Діти з нацменшин мають знати державну мову, - МОН

Водночас Міносвіти не обмежує право дітей на вивчення мови своєї національної меншини

Діти з нацменшин мають знати державну мову, - МОН

Україна інвестувала понад 46 млн гривень на обладнання кабінетів української мови у школах з навчанням мовами національних меншин. Про це повідомив заступник міністра освіти Павло Хобзей під час зустрічі робочої групи з реалізації двосторонніх питань із задоволення освітніх потреб української та молдавської національних меншин.

«Для нас є дуже важливим, щоб українські діти, які належать до національних меншин, на належному рівні знали державну мову. Бо без цього вони не зможуть продовжувати навчання в Україні, працювати на державній службі, обіймати певні представницькі посади. Щоб забезпечити такий рівень держава інвестувала понад 46 млн гривень на обладнання кабінетів української мови у школах з навчанням мовами національних меншин, - відзначив Хобзей.

За його словами, наприкінці серпня ця субвенція була використана на 80%, але водночас Міністерство освіти не обмежує право дітей на знання та вивчення мови своєї національної меншини.

Освіта.ua
13.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven 2
Половина депутатів Верховної Ради не знають рідної мови, або володіють нею на рівні Азірова. І ще з жодного з них шапка не впала.
Fraps
А чи будуть вивчати лугандонську мову у школах Донбасу? Мені здається такі прекрасні слова як бл’ ху’ п’зда та інші, повинні бути вивчені дуже ретельно. А в університетах повинні бути проффесори з лугандонських земель, вони кожен день роблять відкриття-відкривають пляшку водки або пива.
Активісти
Знайте це брехня, що Румуномовні села дуже погано здають ЗНО. Часом села де говорять українською мають набагато менші бали. http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=105480 Тому не треба нас відчужувати та стояти осторонь наших проблем. Ми такі самі українці. Живемо і хочемо щоб нас поважали. В одних школи другого ступеня, інших третього. Яке це має значення. Головне, що хочемо бути українцями.
Правдоруб
Для Активісти: глисти теж хочуть бути орлами. Але народжаний повзати літати не зможе. Українцем не можна стати - Українцем можна тільки народитися. Скільки б гройсмани і вальцмани не вдягалися у вишиванки, але вони назавжди залишаться жидами, що захищають жидівські (а не українські) інтереси. І про це ніколи не слід забувати.
Коментувати
Активісти
Чому у Румономовних селах Буковини хочуть закривати школи bukinfo.com.ua/show/news?lid=105706 . Хіба ми проти країни? Навпаки ніколи не виступали проти влади. Як вміємо так говоримо. Але, що діти владі винні? Зверніть увагу чини на ситуацію у простих сільських школах. Де батьки хочуть не зовсім багато. Щоб діти йшли та вчилися. Прошу не ігноруйте наші прохання.
Ірина
Мови нацменшин потрібно вивчати там де компактно проживають ці нацменшини. А в нас як не друга іноземна, так мова нацменшин, а справа Табачника живе і процвітає. Для чого в забитій малокомплектній школі з початкових класів вивчається "мова нацменшин", якщо в селі не проживає жодного носія цієї мови? Сумська область.
Родион
Для Ірина: А що можуть читати з варіативної частини вчительки , яким за 55-65 років, крім російської ?
Коментувати
Ollesia
Російську мову потрібно заборонити в школах Украіни. За кожнe сказанe російськe слово в школі потрібно штрафувати у розмірі 1000 гривeнь, а студeнтів за спілкування російською мову взагалі відраховувати з унівeрситeтів. Як ми можeмо дозволити спілкуватися мовою агрeссора в школах Украіни. А агрeссор і досі нe визнав голодомор гeноцидом проти украінського народу. Дякую США, Польші, Литві, Латвіі та багатьом іншим дeржавам за тe, що визнали голодомор актом гeноциду проти украінського народу. Росія має за цe відповідати та сплачувати кожній украінській сім’і компeнсацію. Але Росія нe бажає цього робити.
Ніхто
Для Ollesia: та ти сама агресор та нацистка, або сарказм такий у тебе, і не розбереш
Коментувати
Реаліст
Я, коли йду по Києву бачу негрів, жидів, муслімів, кацапів, але практично не зустрічаю Українців. Не знаю, як в інших містах, але в Києві завдяки вальцманам-гройсманам, Українці вже стали національною меншиною.
Дарина
Для Реаліст: нащастя,Ви також не є українцем)) цікаво,до яких меншин Ви себе відносите?
Реаліст
О, жидівська пропагандонша з’явилася! Як оперативно жиди захищають процес винищення українців шляхом завезення в Україну чорножопих.
Дарина
Я вас не ображала. Ви невихована,дика людина. Якщо для Вас існує розподіл людей за кольором шкіри чи за приналежністю до нацменшин,нам нема про що розмовляти. Ваше місце не в сучасному світі,а десь у дикому лісі . Ніколи не дозволяйте собі принижувати інших,бо це говорить про те,що виховання пройшло повз Вас. В інтернеті можна писати майже все,правда? Дуже сумніваюся,що вживу Вам не забракло б сміливості мені всю ту погань,що Ви написали про мене,сказати. Нажаль,ні виховання,ні розуму у Вас нема... Мені Вас жаль,Ви нещасне,затюкане комплексами вбоге створіння.
Коментувати