На обладнання шкільних кабінетів спрямують 200 млн

Держава виділить кошти на обладнання природничо-математичних кабінетів у школах

На обладнання шкільних кабінетів спрямують 200 млн

Цього року на засадах співфінансування держава виділить 200 млн грн на обладнання природничо-математичних кабінетів у школах. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час зустрічі з освітянами Волинської області.

«Втілення реформи демонструє свій результат за дверима аудиторій і класів. Саме там, де стоїть вчитель чи викладач і дивиться в очі студентам та учням. І ось там є або немає наслідку реформи. Саме тому такими важливими є стимулюючі освітні програми, які підтримуватимуть зміни», – наголосила Лілія Гриневич.

Вона додала, що яскравим прикладом є вплив, який має субвенція на природничо-математичні кабінети.

«Хто не знає про проблеми нашої природничо-математичної освіти? Нам не вистачає вчителів фізики, ви подивіться, хто йде з абітурієнтів вступати на ці спеціальності. Вони втрачають інтерес до вивчення цих предметів сьогодні в середній школі. Це є величезний виклик до того, як навчали цих предметників. Ми розпочали, ще уряд Арсенія Яценюка, створення оснащених опорних шкіл і так само програму закупівель природничо-математичних кабінетів. І вже кілька років поспіль ми закуповуємо ці кабінети, щоб діти мали лабораторну базу для навчання», – підкреслила Гриневич.

Освіта.ua
11.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Непогано було бb ще й кабінети української мови та літератури обладнати по-новому, бо якось дивно, що в Україні виховувати патріотів учителі-філологи мають за допомогою дошки та крейди.
Фоня
Для Наталія: виховати патріота має сама держава, своїм прикладом ставлення до громадян, їх захистом та ін.
Коментувати
Максим Мирошник
Якісні рішення для кабінетів як завжди тільки на сайті dixi.education - якщо знайшли дешевше то скоріше за все підробка
Сенатор
Кілька років тому в одній з телевізійних передач,прозвучала інформація про те. що на всю Україну лише в одній з шкіл м. Києва є повністю обладнаний кабінет фізики. Є все! Це обладнання закупив спонсор. Йому це обійшлося 550 тис. євро. Ні школа, ні спонсор названі не були. А тепер порахуйте, що таке 200 млн. грн. на всю Ураїну. Що на них можна закупити? Тепер, що-до підручників для 10 класу. 15 січня цього року на нараді в місті Києві, яка була присвячена правилам прийому у ВНЗ I-II рівня акредитації заступник міністра сказав, що вони не розрахували поліграфічні можливості нашої промисловості, тому підручники для 10 класу були не надруковані. Але він в цьому проблеми не бачить. Всі підручники є в електронному вигляді в інтернеті. Є-то-є. Але мене цікавить два питання. 1) Куди ділися гроші виділені на друк підручників і які не були надруковані? 2) Чи закладені кошти на їх друк в бюджеті на цей рік? Якщо закладені, то ще якась надія є. Якщо ні, то їх вже і не буде.
Влад Горний
Освітню галузь вже давно перетворили на "годівницю-мийницю бабла", а вчителя - на служку. А можна було б забезпечити фізкабінети бодай аудіо-відео матеріалами та обладнанням для його використання на уроках. Додати сюди віртуальні програмні засоби і вже якось можна було б жити. Залишки совдепівського приладдя мало що додають в якості навчання, та й перевіряти досвід класичних фізиків на лаб. роботах - одне неподобство. Орієнтувати зміст курсу фізики на побутову техніку, виробничі процеси, природні явища, транспорт, тощо - буде хоч якась користь на майбутнє. Але не міняти "коней" щороку, щоб вчитель сам вже не орієнтувався, що і в якому класі вивчати в цьому році, а в наступному - взагалі, що Бог дасть.
Родион
Для Влад Горний: "Совдепівське приладдя" в фізкабінетах було якісне, недороге, методично продумане, забезпечувало всі розділи фізики. Теперішній мотлох не йде в жодне порівняння, а ціни - жах.
Іван
Воно то так. Але сучасні набори для вивчення робототехніки , в контексті фізики, чудова річ. Там і механіка і електротехніка і моделювання і програмування. Але коштує це дуже багато. Але за такими навчальними засобами майбутнє. Якщо це все буде, то і фізика і інші предмети учні будуть вивчати з дуже великим бажанням. Вони будуть розуміти навіщо це все.
Коментувати
Elen7613
Знову одні обіцянки. Де розмістити заявку на отримання обладнання для сучасного кабінету фізики? До кого можна звернутись? Коли звертаєшся з цим питанням в інститут післядипломної освіти - розводять руками: програма забезпечення обладнанням є, а от грошей - немає. Стосовно субвенції на природничо-математичні кабінети - ми готові засвоїти ці кошти, але назвіть конкретне прізвище, до кого можна звернутись? До ВНЗ І-ІІ р.а. (коледжі, ліції) досі не надійшли навіть підручники для 10 класу, а ми тут ведемо мову про обладнання кабінетів.
Фізик
Вчителів фізики не вистачає, а деякі директори не цінують досвідчених учителів, які стараються навчити найкраще. Вони слухають дітей, які лінуються і не вчаться, а також батьків, які намагаються перетворити школу на дитячий садок. Вчителі фізики не отримують доплату за зошити і працюють без лаборанта. Обладнання мати непогано, але треба змінювати відношення до вчителів і не вважати їх за прислуга, не принижувати, не змінювати навантаження всередині учбового року. Зараз у школах забули про якість знань учнів і намагаються їх більше розважати. А вчителі фізики розвивають логічне мислення і пояснюють закони природи.
Вчитель
Нам минулого року закупили обладнання у фізичний кабінет китайського непотребу на 148 тисяч. Алектрофорну машину два рази покрутили, на третій вона сказала допобачення. Важелі з пластмаси : два тягарці підвісили і він зігнувся навпіл. Хтось добре заробив на цьому, а у нас знову купа дороговартісного непотребу.
Ruslan Kuznetsov
Для Вчитель: І у нас таке ж "обладнання", виготовлене у погребі, за таку ж суму підкинули. При цьому абсолютно однакові прилади мали різну ціну (яка відрізнялась в рази). Впевнений, що всі ці "забезпечення" обладнанням є не що інше як банальна схема розпилу грошей.
serj
Нам того ж г тільки на 90 тис. накинули. Почали користуватися - динамометр на 100г важок показує то 0,5 то 1,5 Н. Бе... Поставив для красоти у шкафчик.
Коментувати
Местный
Аххх, как же сладки обещания, какая элитная лапша на ушах у всех педагогических работников. Ещё 20 дней и на дембель.
Кишені
що знову? Вже ж давали! Краще п.Міністр проїдьтеся Україною без попередження подивіться куди і на що пішли ці гроші. Що закупили. Що працює. Чи дають цим користуватися учням та вчителям. Не давайте гроші. Закупіть на школи під підпис роздайте на школи