Тайм-менеджмент та планування для дітей

Завдання, які допоможуть дитині навчитись планувати власну діяльність та раціонально розподіляти свій вільний час

Тайм-менеджмент та планування для дітей

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам оригінальні завдання, які допоможуть навчити дитину планувати свій час протягом дня, ставити короткострокові та довгострокові цілі та досягати їх.

Завдання також допоможуть дитині аналізувати свої дії протягом певного часу та стануть гарним підґрунтям для формування навичок планування й розвитку самоусвідомлення та дисципліни.

Викрадачі часу: плануємо день. Це завдання спрямоване на формування вміння планувати день, оптимально поєднуючи навчання та відпочинок. Виконуючи завдання, дитина буде вправлятися вимірювати час, користуватися годинником, розрізняти заняття, що приносять користь або «викрадають час», відповідально ставитися до активного й пасивного відпочинку, планувати свій день.

Створюємо нотатку про своє життя «Упіймай мить». Це завдання спонукатиме дитину поміркувати про своїх друзів, улюблені речі, звички та бажання. Через рік пропонується роздрукувати й заповнити той самий аркуш і порівняти його з попереднім. Таким чином дитина зможе проаналізувати зміни в своїх вподобаннях за конкретний період часу.

Мій ранок перед школою: вчимося планувати. Це завдання допоможе дитині навчитися планувати свій ранок протягом шкільного п’ятиденного тижня, збагатити словниковий запас і розвинути навички читання, закріпити знання днів тижня й рутинних дій.

Сторінка календаря: досягнення і плани. Це завдання у вигляді сторінки календаря допоможе дитині вчитися планувати свій час, ставити цілі й досягати їх. Виконання завдання сприятиме опануванню основ тайм-менеджменту, розвитку аналітичного мислення, емоційного інтелекту, вихованню відповідальності.

Мій час: учимося планувати. Завдання орієнтоване на розвиток здатності дитини планувати власну діяльність, раціонально розподіляти час, розуміти, навіщо необхідно знати точний час, бути пунктуальною у школі й удома. Дитині пропонується розглянути малюнки й намалювати на годинниках стрілки, що вказуватимуть на час її занять.

Мій тиждень: учимось планувати справи. Це завдання допоможе дитині навчитись планувати свій час і важливі справи, ставити щоденні цілі й досягати їх, а також оцінювати виконану роботу. Завдання являє собою планер, у якому дитині пропонується записати справи, які їй треба виконати впродовж тижня.

Ти – зірка! Вчимося планувати. Це завдання допоможе дитині розвивати навички культури праці, вміння організовувати та планувати роботу, раціонально розподіляти час, приймати рішення. Виконуючи завдання, дитина долучатиметься до корисних справ у родині, вчитиметься планувати та виконувати дії у власному побуті, робити відповідальний вибір, бути успішною.

Хочу, можу, треба: вчимося ставити цілі. Це завдання допоможе дитині навчитися ставити перед собою актуальні цілі, планувати їх досягнення, вчитися бачити необхідні для цього можливості й ресурси. Робота над завданням сприятиме розвитку мислення, відчуття відповідальності, учитиме аналізувати свої потреби.

Мої цілі: учимося планувати. Це завдання допоможе дитині навчитися ставити перед собою актуальні цілі, ретельно планувати їх досягнення, учитися заздалегідь бачити користь (добрі наслідки), яку можна отримати в разі позитивного результату. Робота над завданням сприятиме розвитку мислення, відчуття відповідальності, учитиме аналізувати себе і свої справжні потреби.

Учимося складати план дій. Це завдання допоможе дитині навчитися ставити перед собою актуальні цілі, планувати їх досягнення, вчитися бачити необхідні для цього можливості й ресурси. Дитині пропонується подумати й сформулювати три свої цілі і поміркувати, що і в який термін зробити, щоб їх досягти.

Шукаємо шляхи розв’язання проблем. Це завдання сприятиме формуванню соціальної та громадянської компетентностей, розвитку вміння мислити логічно. Дитині пропонується поміркувати, що, на її думку, є найбільшою проблемою країни, а також визначити, як можна вирішити цю проблему за допомогою грошей, освіти та відносин з іншими людьми.

Плануємо своє життя. Завдання сприятиме формуванню соціальної компетентності дитини, розвиватиме вміння управляти часом, емоційний інтелект. Дитині пропонується поміркувати й написати ціль/цілі на найближчий рік у деяких сферах свого життя. Дитина вчитиметься основ тайм-менеджменту й розвиватиме партнерські стосунки з батьками.

Аналізуємо дії впродовж дня. Це завдання допоможе дитині проаналізувати свій день і навчитися орієнтуватися в часі. Завдання стане гарним підґрунтям для формування навичок планування й розвитку самоусвідомлення.

ВСІ ЗАВДАННЯ З ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТУ

Освіта.ua
07.11.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
madame Oxana Kostantinivna
Я вже й пропонувала їм "lets meke aur lessan about Fecebuk of our hedmaster Larisa Evgenovna wi going to put klasy near her fotos" а вони? Нічого не зрозуміли!!! Бо не вчаться!!!
Андрей
Для madame Охапа Kostantinivna: Не позорься с таким "английским" написанием. То, что выучила буквы иностранного алфавита - это для селючки, конечно, достижение, но есть ещё такое понятие, как ГРАММАТИКА.
madame Oxana Kostantinivna
Для Андрей: а ще є таке поняття як ПОВАГА ДО ПЕДАГОГА та ПОВАГА ДО ЖІНКИ. На місці твоїх батьків, я б тобі показала де раки зимують, бешкетник!! Це сайт для серйозних людей, геть звідси!!!!
Коментувати
madame Oxana Kostantinivna
Оце насмішили, хехехехех:-):-):-):-):-) у дітей на думці зараз тіки той TeeckTog, Isagramm і Fecebuk:-):-):-) Я веду англійську мову в школі, прошу "rid tekst about queen Great Britan" (для тих, хто не знає англійської - "прочитайте текст про королеву Британії) А ВОНИ ВТУПИЛИСЯ в той AyPhon і на мене не реагують, а записують, є таке в тому драному інстаграмі називається мовою оригіналу "Storeez"!!
Андрей
Для madame Oхапа Kostantinivna: сочувствую ученикам, у которых такая рогулиха может преподавать англійську мову.
madame Oxana Kostantinivna
Для Андрей: по перше, моє ім’я англійською не oxaпа а Oxana, ти неграмотний шалапут. Виходь з інтернету та йди вчити вроки, withaut english langwige you is ZIRO in life:-)))
Коментувати