Обсяг вивчення мови нацменшин визначатиме уряд

Обсяг вивчення рідної мови та відповідний перелік предметів буде визначатись індивідуально

Обсяг вивчення мови нацменшин визначатиме уряд

Обсяг вивчення рідної мови, а також перелік предметів, що вивчатимуться цією мовою, буде визначатися індивідуально для кожної національної меншини. Про це, під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним послом Болгарії в Україні Красіміром Мінчевим, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, обсяги та переліки предметів затверджуватимуться на рівні постанови Кабінету Міністрів.

У свою чергу, Красімір Мінчев звернувся до Лілії Гриневич з проханням аби разом з українською мовою покращити рівень навчання та викладання болгарської.

«З огляду на нові можливості, які відкриває реформа, ми хотіли б, щоб у школах нацменшин діти в результаті отримували гідні знання з обох мов. Це і питання обсягу вивчення мови, і питання якості вчителів, і питання підходів та методів викладання, і питання підручників», – наголосив Мінчев.

Сторони також погодились, що для успіху впровадження нововведень у школах з болгарською мовою навчання потрібно провести консультації з представниками меншини з різних регіонів України.

Як відомо, статтю 7 закону «Про освіту» надіслано на розгляд Венеціанської комісії.

Освіта.ua
03.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Здобули?
Невже для уряду немає інших проблем, як займатися питанням обсягу та переліку предметів. І де ж та децентралізація?
Игорь Соколов
Для Здобули?: вы абсолютно правы! гуманитарная децентрализация должна стать такой же обязательной и неотложной, как и финансовая! и может быть даже первая является по своим фундаментальным последствиям намного важнее, чем вторая, потому как только она раз и навсегда сможет снять все существующие противоречия между регионами Украины
Коментувати