Osvita.ua Середня освіта КМУ виділив гроші на шкільний транспорт
КМУ виділив гроші на шкільний транспорт

Місцеві органи самоврядування отримали 500 млн на придбання транспорту для шкіл

КМУ виділив гроші на шкільний транспорт

Місцеві органи самоврядування отримали з державного бюджету 500 млн гривень на придбання транспорту для шкіл. Відповідне рішення ухвалено Кабінетом Міністрів.

Планується, що 325 млн буде використано для купівлі шкільних автобусів, ще 175 – на придбання спеціальних автомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів.

Закупівля автобусів відбуватиметься на засадах співфінансування з органами місцевого самоврядування.

Зокрема, рішення КМУ передбачає, що міста обласного значення мусять доплатити під час закупівлі автобусів щонайменше 30% від загальної вартості. Для районів та ОТГ це співвідношення становитиме 90% на 10%, тобто місцева влада має доплатити щонайменше 10% власних коштів.

Найбільш пільгові умови для сіл (селищ), що мають статус гірських населених пунктів, та на лінії зіткнення – для них співвідношення становить 95% на 5%.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, для МОН принципово важливо продовжити програму забезпечення шкільними автобусами для підвезення дітей з сільських територій у заклади, де вони зможуть отримати якісно вищий рівень освіти.

«Протягом 2016-2018 років ми вже інвестували понад 840 млн грн. Цього року передбачено ще 325 млн грн. Тобто ми виходимо на більш ніж мільярдні інвестиції протягом останніх кількох років – це значний здобуток і надзвичайно важлива програма. Ми розраховуємо, що вона продовжиться і надалі, щоб наші діти у сільських територіях мали доступ до якісної освіти», – пояснила міністр.

Окрім цього, 175 млн грн буде спрямовано на придбання спеціальних автомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів. Планується, що завдяки їм центри зможуть бути мобільнішими та надавати додаткові психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям.

Освіта.ua
03.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
lumap
Є міста, де найближча школа розташована за 4 км, до того 1 км дороги пролягає через ліс. Ходить місцевий транспорт, але учні платять за проїзд 100 % вартості, яка щоразу лише підвищується. Чому на державному рівні не вирішується питання забезпечення пільгового (50 % знижки) підвезення всіх учнів до школи й усіх, без винятку, містах? При цьому окремі пільгові категорії дітей їздять безкоштовно. Навіщо так дискримінувати суспільство і зіштовхувати лобами людей з місцевою владою? У місцевих чиновників відповідь "достойна": "Це ваша фінансова проблема". Невже так повинно бути?
Р
Для lumap: більша частина населення не платить податки, а ви все намагаєтеся ’доїти’ бюджет. Досить нити. Вже задовбали. 60% дорослого населення на виборах показала, що вони просто жалюгідні. А ви, не смійте використовувати в своїй мові слово ’фінанси’, ви нічого в них не мислите
lumap
Яка у Вас добірна мова... Особисто тільки "ЗА", щоб ліквідувати значну частину пільг і не "доїти" бюджет.
Коментувати
Вчитель
А коли ви вже звернете увагу на дороги , якими їздять ці автобуси? 15км до школи автобус їде 1.5 год через суцільну ямковість, постійно ламається (а ще одне питання - якість ваших автобусів). Це нормально,пани міністри КМУ?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!