У Раді зареєстрували законопроект про захист вчителів

Необхідність ухвалення закону викликана численними випадками нападів на вчителів

У Раді зареєстрували законопроект про захист вчителів

У Верховній Раді зареєстрований проект закону, метою якого є посилення законодавчого захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від погроз, образ, переслідування та фізичного насильства.

Документ ініційований 26 парламентарями, які представляють різні фракції та депутатські групи.

Автори законопроекту наголошують, що необхідність ухвалення документа викликана численними випадками нападів на вчителів з боку школярів і батьків, що демонструє безправ’я педагогічних працівників.

Також розробники законопроекту наголошують на тому, що незважаючи на ухвалення в грудні минулого року закону щодо протидії булінгу, ним не передбачена відповідальність за цькування освітян з боку батьків або інших осіб.

Окремо неврегульованою проблемою є перебування на території закладів освіти осіб у нетверезому стані та навіть розпивання на цій території алкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів.

«Таким чином, існує гостра потреба визначити на законодавчому рівні заходи щодо посилення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників від погроз, образ, переслідування, фізичного насильства, встановлення додаткових гарантій щодо поваги до особистості, честі та гідності вчителя, науковця, викладача, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб, а також встановлення адміністративної відповідальності за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти», - наголошують автори законопроекту.

Окрім цього, законопроектом пропонується встановити додаткові гарантії педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам щодо поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб, запровадити адміністративну відповідальність за вчинення щодо таких осіб погроз, образ, переслідування, фізичного насильства.

Законопроектом передбачені різні розміри штрафів залежно від ступеню  правопорушення, які коливаються від 300 до 1 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

«Прийняття законопроекту надасть можливість підвищити захищеність і соціальний статус педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників, а також сприятиме створенню безпечного освітнього середовища», - йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

текст законопроекту

Освіта.ua
17.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Шановні депутати! Урегулюйте роботу освітянських чиновників! До арміїї методистів усіх рівнів додалися ще дві. Вони вже путаються один в одного під ногами і кожен з них своїм обовязком вважає одне- будь - коли, коли йому забажається притягнути за шкірки учителів видрати з інтернету якісь тести і змусити їх виконувати. Коли, хто, яким чином, як часто має тестувати учителів? У більшості країн учитель приходить у школу, тут же складає тест на визначення категорії виключно зі свого предмету - і все! В Україні школи бідують, старі підручники видаються під новими палітурками, підручники приходять в школи в кінці навчального року, підручники зовсім не повязані з навчальнимт програмами і ЗНО, інтернет відсутній, обладнання в кабінетах фізики хімії, біології - відсутнє. А освітянські чиновники плодяться. То хоч якось урегулюйтеїх роботу! Нічого не роблять-то хай хоч не заважають!
Виктория
Для Учитель: Поддерживаю по поводу учебников. Моя дочка учится в 10 классе, учебника по информатике до сих пор нет, другие учебники тоже выдавали после нового года. Про несоответствие учебников предметным программам тоже правда. В частности, не могу понять зачем пропали в 10 классе алгебра и геометрия (объединили в один предмет - математика). Многих тем в этом новом учебнике по математике для 10 класса нет. У учителя математики теперь задача проводить уроки по новой сокращенной программе, без многих тем которые будут на ЗНО. Недостающие темы теперь детям, которые собираются сдавать ЗНО по математике нужно проходить самим (кто с репетитором, кто с родителями, если могут).
Коментувати
Владимир Белый
Чи не вперше з’явився у сегменті освіти проект документу з прямими ознаками дієвого закону, бо передбачає конкретика санкцій до порушників.
Татьяна
А как насчёт мобинга со стороны головы ОТГ и его подчинённых,возомнивших себя богами? Этот зажравшийся феодал творит,что захочет,и управы на него нет! Никто его не контролирует,катается себе по заграницам 5 раз в год,большая зарплата,премии," цькування" бюджетников( учителей в том числе), вранье на каждом шагу,что денег нет в бюджете. А себе,любимому,есть. Один ремонт кабинета на 200 тыс.чего стоит!
У нас также.
Для Татьяна: Надо же,у нас то же самок! Ещё и отдел образования при ОТГ со всех что-то требует,а сам в своём составе некомпетентен! ( не знают ни современных требований,ни нормативных документов,с людьми работать не умеют, слушают все " подсказки" некомпетентного головы ОТГ и тупо выполняют как зомби( извините)). О моральных качествах вообще промолчу.И эти " люди" представители этой власти,показывают её лицо " во всей красе".
Коментувати
Феміда
Профанація законодавців, які не занають, що норми Кримінального, Адмінстративного, Трудового права і ЗУ " ПРО ОСВІТУ" по факту наявності конфлікту, правопорушення, злочину за зверненням, заявою до поліції і до суду вирішують всі питання в освітній сфері. Також для майже кожної сфери, галузі діють закони і підзаконні норми, інструкції. Треба вчитися, а не лікувати людей без освіти медика. Зарплати підніміть для вчителів, це буде найкращий захист!
Павлик
Однозначно. Потому что это не регламентируется, а наглые люди не идут себя ввести так в полицию, суд, мэрию . И правильно как за границей, к ней тоже любят аппелировать многие, ввести реальную ответственность родителей за опоздание без уважительной причине, за неприятный вид, за отсутствие школьных принадлежностей и все станет на свои места, без всяких оскорблений
ммм
список образ де? поки не буде списку образ, образою буде вважатися навіть не такий погляд на неодєлану вузом вчилку. а такого допустити не можна. хоча в нашій країні усе можливо.
Для ммм
Для ммм: може такі потрібно, щоб неодєланий нечим батько або пересічний не гавкав , тому що знає, що захисту нема і нічого йому за це не буде
MMM
тобто недодєланий вчитель випускає недодєланого учня, той стає батьком і поводиться з вчителем як вчитель його й навчив, вчителю чогось його ж продукт не подобається. чого?
Коментувати
Артем
Шановніі депутати! Просимо розібратись у справі вінницьких учителів і покарати винних за цькування, мобінг і розповсюдження неправдивої інформації!
Vladimir
Ура, ура, ура. Оленко, ти супер. Нарешті. Я про це писав неодноразово. Що характерно. Написав на ім’я Гриневич заяву про моббінг, який був застосований проти мене. Вони переслали мій запит директору, директор понизила мені кваліфікацію, 42 роки педстажу декілька тисяч студентів, яких я вчив кресленню. Готую Заяву в прокуратуру, щоб проти Гриневич відкрили кримінальну справу
ммм
Для Vladimir: а при чому тут Гриневич? Гриневич не суд. Директори мають автономію. Ви власноруч пишете, що вас звільнив директор. у вас когнитивний дисонанс. і ці людт вчать дітей. хавайся в жито.
Оля
Готуйте заяви до суду, у прокуратуру, звертайтесь на місцевий телеканал, поширюйте інформацію у соцмережах, складайте методрозробку "Як подолати мобінг у навчальному закладі" і публікуйте її на Форумі "УРОК", давайте інтерв’ю журналістам, привертайте увагу до дуже пошириного явища, пишіть в департамент освіти - всюди, куди можна. Замучаються давати відповіді!
Коментувати
Олена
Хто захистить учителя від цькування директора? Як відновити справедливість при "даруванні" директорами годин учителям за "особливі заслуги" і хабарі? Хто захитить учителя від гриневич? Хотілось би детальнішого розгляду справи по вінницьких учителях математики, які писали ЗНО. Забагато таємничого і незрозумілого. Хто давав тести, на якій підставі, хто їх складав? Чому вирубили інтернет під час написання? Чому людей змушували їх писати, коли Гриневич трубить про добровільну сертифікацію? Чи були присутні незалежні спостерігачі? Чому зарахували результати, які просто обнулилися в інтернеті? Чому немає цього тесту на сайті і правильних відповідей до нього? Як запобігти цькуванню учителів, яким займається МОН? Дайте відповідь, будь-ласка!
ммм
Для Олена: там же написано "учителів від цькування батьками і іншими особами", а під "інші особи" як раз підпадає директириса. хоча тут вже не ті стосунки, що витель-батьки. тут трудовий кодекс вступає у дію. але так як вчителі барани у законах, то у них винні усі.
Олена
Для ммм : Трудовий кодекс і профспілка у школі-це пустопорожня балаканина. Хто працює У школі- той знає, що влада директора нічим в ніким не обмежена. В одній школі, маючи однакову категорію один учитель отримує у 2рази більше грошей ніж інший. Якщо ви такий розумний-порадьте що робити. Закони у школі не діють,! А перше, що зробив Порошенко при владі-практично знищив профспілку. КОЖНОГО УЧИТЕЛЯ ВИКЛИКАВ ДИРЕКТОР У КАБІНЕТ І ЗМУШУВАВ писати заяву на вихід з неї. А за баранів-окреме спасибі. Ваше тут мукання ще раз доводить, що закон - потрібний. Дякую депутатам.
Віка
профспілку знищили задовго до Порошенка.Не треба шукати цапа відбувайла.Почніть з себе
Коментувати