Гриневич закликала школи провести ековипускний

Міністр освіти закликала школи відмовитись від випускання у небо повітряних кульок

Гриневич закликала школи провести ековипускний

Міністр освіти закликала школи приєднатися до флешмобу #ековипускний, метою якого є відмова наприкінці навчального року випускати у небо повітряні кульки. Про це Лілія Гриневич написала у своєму Facebook.

За словами міністра, потрібно мати мужність та силу відмовитись від звичок, які руйнують світ навколо нас.

«Я сама про це раніше не думала, але UAnimals привернули мою увагу: щороку наприкінці навчального року ми випускаємо в небо повітряні кульки, які забруднюють наші водойми, шкодять тваринам та планеті загалом. Я ділюся сама і закликаю всіх вас приєднатися до флешмобу #ековипускний», - написала Гриневич.

Вона також закликала розповісти про причини, чому випускникам, директорам, вчителям та школам варто це зробити.

Зокрема, повітряні кульки можуть подолати відстань в тисячі кілометрів, забруднюючи найвіддаленіші і незаймані куточки нашої країни, а термін розкладання кульок – від 4 років, а капронових стрічок – понад 100 років.

Також багато тварин не здатні відрізнити їжу від сміття, тому вони можуть випадково проковтнути предмети, які завдадуть їм шкоди.

Латексні кульки забруднюють річки та небезпечні в першу чергу для тварин, а ось вироби з фольги можуть призвести до відключення електроенергії і спровокованих іскрою пожеж.

Міністр зауважила, що огляду на ці наслідки, в деяких регіонах Великої Британії, Австралії та США запуск кульок заборонений законодавством.

«Давайте бути відповідальними та створювати нові, ще яскравіші традиції разом. Ваш випускний клас може посадити дерево з іменною табличкою або встановити лавку в парку поруч зі школою. Гарні справи житимуть і залишатимуться у пам’яті довше!», - резюмувала Лілія Гриневич.

Освіта.ua
27.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кузьма
Це рівень міністра освіти? Іди вже, бабо, на пенсію!
Лена
Экологи бьют тревогу по этому поводу уже давно. Шарики- такой же мусор, как бумажки от конфет, посмотрите на уровень загрязнения пластиковым мусором мирового океана, может, поумнеете. Министр поднимает нужную тему в нужное время, хоть, конечно, о проблемах образования тоже забывать не надо.
Sabrina
Шарики в небо... Это- уровень министра образования? Ну да, в нашем образовании нет большей проблемы, чем шарики в небе... Но про шарики и эковыпускной говорить приятнее и, главное, безопаснее. А так- и о себе, красивой, напомнила, и о вроде бы глобальной проблеме упомянула. Умничка какая!
Юлія
Куда деваются запущенные в небо латексные шары? Установлено, что они поднимаются на высоту 5 км, затем там замерзают, разрушаются на кусочки, разлетающиеся по миру. Иногда они опускаются на землю и постепенно разлагаются. Если же какое-то животное случайно проглотит кусочек латекса, то его здоровью вреда он не принесет.
Алла
Цілком згодна. Але декому дуже важко це зробити,нажаль ????Гарні справи робити ніколи не пізно.А батьки що наскільки неосвічені і самі не розуміють про стан навколишнього середовища.
Людмила
А ещё , необходимо отказаться или регламентировать пользование мобильными телефонами во время уроков и на переменах.Это непосредственно вредит здоровью наших детей.
Наталія
А не запізно?... Заклик пролунав? А чому б іще не день в день?... ????????????????.
Олекса Позняк
Для Наталія: Закликати коли уже усі закупили це це по НУШ
Коментувати
Синус
Ну вы и бездари! Кто же в конце мая садит кусты и деревья??!! Разве что в горшках... Все это дешевая популистика !!
Оксана
http://school1chug.blogspot.com/2019/05/blog-post_25.html?m=1 Не випускати кульки в повітря, а висадити кущі троянд, самшиту та декоративні дерева вирішили випускники 11-А та 11-Б класів. Учні разом з класними керівниками організовано вийшли на подвір’я висадити рослини, долучившись таким чином до учнівського флешмобу - всесвітньої акції з підтримки й збереження чистоти довкілля «Краще рослина в землі, ніж кулька в небі». За умовами акції, замість повітряних кульок, ліхтариків і конфеті на свято останнього дзвоника або напередодні школярі мають висадити бодай кілька рослин, а потім передати естафету іншим навчальним закладам країни.