Osvita.ua Середня освіта В Україні розробляють закон щодо захисту освітян
В Україні розробляють закон щодо захисту освітян

Чинне законодавство не передбачає дієвого механізму захисту професійної гідності вчителя

В Україні розробляють закон щодо захисту освітян

07 лютого відбулось засідання робочої групи з розробки законопроекту про статус педагогічного і науково-педагогічного працівника. Про це повідомили у Київській профспілці працівників освіти і науки.

За словами голови профспілки Олександра Яцуня, чинне законодавство містить декларативну норму про право педагогічних працівників на захист професійної честі та гідності, проте не передбачає дієвого механізму такого захисту.

У профспілці також наголошують, що ухвалений наприкінці минулого року закон щодо протидії булінгу (цькуванню) не визначає цькуванням жорстокі дії батьків учнів щодо учителів.

Пропозиції щодо розроблення законопроекту можна надсилати на адресу org.kiev.profspilka@gmail.com.

Освіта.ua
12.02.2019

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
StarGalax
про який рівень навченості ви мможете говорити??? коли клас в якому навчається 21 дитина і з них 19 ходять до вчителя на додаткові платні уроки то постає питання для чого урок в школі за який вчитель отримує заробітню плату? що роблять на уроці?Ще приклад- цитую вчителя( мені всеодно чи ти зрозумів чи запамятав я зарплату отримаю) що це поясніть мені? Я працюю в освіті 15 років, але я в шоці від колег, особливо коли це стало стосуватися моїх дітей,Шановні не буде дітей ,небуде уроку,небуде уроку ---- небуде роботи,ми з дітьми поині бути друзями ,партнерами,а не я цяця а ти кака
Тетяна Радзивіл
Наші батьки знають про свої права, а про обовязки якось не дуже дбають. В першу чергу потрібно прийняти дієві закони щодо відповідальності батьків про розвиток дитини. А то виходить цікава історія, коли батьки не мають часу на спілкування та виховання своєї дитини, а вчитель одночасно відповдає за це , але не має права іноді сказати зауваження на адресу дитини. Чому засоби масової інформації дозволяють собі лише критикувати вчителя та його методи роботи, але дуже мало часу ефірного приділяють інформації про досягнення педагогів та учнів. Я вважаю , що такі сюжети, можуть бути оприлюднеми лише після розгляду профспілки та уповноваженого омбудсмена у справах освіти. Захист вчителя має бути детально розписане на законодавчому рівні із реальними видами відповідальності . Перед тим, як дитина прийде у садочок -реально перевіряти рівень її розвитку батьками , вказувати на недоліки, досягнення.Так само після початкової. основної школи , не рівень навченості, а розвитку та виховання
гуманоїд інженера Гаріна
Для Тетяна Радзивіл: з такими перевірками вчителі можуть залишитися без роботи, бо відбір/відсіювання/вимоги зроблять із населення рафіновану відразу до школи: #абайдемсяібезвашейшколы.
Коментувати
Евгения
Даёшь законы для защиты юристов, врачей, уборщиц, поваров, строителей! Чем представители этих профессий хуже учителей? Это ужасно, что в головах учителей такое самомнение????
Dein Führer
Для Евгения: ваш комментарий заставил меня посмеяться от души. Если Вы не заметили, то сайт называется OSVITA.UA, и логично, что здесь все статьи будут как раз о профессии под названием "учитель". Самомнение здесь не причем, т.к. это что-то вроде специфического контента. Подводя итог, Ваш комментарий можно описать поговоркой:"Аби в роті не завонялося"????????
Dein Führer
Entschuldigung, bitte. Там, на месте знаков вопроса, должен был быть смеющийся смайлик
Коментувати
Местный
Уверен с вероятностью 99,9%, что никаких инициатив от учителей даже читать не будут. Закон примут такой, который будет выгоден именно управляющим службам. Ибо в этой стране любой закон - это дополнительный проверяющий орган.
Володимир
Освітянські профспілки- це продажні шкури, які нікого не захищають. Готую запит в прокуратуру на їх бездіяльність
Alena
Поверніть краще педагогічним працівникам вислугу років, щоб вони мали право виходити на пенсію!
" Рехворма- мильна бульбашка"
Для Alena: +100! Профсоюз в этом важном вопросе отмалчивается,создаёт " бурю в стакане" второстепенными вопросами. Вернуть пенсию по выслуге! А с Тигипко спросить( это ж он затеял " пенсионную реформу", а сам " исчез")- сколько он наэкономил, внедрив её? Читаю только в прессе,что с тех пор его миллиарды увеличились.
Коментувати
Владимир Белый
А хто саме буде авторами законопроекту та хто його подаватиме на розгляд Верховної Ради?
Володимир
Для Владимир Белый: Це буде ЦК профспілки, інтегрований в систему пригноблення й обкрадання.
Коментувати
Нептун
Педагогов надо защитить от грантоедов- разрушителей : они подстрекают родителем, проплачивают ТВ , пресу ... Не нада школ, университетов , Пту - все на Польшу.... Землю в продажу ... страньі - Нет !! Вот задача соросят: лекарчуков, громовьіх, шаровьіх, рошкевичей.
Володимир
Якщо директор департаменту освіти й науки Харківської області відкрито заявляє, що директори - це наші роботодавці, а колективні договори вже не актуальні, то де робота ЦК профспілки? Дармоїди!
профспілкам
А де були профспілки, коли поступово зникали поняття - квартира для вчителів, путівки для вчителів та багато інших пільг? Найбільший булінг вчителі терплять, коли держава вже понад 20 років не забезпечує матеріально-технічну базу школи, але вимагає, щоб все обладнання було і результати були, такі, ніби навчальна база є. Негативне відношення батьків до вчителів було сформоване в результаті невтомної праці журналістів у пошуку найменших негативів в роботі системи освіти, з метою їх роздування та популяризації. Особливо в цьому напрямку постаралась телепрограма "Трансляція Страшних Новин" Скорочено ТСН. Влада ж цьому скоріше сприяла ніж протидіяла
Оболонська
Для профспілкам: це злодій Коломойський лякає краіну,тепер тикає в президенти свого клона Зеленського...
777
Для профспілкам: А, вибачте, коли саме вони були ( я маю на увазі квартири, путівки)? Мама працбвала вчителем з 1962 року. До поки не вийшла заміж і чоловік не отримав квартиру, жила на квартирах в бабусь. Путівки теж отримував лише тато. Мама, за майже 40 років, жодного разу нічого не отримала.
111
Для 777: У 60-70 роках будували будиночки для вчителів. Потім їх приватизували, як правило ті хто мав доступ. Не всі квартири у будинках для вчителів приватизували освітяни. Це робили або самі ті кому все дозволено, або ж наближені до них персони
Коментувати
АДВОКАТ
ШАНОВНІ вчителі, не мовчіть, пишіть пропозиції на свій захист, а то потім приймуть такий закон, щось на зразок кодексу етики вчителя, ще гірше чим є....
Володимир
Для АДВОКАТ: А з того, що є, що виконується?
Коментувати
СНІЖКО
Кандидат у президенти США від Республіканської партії мільярдер Дональд Трамп виступив за те, щоб шкільні вчителі мали вогнепальну зброю у своїх класах. Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/world/1352666-tramp-proponue-ozbrojiti-vchiteliv-u-shkolah.html
Павло Іванович
Тільки ,,удар по кишені батьків" змусить дітей вести себе в школі так, як слід.Тоді батьки візьмуться за виховання своїх чад.Більш ніж переконаний!!!
Родион
Для Павло Іванович: А ще краще - удар по ж...пі.
Павло Іванович
Для Родион: Це вже батьки тим займуться !!!
Надія Куницька
Якщо батьки виховані, то і діти нормальні. Тому й є бeзглузді випадки нeвихованих батьків. А так як багато ЗМІ ллють наклeпи на вчитeля, то такого щe світ нe чув. Вони тільки підтримують батьків здeбільшого, алe нe вчитeля. Зараз ми бeзправні, бо трeба, щоб на нас звeрнула увагу вeрхівка дeржави, то тоді і батьки задумаються, хто ж тоді вчитeлі. Чи об них ноги витирати, чи шанувати, як колись цінували і поважали.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!