В Україні розробляють закон щодо захисту освітян

Чинне законодавство не передбачає дієвого механізму захисту професійної гідності вчителя

В Україні розробляють закон щодо захисту освітян

07 лютого відбулось засідання робочої групи з розробки законопроекту про статус педагогічного і науково-педагогічного працівника. Про це повідомили у Київській профспілці працівників освіти і науки.

За словами голови профспілки Олександра Яцуня, чинне законодавство містить декларативну норму про право педагогічних працівників на захист професійної честі та гідності, проте не передбачає дієвого механізму такого захисту.

У профспілці також наголошують, що ухвалений наприкінці минулого року закон щодо протидії булінгу (цькуванню) не визначає цькуванням жорстокі дії батьків учнів щодо учителів.

Пропозиції щодо розроблення законопроекту можна надсилати на адресу org.kiev.profspilka@gmail.com.

Освіта.ua
12.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Di
Директорка школи Салтівського району м. Харкова за вимогою керівника РУО Салтівського району Карпової Л.Г. змушує йти всіх вчителів школи за свій рахунок, під час весняних канікул, пояснючи тим, що вони не з’являються на роботі, навіть маючи статус ВПО,Я працюю в дистаційному режимі, свої посадові обов’язки виконую. Також Карпова Л.Г. через директора школи постійно змушує повернутись до міста Харкова, постійно погрожує звільненням, постійно морально виводить з рівноваги, повідомляє, що все в порядку, заставляє бути у РУО на якихось заходах, під час війни з країною агресором вимагає постійної присутності під час обстрілів на робочому місці, а оскільки канікули і ти не будешь прибирати територію школи, саму школу. Всі директори, які писали скаргу на Карпову Л.Г. звільнені з посади у різний час за власним бажанням, фактично людей було доведено до цієї дії, також звільнили всіх тих, кто був не згоден з позицею Карпової Л.Г. з самого РУО Салтівського району.
989
Для Di: ну і навіщо Ви тут це пишете? Можете ще на заборі написати. Якщо Ваші права порушують звертайтесь до відділу освіти, далі до обласного департаменту, далі до МОН.
Коментувати
Тетяна
Куди можна звернутись ,щоб захистити себе від булінгу методиста з району? Якщо вчителя доводять на семінарі мало не до інсульту. Всі вчителі бачать і чують це безпідставне звинувачення і бояться піти проти. Допоможіть знайти куди звернутись.
Ирина
Давно интересует - куда конкретно идут наши профсоюзные взносы, которые каждый месяц высчитывают из нашей зарплаты? Чем сейчас занимаются профсоюзы? За что мы платим деньги???
непереймайтесь
Для Ирина: А він Вам треба, той "профсоюз"? Давно з нього вийшла і нітрохи не жалкую. На кілограм м’яса за місяць вистачає. Нічого годувати тих нероб.
989
Для Ирина: як куди? 40%на утримання профспілкового комітету, а 60 Ви самі визначаєте куди. У Вас же є голова профспілки, от і взнайте в неї де Ви ці гроші діли (може вам подарунки до свят робили, чи поїздку організовували, чи допомогу кому надавали). А взагалі, то Ваша особиста справа бути чи ні членом профспілки
Коментувати
SOS
А воспитатель в саду имеет право заявить о буллинге со стороны воспитанника, если его кроет матом 5-ти летнее "существо" изо дня в день при всей группе детей? Это может показаться смешным, но уже не смешно и хочеться защитить себя от подобного мелкого негодяя и бездействия родителей. Пусть бы хоть штраф заплатили, может опомнились бы.
Irina
Булінг проти вчителів почався з держави. Коли олімпіади, конкурси, захисти МАН проводяться у вихідні дні, то вчитель навіть немає права спитати про оплату за роботу у власний вихідний день. Бо ДЕРЖАВА вважає вчителів рабами. Примушують бути разом з учнями "масовкою" на різноманітних заходах та ще й під час уроків. То звідки ж візьметься повага до вчителя від учнів і батьків?
Nika
Учитель абсолютно зависим от администрации школ,а она ,в свою очередь,от проверяющих органов и от мнения родителей.Суть закона должна быть в том,чтобы труд учителя был оценен по достоинству,а педагогический процесс не подвергался исследованию"под микроскопом"со всех сторон,надо просто понимать,что диплом даёт право на учительский труд,а аттестация это формальность,и,скорее поощрение,чем способ булинга.
StarGalax
про який рівень навченості ви мможете говорити??? коли клас в якому навчається 21 дитина і з них 19 ходять до вчителя на додаткові платні уроки то постає питання для чого урок в школі за який вчитель отримує заробітню плату? що роблять на уроці?Ще приклад- цитую вчителя( мені всеодно чи ти зрозумів чи запамятав я зарплату отримаю) що це поясніть мені? Я працюю в освіті 15 років, але я в шоці від колег, особливо коли це стало стосуватися моїх дітей,Шановні не буде дітей ,небуде уроку,небуде уроку ---- небуде роботи,ми з дітьми поині бути друзями ,партнерами,а не я цяця а ти кака
Witalina
Для StarGalax: Коли я роблю зауваження, що мене НЕ СЛУХАЮТЬ або не чують у 9 класі.То ,знаєте , що вони мені відповідають? -"Ваша справа провести урок, розказати, пояснити, а слухать чи НЕ СЛУХАТИ , це наша справа, ЧОГО ВИ НЕРВУЄТЕ???? І в деякій мірі ,можливо , вони праві. Я чесно виконала свій оов’язок- провела урок.А їм ці знання не потрібні. Ми, вчителі, задовольняємо освітні потреби здобувачів освіти.А якщо цих потреб НЕ МАЄ у дитини????
Інна
Для StarGalax: Якщо ви працюєте в освіті 15 років, то мені страшно за ТАКИЙ РІВЕНЬ, який є у Вас!!! Тільки в першому реченні ви припустилися 8 пунктуаційних та орфографічних помилок, не говорячи вже про лексичні та граматичні (говорю, як філолог зі стажем 28 років)!!! Я вважаю, що висловлювати думку про рівень освіти та педагогічної майстерності свої колег може тільки справжній фахівець, до якого, судячи з Вашого допису, ще дуже далеко. Мені шкода Ваших колег.
Інна
Для StarGalax: ...своїх (вибачте про прикрість, так поспішала висловитися, що механічно пропустила букву).
Коментувати
Тетяна Радзивіл
Наші батьки знають про свої права, а про обовязки якось не дуже дбають. В першу чергу потрібно прийняти дієві закони щодо відповідальності батьків про розвиток дитини. А то виходить цікава історія, коли батьки не мають часу на спілкування та виховання своєї дитини, а вчитель одночасно відповдає за це , але не має права іноді сказати зауваження на адресу дитини. Чому засоби масової інформації дозволяють собі лише критикувати вчителя та його методи роботи, але дуже мало часу ефірного приділяють інформації про досягнення педагогів та учнів. Я вважаю , що такі сюжети, можуть бути оприлюднеми лише після розгляду профспілки та уповноваженого омбудсмена у справах освіти. Захист вчителя має бути детально розписане на законодавчому рівні із реальними видами відповідальності . Перед тим, як дитина прийде у садочок -реально перевіряти рівень її розвитку батьками , вказувати на недоліки, досягнення.Так само після початкової. основної школи , не рівень навченості, а розвитку та виховання
гуманоїд інженера Гаріна
Для Тетяна Радзивіл: з такими перевірками вчителі можуть залишитися без роботи, бо відбір/відсіювання/вимоги зроблять із населення рафіновану відразу до школи: #абайдемсяібезвашейшколы.
Коментувати
Евгения
Даёшь законы для защиты юристов, врачей, уборщиц, поваров, строителей! Чем представители этих профессий хуже учителей? Это ужасно, что в головах учителей такое самомнение????
Dein Führer
Для Евгения: ваш комментарий заставил меня посмеяться от души. Если Вы не заметили, то сайт называется OSVITA.UA, и логично, что здесь все статьи будут как раз о профессии под названием "учитель". Самомнение здесь не причем, т.к. это что-то вроде специфического контента. Подводя итог, Ваш комментарий можно описать поговоркой:"Аби в роті не завонялося"????????
Dein Führer
Entschuldigung, bitte. Там, на месте знаков вопроса, должен был быть смеющийся смайлик
Коментувати
Местный
Уверен с вероятностью 99,9%, что никаких инициатив от учителей даже читать не будут. Закон примут такой, который будет выгоден именно управляющим службам. Ибо в этой стране любой закон - это дополнительный проверяющий орган.
вчитель
Для Местный: 99?9% що вчителі ніяких пропозицій не будуть вносити. "Чому я ? Нехай хтось"- позиція більшості
Коментувати
Володимир
Освітянські профспілки- це продажні шкури, які нікого не захищають. Готую запит в прокуратуру на їх бездіяльність
Alena
Поверніть краще педагогічним працівникам вислугу років, щоб вони мали право виходити на пенсію!
" Рехворма- мильна бульбашка"
Для Alena: +100! Профсоюз в этом важном вопросе отмалчивается,создаёт " бурю в стакане" второстепенными вопросами. Вернуть пенсию по выслуге! А с Тигипко спросить( это ж он затеял " пенсионную реформу", а сам " исчез")- сколько он наэкономил, внедрив её? Читаю только в прессе,что с тех пор его миллиарды увеличились.
Коментувати
Владимир Белый
А хто саме буде авторами законопроекту та хто його подаватиме на розгляд Верховної Ради?
Володимир
Для Владимир Белый: Це буде ЦК профспілки, інтегрований в систему пригноблення й обкрадання.
Коментувати
Нептун
Педагогов надо защитить от грантоедов- разрушителей : они подстрекают родителем, проплачивают ТВ , пресу ... Не нада школ, университетов , Пту - все на Польшу.... Землю в продажу ... страньі - Нет !! Вот задача соросят: лекарчуков, громовьіх, шаровьіх, рошкевичей.
Володимир
Якщо директор департаменту освіти й науки Харківської області відкрито заявляє, що директори - це наші роботодавці, а колективні договори вже не актуальні, то де робота ЦК профспілки? Дармоїди!
профспілкам
А де були профспілки, коли поступово зникали поняття - квартира для вчителів, путівки для вчителів та багато інших пільг? Найбільший булінг вчителі терплять, коли держава вже понад 20 років не забезпечує матеріально-технічну базу школи, але вимагає, щоб все обладнання було і результати були, такі, ніби навчальна база є. Негативне відношення батьків до вчителів було сформоване в результаті невтомної праці журналістів у пошуку найменших негативів в роботі системи освіти, з метою їх роздування та популяризації. Особливо в цьому напрямку постаралась телепрограма "Трансляція Страшних Новин" Скорочено ТСН. Влада ж цьому скоріше сприяла ніж протидіяла
Оболонська
Для профспілкам: це злодій Коломойський лякає краіну,тепер тикає в президенти свого клона Зеленського...
777
Для профспілкам: А, вибачте, коли саме вони були ( я маю на увазі квартири, путівки)? Мама працбвала вчителем з 1962 року. До поки не вийшла заміж і чоловік не отримав квартиру, жила на квартирах в бабусь. Путівки теж отримував лише тато. Мама, за майже 40 років, жодного разу нічого не отримала.
111
Для 777: У 60-70 роках будували будиночки для вчителів. Потім їх приватизували, як правило ті хто мав доступ. Не всі квартири у будинках для вчителів приватизували освітяни. Це робили або самі ті кому все дозволено, або ж наближені до них персони
Коментувати
АДВОКАТ
ШАНОВНІ вчителі, не мовчіть, пишіть пропозиції на свій захист, а то потім приймуть такий закон, щось на зразок кодексу етики вчителя, ще гірше чим є....
Володимир
Для АДВОКАТ: А з того, що є, що виконується?
Коментувати
СНІЖКО
Кандидат у президенти США від Республіканської партії мільярдер Дональд Трамп виступив за те, щоб шкільні вчителі мали вогнепальну зброю у своїх класах. Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/world/1352666-tramp-proponue-ozbrojiti-vchiteliv-u-shkolah.html
Павло Іванович
Тільки ,,удар по кишені батьків" змусить дітей вести себе в школі так, як слід.Тоді батьки візьмуться за виховання своїх чад.Більш ніж переконаний!!!
Родион
Для Павло Іванович: А ще краще - удар по ж...пі.
Павло Іванович
Для Родион: Це вже батьки тим займуться !!!
Надія Куницька
Якщо батьки виховані, то і діти нормальні. Тому й є бeзглузді випадки нeвихованих батьків. А так як багато ЗМІ ллють наклeпи на вчитeля, то такого щe світ нe чув. Вони тільки підтримують батьків здeбільшого, алe нe вчитeля. Зараз ми бeзправні, бо трeба, щоб на нас звeрнула увагу вeрхівка дeржави, то тоді і батьки задумаються, хто ж тоді вчитeлі. Чи об них ноги витирати, чи шанувати, як колись цінували і поважали.
Коментувати