МОН розробило новий Порядок поділу класів на групи

Документ визначає умови поділу класів на групи в українських школах при вивченні предметів

МОН розробило новий Порядок поділу класів на групи

Міністерством освіти і науки розроблений та запропонований для громадського обговорення новий Порядок поділу класів на групи при вивченні окремих предметів. Документ визначає умови поділу класів на групи в українських школах.

Планується, що поділ класів на групи здійснюватиметься за умови, якщо гранично допустиме навчальне навантаження на здобувачів освіти не перевищуватиме загальну кількість годин, передбачених навчальними планами для таких класів та груп з урахуванням поділу.

Окрім цього, порядок визначає випадки, коли поділ класів на групи при вивчені української мови, іноземних мов, мов національних меншин, інформатики, трудового навчання є обов’язковим.

Міжкласні групи мають формуватись з учнів паралельних класів.

Засновник школи також зможе ухвалювати самостійні рішення про додатковий поділ класів на групи, а також про поділ класів на групи при вивченні предметів, у випадках, які не є обов'язковими.

Коментуючи норми проекту документа, у Міністерстві освіти наголошують, що його метою є створення сприятливих умов для вивчення окремих предметів, спрямованих на формування знань, інших компетентностей, світогляду, розвиток інтелектуальних і творчих здібностей школярів.

Зауваження та пропозиції до проекту прийматимуться до 15 жовтня 2018 року в письмовому вигляді на електронну пошту krasnostup@mon.gov.ua.

проект порядку поділу класів на групи

Освіта.ua
18.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Якщо клас не ділиться на групи, бо 24 учні в класі, а на інформатику повинен ділитися? Пришлвть якісь документи!
соня
Все вірно економити треба на дітях, на освіті. Владі потрібна "темна" маса. ЗНО потрібно здавати з "трудового навчання".
Любов
Дуже "логічним" є завершення оголошеного Президентом 2018 року як року української мови в Україні. Про який захист державної мови взагалі йдеться, коли Міністерство освіти власними руками підписує ганебне положення про відсутність поділу на групи при вивченні української мови? Як можна навчити за 45 хвилин 36 учнів класу, маючи 2 -3 години на тиждень? Економічно розвинені країни вкладають кошти в освіту, зрощують патріотизм, а тут то другу державну мову вводять, то усувають поділ на групи. Мова солов’їна, але чиновники освіти роблять все, аби підпостаюче покоління цвірінькало! економити на рідній мові, яка консолідує націю, є зброєю і молитвою нації, ПІДЛО І НЕРОЗУМНО! ЗАВДЯКИ НЕСКІНЧЕННИМ "ІННОВАЦІЯМ" В ОСВІТІ, ЕКОНОМІЦІ НИНІ СОРОМНО СТАЄ БУТИ УЧНЕМ-УКРАЇНЦЕМ ТА ВЧИТЕЛЕМ-УКРАЇНЦЕМ!
наталія
Переконана, що не можна допустити скасування поділу на групи при вивченні української мови в 5-11 класах. Наші діти повинні мати грунтовні знання, учителі зможуть дати іх лише за умови, якщо у групі 15-17 учнів. Середня наповнюваність класів 30-32 учні. Такі реформи не допустимі, коли економлять на освіті, серед навчального року прирікають учителів на безробіття!а майбутнє націі - на занепад. Автори проекту, ганьба вам, суєсловам і лицемірам, лжепатріотам. P.S. Мабуть, передчуваючи недобре, мер м. Суми Олександр Лисенко започатковує курси з украінськоі мови для населення, зобов’язуючи вчителів безкоштовно їх проводити.
Уляна
Вважаю, не можна скасовувати поділ на групи при вивчені української мови у 5-11 класах !!! Адже учні мають знати свою рідну мову не тільки , щоб добре здати ЗНО , а й щоб бути освіченими, грамотними. Не всі учні мають змогу на репетиторство, а коли у класі 30 важче сприйняти й засвоїти матеріал. Прошу всіх небайдужих педагогів, батьків долучитися до обговорення даної проблеми , впевнена ,що мене підтримають! ПОДІЛ НА ГРУПИ НЕ МОЖНА СКАСОВУВАТИ !!!
Swjetlana
Очень инновационный подход к решению вопроса! Это грандиозный вклад министерства в развал системы всеобщего среднего образования.Качественно научить детей, живых, разных,а не абстрактных " пользователей", иностранному языку, а равно и украинскому,при наполненности в 27 человек- бред! Считаю, что это прямое нарушение права на всеобщее бесплатное ,равное и качественное образование.
Олександра
Хіба це сприятливі умови для вивчення української мови? Граматика української мови для вивчення в школі важка , постійно видумують " кабінетні далекопрактики" , як ускладнити процес навчання як не наголосами, то незрозумілими неологізмами.Складається враження , що Хтось хоче , щоб учні росли неграмотними і, вибачте, тупими. Це Комусь вигідно ?!Схаменіться ,батьки нації, що ви робите з Україною??? Не досить ,що "кинули" по дві години в тиждень на вивчення рідної мови,то тепер ще й поділ на групи хочете ліквідувати ...Оце така любов до України ,до мови. Усі предмети по - своєму пригодяться в житті.Але нація має бути грамотною, і що навчити 30 учнів, а що половину - величезна різниця.Освічена нація завжди заслуговує поваги і шани. Шановні педагоги ,батьки, не будьте байдужими в обговоренні запропонованої реформи МОН. Ліквідація поділу класів на групи - це необдумана пропозиція , це просто свідоме нищення української мови , культури, нації.
Ніна
Який поділ на групи? Про що ви говорите? Все це кинуть на місцеві бюджети, а там, як завжди на освіту грошей немає. І буде те ж саме, що і з НУШ. Головне гарно рекламувати, показати одну школу (вчителька розкаже, як це класно), а вреальності освіта як була платною, так і буде. Тільки платитимуть репетиторам (які інколи й освіти толкової не мають) і при тому не малі гроші. А потім влітку напишуть " Як погано склали ЗНО з ..." І знову в усьому будуть винні "несвідомі вчителі", бо вони не хочуть бути "агентами змін".
Вч. англійської
У Міністерстві освіти наголошують, що метою поділу є створення сприятливих умов для вивчення окремих предметів, спрямованих на формування знань, інших компетентностей, світогляду, розвиток інтелектуальних і творчих здібностей школярів. Але, шановні творці проекту, ви себе чуєте? Ви закриваєте поділ і говорите, що це сприятливі умови. Раніше фігурували цифри 25 учнів (місто), 20 учнів (смт та село). Ні, ще і це треба знищити. Ото сприятливі умови! Ото маємо МОН! Такого точно, в жодні часи ще не було!
Кім
Мені, як учениці, навпаки до вподоби такий поділ. Розумієте, не кожній людині дано знати всі предмети "на відмінно". Наприклад, я абсолютний нуль в математиці, навіть на програму 5 класу не потяну. Але, чудово знаю іноземні мови, літературу. Хочу після 11 класу піти в університет на факультет журналістики, щоб стати письменницею. І от скажіть, хіба в подальшому житті мені знадобиться математика? Я вважаю, що це правильно робити поділ на групи. Потрібно поглиблено вивчати потрібні для життя предмети, а не по трохи всі.
Таки так
Для Кім: Оце да! Математику за 5 клас не потягнеш? І потреби не бачиш!? Як ти далі жити будеш?? Лікарство собі чи своїй дитині в певних пропорціях не розведеш, бо не знаєш, що таке пропорції? За електрику, воду не заплатиш, бо одиниці не можеш перевести в інші одиниці!! А гривні в долари переводиш? Справишся? Тут на днях наш начальник не міг порахувати площу своєї земельної ділянки, бо не знав формул площ ні трикутника, ні прямокутника, ні квадрата. Ото ми вже потішились, ми навіть допомогли так, щоб в кожного інша площа вийшла...оце вже спереживався наш начальник! А діти його вже в 7 та в 9 класі! Звичайно, можна бути в цьому житті і філологом, але не до такої ж степені!! Тай не кожен нематематик є філологом! Нагадую 2 піднесене до третьої степені =8, а не =6 !!
Коментувати
Mersey
Згодна з пані Ольгою. Навчати дітей іноземній мові при кількості дітей 25-27 осіб - це нісенітниця. Про які ігрові технології, збільшення часу на рухову активність можна говорити? Повертаємось до старих методів - підручник, зошит, хорове повторювання, фронтальне опитування. Найбільше здивувала фраза "його метою є створення сприятливих умов для вивчення окремих предметів, спрямованих на формування знань, інших компетентностей, світогляду, розвиток інтелектуальних і творчих здібностей школярів" ????
almira
Для Mersey: мене теж ця фраза ДУУУУЖЕ здивувала "його метою є створення сприятливих умов для вивчення окремих предметів, спрямованих на формування знань, інших компетентностей, світогляду, розвиток інтелектуальних і творчих здібностей школярів" ????
Коментувати
Ольга
Користуючись інстукцією 2002 року у поділі на українську мову та інформатику завжди виникали суперечки. Бухгалтерія стає в позу і говорить, що поділ не обов’язковий і грошей нема і які практичні заняття з інформатики, якщо програма передбачає практичну роботу і доступ до комп’ютера на кожному уроці. Завжди намагались відстояти, пояснювали, що інструкція стара і не відповідає новим стандартам і програмам. І от ЗМІНИЛИ. І що.? А як же створення сприятливих умов для учнів?
Володимир
Приміщення навчальних майстерень повинні бути розраховані на 13 – 15 робочих місць. Поділ класів на групи при проведенні уроків з трудового навчання у 5 – 9 класах здійснюється при кількості учнів у класі більше 27, а у 10 - 11 класах непередбачено взагалі. Де здоровий глузд?
Злий вчитель
Міністерство скасовує можливість поділу на групи профільних предметів у старшій школі. Ця норма трималась 16 років, навіть у скрутні роки початку 2000-х. Після такого оновлення Порядку останні острівки природничо-математичної освіти припинуть існування. Як, наприклад, у цьому році фізико-математичний профіль у 10-х класах, завдяки "оновленому" навчальному плану старшої школи. До речі, поділ при вивченні української мови в українських школах скасував міністр Табачник. Здається, нинішня пані міністр є гарним послідовником свого "папєрєдніка"
Ольгa
Про поділ класу при поглибленому вивченні іноземної мови взагалі нічого не сказано. Що це за навчання при кількості 27 учнів?. Ось такі наші реформи: крок вперед, а два кроки назад. А як гасло президента про важливість вивчення іноземної мови? Тепер, виходить, треба так вчити, щоб не навчити. НУШ в дії! Браво, чиновники! Знайшли на кому економити! А люди ж хочуть за кордон. От тепер вибухне репетиторство.
Иг
нарешті на інформатиці по три учні за комп*ютером не сидітимуть/
соня
Для Иг: інформатика не буде ділитися на групи!
Коментувати
вася
Обов’язково має бути поділ української мови у 5-11 класах !!! а не лише іноземних. адже не склавши зно з української мови, можна нічого далі і не складати
Алекс
Для вася: а де у проекті про поділ на групи при вивченні іноземної мови у 5-11 класах?
Коментувати
Учитель
Чому нічого не сказано про поділ української мови у 5-11 класах? Обов’язково це потрібно прописати, а то буде, як і було: російську ділитимуть, а українську - ні!!!!
almira
Для Учитель: яку РОСІЙСЬКУ? У нас, в Україні - російська???!!!
almira
Для Учитель: Де Ви живете? Який регіон?
Коментувати
Читач
Поділ на групи при вивченні української мови повинен бути обов’язковим, без якихось умов!
Дніпровець
Такі "обговорення" краще б відкритими робити, наприклад на ед-ера (як нові програми), щоб всі бачили і могли доповнювати (або поправляти) інші думки!! Це саме стосується інших тем (наприклад умови вступу у ЗВО, новий правопис та інші)!