МОН: 45% випускників мають обирати професійну освіту

Уряд поставив за мету, щоб принаймні 45% випускників шкіл обирали професійну освіту

МОН: 45% випускників мають обирати професійну освіту

Кабінет Міністрів поставив за мету, щоб через 5 років принаймні 45% випускників шкіл обирали професійну освіту. Про це заявила міністр освіти Ганна Новосад.

За словами Міністра, на сьогодні не вистачає кваліфікованих працівників, тому потрібно «повернути фокус на професійні заклади і модернізувати мережу закладів профосвіти, яка є зараз».

Зокрема, Міністерство освіти в 2019-2020 роках планує винести на розгляд Верховної Ради законопроект «Про професійну освіту», разом з роботодавцями запропонувати 40 нових професійних стандартів, створити сучасні майстерні в закладах профтехосвіти та надати більше автономії таким закладам.

У планах на 2021-2023 роки: створення 7 центрів професійної досконалості у 7 регіонах України, збільшення у 2 рази кількості учнів, що навчаються на дуальних програмах, де 70% навчання відбувається на виробництві, повне перенавчання усіх менеджерів закладів та педагогів у пілотних регіонах.

«Ми дуже хочемо, щоб професійна освіта стала не просто місцем, де хтось навчається після 9 класу три роки. Це має бути та ланка освіти, куди може прийти кожен дорослий, який хоче перекваліфікуватися і отримати швидко нову спеціальність та вийти на ринок праці. Тому плануємо через законодавство, через впровадження нових програм робити професійну освіту частиною освіти дорослих», - підкреслила міністр освіти Ганна Новосад.

Освіта.ua
11.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
321
І почнуть працювати наші діти у Польщі, Чехії, Німетчині... Там потрібні кваліфіковані і адекватні українські працівники... Сподіваюсь це будуть діти депутатів?
Любомир Камінецький
МОН забагато бере на себе- вирішувати долю майже половини випускників! Діти і батьки будуть самі вирішувати - чи йти у ВУЗи чи профтехосвіту!
Психолог
Враховуючи тенденцію до зменшення населення України внаслідок зменшення народжуваності та еміграції, через 5 років не буде кому навчатись в закладах професійної освіти. Хочете мати робочу силу ? Створіть належні умови життя для людей !
Віктор
Діти та їх батьки мають право самі обирати , що їм робити далі , а не якесь там "МОН" примусово буде заганяти заганяти їх у гетто (пту), які вже вичерпали повністю свій потенціал. Але хтось же їх (пту) інтереси лобіює ? Мабуть, усі ,хто працює у МОН петеушники !!!!
123
Для Віктор: діти та їх батьки мають розуміти, що для отримання вищої освіти потрібно мати рівень розумових здібностей вище середнього. Не хочете ПТУ, можна просто йти працювати після школи. Є некваліфікована праця, яка не потребує якоїсь спеціальної освіти і беруть відразу після школи або курсів.
Коментувати
Марина
А де тії заводи, фабрики, щоб випускник робітничої спеціальності пішов працювати за фахом, здобутим у професійному освітньому закладі? Хіба що "дядейколей" в ЖЕК!
123
Для Марина: все є. у нашому місті постійно потребують заводи робітників.
Коментувати
Небайдужий
Поки не буде можливості інвестувати приватний капітал у заснування сучасних проф-тех закладів, нічого цікавого з цим сектором не станеться. А капітал сюди не зайде поки приватні заклади не будуть мати змоги боати участі в конкурсі на державне замовлення. А на це міністерські бебі-боси не готові, бо не здатні на якісь реальні зміни, тільки марно витрачати народні гроші.
Михайло
Головнокомандуючий в Україні не служив в Збройних силах, міністерка освіти ніде не працювала окрім свого міністерства, міністр оборони тільки чув про армію, голова кабінету міністрів навчався в МАУП і є дивним доктором якоїсь філософії - а ви хочете якісь адекватні дії держави в сфері освіти, національної безпеки, економіки. Зніміть рожеві окуляри.
Йосип
Для Михайло: ой, правий ти, Друже! Ой, правий!!!!
Коментувати
Вчитель і мама студентів
Щоб випускники школи йшли працювати робітниками не після ВУЗу, який викачує з батьків всі гроші, а потім - продавець, водій, кравець, двірник тощо, а після ПТУ, НЕОБХІДНО ЗМЕНШИТИ КІЛЬКІСТЬ ВУЗів, які розплодилися, як миші в лиху годину. Вища освіта має бути пріоритетом і нагородою за успішне навчання у школі.
Економіст
Для Вчитель і мама студентів: нарешті хоч одна адекватна людина на цьому сайті. Ато всі пишуть, що обмеження доступу до вищої освіти робить людей дурнями. Можна подумати, що виш може людині вставити мізки яких немає. Я взагалі вважаю, що навчання має бути лише за бюджетом (скільки є місць держзамовлення стільки і вступають до вишів - як в Германії). А контракт має бути лише для тих, хто отримує ІІ вищу освіту або пропрацював в галізі не менше 5 років і для подальшого кар’єрного росту необхідна вища освіта.
Розсміши_коміка
Таке враження, що тих студентів на мотузку у виші тягнуть. Хто не хоче вчитися, той не вчиться, а дурні батьки якщо платять, то хто їм винен? Нехай не будуть дурними і не посилають свого недоросля і універ, то і кількість вишів зменшиться, а то самі ж пруться у ті універи, а тоді скаржаться незрозуміло на що !
Коментувати
Дістали
Якби в Україні робітник отримував гідну зарплатню,а не працював за харчі(не надто і якісні,бо на мінімалку не розженешся),то і бажаючих отримати робітничу професію було б достатньо. А у нас працююча людина- жебрак. Ганьба. Усі кепкують:двірник. А ви поживіть без нього-потонете в смітті,а людина 3700 отримує. Це нормально? Як виживати ?! І громадяни нашої держави не ледарі,просто вся країна працює за копійки,щоб олігархи обжиралися. Сволота. А тепер на законодавчому рівні половину примусимо, йти в ПТУ ,а що?!
123
Для Дістали: у нас і спеціалісти з дипломами отримують мінімалку. Заради інтересу подивіться постанову 1298 з тарифними розрядами. І бухгалтери і інженери і вчителі і бібліотекарі і інші спеціаліти мають посадові оклади менше мінімалки.
Дістали
Я ж і кажу: уся країна працює на купку зажерливих сволоцюг за копійки.
Коментувати
Мама школьника
Начните, только, с детей депутатов и министров. Как только они побегут в ПТУ, и мы за ними подтянемся. И то же самое с призывом в 18 лет. Как только их призовут реально, так и мы начнём собираться. А если серьёзно, двоечники с мифическим образованием, полученным в так называемом МАУП, устанавливают нам правила образования и науки.
Владимир Загоруйко
А чи знає ця пані, що профтехосвіта в Україні перебуває в жалюгідному стані? З викладача зробили дурня,учні принципово не бажають вчитися, матеріальна база, в кращому випадку, відповідає 70-80 рокам минулого століття, засилля методичної служби, яка нічого не дає крім купи нікому не потрібних папірців.
Тетяна
Для Владимир Загоруйко: за останні роки не приділяється увага матеріально-технічному забезпеченню взагалі. На підприємствах запроваджується нове обладнання, інструментарій# а учні ПТУ чи хоч як їх не назви, навіть на картинах цього не побачать. А навіть якщо майстер чи викладач знайде це в інтернеті, зробить картинки, презентацію по роботі, це нічого не дасть. Тільки наявність цього обладнання, вивчення майстрами і викладачами цього обладнання теоретично і практично і передача цих знань і амінь учнями дасть користь. А купити це обладнання самі навчальні заклади неазмозі, бо фігсується профосвіта по залишковому принципу. Це хоч яку професію не візьми. А в ПТУ навчається багато дітей по своєму рівню освіти, розуму, здібностям кращі ніж деякі студенти ВНЗ, але з якихось причин не мають змоги навчатися там. Але хто хоче, після навчання вступають і до ВНЗ і отримують вищу освіту. За 32 роки в ПТУ я знаю всі слабкі сторони цієї системи більше ніж все міністерство освіти і його очільник.
Тетяна
Для Владимир Загоруйко: Я з вами згідна на всі 100 %. Так воно і є...А шкода...
Коментувати