До перевірки телеуроків долучаться незалежні експерти

У Міносвіти зазначають, що основною причиною виникнення помилок в уроках є брак часу

До перевірки телеуроків долучаться незалежні експерти

До перевірки уроків проекту «Всеукраїнська школа онлайн» будуть долучені незалежні експерти, які вноситимуть необхідні правки до виходу в ефір з метою недопущення помилок у майбутньому.

Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки.

У відомстві зазначають, що основною причиною виникнення помилок є брак часу на  створення контенту.

«У низці відеоуроків, що вийшли впродовж останніх 5 днів, були помилки, які не вилучили з відео на етапі виробництва. Ситуація, коли в ефір виходить матеріал з помилками, – неприпустима. Основна причина цього – брак часу», - повідомляють у Міносвіти.

У відомстві зазначають, що від ідеї створення курсу до першого виходу в ефір пройшло всього 2 тижні. Усі уроки виходили з продакшну вночі напередодні виходу в ефір – близько 30 відео на добу.

«За таких термінів на обов’язкову експертну перевірку уроків не вистачило часу. Наразі всі, хто залучений до підготовки уроків, максимально працюють над тим, щоб з наступного тижня уникнути таких ситуацій. Зокрема, до перевірки уроків долучаться незалежні експерти, які зможуть переглядати відео та вносити правки до виходу в ефір», - зазначили у Міністерстві освіти і науки.

Як відомо, в.о. міністра освіти Любомира Мандзій закликала суспільство не принижувати вчителів, які працюють у проекті «Всеукраїнська школа онлайн» через помилки в уроках.

Освіта.ua
10.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина Дзюбинська
Для усіх "експертів" хлтілося б сказати... Підготуйте хоча б один відео-урок чи одну відео-роботу, з усім підібраним і вдало підготовленим матеріалом і в короткий термін. Реально так хочеться побавчити усіх цих "спеців" на практиці. А то виходить.. одні "вигрібають за всіх"... та щей критиків виявляється багато, після чого не те що урок проводити, а взагалі нічого не хочеться. Для якісної роботи потрібен час і не один дубль, і не одна камера.. і не один режисер.. оператор.. монтажер... І усе це потрібно звести в єдине ціле... в те, яке буде цікаве дітям, в те, яке буде зрозуміле усім.
М
Для Валентина Дзюбинська: Дистаційне навчання в Україні від коли?2-3 тиждні тому чи скоріше?Інститути де?,на які держава гроші виділяє?То про що можна говорити?
Коментувати
Дмитро
Відео-уроки - це правильно. Крім їх наповнення необхідно звернути увагу на те, як пояснюється матеріал, на поведінку викладача. На мій погляд, не є припустимим, колу викладач пальцем показує на дошці. (наприклад, на телеканалі "Рада" урок з математики. Тема "Геометрична прогресія"). Викладаючи матеріал необхідно навчати школярів ще й поведінці. Розповідати матеріал дошці не потрібно.
людина
Шановна українська громадо, кожен учитель має право на помилку, але не на всю країну. Бо до публічного уроку маємо ставитися, як до святині, ретельно готуючи кожен фрагмент показового навчання, а кожен відзнятий кадр має бути ретельно перевіреним. Тому тут маємо справу з учителями, які трохи мають прогалини в знаннях предметів, які викладають. Нашим дітям потрібно подавати краще, а не те, що ближче до чиновництва.
Voxpopuli
Для людина: Вчителі для уроків відібрані не за блатом, а за ознакою їхньої компетентності. Вчителі не мають досвіду виступів на камеру, а транcляція на всю країну викликає в них природнє хвилювання. Дублів, перевірки відзнятих матеріалів не було через жорсткий цейтнот. Дивує інше: що помилок так мало. Будьте доброзичливими і об’єктивними!
людина
Даруйте, але я не розумію, як можна розгубити власну компетентність перед камерою? Ти або знаєш матеріал і навіть серед ночі викладаєшся на всі 100%, або маєш слабенькі знання й звалюєш цю біду на досвід і камеру. Знаєте, наш народ не обведеш довкола пальця дешевими відмазками, бо добре відомо, що тільки поганому танцору одне місце завжди заважає.
Коментувати
Учитель
Шановні колеги, хто не робить помилок на уроках - киньте в мене камінь! Бо я дуже-дуже вдячна колегам, які записують і транслюють уроки і всім, хто до цього причетний!!! Організовано вчасно, розумно, грамотно... Я викладаю алгоритм роботи по кожній темі для учнів на сайт школи. Вичитую кожне слово, бо інф стає публічною... І, мабуть, допускаю якісь помилки... Не усі мої учні мають і-нет, "круті" телефони, а відеоуроки - це безцінна допомога дітям, їх батькам, нам - учителям. Бо потрібно буде повторювати і пояснювати, щоб виставити річні оцінки, менше матеріалу. А оцим "критикам" слід дати можливість записати свої уроки і показати їх на всю Україну! Щоб було як у Петра першого: «на ассамблеях и в присутствии господам сенаторам говорить токмо словами, а не по писанному, дабы дурь каждого всем видна была»!
Вчитель
Ми всі знаємо, куди благими намірами вимощена дорога. "До перевірки телеуроків долучаться незалежні експерти" - пише в заголовку. Якщо вони такі "експерти", то повинні були б проводити ці уроки, а не перевіряти. Критикувати будь-який дурень зможе. Звичайно, що в такому темпі (30 відео на добу) страждає якість. Але для того, щоб її підвищити потрібно починати власне з вчителя. Дайте в першу чергу самому вчителю подивитися, що там відзнято, і він побачить свою помилку, або покаже колегам-спеціалістам, які його підтримують. Це підвищить якість і не викличе негативної реакції. Бо словосполучення "експерти перевірять" в мене автоматично викликає велику недовіру й пересторогу, що ці "експерти" все зіпсують. Можливо, я помиляюся і перевіряючі будуть лише вказувати вчителям на явні огріхи в дружній формі. Але боюсь, що знайдуться й такі "спеціалісти", які просто будуть відбивати охоту в тих вчителів, що проводять ці уроки.
Олександр
Карантин оголосили 12 березня. Он-лайн уроки запустили 6 квітня. Часу мало? Розігнати все Міністерство освіти і всі їхні службу типу відділів освіті та методкабінетів. А то тільки контролюють і гроші з держбюджету на себе любимих витрачають.
Voxpopuli
Для Олександр: Для Voxpopuli: Тут все просто. Карантин спочатку мав закінчитися 3 квітня. Тільки коли стало ясно, що це надовго, стали робити он-лайн уроки. Так що часу дійсно було дуже мало.
Коментувати
Сергей Захарин
1. Времени мало - это правда. Но кто мешал МОН запустить он-лайн-платформу три года назад, на которую было выделено 56 миллионов гривен? 2. Времени мало - это правда. Куда потратили 56 миллионов? Почему Гриневеч не за решеткой? 3. Времени мало - это правда. Но вот для того, чтобы вспомнить название Индийского океана - мне нужна одна секунда (а может, даже меньше). Сколько нужно учителю с образованием по специальности "География", чтобы вспомнить название океана? 4. Учителя перед камерой волнуются - это правда. Давайте им немножко валерьянки. Успокойте. Скажите добрые слова. Расскажите анекдот. Делайте дубли. Переснимите несколько кадров. 5. Когда МОН пишет "независимые эксперты" - меня коробит. МОН никогда не возьмет себе в помощники действительно "независимых". 6. Когда на нас напали - оказалось, у нас нет армии. Когда случилась эпидемия - оказалось, у нас нет медицины. Когда запустили "школу в телевизоре" - оказалось... что?
Voxpopuli
Для Сергей Захарин: Допущенные ошибки являются чисто механическими и никоим образом не ставят под сомнение профессиональный уровень учителей. А дубли и пересъемки телеканалы сами исключили. Что касается экспертов. Слово "независимые" означает лишь то, что они являются не чиновниками от образования, а опытными практиками-профессионалами. Задача экспертов - указать на фактические ошибки. И тут предвзятого подхода быть в принципе не может. Только польза.
Коментувати
за он-лайн-школу!
Видите как - вместе мы только обгаживать умеем, революции устраивать. Каждый по отдельности не заметил бы эти ошибки, а вместе... и как шакалы набросились. А ведь можно по-дружески слать свои замечания и все. Если какой-то учитель действительно слаб - заменить. Ну а в целом этот проект нужен Украине! Он просто необходим! Ведь сколько детей в селах никогода не видели таких уроков!, сколько детей месяцами лежат в больницах!, май-месяц вечно у нас выпадает.
за он-лайн-школу!
Нужно во что-бы то не стало добиться чтобы проект был доведен до конца! Чтобы видео-уроками был обеспечен весь учебный год, а не только недели карантина.
Коментувати
Юрій
Це не виправдання. Дистанційна освіта в Україні розвивається не перший рік і, очевидно, про людей, які займалися нею давно (назву, для прикладу EdEra, Prometheus, Рішельєвський ліцей) забули.
Olga
Для Юрій: Треба давати заробити своїм грантоїдам. Навіщо платити гроші прекрасному фізику з Рішельєвського, чиї уроки дивиться в ютубі маса учнів? І помилок, до речі, у нього немає. Але він не входить до когорти своїх соросят.
Коментувати