Школяр отримав судовий вирок за булінг учителя

Цькування вчителя проявлялось у систематичних образах та психологічному тиску зі сторони учня

Школяр отримав судовий вирок за булінг учителя

28 лютого Нетішинський міський суд ухвалив перше в Хмельницькій області рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності особи за вчинення булінгу. Про це йдеться у повідомленні Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

У поліції зазначають, що булером виявився старшокласник однієї із місцевих шкіл, а потерпілим його вчитель.

Цькування вчителя проявлялось у систематичних образах та психологічному тиску зі сторони учня.

Підлітка визнали винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-4 (Булінг (цькування) учасника освітнього процесу) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Суд зобов’язав матір неповнолітнього сплатити штраф у розмірі 850 гривень.

Працівники поліції закликають громадян не замовчувати подібні випадки.

Освіта.ua
04.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светлана Исаенко
Администрации школы и учителю - респект! Обычно подобные случаи умалчиваются администрацией в надежде, что само утрясется. Даже родителей стесняются потревожить с помощью полиции - не приходит в школу и ладно...
Василина
От раніше таких різками били. По мордяці лінійкою! А зараз вчитель не може себе захистити, от і лізуть на голову!
петя
та дать ему в рот и вы е бать в ж о пу пи до ра И ПОТОМ ВАФЛИТЬ КАЖДЫЙ ДЕНЬ ПО 5 РАЗ ЧЕРЕЗ ЧАС
Володимир
Не вирок, а рішення, не йому, а матері. Правильно.
Олег
Для Володимир: ВИ́РОК, у, чол. 1. юр. Рішення суду про винність або невинність підсудного. 2. перен. Категоричне рішення про що-небудь, оцінка чогось, авторитетна думка про щось.
Коментувати
Правовед
Во-первых, не приговор, а постановление. В админ. делах приговоров не бывает))). Во-вторых, без причины ничего не бывает.
Тарас
Взагалі то школа не може повністю займатися вихованням учня. Це обовязки батьків. Школа навчає дисциплін і наук. Хай батьки не забувають, що коли таке хамовите чадо закінчить школу, то воно за них самих візьметься і в подальшому житті шкільних вчителів вже не буде, але скоріше всього найдеться той, хто такому хаму обламає роги.
Тарасу
Для Тарас: Навчає? Хто? В якій школі? Батьки, репетитори - це знаємо.
Іванна
Та що ви кажете...репетитори - це вже примхи батьків, які самі не хочуть займатися дітьми, краще заплатити гроші і сидіти в телефоні на дивані, а ви спробуйте хоча б мінімальне - повчити з дитиною уроки, але не зробити їх за дитину , а пояснити незрозумілі поняття. Вчителів вже не знають з якого боку пресувати. І якщо дитина хоче знати, вона буде сидіти і вчити, а не бігати до репетиторв.
Олена
Моя дитина не ходила ні до яких репетиторів, здала прекрасно ЗНО, і вступила на державній основі до універу
Коментувати
Учитель
В шкільних кабінетах і коридорах давно слід поставити відеокамери. Дати адміністрації і батькам (без звуку) можливість перегляду онлайн . Записи зберігати хоча би місяць. Зникне безліч проблем: булінг, конфлікти між дорослими, відвідування уроків при атестації... Я на кожному уроці працюю 45 хвилин і цілком до цього готова
Олена
Для Учитель: Мета камери- перевірити вчителя, чи прослідкувати вихованість дітей батьками?
Марианна Хара
Камери стоять в коридорах, най стоять в аудиторіях та учительських. В деяких школах можна буде простежити корупцію, отримування дорогоцінних подарунків, збір грошей на ремонти, а також те, як цькують дітей і вчителів. Ця процессія може відбуватись і за межами школи. Тому на кожного вчителя, треба кріпити жучок. А точніше на директорів та заучів. Прості вчителі, зазвичай нічого такого не роблять, не мутять воду в ступі!
Коментувати
Ирина
Бедняги...Когда уже за булинг ученика учитель получит штраф? И все молчат...Только у нас во всем виноваты школьники, их родители. А "святые" ни в чем не принимают участие, ага.
Ярослава
Для Ирина: ты, видать, натерпелась... Когда учитель спросил д/з, а его нет, то это уже домагательство.
Для "Ярославы"
Тыканть мне не нужно. Вы так уже оборзели все. Жертвы. Знаем, как с вашей подачи в классах процветает булинг. Доберутся и до вас.
спец
Як припече, то зразу - справжнє лице.
Коментувати
Людмила
Очень маленький штраф. Прям обидно до слез за такое решение, это может только раззадорить ученика.
Антоніна
Не коректний заголовок - вирок ухвалюється у кримінальних справах. Коли особа притягується до адміністративної відповідальності, то це не кримінальна справа, а справа про адміністративні правопорушення, де ухвалюється постанова. Пишіть правильно, і не вводьте людей в оману. А то школяра-правопорушника зробили засудженим, злочинцем.Це різні речі.
Орест
Для Антоніна: Некоректний пишеться разом
Софія
Для Орест: вам би коректором на телебачення чи радіо.
Анна
на телебаченні краще ввести трохи цензури, щоб наші діти бачили менше жорстокості
Коментувати
Леся
Для Невідомі батьки. А чому, на вашу думку, вчитель не має права на захист у судді? Чи він не людина про яку говорить перша стаття конституції? Чому зразу стільки агресії?
учитель
Для Леся: Як чому?! Учитель це ж не людина, він немає сім"Ї. власних дітей, він не їсть, він не має бажання нормально одягнутися, взутися, він має працювати у школі цілодобово, у випадку, якщо вдома, має відповідати на всі телефонні дзвінки, він не має права хворіти, він має всім мовчати, ковтати образи, приниження, він просто-напросто працівник сфери послуг... Ви що не знали, що є закони для людей і закони для вчителів
Леся
Ага, точно, згадала. А ще ж він має взяти на себе чужих дітей, виховати їх, полюбити, побути їм іграшкою. Адже батьки віддали вчителям найдорожче, щоб вчителі зробили їм цяцю поки батьки зайняті.
Ага
Забули: вчителi повинні хоч іноді вчити. Досить спирати все на батьків!
Коментувати
Невідомі батьки
Ви у кожній школі наплодьте завгоспа сутенера, психолога котрий до всього буде готувати, класних керівників які будуть сприяти, директора котрий буде кришувати. І після всього говоріть. Які учителі нещасні. Скоріше всього міністерство зрозуміє звідки ми пишемо, але для усіх буде ліпше щоб цей коментар був повністю анонімний хоч для тих хто заходить і читає. А писати ми мусимо, виходу нема.
Irina
Для Невідомі батьки: але такі випадки цькування вчителя в школах все таки є. І цькування як зі сторони старшокласників, так і зі сторони батьків. У нашій школі один старшокласник постійно дозволяв собі таке, а тоді ще й фото образливе на вчителя виставив в інтернет
Іра
Прочитавши деякі коментарі, відчула таку ненависть, що руки опускаються. Немає поганих вчителів, лікарів, водія, продавця, а є люди, що маючи певну освіту ненавчені бути людьми і в цьому наша трагедія. Сьогодні від учителя очікують якогось неймовірного результату і рідко хто зі сторони бачить з яким розчаруванням він виходить з класу.
Юра
Майже в кожному класі є двоє чи більше дітей, яким подобається зривати урок. Вчителю, замість того, щоб виконувати свою роботу (навчати), приходиться заспокоювати їх. Діти можуть не писати на уроці, гратися телефонами, мішати іншим, вони ж круті, їм батьки оплатять репетитора, або взагалі куплять диплом про освіту. Смішно читати, коли пишуть, що вчитель у всьому винен, що учні не слухають його, що мало знають по предмету. А які є важелі у вчителя? Як він може повпливати на того, хто дозволяє собі заспівати під час уроку, ходити по класу, мішати іншим? Викликати батьків до школи? І що? Допоможе? Коли я вчився, то боявся вдома признатися, якщо щось натворив у школі, чи щось не вивчив, бо тоді була бесіда коротка. Колись один вчитель казав нам, що він дає нам знання, але ми мусимо їх взяти. Розумієте? Це не односторонній процес. Якщо дитина уважно слухає на уроці, ніхто не зриває урок, плюс самостійна підготовка, тоді будуть знання і не потрібні будуть репетитори. Батькам треба не жаліти своїх дітей, але допомагати їм, коригуавати їх поведінку і характер, поки не пізно. Безконтрольність порождує вседозволеність. Якщо школа така погана, то заберіть дитину зі школи, хай сидиьть вдома. Я не вчитель. Маю знайомих вчителів. Голова лисіє після їх розповідей. Важко уявити таку вседозволеність з боку окремих дітей. Вірю, що все виправиться, якщо будуть виключати дітей зі школи. Якщо дозволяється хамство і не повага по відношенню до вчителя як зі сторони дітей, так і зі сторони батьків, тоді для чого їм та школа?
Коментувати