Оприлюднено проект закону про повну загальну середню освіту

Міносвіти пропонує до громадського обговорення проект закону «Про повну загальну середню освіту»

Оприлюднено проект закону про повну загальну середню освіту

Міністерство освіти і науки України оприлюднило для громадського обговорення Проект Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Як повідомляє прес-служба відомства, крім оновленого термінологічного апарату, який потрібно було привести у відповідність до нового базового Закону України «Про освіту», документ містить низку концептуальних змін.

Зокрема, нові механізми доступності у здобутті повної загальної середньої освіти, формування мовного середовища, усунення дискримінації, створення умов для забезпечення індивідуальної освітньої траєкторії учнів тощо.

Згідно з Законом України «Про освіту» в документі закріплюється трирівнева система загальної середньої освіти: початкова освіта має здобуватися упродовж 4 років, базова середня освіта - упродовж 5 років, а профільна - упродовж 3 років.

До початкової школи зарахування дітей на конкурсних засадах забороняється, натомість до старшої профільної школи - здійснюватиметься на підставі річного оцінювання результатів їх навчання та державної підсумкової атестації.

У документі також чітко окреслено зміст державних стандартів та освітніх програм і зазначено, що «освітня програма державного та комунального закладу освіти не може реалізовуватися чи забезпечуватися (повністю або частково) за кошти батьків та/або учнів».

Законопроект детально визначає питання фінансової і управлінської автономії закладів загальної середньої освіти. В документі передбачено нові підходи до обрання, призначення та звільнення директора школи, визначення повноважень органів самоврядування, зокрема й органів батьківського самоврядування.

До того ж у проекті, на відміну від чинного Закону України «Про загальну середню освіту», з’явилися нові терміни: «забезпечення якості повної загальної середньої освіти», «інституційний аудит», «академічна доброчесність», «асистент дитини з особливими освітніми потребами» та інші.

У Міносвіти підкреслюють, що цей документ є результатом тривалої дискусії та напрацювань робочої групи, до складу якої були залучені представники всіх ключових груп стейкхолдерів - керівники органів управлінь освіти, директори шкіл та вчителі, незалежні експерти, представники громадських організацій та батьківська спільнота.

Міністерство освіти і науки України запрошує громадськість до активного обговорення документу і просить всі зауваження та пропозиції до нього надсилати до 1 червня 2018 року на електронну адресу zakon@mon.gov.ua.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРОЕКТ

Освіта.ua
02.05.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Yuriy Prokopenko
Тепер треба крім годин ще одну роботу шукати не в школі після прийняття цього закону
Дмитро Миколайович
Стаття 19. Учасники освітнього процесу 1. Учасниками освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти є: учні; Відповідно до Закону України "Про освіту" учнів немає, а є здобувачі освіти. Та і взагалі законопроект в цілому, а також Типові навчальні програми, накази від 20.04.2018р. вимагають від шкіл так званої профілізації в старшій школі, де немає і нескоро буде, матеріально-технічного забезпечення, а дітей визначатися з профілем навчання по переважній більшості, а потім здача ЗНО по профільному рівні. На мою думку це унеможливлює здобуття дитиною із посередніми досягненнями в навчанні здобути повну загальну освіту та продовжити здобувати вищу освіту стаття 34. (ліцей – заклад середньої освіти III ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує здобуття профільної середньої освіти).
позашкільник
Про школи хоч щось вже є, а як будуть працювати позашкільні заклади? Ми також хвилюємося, бачачи , що запроваджується в освіті
Микола Аверін
Освіта, яка не передбачає, не запрограмовує опанування учнем себе як біосоціальної самоорганізованої системи ( інформаційно відкритої, вірогіднісної, інтелектом спорялженої істоти з особистісно обумовленими змістом і формами діяльності), тобто Л Ю Д И Н И, є не освітою, а життєвим окозамилюванням, яке неминуче веде її у прірву напівстраждального з трагічним ухилом самовиявлення/ Опам’ятайся ж, учена педагогіко!
Лариса
Ст. 19 учасники освітнього процесу: педагогічні та інші працівники закладу освіти. Тобто???? Техпрацівник, сторож, кочегар, кухар, медсестра? Чи як? Мова ж іде саме про ОСВІТНІЙ процес!
учень
Закон написаний Савками (савдепами), головне призначення закрити і скоротити освітні навчальні заклади засновниками "ОТГ" цим інструментом є зокон (припинення юридичного статусу, школа без імені і прав, філія). Вчителі в сільській місцевості будуть звільнятися за наявності 9 класів!!! Децентралізація - конституційний геноцид українців на замовлення! Скоріше вибори бо вимре село без школи і медицини за 60 км. Повернення В СРСР. Експеримент над майбутнім дітей.
Vladimir Zvan
Для учень: А Совки так делали?
Коментувати
вечірня
Куди поділася вечірня (змінна) школа? Яка доля учнів, які зараз там навчаються у 8-11 класах? Мова раніше йшла про якісь вечірні класи, які кожний нсередній навчальний заклад може відкривати. Типові навчальні плани теж написані для вечірніх класів, але жодного пояснення.
Яна Гомон
Особливо сподобалась стаття 17, пункт 6. У разі вибуття учня із закладу освіти (..., ПРИЗОВ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ!!! тощо) оцінювання може проводитися достроково або в екстернатній формі. Це що, учні будуть до 20 років навчатись, чи в армію скоро з початкової школи забирать почнуть?
пахарь
Профсоюз, разъясни подробнее по поводу учительского совместительства, в каких областях будет запрещено
Феміда
Якщо ваша школа не базова і не має дві зміни навчання, ваше тижневе навантаження складатиме у кращому випадку 10 год. при наявності 9 класів. Технічний персонал теж на вихід... Щей реформа децентралізації освітянам підкине штовхана, не вистачить коштів і оптимізація засновником!!! А головне всі реформи здійснюються за наявності у державних службовців дискреційних повноважень та порушенням Конституції України! Савдепи і савки мали колись цю систему і що нового!? Що ви курите. Людей самі змушуєте, еліту країни, за бугор бігти...Експерти які жодного дня з громадським активом не працювали, а є родичами системи, яка "вбиває" освіту мою і моїх дітей. Держава, дай для школи обладнання (IT) і зарплату, все реформа! Вам, хто придумує хворобу для освіти і самим роботу шукати за бугром... одні там уже.Нічого не вічно і вас лікуватимуть!
Vladimir Zvan
В законе не говориться о тематическом оценивании. Почему? Не понятно. "За вибором закладу освіти формувальне (поточне) та семестрове оцінювання може здійснюватися за 12-бальною шкалою оцінювання або за власною системою оцінювання результатів навчання учнів." Это вообще треш.
Капец
Закон смахивает на полный капец в образовании.Много нарушений даже конституционого характера.Например- ст.43 (по памяти)-КОЖЕН МАЭ ПРАВО НА ПРАЦЮ.Это право забирает закон- 6 лет контракт или 1 год контракт.А дальше вон .....н....И таких проколов много . Но у нас все пройдет.
орест
Це жах ! Таке враження що цей проект закону теж писали громадські діячи. Дуже схоже на правила зарахування до школи. Термін обговорення обмежений. Теж "публічний". Терміново треба втручатися спеціалістам-юристам. Порушення прав і свобод. Всі школи однакові за змістом (тільки НУШ) та організаційною структурою. Да здра Совьєт Союз. Жодного слова про здібних та обдарованих дітей. Державі вони не потрібні. Може це зрада?
лариса
А з якого дива з’явилося обмеження щодо максимального тижневого навантаження вчителя - 27 годин? Чим вони керуються. І з приводу строкових договорів з пенсіонерами - це дискримінація за віком.
0139289
Для лариса: А вы to` умудряетесь иметь 2 ставки? Нам уже давно не дают больше 27 часов.
Лариса
Що значить умудрялись і не дають? Я про те, що раніше цього обмеження не було, і чим керуються розробники законопроекту зараз?
Коментувати
Олена
А як же бути з учителями? Директори та пенсіонери за контрактом, а вчителі ???,які вже працюють? Де справедливість? Всіх на контракт
Геометрія
Краще, б записали як дотримуватись(забезпечувати виконання) академічної доброчесності, якщо учень списував, то коли йому переписувати, на яких уроках, скільки разів, хто буде присутній (комісія), хто буде оплачувати робочий час комісії і т.д? Замість, кілька сторінок окремого положення про конкурс керівника закладу(.
І я Вчителька
Правильно, 12 класів та й заміж або після школи в армію. Навіщо 12 років мучитися.
Був викладачем
Для І я Вчителька: На себе не рівняйте.
учень
9 класів, базова середня освіта - упродовж 5 років!
Коментувати
Теж вчителька
Якщо комусь зрозумілий оцей пункт, то поясніть, будь ласка. Щоб і я зрозуміла. Дякую. " У разі непроходження річного оцінювання та/або державної підсумкової атестації після завершення навчання за освітньою програмою особа має право впродовж місяця повторно пройти річне оцінювання та/або державну підсумкову атестацію. У разі повторного непроходження річного оцінювання та/або державної підсумкової атестації педагогічна рада до початку нового навчального року вирішує питання щодо визначення форм та умов подальшого здобуття такою особою загальної середньої освіти."
Victoria Semenova
Для Теж вчителька: Наскільки мені відомо, згідно діючого закону "Про освіту" на другий рік залишати заборонено. Отже, педагогічна рада буде вирішувати: або умовно перевести учня в наступний клас, або відправити його/її на роботу?)))))))
леон
Директор-пенсіонер укладає контракт на 1 чи 6 років?
ольга
Для згідно діючого закону "Про освіту" ,екстерном
Коментувати