Закон надає можливість введення додаткових занять з учнями

За словами міністра освіти, закон дає право на «репетиторство» в українських школах

Закон надає можливість введення додаткових занять з учнями

Закон «Про повну загальну середню освіту», який був прийнятий парламентом, надає можливість проведення додаткових занять у школі з учнями, які мають невисоку успішність. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад.

За її словами, відповідна норма була додана до законопроекту після оприлюднення результатів міжнародного дослідження PISA.

«Тобто, фактично ми даємо право на таке собі «узаконене репетиторство» в публічних школах, яке буде оплачуватися за рахунок державних коштів», - зазначила міністр.

Разом з тим, вона не змогла дати точної відповіді, як працюватиме механізм проведення таких додаткових факультативних занять, і які учні зможуть їх відвідувати.

«Нам потрібно все прорахувати. Безперечно, в першу чергу мова йде про ресурси, і нам потрібно це буде якимось чином обмежити і встановити певний допуск до такої можливості. Цим мають користуватися ті, хто має успішність нижче середнього з того чи іншого предмета. Наша мета дати всім можливість мати знання на рівні, який має забезпечуватися державою», - зазначила Новосад.

Також вона погодилась з існуванням ризиків, коли вчителі можуть бути занадто вмотивовані, щоб діти залишалися на ці факультативи.

«Ризиків є дуже багато. Завжди на будь-яку новацію знайдеться той, хто буде її використовувати, як то кажуть, не за призначенням, але законодавством неможливо врегулювати всі потенційні підступи недоброзичливців. Ми маємо довіряти вчителям і вірити, що школа ставить перед собою завдання надати всім хороші знання. Але, я думаю, що в нормативці ми знайдемо як все це обмежити. До того ж має бути розуміння, якщо у вчителя весь клас різко стає гірше вчитися, після уроків, які передбачені планом, і всі йдуть на позакласні уроки, то це буде певним дзвіночком для директора, що щось йде не так», - зауважила міністр освіти і науки.

 

Освіта.ua
21.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама
Репетиторство це всеукраїнська корупція. Вчителі мають добре навчати на уроках в межах навчальної програми. За результатами навчання у школі діти мають бути готові до ЗНО, а не ходити до репетиторів. Тести ЗНО мають відповідати програмі навчання у школі. Платіть учителям нормальну зарплату за яку можна нормально прожити, тоді будуть добре навчати дітей. Колись добре вчили, вчителі мали повагу від батьків і учнів. Школа була на високому рівні. А тепер своїми реформами все розвалили. Поверніть кошти вивезені за кордон і платіть людям нормальну зарплату. Підприємства мають працювати на людей, а не окремих осіб. Економіка має працювати. У нас багата країна, має достаньо ресурсів. Освітні послуги має оплачувати держава.
Ната
Для Мама: Репетиторство це індивідуальний урок з індивідуальним підходом до учня у додатковий час.Це не гоніння по сторінках підручника, а розжовування кожної деталі рівно стільки скільки треба. Як на мене то неадекватно думати що на уроці що триває 35 - 45 хвилин можливо чогось ідеально навчити 15 - 30 дітей, це при тому що в декого бажання вчитися на нулі. Як на мене це самодурство стверджувати що в класі з 30- ма учнями є індивідуальний підхід. Вкінці - кінців є ще ж кількість годин на вивчення предмету і темп з яким зобов язаний рухатися вчитель...Вчитель не просто так викладає, а користується календарно - тематичномим плануванням.. хоча видно що Вам це слово ні про що не скаже. Якщо реально то щоб зрозуміти всю кухню з середини треба просто взяти і піти вчителювати і показати свої супер результати у вигляді 200 балів з ЗНО. А сидіти і просто так розсуждати це удєл тих хто в школі останній раз побував коли сам в ній вчився.
Коментувати
Учитель
Подскажите, пожалуйста, а когда проводить эти "дополнительные", если у детей и так обычно по 7 уроков, некоторых по 8, да и у учителей нагрузки по 30+ часов, потому как есть острая нехватка в кадрах? Может лучше все-таки заняться проблемой нехватки учителей и дать им более адекватную зарплату - чтобы молодые учителя все-таки появились и пошли таки работать в школы?? А то с вашими нвовведениями вы пока только разбазариваете и так не сильно большое количество учителей, кторые еще ПОКА работают в школах!
я
Додаткові заняття? Вже сьогодні в нашій школі бракує класних кімнат, щоб розмістити всіх учнів. Додатковий спортзал обладнано в підвалі. Вчителі-предметники проводять уроки навіть у бібліотеці. Що далі? Де ті додаткові заняття будуть проводити? Школи не гумові!
Настя
ЗАРЕЄСТРОВАНО ПЕТИЦІЮ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ міністра освіти https://projektor.com.ua/2020/01/23/zareiestrovano-petytsiiu-shchodo-zvilnennia-ministerky-osvity-novosad/
Модератор
В коментарях повний хаос, ви взагалі вчителі, батьки, учні? Чи ви головки від мого члена?
Alex
Для Модератор: а у твого члена є головка?!
Коментувати
Ірина
Ледаче або тупе дитя не хоче вчитись і на уроці, не те, що після уроків. Дурниці пропонуєте. А вчитель, відпрацювавши 5-6-7 уроків стомлюється і хоче додому, а не ічити дурнів.
Олекса Позняк
Працюю лише з талановитими дітьми. В підробітках не маю потреби. Якщо дитина суперталант бідний працюю безоплатно. За все життя таких було лише 3...
Горбачов С.І.
Для Олекса Позняк: Ну то можеш винюхати мої яйця
Коментувати
Горбачов С.І.
Нехай ці злидноти яким завжди мало грошей сидять в тій школі до скону з тупими дітьми, і хай працюючи за їжу, ніяких доплат!!! Плачуть голосніше всіх що немає грошей і жирують злидні... Всіх до стінки недопедагогів!
Сергій
Для Горбачов С.І.: Уклінно запрошуємо до школи, замість недопедагогів, а " мекати" з багна не треба.
Коментувати
Местный
Если дадут возможность самому определять стоимость консультаций - не проблема.
Правдолюб
Я вважаю, що тут важлива "ціна питання"! А знаючи наших "головастих" чиновників, то це-черговий пшик!
Горбачов С.І.
Для Правдолюб: ООО, а ти, суч, за ту копійку вдасться, і маму рідного продаси, короста
Ендрю
Когось на голову впускали в далекому дитинстві.
Горбачов С.І.
Для Ендрю: І це мені каже "Ендрю"... Здуріти... Батьків твоїх кидали))
Коментувати
такешось
таке придумати могли лише ті, хто бачив школу лише тоді, коли в ній навчався. Розтлумачую.Дитина відсиділа 6-7 уроків. Потім залишається на 7-8, щоб навчатися математиці. голодна і стомлена вона ДУЖЕ все зрозуміє! А якщо у вчителя 4 класи математики і 120 учнів.і 30 з них потребують додаткових індивідуальних занять? це на п’ятиденці вчитель має на репетиторство по 6 год щодня. Реально? І ще багато нюансів.Словом, "двійка" вам,панове. Тому запрошую на додаткові заняття. Безкоштовно.
Гість
Додаткові заняття є сенс проводити лише для тих учнів які тривалий час хворіли,або часто хворіють. Повірте більшість учнів з посереднім і низьким рівнем знань ніколи не прагнули їх покращити.
Taya
Сама вирішую коли, з ким і за скільки займатись. Не хочу, щоб мене ЗОБОВ’ЯЗУВАЛИ після уроків працювати за копійки з тими, хто на уроці й сам не працював і іншим не давав!!! До репетитора просяться, записуються зарання, цінують час і бояться, що відмовиться. А тут знов дармове і знов непотрібне.
serj
Для Taya: + + + + + + + + + +
Горбачов С.І.
Для Taya: Будеш працювати, гидота, а як ні то вилетиш як пробка зі своєї недошколи, педагог сраний
Роман
Для Горбачов С.І.: Пити менше треба
Коментувати
Л
НІКОЛИ НЕ ЗАЙМАЛАСЯ РЕПЕТИТОРСТВОМ І НЕ БУДУ НІ ЗА " СПАСИБІ" , НІ ЗА КОПІЙКИ, НІ ЗА ЯКІ ГРОШІ.
Лазар
Для Л: а шо так принципов?
Сергей Лимонов
Для Л: не зарікайся й не гніви Бога !Never say never!
Репетитор
Ніколи не займалася, все як в анекдоті. Хай мене звуть на Новий рік, я не піду, тому що я принципова. Правда мене і ніхто і не звав, але якби і позвали, я б не пішла)))
Коментувати