Osvita.ua Середня освіта МОН визначило перелік шкільних іспитів в 2019 році
МОН визначило перелік шкільних іспитів в 2019 році

Міністром освіти підписаний наказ про проведення державної підсумкової атестації у школах

МОН визначило перелік шкільних іспитів в 2019 році

Міністерством освіти визначені переліки навчальних предметів, із яких у 2018/19 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття освіти в 4-х, 9-х та 11-х класах. Відповідний наказ відомства, про проведення державної підсумкової атестації в 2018/2019 навчальному році, підписаний міністром освіти Лілією  Гриневич.

У цьому навчальному році проведення державної підсумкової атестації у школах відбуватиметься виключно y письмовій формі.

Учні, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти  проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Учні закладів професійної (професійно-технічної) та студенти закладів вищої освіти, які здобувають загальну середню освіту в 2019 році, проходитимуть державну підсумкову атестацію з української мови, а також із математики або історії України (за вибором) у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Третій іспит з одного із предметів загальноосвітньої підготовки для цієї категорії здобувачів освіти буде проведений у закладі освіти в письмовій формі.

Перелік іспитів для здобувачів початкової освіти:

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання) або мова національної меншини (для осіб, які здобувають освіту мовами національних меншин чи корінних народів, або перебували за кордоном і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році за заявою одного із батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).

2. Математика.

Перелік іспитів для здобувачів базової середньої освіти:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), українська література, фізика, хімія - для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини;

2) біологія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), інтегрований курс «Література», мова національної меншини, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Перелік іспитів для здобувачів повної середньої освіти:

1. Українська мова.

2. Історія України або математика (за вибором учня*).

3. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, математика, біологія, географія, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова), фізика, хімія (за вибором учня*).

*Учні, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали другим навчальним предметом історію України, можуть вибрати третім навчальним предметом математику і навпаки.

Освіта.ua
28.01.2019

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
я
Репетиторство істориків "накривається"... Ще обовязкове ЗНО з історії відмінять, бо з 21 року математика стане обовязковою і все...
ЗНОВУ Я
Для я: Хоча, це - дурня! Треба би було в перелік вносити і історію і правознавство. Хай би вчили діти цей предмет, бо знати права і історію свого народу потрібно добре. Треба вчитись бути Громадянами
надя
Мабуть вже усі "загубилися" в історії нашої неньки -України , нова влада - нова історія .Шкода тих діточок , які повинні знати ім"я героїв часів Б.Хмельницького , але зовсім не знають імена Героїв своїх земляків, бо так побудовано саму систему освіти , написано підручники , які б варто почитати Міністру освіти, розподілено кількість годин на теми і т.д.А математика стабільна , хіба що перетягують теми з одного семестру в другий і наголошують про "зміни в програмі."І ,звичайно, нікого не турбує , що можливо дитині математика важко дається, тому для "покращення"результатів скоротили кількість годин в 10 класі, адже профіль-головне.А чому не скористатися "радянським"поділом класу на підгрупи і дійсно добре підготувати уінів з рідної мови , з іноземної, виділити додаткову годину для вчителя тієїж математики , якщо є бажаючі здавати з цього предмета ЗНО? Відповідь відома - нема грошей... Мільйони витрачаються будь-на що, тільки не на освіту.Хто має відношення до НУШ думаю мене зрозуміє.Держава нге зацікавлена в розвитку освіти взагалі , не лише шкільної.Шкода , бо є багато талановитих діточок , вчителів , студентів , викладачів... І це наш шлях в Брюсель?
Коментувати
зацікавлена особа
То навіщо вводять людей в оману. Це ж не пуста плітка на вулиці між сусідками чи на ринку, а НАКАЗ МО. П’ять днів усі (і вчителі, і батьки) бачили право учня 9 класу на вибір третього предмета на ДПА, а сьогодні це право зникло. Також то є історія в переліку, то захотіли - й зникла.
Валерій
Для зацікавлена особа: Цілком підтримую! Якщо вже виданий НАКАЗ МО, то всі поправки, виваження, обговорення, роздуми, плюси і мінуси мали бути зроблені ДО видачі документа, а не ПІСЛЯ.
Коментувати
ЗАМДІР
ЗНАЙШОВ :). Дякую.
ЗАМДІР
Підскажіть де в наказі норми по ДПА 9 класу. (Розділ, пункт). Перечитав декілька разів і не бачу про третій екзамен. Дякую.
Наталія
Я цілком згодна з тим, що в 9 класі не потрібно складати історію на ДПА. Нарешті МОН вирішило правильно.
Олена
2. учні 9-х класів. ДПА проводиться в письмовій формі в закладі освіти. Терміни затверджує керівник закладу освіти в межах навчального року. Обов’язковою є атестація з української мови та математики. Третій предмет – за вибором учня з переліку, який щороку затверджується МОН; Матеріал із газети "Педагогічна преса"
Вікторія
Для Олена: Таке було і на сайті МОН вчора, а сьогодні вже швиденько виправили!
Коментувати
Вікторія
МОН одним своїм рішенням перекреслює інше. З 25.01.2019 вступило в силу рішення про те, що в 9 кл. учні обирають третій предмет на ДПА, а в переліку цей предмет обирає педрада. А як же права учнів? Нісенітниця якась. Чи в МОН ці документи ніхто не читає перед оприлюдненням?
Руслан
Для Вікторія: Немає такого ні в наказі, ні в Порядку. Не плутайте здобуття повної освіти після 11 класу і базової після 9. Завжди третій екзамен у 9 класі обирала педрада, тільки в 11 класі обирають учні. Читайте уважно!
Вікторія
Для Руслан. Як швидко виправляють свої рішення на сайті МОН! Вчора одне було написане, а сьогодні інше! Молодці!
Коментувати
Павлович
На мою думку,потрібно було б і літературу(українську та зарубіжну) прибрати з цього переліку. Після 9 класу до запровадження профільної освіти у 10-12 класах взагалі вистачить української мови і математики.
Вчитель
Чому не має історії України? Невже 14-15 - річна молодь- майбутнє України не повинно знати історію своєї Батьківщини? А класи,які 2 роки поглиблено вивчали історію?
Роман
Для Вчитель: звичайно, повинно. А яке відношення має знання історії після поглибленого вивчення, до ДПА? Наша молодь - не наше майбутнє. І за кордоном їм історія України ні до чого. Тим паче сто раз переписана.
вчитель2
При чому тут закордон?? Ми маємо своє будувати і розбудовувати. Ваші слова ніби «кричать», що ми готуємо робочу силу для чужих країн! Отак і живемо! Країна перетворилася на донора. Щодо непотрібності закордоном Укр.істрії, то їм ніби потрібна укр.література, укр. мова, чи зарубіжна?! Давайте усі предмети відмінимо!! За кордоном нічого українського не треба!!
0139289
Для Вчитель: Какую историю? Переписанную под нужды воровитой власти? Так это не история, а чистой воды пропаганда.
Коментувати
ВАЗ
ДПА не нужна вообще. ДПА не нужна вообще. ДПА не нужна вообще. ДПА не нужна вообще.
Вчитель
Не хочеться кричати «зрада», та що роблять з істрією України?? Чому вже в 9-му класі її не можна здавати?? І що буде потім???...з 2021 році обов‘язкова математика! В країні де йде війна, і добре знаємо, що почалася вона через неправдиву інформацію, дітей намагаються відгородити від навчання історії. Так, я вчитель історії, і захищаю свій предмет, але зараз я виступаю як громадянин! До слова скажу, що всесвітня в такій кількості дітям не потрібна, вони мають вивчати її з точки зору туризму!! Але історія України і українська мова- це святе!! ( Особливо у світлі сучасних подій)
Вчитель
То учнів які завершують 9 клас тепер не мають право обирати третім предметом історію України чи правознавство?? Гарно, для чого знати свою історію чи свої права?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!