Доставка підручників для 1, 5 та 10-го класів затримується

Терміни розвезення підручників у школи посуваються в середньому на місяць

Доставка підручників для 1, 5 та 10-го класів затримується

Доставка нових підручників для 1 класу здійснюватиметься протягом вересня-жовтня, для 5-го класу — протягом серпня-вересня, для 10-го класу у листопаді 2018 року. Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 29 серпня 2018 року під час виступу на засіданні уряду.

Лілія Гриневич зазначила, що від початку цьогорічний друк підручників мав низку ризиків, оскільки зараз друкується у 2,5 рази більше підручників, ніж зазвичай – понад 18 млн примірників та одразу три лінійки підручників: для 1, 5 та 10 класів.

У зв’язку з цим, за словами міністра, терміни розвезення підручників у школи посуваються в середньому на місяць.

За словами міністра, порушення термінів у середньому на місяць було викликано 4 основними причинами: блокуванням закупівель видавництвами через судові позови, обмеженими поліграфічними потужностями України, поганою процедурою експертизи підручників та інституційною слабкістю.

Також Лілія Гриневич зазначила, що електронні версії підручників з усіх предметів 1, 5, 10 класів будуть розміщені у вільному доступі в інтернеті до 1 вересня.

«Я закликаю вчителів не просити батьків докуповувати підручники, не просити їх купувати друковані зошити. Перший місяць вам вони будуть не потрібні», – підкреслила міністр освіти.

Освіта.ua
29.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роберт Таллєр
Мені цікаво, якого бовдура призначили відповідати за логістичні операції у міністерстві освіти?
Вчитель
Що ж, як завжди, бюджетні гроші "розпиляли", віли в теплих краях збудували, а підручники, то таке.... Бидлу можна й не вчитися. Рекомендую пошукати на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат" і все вам стане зрозуміло.
Світлана
Програму з інформатики змінили 2 роки тому. 2 роки!!! Вже діти пішли в 7 клас, а підручника для 5-го класу немає.... коли задаєшь питання Де цей підручник? Відповідь: немає. Тоді знову питання виникає: Навіщо ви міняли програму з інформатики. Всі ті підручники які отримали за новим Державним стандартом можна здати в макалатуру... І тепер вчяться діти 5-7 класів без підручників, яких не бачив даже вчитель. Ну ще і в цей топ класів попав і 10. Так вчитель все підготує і навчить.
Шестопалов
Для Світлана: Навчальна програма для 5-7 класів від 07.06.2017, а підручники рекомендуються 2013 (5 клас), 2014 (6 клас) і 2015 (7 клас) років видання і в них зміст зовсім не відповідає вимогам впровадженої програми. "Порівняння програми і підручників з інформатики для 5-7 класів" дивитись і скачати документ на сайті https://aspekt.in.ua/
Коментувати
Сельский учитель
Внезапно наступил учебный год. Никто не ждал, что он наступит так скоро, потому и с учебниками не успели. Да кому они вообще надо, кто их читает? Главное - "Лего" завезли. Аж целых "шість цеглинок". Ура, товарищи! Кстати, с учебниками такая засада уже четыре года. Однако, тенденция.
Aas
25 років працюю в освіті, підручники завжди запізнюються. А до профтехучилищ дійтуть ті підручники?
Лихий
Для Aas: А вони їм потрібні? 20 років навчаємся без підручників по спецпредметах.
Галина
Молiться, щоб відвідувачі були.
Коментувати
Сергій
А ніхто і не сумнівався, що підручників на 1 вересня не буде. Тільки людина далека від школи могла обіцяти, що вони будуть вчасно, а люди далекі від школи могли у це повірити. Щоб вчасно все зробити, конкурс підручників на наступний навчальний рік потрібно оголошувати вже!
Маша
Пані міністерка щось сама собі заперечує. То школа всім необхідним забезпечить дітей,то нехай вчителі не радять батькам купувати друковані зошити,бо перший місяць вони непотрібні. Отже,купувати пізніше,так виходить? До чого ж тоді всі ці призови до того,що йде повне фінансування освіти,що нічого,крім канцелярії, купувати не треба? Суцільна брехня і повна відсутність організації процесу навчання. Підручники не надрукували? Чим займались ціле літо? Правопис розробляли,щоб діти плювалися і мали все,що раніше вивчили,заново вчити? Цим затримка друку викликана?
Ігор
А що місяць дивитися в стелю? Чи мухи рахувати? А може анекдоти травити? Що можна робити без підручників і зошитів? Гриневич взагалі уроки проводила?
sergey1979
Для Ігор: А вчителям журнали можна в руки не брати...
Розгнівана мати
В цивілізованій країні, де керівники відповідають за свої слова та дії, після подібної ситуації, що ускладнила навчальний процес третині учнівського та вчительського колективів( адже мова йде про три з одинадцяти класи) повинні бути серйозні організаційні висновки зі звільненнями. До яких пір це триватиме?
Лихий
А може пора вже гнати в шию міністра?
Коментувати