Законопроект про середню освіту: основні положення

Основні тези законопроекту, що мають вплинути на розвиток середньої освіти в Україні

Законопроект про середню освіту: основні положення

Профільний парламентський комітет з питань науки і освіти рекомендував Верховній Раді прийняти проект закону «Про повну загальну середню освіту», що був поданий урядом у березні 2019 року, за основу.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, ухвалення цього закону старим парламентом бодай у першому читанні, дозволить не зупинити нову систему шкільної освіти на півшляху.

Міністерством освіти підготовлено опис основних положень законопроекту, що мають вплинути на розвиток середньої освіти в Україні.

 

Освіта.ua
29.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Батьки
Те що ми писали. Був Кравчук, Кучма, Ющенко, Янукович, Порошенко, далі Зеленський. І при всіх президентах нашим директорам було добре. Але чому влада така дурна? Директори підривають на місцях авторитет влади. Плюндрують владу в очах учнів, батьків та учителів. Інколи стають причиною того, що падає авторитет влади. Це міністри освіти один за одним змінюються, голови департаментів завжди погані. А їм хоть би що.
Ірина
Життєва ситуація. Директор школи керував в селі сіткою ПОПа. На його пропозицію вчителька -пенсіонерка відмовилась робити беззаконня. Директор вже знайшов спільну мову з новою владою. Але чи залишить він цю вчительку працювати по контракту?
Батьки
Скажіть, а не здається вам, що директор буде використовувати свої повноваження не завжди на користь навчальному процесу. Хто друг директора - той працює, а хто має свою думку, яка не збінається з думкою директора, той пішов шукати собі іншу школу. Коли вчитель призначається управлінням освіти на вакантну посаду, він має право на свою думку, свою манеру навчання, цінується його апрфесіоналізм і результат роботу. А коли призначає директор, то треба закрити рота і мовчки підлизувати дупу директорові, щоб залишитися на роботі, робити так, як хоче директор, бо лише думка директора єдина правильна у нашому ліцеї. А чи всі директори витримають таке випродування владою. ДАЙ ДИРЕКТОРОВІ ВЛАДУ І ГРОШІ, І ТИ ПОБАЧИШ, ХТО ВІН.
Так и будет!
Для Батьки: Совершенно верно! Так и будет!!! Подобное уже творится в ОТГ: кто друг-кум,сват,брат,жена,любовница головы ОТГ-те и работают, и вершат " работу" в громаде на своё усмотрение. Ни за что не отвечают,могут ходить на " перекуры"," чаевничья" в рабочее время 10 раз в день,по-умному " отмывать деньги" себе в карманы,и они" цари" громады.
Коментувати
Батьки
Хочемо подивитися в очі тим хто написав про оплату поточних ремонтних робіт. Скільки держава дала грошей на римонти шкіл? Вам має бути соромно за свої слова. Спустіться на землю. Перестаньте дурити самі себе.Мало того що батьки ремонтують школу ви ще заставляйте директорів носити гроші у верхи. Годувати вище керівництво. Перестаньте дурити батьків та самих себе.
mmm
Для Батьки: так держава зараз не дає на ремонти, трясіть місцеву владу. і читайте потрібні сайти. ваш крик від незнання. вам треба у фейсбук группу батьки сос. там кожен день ваші проблеми жують.
Коментувати
Батьки
Ваш закон змінить у 9 класі форму ДПА? Ніхто не буде грати в анонімки. Пишемо з Драчинців що на Буковині. Наприклад мені вчитель обіцяла. На екзамені буде все добре. І де то добре? Діти списували всі. Але одним мжна списати менше, а мати оцінки більші. Другим пиши не пиши. Якщо вже на пішло. Скажіть конкретну таксу. Може треба було мовчати. Але це вже пішло на принцип. Я так само як кожний батько або матір переживаю щоб дитині дали добрі документи про освіту. Інакше треба піти і закликати директора департаменту. Чого обіцяти якщо не можеш так зробити. Чого дітим учителів не позанижували оцінки. Бо вони діти учителів. На навіть подути не можна. А наші діти це хто? Спеціально не писали з котрих ми Драчинців. Старих чи Нових. Учителька котра прочитає і так все зрозуміє.
mmm
Для Батьки: тому на аркуші контрольному не повинно стояти ім"я. а просто номер, щоб вчитель оцінив роботу, а не виставив оцінку по загальній характеристиці навчання учня за рік.
Родион
Для mmm: А то вчитель за 5-7 років не вивчив почерки учнів і не впізнає роботу.
Коментувати
Тато
Реклама обдолбанного Поплавского со своими девками на сайте МОН - лучшая оценка МОН.
Тетяна
Божевілля... Мабуть, Лілію Гриневич цькували в школі, коли вона складає такі проекти. Вона створює своє ідеальне бачення школи дитинства. Сімейне навчання. А ким виросте така дитина, батьки якої вирішили, що школа - кака? Здається, навчальним процесом керуватимуть батьки та учнівське самоврядування, аж ніяк не керівник. Учителів зацькували, досить їх "ґвалтувати" необдуманими законами. Рішення приймають люди, які нічого не розуміють в освіті
mmm
Для Тетяна: а хто тим вчителям виуватий, що вони законами не вміють користуватися? і замість вчитеся це робити, оруть про їх цькувння. курятник.
Коментувати
Максим Мирошник
Мета прикольна, але таке враження що от прийняли зміни і за цією метою всі учні будуть прямо такі толкові а до цього одних бандітів виховували? До цього теж учню давалося за радянськими стандартами максимально широкий перелік знань для того щоб виловити самородки всюди де тільки можна - те що потрібно для технічного прогресу а зараз по факту виховують просто робочу силу з базовими знаннями щоб просто робили роботу і ні до чого не прагнули...
Чумак
Думаю ,что ни один депутат не читал этого Закона! Его писали люди, не знающие жизни. Депы голосовали ибо знали, что его не примут окончательно... передвыборная кидалка!!!
Об’єктивний погляд
Прочитав- взявся за голову. Хто написав цю муть? «керівник шк. Самоврядування має право без черги зайти до директора»....??? А що це проблема? Автономія школи - та в Україні виші її не мають, все мон править...Діти самі обирають предмети? Студенти четвертого курсу не в змозі часто це зробити, не готові внз .... Доплати, стимули - з чого брати? Сам директор приймає на роботу, свої фінанси— це ж треба юриста,кадровика,бухгалтерів...??? Де ці люди? Де гроші?? Хто з нардепів читав цю ахінею??
Путила
Для Об’єктивний погляд: Приїжджає в Путильський р-н Чернівецької обл. Наші заклади повністю фінансово автономні. Якщо потрібно поділимся досвідом.
Yurata
Для Путилы. Наш лицей, став опорной школой, получил переоснащение на 8 млн. А сейчас ещё на реконструкцию и ремонты выиграли конкурс на 26 млн. Но! Во всех остальных школах района компьютеры 7-10-летней давности. Конечно же показательные (очковтирательные, хавстательные) учебные заведения есть. Но сколько их? Речь ведь нужно вести о всех школах.
Путила
Для Yurata: Якраз автономія це - прозорий розподіл коштів по закладам, а не ручний. Цьому дамо стільки, а тому стільки.
Коментувати