МОН визначило перелік шкільних іспитів в 2019 році

Міністром освіти підписаний наказ про проведення державної підсумкової атестації у школах

МОН визначило перелік шкільних іспитів в 2019 році

Міністерством освіти визначені переліки навчальних предметів, із яких у 2018/19 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття освіти в 4-х, 9-х та 11-х класах. Відповідний наказ відомства, про проведення державної підсумкової атестації в 2018/2019 навчальному році, підписаний міністром освіти Лілією  Гриневич.

У цьому навчальному році проведення державної підсумкової атестації у школах відбуватиметься виключно y письмовій формі.

Учні, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти  проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Учні закладів професійної (професійно-технічної) та студенти закладів вищої освіти, які здобувають загальну середню освіту в 2019 році, проходитимуть державну підсумкову атестацію з української мови, а також із математики або історії України (за вибором) у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Третій іспит з одного із предметів загальноосвітньої підготовки для цієї категорії здобувачів освіти буде проведений у закладі освіти в письмовій формі.

Перелік іспитів для здобувачів початкової освіти:

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання) або мова національної меншини (для осіб, які здобувають освіту мовами національних меншин чи корінних народів, або перебували за кордоном і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році за заявою одного із батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).

2. Математика.

Перелік іспитів для здобувачів базової середньої освіти:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), українська література, фізика, хімія - для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини;

2) біологія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), інтегрований курс «Література», мова національної меншини, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Перелік іспитів для здобувачів повної середньої освіти:

1. Українська мова.

2. Історія України або математика (за вибором учня*).

3. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, математика, біологія, географія, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова), фізика, хімія (за вибором учня*).

*Учні, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали другим навчальним предметом історію України, можуть вибрати третім навчальним предметом математику і навпаки.

Освіта.ua
28.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександра
Історію слід здати тим, хто збирається отримувати гуманітарну освіту, а технарям вистачить шкільного засвоєння матеріалу. А математика мозок тренує.
я
Репетиторство істориків "накривається"... Ще обовязкове ЗНО з історії відмінять, бо з 21 року математика стане обовязковою і все...
ЗНОВУ Я
Для я: Хоча, це - дурня! Треба би було в перелік вносити і історію і правознавство. Хай би вчили діти цей предмет, бо знати права і історію свого народу потрібно добре. Треба вчитись бути Громадянами
надя
Мабуть вже усі "загубилися" в історії нашої неньки -України , нова влада - нова історія .Шкода тих діточок , які повинні знати ім"я героїв часів Б.Хмельницького , але зовсім не знають імена Героїв своїх земляків, бо так побудовано саму систему освіти , написано підручники , які б варто почитати Міністру освіти, розподілено кількість годин на теми і т.д.А математика стабільна , хіба що перетягують теми з одного семестру в другий і наголошують про "зміни в програмі."І ,звичайно, нікого не турбує , що можливо дитині математика важко дається, тому для "покращення"результатів скоротили кількість годин в 10 класі, адже профіль-головне.А чому не скористатися "радянським"поділом класу на підгрупи і дійсно добре підготувати уінів з рідної мови , з іноземної, виділити додаткову годину для вчителя тієїж математики , якщо є бажаючі здавати з цього предмета ЗНО? Відповідь відома - нема грошей... Мільйони витрачаються будь-на що, тільки не на освіту.Хто має відношення до НУШ думаю мене зрозуміє.Держава нге зацікавлена в розвитку освіти взагалі , не лише шкільної.Шкода , бо є багато талановитих діточок , вчителів , студентів , викладачів... І це наш шлях в Брюсель?
Коментувати
зацікавлена особа
То навіщо вводять людей в оману. Це ж не пуста плітка на вулиці між сусідками чи на ринку, а НАКАЗ МО. П’ять днів усі (і вчителі, і батьки) бачили право учня 9 класу на вибір третього предмета на ДПА, а сьогодні це право зникло. Також то є історія в переліку, то захотіли - й зникла.
Валерій
Для зацікавлена особа: Цілком підтримую! Якщо вже виданий НАКАЗ МО, то всі поправки, виваження, обговорення, роздуми, плюси і мінуси мали бути зроблені ДО видачі документа, а не ПІСЛЯ.
Коментувати
ЗАМДІР
ЗНАЙШОВ :). Дякую.
ЗАМДІР
Підскажіть де в наказі норми по ДПА 9 класу. (Розділ, пункт). Перечитав декілька разів і не бачу про третій екзамен. Дякую.
Наталія
Я цілком згодна з тим, що в 9 класі не потрібно складати історію на ДПА. Нарешті МОН вирішило правильно.
Олена
2. учні 9-х класів. ДПА проводиться в письмовій формі в закладі освіти. Терміни затверджує керівник закладу освіти в межах навчального року. Обов’язковою є атестація з української мови та математики. Третій предмет – за вибором учня з переліку, який щороку затверджується МОН; Матеріал із газети "Педагогічна преса"
Вікторія
Для Олена: Таке було і на сайті МОН вчора, а сьогодні вже швиденько виправили!
Коментувати
Вікторія
МОН одним своїм рішенням перекреслює інше. З 25.01.2019 вступило в силу рішення про те, що в 9 кл. учні обирають третій предмет на ДПА, а в переліку цей предмет обирає педрада. А як же права учнів? Нісенітниця якась. Чи в МОН ці документи ніхто не читає перед оприлюдненням?
Руслан
Для Вікторія: Немає такого ні в наказі, ні в Порядку. Не плутайте здобуття повної освіти після 11 класу і базової після 9. Завжди третій екзамен у 9 класі обирала педрада, тільки в 11 класі обирають учні. Читайте уважно!
Вікторія
Для Руслан. Як швидко виправляють свої рішення на сайті МОН! Вчора одне було написане, а сьогодні інше! Молодці!
Коментувати
Павлович
На мою думку,потрібно було б і літературу(українську та зарубіжну) прибрати з цього переліку. Після 9 класу до запровадження профільної освіти у 10-12 класах взагалі вистачить української мови і математики.
Вчитель
Чому не має історії України? Невже 14-15 - річна молодь- майбутнє України не повинно знати історію своєї Батьківщини? А класи,які 2 роки поглиблено вивчали історію?
Роман
Для Вчитель: звичайно, повинно. А яке відношення має знання історії після поглибленого вивчення, до ДПА? Наша молодь - не наше майбутнє. І за кордоном їм історія України ні до чого. Тим паче сто раз переписана.
вчитель2
При чому тут закордон?? Ми маємо своє будувати і розбудовувати. Ваші слова ніби «кричать», що ми готуємо робочу силу для чужих країн! Отак і живемо! Країна перетворилася на донора. Щодо непотрібності закордоном Укр.істрії, то їм ніби потрібна укр.література, укр. мова, чи зарубіжна?! Давайте усі предмети відмінимо!! За кордоном нічого українського не треба!!
0139289
Для Вчитель: Какую историю? Переписанную под нужды воровитой власти? Так это не история, а чистой воды пропаганда.
Коментувати
ВАЗ
ДПА не нужна вообще. ДПА не нужна вообще. ДПА не нужна вообще. ДПА не нужна вообще.
Вчитель
Не хочеться кричати «зрада», та що роблять з істрією України?? Чому вже в 9-му класі її не можна здавати?? І що буде потім???...з 2021 році обов‘язкова математика! В країні де йде війна, і добре знаємо, що почалася вона через неправдиву інформацію, дітей намагаються відгородити від навчання історії. Так, я вчитель історії, і захищаю свій предмет, але зараз я виступаю як громадянин! До слова скажу, що всесвітня в такій кількості дітям не потрібна, вони мають вивчати її з точки зору туризму!! Але історія України і українська мова- це святе!! ( Особливо у світлі сучасних подій)
Вчитель
То учнів які завершують 9 клас тепер не мають право обирати третім предметом історію України чи правознавство?? Гарно, для чого знати свою історію чи свої права?