Усі діти мають володіти українською, - Новосад

МОН припиняє дискусії щодо мовного питання для шкіл з мовою навчання нацменшин

Усі діти мають володіти українською, - Новосад

Міністерство освіти і науки припиняє дискусії щодо мовного питання для шкіл з мовою навчання нацменшин і зосередиться на роботі з вчителями та методистами. Про це заявила міністр освіти Ганна Новосад під час зустрічі з міністром зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петером Сійярто.

Також, за словами міністра, зараз дискусія сторін має бути сконцентрована навколо підвищення якості навчання.

«Основний лейтмотив цієї зустрічі — ми закриваємо політичні дискусії щодо мовного питання для шкіл з мовою навчання нацменшин і зосереджуємося на роботі з вчителями та методистами. Для нас це дуже важливо, адже основна ціль — щоб усі українські діти незалежно від їхнього етнічного походження на високому рівні володіли державною мовою. Водночас ми поважаємо конституційне право кожної дитини вивчати та навчатись рідною мовою. Зараз наша дискусія має бути сконцентрована навколо підвищення якості навчання. Для цього ми стимулюємо професійний розвиток вчителів, робимо пришкільні табори та запроваджуємо сучасні методики у роботу шкіл»,— відзначила Новосад.

Своєю чергою, Петер Сійярто повідомив, що Угорщина готова підтримати проект із удосконалення стандарту вивчення української мови як державної, а також підтримати розробку методик для викладання української мови для меншини.

«Допомогти учням угорського походження зберегти знання рідної мови та переконатися, що вони знають рідну мову. Ці дві речі не виключають одна одну. Ми матимемо діалог щодо методології з професіоналами для вдосконалення стандартів вивчення української мови як державної. Угорщина готова підтримати цю ініціативу», — зазначив міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини.

Освіта.ua
07.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
liketaurus
Смішно й гірко все це читати, якщо навіть повідомлення про ’володіння мовою’ містить кілька ’мовних’ помилок:( А тепер стосовно викладання українською. У школах - то ще таке, а от у коледжах та університетах для більшості (технічних) дисциплін це майже неможливо реалізувати, оскільки по-перше, відсутня література українською (не лише підручники, а й наукова та науково- популярна), а по-друге - й досі немає усталеної термінології. І що найголовніше - навіть сенсу це робити немає, оскільки в своїй майбутній професійній діяльності діти все одно будуть читати документацію англійською, використовувати англійську термінологію, і спілкуватись російсько-англійським піджином...
К
Як можна простій людині і учням вдосконало вивчити укр.м.з тими постійними нововведеннями,що 5 років,якщо Новосад,Авраменко пише з помилками.Майбутнє:ко... мп’ютери,анг.м.(взага?... ?і... іноземні мови),а не правопис укр.м.(його потрібно пелегшити),вчителі в школі готують питання до ЗНО за такою схемою:те зробимо,а те-ні,бо не знаю,як робити.
Коментувати
Юрій
Усі і кожен зокрема з міністрів освіти зобовязаний володіти і бути взірцем у знанні українського правопису.
Skeleton
Новозад вообще в курсе, что для того, чтобы владеть языком, его достаточно просто учить. То есть, преподавайте его нормально и не будет проблем. Не обязательно ради этой цели переводить ВСЕ предметы на украинский. Да и вообще всё вокруг. Главное, чтобы мову знали, а там пусть пользуются каким удобно. Хотят они там украинско-венгерское двуязычие, так и вперёд. Почему в соседней Румынии такое возможно, а тут нет?
Випускник
Для Skeleton: В сусідній Румунії вчать українську мову? В Угорщині вчать українську мову? В раші вчать українську мову? Якою мовою там викладаються всі предмети? Тебе це не колише? Закрий піддувало! В Україні всі предмети повинні викладатися українською мовою! Всі кацапури, яким це не подобається, дуйте на свою історичну батьківщину і не встановлюйте тут свої порядки!
за державу
Для Skeleton: усі предмети українською - тільки так, кому не подобається, їдьте на родіну
Правда
Для за державу: Для Випускник: ужас, срочно вызывайте санитаров!
Коментувати
Оксана
Всі діти повинні знати украінську мову, всі діти повинні своєчасно просипатись, лягати спати, вчителі ходити на роботу . ЗГОДНА !!! Пані Міністерка , а щось склалніше Ви можете сказати: про прилади, житло, програми, дурне Єві, Зно, холод в класах, нові гуртожитки????
санслужбы нет
Вот сейчас прижмет вас (не дай Бог) короновирус, куда на коленях помощи поползете просить? В Америку? Нет же - в Россию-матушку! И помогут же, как всегда помогали всем вокруг...Только зачем - чтоб потом обгадили?
Випускник
Для санслужбы нет: Ти від природи дебіл, чи це в тебе набуте?
Степан
Для Випускник: тебя откуда выпустили, выпускник? Из мест не столь отдалённых? Укроозабоченный петух?
Випускник
Для Степан: Закрий хавало, кацапське рило!
Коментувати
Не гризіться!
От про що б Ви, придурки, ще поспорили , як не про мову!! Вам мізки оці Чорновіли із Фаріонами так запудрили, що нічогонавколо не бачите?!! Погляньте за 30 років 5 тисяч шкіл закрили, жоден Вчитель житла не отримав,молодь виштовхують за кордон, нищать коледжі, училища , нині безумна молода команда за гроші сороса робить з Украіни пустелю, нуш низивається…
Випускник
Для Не гризіться!: Це хто придурок? Це ти, пришелепкувате, не бачиш, як нищилися українські школи, насаджувалася кацапська культура, як рашистська пропаганда захопила весь інформаційний простір. Куди не кинь, кругом сепаратюги намагаються маніпулювати і проштовхнути "руський мір". Може кому і повилазило, але не справжнім патрітам!
Не гризіться!
А как Вам американский мир- уголек в три раза выше ценой, тепло и электровозы в трираза дороже, проплаченное и не поставленное оружие.... Трамп = друг Путина =приказал дружить с Россией??? А требование продать землю?? То може хоч трішечки головкою поміркуємо?
Випускник
Для Не гризіться!: Ти в курсі, про що тут мова? "Усі діти мають володіти українською". Чи ти настільки тупе, чи свідомо відволікаєш увагу, щоб проштовхнути "руцкій мір"? Щось мені підказує, що друге, але у будь якому випадку здрисни і закрий пельку!
Коментувати
Olga
А вот вам памятник. Он рассказывает о том, как братья украинцев, крымские татары, умыкнули поповну Марусю в (украинский) Крым, а оттуда с невольничьего рынка продали в сексуальное рабство стратегическим партнерам украинцев - туркам. В турецкой неволе же Маруся обнаружила сотни соотечественников, десятилетиями гниющих на киче в рамках двусторонних отношений, и сумела освободить. А сама осталась погибать, передав только приветы маме с папой. И такие вот партнерские международные отношения длились веками. Ну, а потом пришли извечные враги украинцев, русские, порушили турецкие крепости, пинками разогнали добрейших татар и поломали всю их работорговлю, построили Черноморский флот и расширили ареал обитания украинского этноса на все Северное Причерноморье. Так открылась эпоха оккупации и борьбы за свободу.
Олекса Позняк
Для Olga: из того что соседние народы довольно часто воевали (вспомните 100 летнюю войну) не делает Россию другом украинцев. Просто вы пересказали советский взгляд на историю о благодетелях россиянах.В действительности россияне пролили море крови мирного населения туда где приходили. Вспомните Бутурин. Почитайте Карамзина как Пётр с выходом на Балтику просто уничтожил местные сёла и городки поубивав эстонцев. Да просто Толстого почитайте как русские солдаты на Кавказе младенцев на штыки накалывали. А с Марусей правда, как правда и то что наши казаки часто привозили из походов себе красивых девушек -татарок.Ни одно соседнее государство не уничтожило украинцев больше чем русское. Миллионами убили через голодомр, ГУЛАГ, войны. Можно было бы списать на "дикие времена" но и в просвещённом 21 веке вы остались такими же подлыми убийцами
история
Для Олекса Позняк: Да поймите, среди стрелков в ГПУ также были украинцы, как и среди надсмоторщиков в ГУЛАГе. И победа над фашизмом у нас общая. Только когда были под Москвой - все созидалось, а сейчас, под Вашингтоном - разрушается.
Olga
Для история: Правильно!.
Коментувати
Olga
Беспросветная архаика. Главный дискурс вокруг маркеров 18 века. Язык - средство общения, а у нас - раздора. Главный навык, который потребуется вашим детям в 21 веке - это способность искать, анализировать и правильно использовать полезную информацию. Информацию, которая в процентном отношении 95% на английском, около 3% на русском, 2% на других языках и 0,0001 на украинском. С одной стороны мы полностью легли под внешнее управление космополитов-транснационалов, которым отдали не только свой рынок, свои стратегические предприятия, но и свои политику, экономику, правосудие, медицину, армию и образование. Это стиль страуса, который спрятав голову в песок, думает, что он и из себя весь такой национал и «в домике», а попу выставил для всеобщего пользования. Суверенитет начинается не с языка и вышиванки, а со способности обустроить свой собственный дом, обеспечить благосостояние и справедливый общественный договор для своих граждан, при помощи политических рычагов защитить национальные интересы в экономике. Да, и сделать это самим, и нести за это ответственность.
Олекса Позняк
Для Olga: уберитесь вонючие ка4апы от нас, хватит нас убивать и поучать жить. Представим что УКраина находится между Швейцарией и Италией, а расея от нас за 5000 км.Сколько украинцев было б живо, какой бы уровнь жизни мы бы создали вдали от этих уродов.Вы же уроды и не даёте нам строить свой собственный дом постоянно лезете своим свинным рылом в наши дела. Вот поляки , прибалты откололись от этих алкашей лапотных и учитель там получает 1500 евро.Уберитесь, гниды
инфо
Для Olga: Согласна. Хочу лишь поправить: информация на английском, 95% которая, доступна лишь тем, кто им владеет. А в реалиях в Украине - 95% информации из инернета (в области науки, искусства) получают на русском и только 5% - на украинском.
Коментувати
Випускник
Для родной язык: Вам хтось забороняє любити вашу мову? Живіть в Україні, у Польщі чи у Німеччині і ніхто вам не заборонятиме її любити і спілкуватися своєю мовою. Але якщо ви працюєте в державній установі, то мусите говорити мовою держави, у якій проживаєте. Що тут незрозумілого? Те, що ваші предки колись загарбали Україну і насаджували тут свою мову, нищили українську культуру, не дає вам право вимагати, щоб російська мова була державною і щоб в Україні навчання здійснювалося мовою агресора!
Слепому выпускнику
Для Випускник: Нищили українську культуру"- когда?? " За царя панька"? Сравните хотя бы сколько украинских ХОРОШИХ фильмов вышло в прокат в 60-80 годы 20 века,и сейчас. По- моему,украинская культура НИЩИТЬСЯ именно сейчас, под шумов " патриотизма"! А песни украинских авторов? Сравнить расцев украинской эстрады тогда и сейчас! Или Вы настолько слепы,что этого не видите?
Кто агрессор
Для выпускника: а кто у нас агрессор? Если всё же имеете ввиду Россию,то скажите: почему наши супер бизнесмены а " патриоты" с ним( с ней)торгуют, имеют хорошую прибыль и чхать хотели на " агрессию"?
Тарас
Для Кто агрессор: Україна, Росія, Польща, Угорщина, Румунія та інші країни є сусідами, а з сусідами потрібно жити добре і торгувати також. Люди є добрі і погані у різних країнах. Але є деякі можновладці, які мають комплекс загарбника і страждають шовінізмом до інших народів. Від цього страждають усі. В Україні є також бізнесмени і олігархи, через яких і сталася війна. У 1991 році Бог нам дав Україну без єдиної краплі крові. Але жадібні люди вирішили обграбувати дуже багату Україну. Забрали собі все. Вкрали заводи і фабрики, викачали в офшори мільярди коштів. Якби приватизація відбулась справедливо, по-чесному, то Україна була б розвинута, багата і процвітала би, так як Америка. Народ був би задоволений, що живе у квітучій Україні. Тоді б ніхто не виступав і не хотів би, виїзджати чи знищувати країну. Не було б війни і конфліктів. Багато людей їдуть у високорозвинені країни шукати кращого життя. Тому бачите, що погані люди є всюди. Українські патріоти не стали олігархами. Любіть Україну
Коментувати
родной язык
"Любіть свою мову, любіть свій народ!" - как правильно сказано! Я люблю русский язык и никогда, и ни за что его не предам! Как не предам свою маму, которая пела колыбельную мне на русском! Как не предам своих соседей, детский сад и школу - этих прекрасных людей которые меня окружали и говорили на русском, как говорят во всей Украине за исключением западных регионов!
Українець
Для родной язык: Дорогенькі мої! Ви молодці, що любите свій русский язык, Вам ніхто не забороняє. Говоріть собі будь-ласка по-російськи. Але поважайте інших людей не забороняйте українську мову і не нищіть її. Якщо люди емігрують в Америку, Англію, то мусять вчити англійську. Хто їде в Італію вчить італійську. Хто живе в Іспанії, то іспанську. Це ж нормально. «Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина», - сказав Йоганн Вольфганг фон Ґете. Тому тим, хто живе в Україні пасує знати і говорити українською. Якщо Ви живете, в Україні, то допоможіть Україні. Мова зберігає країну її ідентичність. Якщо Ви є росіянин, то Ви звичайно мусите розмовляти російською, бо вона Вам рідна мова. Але любіть і Україну вона ваша друга Батьківщина. Якщо Ви російськомовний українець, то Ви не розмовляли українською не з Вашої вини, тоді була така влада і Вас так виховали. Але тепер підтримаєте будь-ласка Україну. Якщо не хочете, чи не можете вивчити українську, то не вчіть. Але зрозумійте і допоможіть!
Олекса Позняк
Для Українець: уся біда утому що русскій у Німеччині розуміє що треба по німецькі балакать а дома можна і по російськи. А Україну він вважає колонією і з презирством ставиться до мови аборигенів
Коментувати
Українець
Ненавидіти рідну українську мову, це все одно, що ненавидіти рідну маму! Українську мову ненавидять тільки вороги, або неосвічені люди. Рідна мова – найдорожчий скарб кожної нації, адже саме в мові зберігається генетичний код народу, який передається від покоління до покоління. Усвідомлення важливої ролі мови в розвитку освіти, культури, консолідації суспільства та зміцнення держави стало основою прийняття рішення ЮНЕСКО про щорічне відзначення 21 лютого Міжнародного дня рідної мови. Тому й не дивно, що вороги пишуть різні дурниці про українську мову. Любіть свою мову, любіть свій народ, поважайте інші народи! Чиніть іншим, те чого собі бажаєте. А на образи не ображайтеся. Образи потрібно вміти прощати. Ті, що не розуміють, колись зрозуміють, що потрібно любити свою мову, свій народ, свою землю, а до інших народів відноситися з повагою. Бог сотворив різні нації і країни! Тому не треба себе вивищувати, а інших принижувати. Усі рівні перед Богом!
Вчитель
Для Українець: ніхто мову не ненавидить, не можуть терпіти рагулів, які патріотизм визначають за мовою
&
Для учитель: +100! Для Украинца: напишите подобное письмо нашим власть имущим хамелеонам!
Небайдужий
Для Українець: Цікаво, якщо ви так любите українську мову, то чому нічого не зрозуміли з написаного тексту? Мова шла про дітей, для яких українська не є рідною. І коли вони спілкуються російською, то як раз і поважають свою рідну мову і свою культуру.
Коментувати
7
Мова - единственное достижение революции... И все... Полное самоуничтожение... Государства нет
Олекса Позняк
Для 7: ти ідіот думаєш у кацапії жить расчудесно? Та вони по селам живуть у 100 раз гірше ніж ми. Наркоманія, алкоголізм повне безробіття в кацапії. Ну а великі міста для реклами вони полірують. Недавно один друг просив хоч якусь забиту хату найти на київщині щоб утікти з кацапії
Коментувати
Злюсь
ГОРЯЧИЕ ТЕМЫ 16.12.2019 АБРОМАВИЧУС ПОДСТАВИЛ ПЕРУ С САМОЛЕТОМ РАДИ ДЕШЕВОГО ПИАРА... 04.12.2019 ОТКАТЫ ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНИКА КРАВЦОВА... 10.12.2019 КАК ЧЛЕН НАБСОВЕТА УКРГАЗБАНКА ОМЕЛЬЯНЕНКО УКРАДЕННЫЕ ДЕНЬГИ В АГРАРИЕВ ВЛОЖИЛ... 13.12.2019 АНДРЕЙ ПЫШНЫЙ УКРАДЕТ 28 МЛН ГРИВЕН ИЗ ОЩАДБАНКА... 29.03.2019 ПЕТР ПОРОШЕНКО. УКРАДЕННАЯ МЕЧТА.... Министр Новосад, жаловавшаяся на маленькую зарплату, купила в новостройке квартиру почти за миллион 07.02.2020 18:08 946 3 февраля 2020 года министр образования и науки Украины Анна Новосад приобрела квартиру в Киеве за 944 тыс. гривен. Площадь жилья — 46 м.кв., его продавец — ООО «ДІСБУД». Это именно та министр, которая несколько недель назад жаловалась на скудную зарплату, на которую нельзя прожить и содержать ребенка — 36 тыс. гривен в месяц. В строительство данной квартиры она инвестировала еще в 2017 году. В 2018 году Новосад заработала 747 тыс. гривен, а также получила гонорар в размере 7 тыс. гривен от «Інститут лідерства, інновацій та розвитку». Еще одним странным приобретением Новосад, хотя и в 2018 году, стал автомобиль Toyota Yaris 2016 года выпуска. Он был куплен всего за 25 тыс. гривен, по крайней мере такая стоимость была указана в декларации. Притом, что средняя стоимость такой иномарки на вторничном рынке составляла не менее 300 тыс. гривен.
Олекса Позняк
Для Злюсь: и не интересуйтесь кацапня нашим бытом, мы сами знаем где у нас чего
Коментувати
LPT
Министр образования и науки Анна Новосад, которая недавно пожаловалась, что не может содержать ребенка на зарплату в 36 тысяч гривен, задекларировала покупку квартиры в Киеве за 944 тыс. гривен. Об этом свидетельствуют данные в Едином реестре деклараций лиц, уполномоченных на исполнение функций государства. В пятницу министр внесла в реестр сведения о существенных изменениях в имущественном состоянии. Так, 3 февраля Новосад приобрела у компании "Дисбуд" квартиру в столице общей площадью 46,6 кв. м за 944 200 гривен.
???
Для LPT: Вот так вот! Новосадихе- квартиру( и ничего,что в моче у неё много ошибок),а учителям- сертификацию и 5% престижность, мову державну! А Вы,дорогие учителя, за сколько лет работы сможете купить такую квартиру?
???
Для LPT: Мове* т9)0
К
Для LPT:як вже-ті "бідні міністри"надоїли.Ремонт-не задекларувала-він напевно дорожчий,ніж сама квартира.
Коментувати
Светлана
Водночас ми поважаємо конституційне право кожної дитини вивчати та навчатись рідною мовою... Это не шизофрения?
Олекса Позняк
Для Светлана: у нас усіх рідна мова українська. Я теж колись погано знав її, зараз краще. А внуки у мене 100% українці і бандерівці. Слава Україні! Кацапським тролякам вонючий лапоть в рот
Skeleton
Двоемыслие. Добро пожаловать в 1984.
Коментувати
Витя
А сама то давно перестала писать посты с ошибками в Facebook? С себя начните сначала, а потом уже кому-то что-то рассказывайте.
Добре рішення
Усі діти мають володіти українською!!! Усі українські діти незалежно від їхнього етнічного походження на високому рівні мають володіли державною мовою. Водночас ми поважаємо конституційне право кожної дитини вивчати та навчатись рідною мовою. ПІДТРИМУЄМО!!!+
Юго-восток
Для Добре рішення: где русский язык, мадам Новосад, если так поважаете, как говорите???
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!