Учителів пенсійного віку хочуть переводити на контракт

Проект закону про загальну середню освіту передбачає переведення вчителів пенсійного віку на контракт

Учителів пенсійного віку хочуть переводити на контракт

У проекті закону "Про загальну середню освіту", який Міністерство освіти готує для внесення до парламенту, передбачається, що всі працівники пенсійного віку будуть переведені на контрактну форму роботи. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич в інтерв’ю Українській правді.

«У проекті закону «Про загальну середню освіту», який ми маємо внести в парламент, ми пропонуємо положення про те, що всі працівники пенсійного віку, незалежно від того, вчитель це чи директор, переводяться на контрактну форму. Це означає, що з ними щоразу перезаключатимуть контракт», — зазначила міністр освіти.

«Є старші викладачі-пенсіонери, які в 70 активно працюють, а є такі, що вже не здатні працювати… Тоді вони відпрацювали контракт – і його далі можуть не продовжити», — повідомила міністр освіти.

При цьому вона зазначила, що все має бути чітко прописано в контракті: як людина проводить навчальний процес, чи володіє сучасними методиками навчання, чи в неї хороша результативність роботи з учнями.

«Якщо педагог може пропускати уроки, бути на заняттях бездіяльним, є прояви знущання над дітьми – є підстави розірвати контракт», — розповіла Лілія Гриневич.

«Тривалість контракту – на розсуд директора школи. Може бути на рік, а може на 5. Він бачить, як вчитель працює», — підкреслила міністр освіти.

Освіта.ua
28.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ZUFD
Тю, я думав, що при атестації визначають, чи спить вчитель, чи уроки проводить, а не чи пенсіонер він, чи молодий учитель. Для чого тоді атестація? Якщо пенсіонер погано працює, то його не атестують і все!
Галина
Для ZUFD: при атестації можуть зробити зауваження та дати час виправитись, понизити категарію, але не можуть просто звільнити. Для цього має бути процедура: кілька доган, попереджень. А вчитель може не допускати доган, але й не вчити дійсно гарно. А так контракт закінчено, немає бажання в батьків дітей, адміністрації, аби його продовжували - все, до побачення. Я сама вчилась свого часу в чудової вчительки-пенсіонерки, яка жодного разу не була на лікарняних, та навчала математики так, що лише повний дурень не зрозуміє. Коли її звільняли, прийшли батьки і вимагали в керівництва дати змогу вчителю випустити їх дітей. навантаження залишили лише в тих класах за які батьки просили. А звільнили повністю вже після випуску.
ZUFD
Для Галина: Ось тут і є корупційний елемент! Директору треба влаштувати молодого вчителя на роботу, з пенсіонером контракт не підписує, навіть, якщо просять батьки. В окремих випадках за проханням батьків залишить на роботі лише до випуску, а якщо батьки не просять, то залишає молодого, нехай він хоч і баран, але директору вигідний, приніс хабар або дитина кума, свата, брата. Це дискримінація за віком!
Коментувати
алексалекс
Мені 36, працюю в галузі освіти з 2006 року. Колись теж стану пенсіонером. Серед сьогоднішніх вчителів пенсіонерів є й такі що фору дадуть молодим, а є такі що ледьве до роботи доходять (хворіють). Розмовляючи з декількома такими вчителями спитав їх прямо, не набридло ходити на роботу мучатися, сидів би вдома. Відповідь - "Я б з задоволенням, тільки на пенсію я на виживу, ліки нама за що купити (діабетик), якщо пойду то скільки ще протяну на цьому світі? ". Жага до життя сильніше за все. Я цілком підтримую ініціативу МОН, щодо контрактів, але давайте забезпечимо належною пенсією, льготами про лікування, санаторним оздоровленням та іншими соціальними гарантіями. В деяких країнах певним категоріям працівників, мабудь педагоги сюди не входять, соц. пільги видають грошима, а ти куди хочеш туди і витрачаєш.
1111
Для алексалекс: Хворіють всі, незалежно від віку, але молоді ще доводиться утримувати малих дітей, які хворіють не менше пенсіонерів, потребують значно більше витрат оскільки ростуть та навчаються. Будем відверті, не дарма прожитковий мінімум непрацездатних осіб менший ніж працездатних та значно менший дітей шкільного віку. А для утримання цих дітей потрібно аби батьки мали місце роботи, яке забирають в них пенсіонери, часто працюючи з навантаженням більше ставки. Ви ніколи не бачили пенсіонерок, які вже відверто сплять на роботі, але не хочуть звільнятись, бо годують дітей та онуків (у нас була така яка оплачувала кредит, який взяв чоловік онуки).
Коментувати
Сенсей
Перший адекватний закон нашої влади!
людмила
а як в садочках?Чи про нас мова не йде? Ми, дошкільні працівники теж хочемо змін,але чомусь ці питання залишаються поза увагою
Іван
а директорів інститутів вдосконалення? В Черкасах пані Чепурній 70,якщо не більше.А вона все флешмобить та квестить!
атестація
Тобто міністерство визнало закон про атестацію не дієвим, а можливо і не діючим. Там все передбачено про нездатних, про знущання, про можливості, методики і здібності.
Cophiya
Напевно для вчителів треба прийняти окрему конституцію, бо чинне законавство не годиться.
Cophiya
Для Cophiya: бо чинне законодавство не годиться
Коментувати
petro
Шкода рік втратили!1
111
У додаток до цього потрібно передбачити відповідальність голів атестаційних комісій за порушення закону про атестацію педагогічних кадрів. А то коли проходить атестація то такого понаписують в атестаційних листах, що прямо всі ангели, а насправді зовсім інше
Активісти
Радимо прочитати статтю "Освіті Буковини бракує кадрів, педагоги не витримують навантаження - Оксана Палійчук" http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=104974 Цікавий матеріал. Особливо коменти.
Hector
Давно пора було це зробити. А то зробили з цих пенсіонерів якихось недоторканих осіб, а вони обнагліли вкрай через це!!! Скінчиться їм лафа нарешті!
людмила миколаївна  коломієць
Для Hector: Ви за цей закон? Ви що подуріли? Самі не будете пенсіонером жебраком? Я думаю менше навантаження -це так, але щоб шукати привід звільнити лише пенсіонера-НЕПРИПУСТИМО! Є молоді спеціалісти, шо таке творять, то їх не на контракт? На контракт перше всіх бюрократів - злодіїв!
Hector
Одне слово - пенсіонер , повинно означати, що він втратив пріоритет при розподілені годин, але в нас пенсіонери цього не розуміють і якщо їм не дають годин, то вони подають тоді в суд! Ось як вони обнагліли! Тому закон вчасно запропонували. А для молодих є механізм атестаціі, і якщо він витворяє щось таке, то нефіг його атестувати і все!
Анюта
А ви запитайте, чи молодь буде працювати. Вірніше, чи хоче. Під2ть вчителі пенсійного або передпенсійного віку - і хто робитиме? Молодь не ХОЧЕ!!!
Коментувати
реалист
ЗА счёт учителей- пенсионеров будут экономить, чтобы выплачивать долги МВФ Будут химичить с отпускными и ...
Володимир
Коментувати цю бридоту навіть не хочеться. Як вчителю прожити на цю мізерну пенсію? Можете відправляти його тоді, коли будете до його пенсії доплачувати дотацію, що відповідає пенсія + доплата=середня зарплата по країні. А цю особу, яка це пропагує, після зміни влади зразу у відставку
Маестро
Для Володимир: будеш жити так як живуть всі інші пенсіонери, а нити треба було коли освіту пресували по повній, а не тепер. Але тоді тобі цього не треба було, бо ти мав і зарплату і пенсію і тихо сидів!)
людмила миколаївна  коломієць
ПЕНСІЮ ЛБДИНА ЗАРОБЛЯЛА ВСЕ ЖИТТЯ! ВИ, ПИСАКИ, ЩО МАЄТЕ ДО ПЕНСІЙ ПЕНСІОНЕРІВ? ЩО ЦЕ ЗА ГЕНОЦИД ЗА ВІКОМ????
Маестро
Ніхто нічого не має проти пенсій пенсіонерів. Питання в тому, що вони чомусь бояться жити на одну пенсію, а так живе багато пенсіонерів і нічого!
Коментувати
Ура!
З контрактною армією не дуже вийшло, то вийде з освітою. Тепер у нас буде контрактна армія вчителів.
Val
В вузах такая система давно работает для всех преподавателей. В школах разве так не было?
Val
Для Val: хотя да, подумал, в вузах же старых пердунов держат из-за их научных степеней и званий, что поднимает рейтинг кафедры и вуза в целом. А в школе такого не будет. Могу просто деликатно не продлить контракт.
Тимофій
Пердуны тоже люди. А ты не пердишь, нєє? Чмо ти, ось ти хто!
Коментувати
Клас
А хто директорів буде звільняти за бездіяльність??? Вони усі з відділами освіти на коротку руку
Володимир
Для Клас: Вони работодавці, а вчителі їх наймити. Крім того, вони платять данину за посаду...
Коментувати
Сергій
Якщо молодий вчитель "не здатний нічого "то йому не місце в школі. А якщо є заміна пенсіонеру вчителем не пенсійного віку ,то першому потрібно подякувати за працю ,а другому дати можливість заробити пенсію .Це питання дуже актуальне для сільських шкіл,які закриваються.
Юрій
Це називаєьбся дискримінацією по віковій ознаці! Звичайно, є учителі, які за віком не здатні працювати і не усвідомлюють цього, але їх не так багато і можна в індивідуальному порядку це вирішувати, а якщо молодий учитель не здатний нічого, то так і залишати без уваги?
Тимофій
Для Юрій: тобто, не здатні ті, хто не горить? А то будешь горіти за мізерну зарплатню? В чим потім дірки латати у нервах?
Коментувати
Павло Іванович
Ким замінять? Молодь в школу за 4-5 тисяч зарплати не піде....Так що, працюйте пенсіонери і далі.Тільки погано, що вас, в такому випадку, позбавлять відпускних...
Hector
Для Павло Іванович: Тобто, ти хочеш сказати, що через таких терпил-пенсіонерів, які згодні працювати за 4-5 тис., освітня залузь має загнутися, бо молодь не піде і не буде ким працювати? А може вихід зовсім в іншому? Може треба посилити контроль за випуском нормальних педагогів у вузах? Може потрібно збільшити престижність праці вчителя? Може треба зарплату гідну йому платити? Ні, нехай дальше буде все в занепаді, але нехай працюють пенсіонери за ті копійки?
Зоряна
А молодим у школу як влаштуватись ??? А коли до 6 5 класу заходить бабуся далеко за 70 то як Ваші діти будуть ,сприймати такого вчителя
Павло Іванович
Для Hector: Перш за все, ви мені не тикайте, тому що я до вашої дружини ,,на тики" не ходив з вами...А по-друге, ви не зрозуміли змісту мого допису. Я дещо іронізував, коли писав це. Я за підвищення престижності праці вчителя, за підвищення зарплат і за те,щоб молодь працювала у школі. Але чи захоче молодь за 4-5 тисяч працювати? Тим більше коли такі великі вимоги до вчителя...Сумніваюсь, тому не буде ким замінити пенсіонерів.Буде багато вакансій.
Коментувати