Школи мають визначити, як завершити навчальний рік

У МОН стверджують, що нададуть школам можливість визначити, як завершити навчальний рік

Школи мають визначити, як завершити навчальний рік

У Міністерстві освіти і науки стверджують, що нададуть школам можливість визначити, як вони мають завершити поточний навчальний рік.

Про це, коментуючи лист МОН № 1/9-182 «Щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти», сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За словами Мандзій, Міністерство освіти надає школам таку можливість, оскільки вони знають особливості своєї роботи під час карантину.

«У ситуації, в якій сьогодні опинилася Україна і весь світ, ми бачимо, наскільки важлива автономія шкіл та вчителів, що прописана у новому Законі "Про повну загальну середню освіту”. Дистанційне навчання у школах відбувається по-різному. І тому саме школи повинні визначати, як вони завершать цей навчальний рік, що потрібно підтягнути та вдосконалити, на чому акцентувати увагу. Ми даємо таку можливість, адже вони краще знають свої особливості, учнів та вчителів. І стандартизований підхід до всіх тут не спрацює», – зазначила в.о. міністра освіти і науки.

Вона нагадала, що навіть не в умовах карантину відповідно до законодавства навчальний рік у школах України має розпочинатися 1 вересня і завершуватися не пізніше 1 липня.

Під час визначення структури і форм навчання педрада має орієнтуватись на освітню програму, навчальний план, вікові особливості учнів, їхній фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток, особливості регіону тощо.

Орієнтиром для шкіл мають бути державні стандарти загальної середньої освіти.

У МОН зазначають, що під час карантину навчальний матеріал може бути освоєно за допомогою дистанційного навчання. Після карантину – через ущільнення матеріалу з організацією повторення окремих тем.

Освіта.ua
02.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вероника
У меня ребенок в 3 классе, за младшие классы тоже молчат. Нам то не ЗНО ни экзамены сдавать не надо, при этом ни весенних каникул и точного окончания года не известно.
Гордон
Так добре! Сказали тільки про школи... а технікуми, ПТУ?? Як завжди нас будуть шпіліти та ще й здавати Зно, про нас ніколи, нічого не кажуть, навіщо тоді державі ПТУ та технікуми, прибиріть тоді їх, навіщо знущатися над студентами, в нас ніколи не було сезонного карантину, коли є грип наприкінці лютого, а навіщо, студент може ї так ходити всім пох. Як же нас будуть шпілити, це ще м’яко кажучи, коли ми вийдемо з карантину. Дай Бог пережити це!!
Юлія
Діти працюють під час карантину. Дайте дітям відпочинок влітку. Потрібно завершити навчання 31 травня. Не губіть дітей літом в жарких кабінетах!! Літом діти повинні відпочивати.
Лариса
Я думаю, что учебный год нужно закончить 1 июня, я не знаю как другие дети, но моя внучка занимается в 11 классе, дистанционное обучение проходит качественно, дети выполняют программу, а нагрузка намного больше чем в школе. Считаю, что продление учебного года негативно отобразится на физическом и психологическом здоровье детей. ДПА нужно отменить в 11 классе, оставить только ЗНО
Тая Титова
Надеюсь на благоразумие Днепропетровской области, чтоб автономно порешали заканчивать учебный год 30 мая! В классах- пекло! Жалюзи на окнах- это ни о чём! Или опять втянут родителей скидываться на кондиционеры в классы? Одумайтесь! Надо учитывать климатические условия, а не тупо ,как в Европе!
Жуковский
Может зно вообще отменить навсегда, так будет хорошо всем. Раньше его не было было отлично.
Лиана
Отлично для кого? Для того, кто смог оплатить поступление? Одумайтесь, именно благодаря ЗНО умные и старательные дети могут поступить на бюджет.
Ольга
Согласна с Лилианой. Именно благодаря ЗНО мой ребёнок смог поступить на бюджет с не самыми лучшими оценками в лицее (она у меня тихоня). А медалисты из её класса в тот же универ попали только на контракт
FBI
Соглашусь.Как ученик могу сказать что практического применения это хрени нет. Просто помотать нервы и запомнить только то что нужно на ЗНО.Да и школьную программу пора упростить.Кому вообще нужны допустим числовые последовательности?Или графики функций?
Коментувати
Наталия
Жжуть! Люди, что вы пишите? Хоть кто-нить из вас представляет себе работу в нынешней школе? Какой перегруз детей? Да, если за несколько месяцев мы хотим поднять предмет, тогда конечно... Пусть сдают, пробуют тьсяжить
ирина
Для Наталия: Мы думаем,что пишем!!! А ты думаешь? Дети сейчас ослабленные,многие питаются плохо,а эта программа просто убивает детей морально
Коментувати
Юлія
Мені цікаво навіщо мучати до 1липня учнів 1 по 8 і10 класів. Вони працють дистанційно на протязі всього карантину, їм теж не легко, а хто байдикує покаже 1 вересня. Моя дитина напружена вже сьогодні достатньо. А забрати місяць літніх канікул це забрати місяць дитинства у дітей. Подумайте, чи варто?
Син
Для Юлія: дитинство - це ...Тинятися дворами, цілісінький день на гойдалці, безперестанку грати в м’яча і їсти морозиво?
Александр
Для Юлія: Не "мучати" до 1 липня. Це прописано в навчальному плані кожен рік. Мається на увазі не ходіння до школи, а підсумкові атестації, видача документів про освіту і таке інше... Це загальне положення для всіх учнів від 1 по 11 класи. "Учите матчасть", пожалуйста!!!
кінь
українську вчи, санчес
Коментувати
Dana
Думаю, що переведення учнів до наступного класу треба здійснювати у 1-8 класах без річного оцінювання. Документ про освіту дев’ятикласникам видати із оцінками, які були виставлені у першому семестрі. Так само можна виставити річні десятикласникам. А долю випускників вирішить подальша пандемічна ситуація. Так принаймні всі будуть у більш-менш однакових умовах.
Забембана вчителька
Для Dana: 100% підтримую. Ще навчання дистанційно зі скрипом проводим ( 2-4 учні з 20 беруть участь), то оцінювати дистанційно я не готова , тим більше з математики... Все одно всі оцінки суб’єктивні, виставим середню по лікарні ( за 1 сем) тай довбіться ви конем... Вибачте, накипіло...
Коментувати
Микита Петрович
Ще таких не було нарваних керовників освіти- ти йому в очі ..., а вони говорять : божа роса!! Всі бачать, що дпа, зно- не на часі. А вони кажуть- фейк! Очі открийте, не моліться на гранти, ці чужі пекучі гроші.робіть те, що потрібно державі, нашим людям. Пані Мандзій- открийте очі!
Ігор
Для Микита Петрович: як же окремі любителі хабарів хочуть знищити ЗНО щоб повернути вступ у вузи за бабло
Коментувати
Дмитро
У ДПА сенсу немає, а ось у ЗНО є, оскільки непоганий спосіб перевірки знань. А якщо провести вступні іспити, то повернуть корупцію у більших розмірах. 1. ЗНО і ДПА одночасно, то так сенсу дпа і зно (в купі) немає, тому дпа можна взагалі відмінити. 2 - можна скоротити вступну кампанію, а то вона дуже довга. 3. Я пропоную формат ЗНО змінити на дещо інший (точно в офлайн, а не онлайн), але я про це конкретнно не буду говорити. Я написав проект "Оновлення освіти" і вже 6 років мучу ним МОН, постійно вдосконалюючи його. А ті, кажуть не можливо, хоч деколи привласнюють ідеї, але нормально не затверджують, як пропонував.
Ігор
Для Дмитро: ДПА дозволяє виставляти чесні оцінки в атестати а не плодити в школах меНдалістів
Наталия Ечко
Нічогоо ДПА не дозволяє, не смішіть. Це формальність. МеНдалісти в любому випадку, саме ДПА " напишуть" на стільки, на скільки їм треба. Все може показати тільки ЗНО.
Олександр
Для Ігор: Відкрию Вам секрет. У випускних класах дітей, які претендують на медалі не більше 5-10%. Серед них, дійсно, є ті, що претендують на мендаль. Але сумарно їх відсили 2-3 особи на школу. То для того, щоб спробувати їх покарати (хоча карати потрібно не учнів, а дирекцію чи вчителів, які зловживають), Ви пропонуєте карати усіх випускників. Вам не здається, що цей метод - стріляти по комарах з пушки, себе давно вичерпав?
Коментувати
Катерина
як завжди, зніміють з себе відповідальність, а потім по ланцюгу: област знімає шкіру з гороно, ті з директорів, директора з вчителів, вчителі все валять на батьків та дітей. Цей вже рекомендаційний характер задовбав. Коли міністерства будуть нести відповідальність та давати накази. Якого чорта, та Манзій там сидить - мазьню манзинити, а потім дивуються, чого у нас фейки від мон сьгодні цілий день, тому що конкретики нема. Правильно говорять - "не можеш срати, не треба сраку мучити".Вибачте, але це вже крик души.
Микола
Для Катерина: Будьте мудрішою
Коментувати
Я так вважаю
Не бачу сенсу в здаванні ДПА одинадцятикласниками. Певний відсоток учнів не збирається вступати до вузів (надумають, здадуть ЗНО через рік). Навіщо всім здавати третій предмет ДПА? Не знаємо, скільки буде цей карантин тривати, і як воно буде надалі. Логічно було б випустити зі школи одинадцятикласників, звільнивши їх від ДПА, а там нехай уже ЗНО здають ті, кому потрібно. Плюси: діти вчасно закінчують школу, а не в підвішеному стані ціле літо, готують лише ті предмети, які потрібно для вступу, велика економія коштів, яких і так не вистачає, і далі не буде вистачать.
Александр
Для Я так вважаю: Не треба вирішувати за дітей та їх батьків. Що означає, "надумають, здадуть через рік"??? Тоді і поступати вчитися будуть через рік, так? Почніть з себе. Хто працює, то і карантин йому у поміч: є можливість зайнятися самоосвітою. Тим паче ЗНО з українського та математики буде зараховано у атестат (свідоцтво) про повну середню освіту. Іх треба здати (ЗНО), потім видадуть документ (атестат), а не навпаки. а кошти Ви як зібралися зекономити. Чи не за рахунок вчительських зарплат? Лікбез. Учитель цілорічно отримує однакову зарплату, не зважаючи на канікули, відпустку чи карантин.
Ігор
Для Я так вважаю: ДПА дозволяє виставляти чесні оцінки в атестати а не плодити в школах меНдалістів
Коментувати
Vlad
Якщо МОН сказало "А" - скасувало ДПА в 4 та 9 класах, то треба говорити і "Б". Негайно відмінити ДПА в 11 класі. У такому разі ЗНО проходитимуть тільки ті випускники, які бажають навчатися у ВНЗ.
Микола
Для Vlad: Підтримую!
Ігор
ДПА дозволяє виставляти чесні оцінки в атестати а не плодити в школах меНдалістів
Vlad
Для Ігор: І ДПА у форматі ЗНО можна обійти та отримати медаль при низьких результатах. Для цього є медичні довідки, які дозволяють звільнити випускника від ДПА, хоча ЗНО він проходить.
Коментувати
Тома
ЗНО потрібно відмінити. В таких умовах просто неможливо нормально підготуватись. Навіщо руйнувати життя випускникам? Краще провести вступні іспити.
Оксана
Для Тома: Чому неможливо підготуватися? Якраз 11-класникам зараз краще всіх. Готуйся до ЗНО і не витрачай час на непотрібні тобі предмети. Весь новий матеріал вони вже знають. Ну з математики так точно.
Директор
Для Оксана: Ай браво! Це точно, що діти тільки витрачають час на непотрібні предмети! Карантин все кльово показав-одні вчителі дурня клеять-бо все одно відповідальності-0,0, а інші не знають за що хапатися. Починаючи з 9 класу-тільки предмети ЗНО+ інформатика+1 на вибір з інших. МОН зараз має дати чіткі рекомендації школам- а не займати страусину позу. Це не місцевий карантин. Чітко треба знати, коли випустити дітей- а то точно ще лишаться на повторний курс-ДІСО не переведе. А директорам із завучами у відпустку хіба не треба йти? Чи ми маємо до скону ждати результати ЗНО? Не потрібно ніякого ДПА-це архаїка. НЕХАЙ ТІ, КОМУ ТРЕБА ЗДАЮТЬ ЗНО-ТАЙ ПОСТУПАЮТЬ З БОГОМ. А КОМУ ВОНО НЕ ТРЕБА-ТО ВОНИ І НЕ ВЧАТЬ-ЧИ ЗНО ЧИ ДПА- БАГАТЬОМ ЦЕ ДО ЛАМПОЧКИ! Єдина проблема- що робитимуть департаменти і відділи? Як же ж без керівної і спрямовуючої-хто ж рейтинги виведе і на горіхи роздасть? Дивіться там-НЮ-НЮ-НЮ, ЯК ТО БЕЗ НАС?!
Ігор
як же окремі любителі хабарів хочуть знищити ЗНО щоб повернути вступ у вузи за бабло. Останні теми ну аж ніяк не впливають на ті знання які 11 клас отримував 10 років і 6 місяців
Коментувати
Тетяна
ЗНО не можна відміняти. Як ви будете дивитись в очі дітям, які мріють про вступ на державні місця в медичних закладах ? І навіть не заперечуйте, що там немає корупції.
Михайло
Вступ до ВНЗ провести за результатами вступних іспитів. ЗНО в цьому році відмінити.
Дмитро
У ДПА сенсу немає, а ось у ЗНО є, оскільки непоганий спосіб перевірки знань. А якщо провести вступні іспити, то повернуть корупцію у більших розмірах. Але тут є рдин нюанс - ЗНО і ДПА одночасно, то так сенсу дпа і зно (в купі) немає. 2 - можна скоротити вступну кампанію, а то вона дуже довга.
Ігор
як же окремі любителі хабарів хочуть знищити ЗНО щоб повернути вступ у вузи за бабло. Останні теми ну аж ніяк не впливають на ті знання які 11 клас отримував 10 років і 6 місяців
Коментувати
Illya Olefir
Необхідно і випускників 11-тих класів звільнити від ДПА, закінчити навчальний рік та видати свідоцтва про повну загальну середню освіту, інакше 11-ти класники можуть бути учнями і після законодавчо закріпленого (1 липня 2020 року) закінчення поточного навчального року.
Олександр
Для Illya Olefir: навіть і на другий рік можуть залишитися (після 1 вересня) Повністю підтримую Вашу думку щодо звільнення від ДПА 11-класників, але ЗНО повинно бути проведено
Директор
Навчальний рік треба завершити вже- бо все одно найбільше відбуваються вчителі предметів ЗНО та початкових класів, а інші клеять дурня. Усіх на2/3 ставки, а з 1 червня у відпустку. А МОН як завжди- автономія шкіл! Та є такі відділи освіти, що зараз заставляють писати директорів звіти про виконану роботу. На прийом до керівника міста не попадеш- треба обов’язково попередити начальника відділу освіти чи департаменту... Яка автономія? Закон ’’ Про освіту’’ використовують тільки в частині звіту і термінів роботи директора. Яка автономія? Ви про що? А ось це рішення МОН- це вже вершина безглуздя. Можна повірити, що хтось скаже, що він не виконав програму. Але, в принципі, все прогнозовано- взяти відповідальність на себе- нікому!
Тетяна
ЗНО і ДПА здають одночасно.Хто зараз вчить ,проблем не буде мати
Коментувати