Протиправні дії у школах можна знімати, - офіс омбудсмена

Зйомки дій осіб допускаються без їх дозволу за умови, що зйомки спрямовані на захист прав людини

Протиправні дії у школах можна знімати, - офіс омбудсмена

Зйомки на мобільний телефон протиправних дій осіб під час навчального процесу допускаються без їх дозволу за умови, що зйомки спрямовані на захист прав людини. Про це йдеться у повідомленні Офісу освітнього омбудсмена.

Зокрема, у офісі омбудсмена повідомили, що відповідно до ч. 1 статті 21 Закону України «Про інформацію», інформація про фізичну особу є конфіденційною інформацією. Однак зйомки протиправних дій посадових осіб чи громадян не підпадають під обмеження щодо збирання інформації, що наведені вище, оскільки є реалізацією права особи на власний захист.

Також у Офісі освітнього омбудсмена зазначають, що знімання фізичної особи на фото-, кіно, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом. Але, діяльність посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування є публічною, тому зйомки на мобільний телефон дій таких осіб під час виконання службових обов’язків є допустимими, крім випадків встановлених законом.

«Керуючись ст. 32 Конституції України, зйомки на мобільний телефон протиправних дій посадових осіб органів державної влади або місцевого самоврядування, службових осіб правоохоронних органів та фізичних осіб допускаються без їх дозволу за умови, що зйомки спрямовані на захист прав людини. Хочемо попередити, що використання цих матеріалів як належних доказів у суді може бути проблематичним», - йдеться у повідомленні Офісу освітнього омбудсмена.

Дізнатись більше

Освіта.ua
20.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса Позняк
Когда давать учителю пенсию как госслужащему 80% от зарплаты , то мы не принадлежим к особам государственной власти и нам не положено. Как провоцировать и снимать учителя то он уже особа. Горбачёв абсолютный подонок, и полный недоумок прорвавшийся сначала в директора непонятно как, полностью разваливший школу и с помощью шаловливых ручек ЛИЛИ выброшен на высокооплачиваемую должность. Проиграв конкурс прибежал в соплях к лильке выцеловал во всех местах и та его назначила на должность поправ грубо закон. Большой учителененавистник, у него просто патология ненависти к учителям. Держитесь, други! Эта мразь по вас ещё потопчется
Tetiana Shilo
А хто може кваліфікувати статус дії, як правової, чи протиправної? Якщо логічно думати, то має бути судове рішення щодо цього, а вже потім знімати. але то ж абсурд. Я вважаю, що проводити зйомку в школі без дозволу, має бути заборонено, як учням, так і вчителям інакше буде порушено право когось із них, як фізичної особи, про яку і згадується.Тому, на мою думку, трактовка офісу освітнього омбудсмена є досить непродумана. Вже неодноразово в мережу зливалися відео подій, що були навмисно спровоковані підлітками з метою підставити вчителя.
Witalina
Для Tetiana Shilo: Це є свідченням низької правової ,професійної кваліфікації працівників Офісу
Коментувати
Вчителька
А те що виробляють учні на уроках підпадає під статус «протиправні дії»? Можна їх знімати для захисту вчителя?
Колишній учень
Для Вчителька: Справжньому вчителю таке питання і в голову б не прийшло. Ви просто не на своєму місці.
Коментувати