МОН не змінюватиме Порядок поділу класів на групи

Відомство відмовилось від ідеї зміни Порядку поділу класів на групи при вивченні предметів

МОН не змінюватиме Порядок поділу класів на групи

Міністерство освіти і науки відмовилось від ідеї зміни Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів. Про це йдеться у листі відомства, що надісланий у відповідь на запит Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».

Зокрема, у Міносвіти повідомляють, що причиною відмови від затвердження нового Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів стало врахування результатів громадського обговорення проекту документа, що тривало у вересні-жовтні цього року, та у ході якого відомство отримало понад 200 повідомлень з пропозиціями та зауваженнями.

«Інформуємо, що з урахуванням пропозицій, що надійшли в процесі громадського обговорення, а також з метою недопущення погіршення умов організації освітнього процесу прийнято рішення про доцільність збереження існуючого правового регулювання поділу класів на групи при вивченні окремих предметів», - повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Як відомо, освітнім відомством був розроблений проект документа, який при його затвердженні мав визначити нові умови поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у закладах загальної середньої освіти. Громадське обговорення документа тривало з 18 вересня.

Освіта.ua
01.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчителька
Який жах.Викладаю технологію. 27 учнів .Дівчата і хлопці разом.Сиди і думай які теми разом вивчати і саме основе як виконати це все на практиці. Більшість майстерень розраховані на групи до 15 учнів. Вчителі праці вже давно кричать про цю проблему.А як іноземні мови вивчати з такою ж кількістю учнів.А взагалі причина одна-небажання місцевих рад збільшувати витрати.
Вчитель
Ну і правильно. Якщо неможливо додати, то хоч не забирати те, що є і було роками. особливо це важливо для вивчення іноземної мови, а надто ж при поглибленому вивченні. А ще яка дивна мотивація була: з метою створення спиятливих умов....
Маразм
Читаю міністерську відповідь-відмазку, і дивуюсь. Причина відмови- щоб не погіршити організацію навчально-виховного процесу. Мабуть, всі оті 200 повідомлень і пропозицій були з проханням не ділити класи на групи, якщо дітей менше 34. Тому міністерство вирішило залишити цифру 27 і старі СССРівські правила поділу. А де можна ознайомитися з тими пропозиціями і зауваженнями? все було зроблено таємно, щоб ніхто нічого не знав. Коли програми для 5-9 обговорювали, то всі бачили пропозиції вчителів, одну мою навіть врахували.
Людмила
Лише з нашого методоб"єднання міського надіслали не менше 10 (майже з кожної школи). Але ж люди всі решту мовчать, хоч цілий аж місяць(!!!) тривало обговорення.
Коментувати
Kit
33 учні в класі, математична школа. Математика не ділять, бо не можна. Порушувати норми наповненості класу - можна. Л - ЛОГІКА
Алевтина
А на іноземну мову 22 діток- це нормально? Можна все встигнути: опитати, подати нове, написати... Тим паче в початковій школі?
Nick
Ну і правильно, Нехай далі за 10 ПК в кабінеті інформатики сидить група з 18 учнів
Axel
Для Nick: На інформатику поділ відбувається при наявності 16 учнів чи більше на дві групи
Наталя
На жаль 16 учнів для поділу на групи - це лише за законом. У нас в місті вирішили що ділити лише класи в яких 28 і більше учнів і то только починаючи з 6 класу. Тому 34 учні 4 класу в кабінеті на 20 місць це наша реалія.
Катя
Для Axel: Приклад перший. У класі 34 учні. Ділимо їх на дві групи ( на три не дозволять). Маємо по 17 учнів. У класі інформатики 12 ПК. Далі усе зрозуміло. Приклад другий. У класі 27 учнів. На інформатику вони діляться на групи, а на інші предмети - ні. В обох групах веде інформатику один і той самий вчитель. Маємо сьомі-восьмі уроки по різним дням. Інакше ніяк. Не буде ж половина класу урок гуляти, поки інша половина інформатику вивчатиме. Запаралелити ні з чим. Це не придумані історії. Це раліїї однієї із шкіл.
Коментувати