Україна входить до країн-лідерів за поширенням булінгу

Минулого року в школах зафіксували близько 109 тисяч звернень до психологів через цькування

Україна входить до країн-лідерів за поширенням булінгу

Міністерство юстиції України розпочинає проведення роз’яснювальної роботи серед громадян щодо протидії цькуванню серед підлітків. Про це повідомили у Міністерстві юстиції.

За словами заступника міністра юстиції Іванни Смачило, сьогодні булінг є вкрай гострою проблемою, яка потребує негайного вирішення.

Вона повідомила, що Україна входить у 10-ку європейських країн за рівнем поширеності булінгу серед 11-15 річних школярів.

«Лише минулого року в українських школах зафіксували близько 109 тисяч звернень до психологів через цькування. Щороку дві третини – 67% – українських дітей стають жертвами, кривдниками або свідками. За даними дослідження UNICEF 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. А що найстрашніше, 22% – вважають, що це нормальне явище», - зазначила Іванна Смачило.

Зважаючи на це, Мін’юст пропонує покрокову інструкцію, як зупинити цькування у школах.

Якщо Ваша дитина постраждала від булінгу, потрібно зробити наступне: звернутися до класного керівника, а в разі його неспроможності владнати ситуацію – до завуча або директора школи.

Також у Міністерстві юстиції зазначають, що найкраще написати і зареєструвати офіційну заяву, адже керівництво закладу освіти несе особисту відповідальність за створення безпечного і комфортного середовища для кожної дитини. Якщо вчителі та адміністрація не розв’язали проблему – звертайтеся із заявою до поліції.

Якщо Вам необхідна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів) – зверніться до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України).

Якщо дитині необхідна психологічна допомога зверніться на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116 111.

У Міністерстві юстиції звертають увагу, що доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки.

«Пам’ятайте, якщо ваша дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг), батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності. Відповідальність за деякі прояви булінгу наступає до досягнення дитиною 18 років. Мін’юст використовуватиме всі можливі інструменти, аби попередити та протидіяти булінгу у навчальних закладах», - наголосили у відомстві.

Освіта.ua
12.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анон
Частый случай ,когда кого-то гнобят в школе и тот кого гнобили ,выплескивает злобу на всех вокруг. Ножом пырнёт или с обреза в школу придёт Колумбайна не хватает в етих заведениях )))