчителів, яких тепер весь світ ненавидить. Як завжди - без вини винуваті! Якось так!!!
Світлана
Для Змордована: А які є юридичні підстави закінчити навчальний рік? А які є юридичні підстави, перевести дитину в наступний клас , якщо нею не виконана програма за цей рік? А хто каже, що у нас дистанційне навчання? У нас навчання за дистанційними технологіями, а це зовсім різні речі. І перед тим як розповідати про юридичні підстави, вивчіть їх досконало. Все що зараз робиться, все згідно Закону про освіту. І ще, можливо, разом з відмовою від такого навчання, вчителям треба було відмовитись від зарплат?
Змордована
Для Світлана Будь ласка, які норми Закону про освіту дозволяють такий безлад?
Змордована
Для Світлана І, до речі, у автора статті звзначено саме дистанційне навчання, а не навчання за дистанційними технологіями. І ще, хто забезпечив ці дистанційні технології, якщо реально в дітей такий нет, що з 30 хв, які.даються нв розв’язування самастійної дитина 15 хв. витрачає на те щоб загрузити її і потім скинути розв’язок.? Це пряме порушення норми закону про рівність доступу до освіти. А в декого ще й такого нету немає...
Коментувати
Алиса
Как будет происходить заполнение журналов и личных дел? И когда? Как всегда скажут 25 мая о том как надо сдать , и чтоб 26 мая было готово????
Дмитро
Алісі: "Читайте іншу статю. Мають бути або електронні журнали або виписувати оцінки собі, а після карантину виставити в журнал".
Коментувати
ольга
А если учителя не принимают работи на проверку с домашнего обучения.Мотивируя что детям дома помагают или они списали.
Татьяна Олег Мезиновы
Для ольга: вони об"язані приймати роботи з дистанційного навчання і оцінювати.
CDC
Для Татьяна Олег Мезиновы: Лолшто? Что бы начать дистанционное обучение каждый родитель обязан написать заявление на перевод к этому самому обучению. Заявления есть? Нету! Так что ни лично тебе, ни еще кому из родителей ни один из учителей по закону ничего не обязан.
Маргарита
Для Тетяна Олег Мезінові: Об’язані? Це у вас мізки "об’язані" хоч трохи думати, а не перекидатися в голові, як холодець. Вам усі щось "об’язані", думайте краще про те, що ви "об’язані" робити, а не робите, неуки недолугі.
Коментувати