50 обов'язкових завдань для четверокласника

Практичні завдання, що допоможуть зацікавити дитину навчанням, розвинути необхідні вміння і навички

50 обов'язкових завдань для четверокласника

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам та вчителям початкових класів п’ятдесят розвивальних завдань і головоломок для розвитку навичок аналітичного, логічного, творчого мислення, довільної уваги, зорової пам’яті, дрібної моторики, загальної ерудиції учнів 4 класу.

Виконання запропонованих завдань сприятиме формуванню в четверокласників позитивного ставлення до навчання в школі, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.

Створюємо оповідання: фантазуємо та пишемо. Цей комплект завдань дозволить дитині відчути себе письменником та створити власні оповідання. Виконуючи завдання, дитина розвиватиме образне мислення, уяву та фантазію, розширить словниковий запас, вчитиметься грамотно писати.

Мобільне спілкування: навички письмового мовлення. Ці завдання допоможуть дитині навчитися краще розуміти тексти та відпрацювати навички письмового мовлення. Дитині пропонується відновити пропущені репліки в діалогах мобільного SMS-листування, виходячи з загального змісту цих текстів.

Розмальовка «Прапори країн Європи». Цей комплект завдань — крок до загального розвитку дитини. Завдяки завданню діти розвивають навички дрібної моторики і графомоторні навички, одночасно вивчаючи назви деяких країн Європи та зображення їх національних прапорів.

Розмальовуємо прапори країн. Цей комплект завдань познайомить дитину з національними прапорами 40-а країн світу, допоможе потренувати навички читання й розвинути дрібну моторику. У кожному завданні дитині пропонується розмалювати прапори п’яти країн за словесними описами, а потім поєднати малюнки з описами.

Розгадуємо зашифровані прислів’я. Цей комплект завдань захопить дитину своєю незвичністю і допоможе потренувати важливі навички в невимушеній і цікавій формі гри. У завданнях дається набір літер, кожній з яких відповідає певне зображення – вони є ключем до зашифрованого прислів’я, що розташоване на сторінці нижче.

Перевіряємо твір: розвиваємо грамотність і уважність. Це завдання покликано допомогти дитині під час перевірки власноруч створених текстів. Воно містить список з 11 питань, що стосуються тих чи інших вимог до твору. Дитині потрібно самостійно оцінити якість твору, відповідаючи на питання і ставлячи позначки в графі «Так» або «Ні».

Беремо інтерв’ю в улюбленої родини. Цей комплект завдань допоможе дитині краще пізнати своїх рідних, дізнатися про їхні смаки та вподобання, а також про погляди на важливі світоглядні питання, дізнатися про події, що мали велике значення в їхньому житті.

Історії квітів: читаємо, розмальовуємо, міркуємо. Цей комплект завдань містить 8 коротких оповідань про різні квіти. Читаючи тексти, дитина розширить кругозір і збагатить словниковий запас, а відповідаючи на запитання внизу кожної сторінки, зможе розвинути критичне мислення й навички письма, перевірити розуміння прочитаного.

Про кого так говорять? (українські фразеологізми). Цей комплект завдань допоможе збільшити словниковий запас, покращити знання української мови, навчитися влучно описувати людей. Комплект містить 8 фразеологізмів, що характеризують особистість.

Прочитай діаграму: відповідаємо на запитання. Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути навички обробки й узагальнення аналітичної інформації, навчитися сприймати та розуміти графічно відображену інформацію. У кожному з 8-ми завдань дитині пропонується розглянути діаграму з результатами опитування й дати відповіді на запитання.

Розгадуємо чайнворди. Це завдання сприятиме розвитку мовленнєвої культури дитини, уваги, кмітливості, збагаченню словникового запасу. Дитині пропонується розгадати чайнворди – ланцюжки слів, з’єднаних одне з одним таким чином, що кінцева літера попереднього слова є початковою наступного. Для розгадування чайнвордів пропонуються підказки.

Гірські вершини: множимо в стовпчик. Цей комплект завдань допоможе дитині відпрацювати навички множення двоцифрових чисел у стовпчик, водночас здобуваючи знання з географії. Кожне завдання містить від 6 до 11 прикладів та зашифровані назви однієї або декількох гірських вершин.

Описуємо послідовність дій: навички зв’язного письмового мовлення. Цей комплект завдань допоможе дитині навчитися описувати послідовність дій, потренувати навички письмового зв’язного мовлення. У кожному з 8-ми завдань дитині пропонується описати етапи виконання певної дії.

Розмальовуємо й упізнаємо птахів. Цей комплект містить 6 завдань-розмальовок, що дозволять дитині більше дізнатися про природу й світ птахів, розвинути навички читання й порівняння. Кожне завдання присвячено окремій групі птахів, об’єднаних спільними.

Метаграми «Слова-сходинки». Цей комплект завдань сприятиме розвитку мовленнєвої культури дитини, уваги, кмітливості, збагаченню словникового запасу. Дитині пропонується перетворити слово на першій сходинці у слово, розташоване на останній, поступово замінюючи лише одну літеру.

Лабіринти з цитат: розвиваємо ерудицію. Цей комплект познайомить дитину з висловами відомих у всьому світі письменників і письменниць. Він складається з 10-ти завдань, кожне з яких представляє собою лабіринт з літер. Вибудовуючи шлях з літер до виходу, дитина зможе скласти й прочитати цитату відомої людини.

Плануємо покупки: навички додавання на практиці. Цей комплект із 8-ми завдань допоможе дитині навчитися орієнтуватися у відділах магазину, планувати витрати й розвинути навички додавання (а у випадках, коли потрібно вирахувати ціну за 100 г або 1 кг продукту – навички множення й ділення).

Описуємо уявні місця: розвиваємо фантазію. Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути уяву й навчитися описувати різноманітні місця, залучивши свій досвід. У кожному з 9-ти завдань дитині пропонується уявити себе відкривачем певного місця (країни, планети тощо), намалювати це місце та його жителів і описати їх.

Японські кросворди: розвиваємо логічне мислення. Комплект містить 14 кросвордів, інструкцію для розв’язування і сторінки з відповідями. Завдання комплекту адаптовані для дітей молодшого шкільного віку. Розв’язуючи японські кросворди, дитина зможе розвинути логіку, увагу, дрібну моторику й навички малювання, посидючість.

Намалюй зовнішність за словесними описами. Цей комплект завдань допоможе дитині навчитися розуміти словесні описи зовнішності й уявляти відповідні портрети, розвинути навички читання й малювання. У кожному завданні дитині пропонується прочитати описи зовнішності двох людей (істот), а потім доповнити зображення їхніх облич відповідними деталями.

Обчисли факти: досьє персонажа в прикладах. Цей комплект завдань допоможе дитині закріпити знання арифметичних дій (додавання, віднімання, ділення, множення) та скласти уявлення про різні професії. Кожне з 8-ми завдань – це міні-досьє представника (представниці) однієї з професій.

Друкуємо наосліп: вчимося набирати текст. Цей комплект завдань познайомить дитину з основами сліпого десятипальцевого методу друку. Кожне завдання містить схему розташування пальців на клавіатурі комп’ютера (українська розкладка). Завдання допоможе відпрацювати навички правопису та розвинути дрібну моторику.

Що мені подобається? Цей комплект завдань допоможе дитині навчитися висловлюватися про свої вподобання в письмовій формі, пояснювати причини свого вибору. У кожному завданні дитині необхідно пояснити, чому їй подобається якась людина, річ або заняття. Дитині пропонується записати 3 причини, що сформували її вподобання, та зробити висновок про те, чому ці причини є важливими.

Віднімання трицифрових чисел: вчимося граючи. Цей комплект завдань допоможе дитині в ігровій формі закріпити навички віднімання трицифрових чисел. Приклади можна розв’язувати усно або потренувати навичку віднімання в стовпчик. Завдання допоможуть розвинути уважність, дрібну моторику.

Розкладаємо числа на розрядні доданки. Це завдання допоможе дитині закріпити знання про розряди трицифрових чисел. Дитині пропонується розкласти 10 трицифрових чисел на розрядні доданки та записати їх у спеціальних місцях, створивши таким чином приклади на додавання.

Пригадай три речі: розвиток навичок конкретизації. Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути навички конкретизації та абстрагування, навчитися швидко видобувати з пам’яті потрібну інформацію та збагатити словниковий запас.

Додавання в стовпчик у межах від 200 до 1000. Цей комплект завдань допоможе дитині відпрацювати навички письмового додавання чисел у межах 1000, розвинути математичне мислення. Комплект складається з 9-ти завдань (всього 72 приклади) на додавання дво- та трицифрових чисел.

Учимось аналізувати будь-яку проблему. Це завдання пропонує дитині схему, за допомогою якої їй буде легше проаналізувати нагальну проблему, зрозуміти, що її сформувало та що підтримує її існування й перешкоджає вирішенню, а також подумати над тим, яку користь здатна принести ця проблема для життя або ж для її власного особистісного розвитку.

Наочні завдання «Додаємо дроби». Цей комплект завдань створено, щоб допомогти дитині навчитись додавати звичайні дроби (як дроби з однаковими знаменниками, так і з різними). Завдання не лише пропонують відповідні математичні приклади на додавання, а й за допомогою геометричних фігур, поділених на однакові частини, ілюструють кожен доданок.

Вчимося визначати рід іменників. Цей комплект завдань пропонує дитині близько 200 слів, за допомогою яких вона зможе добре вивчити іменники жіночого, чоловічого та середнього роду. У кожному завданні дається безсистемний перелік із 24 слів. Дитині треба записати всі запропоновані слова у відповідні стовпчики, які для наочності та зручності проілюстровані малюнками.

Вивчаємо структуру художнього твору. Це завдання слугуватиме дитині добрим помічником під час читання та вивчення змісту будь-якого художнього твору. Працюючи над завданням, дитина вчитиметься міркувати й краще розуміти композицію художніх творів.

Складаємо мозаїку «Таблиця множення». Цей комплект завдань пропонує дитині цікаву форму мозаїки, складові елементи якої пов’язані з добутками чисел, розташованих у таблиці. Щоб скласти мозаїку й дізнатися, що зображено на картинці, дитині треба застосувати знання таблиці множення й, обчисливши добутки, розкласти вирізані фрагменти на правильні місця в таблиці, а потім приклеїти їх.

Математична головоломка «Зайве число». Цей комплект завдань допоможе дитині потренувати логічне мислення, кмітливість, увагу й арифметичні навички додавання, віднімання, множення та ділення. У кожному завданні даються чотири набори чисел, які пов’язані між собою певним математичним принципом – усі, окрім одного, його й повинна знайти дитина.

Вивчаємо сильні сторони своєї особистості. Це завдання допоможе дитині проаналізувати себе, свої сильні сторони й унікальні риси, зрозуміти, що в її думках, проявах і вчинках є таким, що гідне поваги, а також здатне слугувати запорукою особистісного зростання.

Вивчаємо римську систему числення. Це завдання дозволить дитині запам’ятати правильне написання цифр і чисел римської системи числення, а також потренувати увагу та логічне мислення.

Паралельні та перпендикулярні прямі. Цей комплект завдань покликаний поєднати розвагу із вивченням таких геометричних понять, як «паралельні та перпендикулярні прямі». Особливістю комплекту є його наочна й у той же час ігрова форма.

Домалюй казкового персонажа. Цей комплект завдань пропонує дитині стати співавтором малюнків, на яких будуть зображені різні казкові персонажі. Особливість завдань полягає в тому, що в кожному з них намальована лише частина малюнка, що покликана пробудити уяву та фантазію дитини й надихнути її на реалізацію творчого задуму.

Записуємо позитивні думки. Це завдання допоможе дитині краще усвідомити свій емоційний стан та зосередитися на позитивних думках. Дитині пропонується п’ять хмаринок, у кожну з яких потрібно записати одну думку, що допомагає підтримувати гарний настрій.

Долаємо хвилювання конструктивно. Це завдання пропонує дитині конструктивний підхід до подолання хвилювання. Завдяки йому вона зможе проаналізувати причини, що змушують її хвилюватись, і свої подальші дії, що допоможуть вирішити стресову ситуацію й, відповідно, заспокоїтись.

«Бажання та потреби»: тренуємо інтелект. Це завдання допоможе дитині замислитись над тим, що дійсно важливе в житті й без чого повноцінне існування людини неможливе, а також над безліччю бажань, що виникають щодня.

Учимося розв’язувати конфлікти. Цей комплект завдань сприятиме розвитку емоційного інтелекту, емпатії дитини, зв’язного мовлення. Комплект містить 7 малюнків, на яких зображені різні життєві конфліктні ситуації. Дитині пропонується розглянути малюнки, поміркувати про те, що сталося, й запропонувати вихід із конфліктної ситуації.

«Причини гніву»: тренуємо емоційний інтелект. Це завдання допоможе дитині краще зрозуміти себе й ті причини, що викликають у неї таку потужну й навіть іноді небезпечну негативну емоцію, як гнів. Виконуючи завдання, дитина зможе потренувати емоційний інтелект і попрацювати над навичками саморегуляції.

Анаграми «Світ навколо нас». Працюючи над завданнями цього комплекту, дитина дізнається, що таке анаграми і навчиться їх розшифровувати. У завданнях дитині пропонується розшифрувати анаграми за допомогою представлених зображень і самостійно записати правильні відповіді в спеціально відведеному місці.

Головоломка «Знайди слова»: синоніми. Це завдання-головоломка допоможе дитині покращити знання синонімів й, відповідно, мови, а також потренувати увагу й пам’ять. У завданні дитині пропонується поле з багатьма літерами, на якому треба знайти по 5 синонімів до поданих слів.

Головоломка «Множимо та додаємо». Ця математична головоломка допоможе дитині потренувати логічне мислення та арифметичні навички додавання й множення. Дитині треба розгадати головоломку, застосовуючи знання таблиці множення і свої арифметичні навички, та заповнити всі порожні комірки.

Кросворд «Геометричні фігури». Цей ілюстрований кросворд пропонує дитині сімнадцять різних геометричних фігур, сім з яких плоскі, а десять – об’ємні (просторові). Вона має пригадати їх назви та вписати у відповідні клітинки.

«Моє тіло»: учимось поважати своє тіло. Це завдання допоможе дитині проаналізувати значення свого тіла та своїх унікальних особливостей, а також допоможе поміркувати над тим, як спосіб життя впливає на зовнішність і що треба робити, щоби підтримувати здоров’я свого тіла.

Головоломка «Логіка малюнків». Це завдання пропонує дитині досить незвичну форму головоломки, у якій треба проаналізувати й відшукати складові цілого зображення, розташовані серед інших (неправильних) складових. Розв’язуючи головоломку, дитина зможе потренувати аналітичне мислення, увагу й спостережливість.

Логогриф «Загублені літери». Це завдання сприятиме розвитку мовленнєвої культури дитини, уваги, кмітливості, збагаченню словникового запасу. Дитині пропонується дібрати й записати пропущені літери таким чином, щоби вони були закінченням першого слова та початком другого.

Анаграми: приховані назви тварин. Це завдання сприятиме розвитку мовленнєвої культури дитини, уваги, кмітливості, збагаченню словникового запасу. Дитині пропонується дізнатися, які тварини «заховались» у словах. Для цього потрібно переставити букви, утворити й записати нові слова – назви тварин.

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів. Завантаження завдань для дітей доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації.

Освіта.ua
06.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів