Найкращі кросворди для розвитку ерудиції

Практичні завдання, що допоможуть дитині розвинути логічне мислення, лексичний запас і пам’ять

Найкращі кросворди для розвитку ерудиції

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям двадцять п’ять пізнавальних тематичних кросвордів для розвитку словникового запасу дітей, навичок аналітичного, логічного мислення, довільної уваги, зорової пам’яті тощо.

Виконання запропонованих завдань сприятиме розвитку загального інтелектуального рівня, формуванню у дітей зацікавленості у навчанні, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.

Кросворд «Час»: тренуємо мислення. Це завдання допоможе дитині потренувати пам’ять, логічне мислення та увагу, а також такі корисні поведінкові навички, як цілеспрямованість і посидючість.

Кросворд із підказками «Місяці року». Даний кросворд трохи відрізняється від класичної форми, адже в ньому відсутні запитання, – дитині треба пригадати назви дванадцяти місяців року, які в ньому зашифровано, та самій здогадатися про розташування кожного слова.

Кросворд «Проста математика». Цей кросворд допоможе дитині потренувати кмітливість, пам’ять, увагу, логічне й математичне мислення. Він побудований за класичним принципом: дитині дається опис зашифрованих слів, за яким вона повинна здогадатися, про що йде мова.

Навчальний кросворд «Антоніми». Це завдання пропонує дитині чотирнадцять різних прикметників, до яких вона повинна написати антоніми у відповідних клітинках кросворду.

Кросворд «Професії»: думки про майбутнє. Це тематичне завдання-кросворд присвячене професіям, що дозволить дитині не тільки потренувати пам’ять, кмітливість, увагу та мислення, а й поміркувати над власним майбутнім.

Кросворд «Сонячна система». Цей кросворд допоможе дитині повторити астрономічні поняття, що безпосередньо пов’язані з нашою Сонячною системою, а також потренувати пам’ять, увагу, кмітливість і логічне мислення.

Тематичні кросворди «Пори року». Цей тематичний комплект завдань-кросвордів надасть дитині можливість поміркувати над різними явищами та предметами, які мають безпосереднє відношення до певної пори року, а також проявити кмітливість і відповідні знання.

Кросворд складного рівня «Ссавці». Цей тематичний кросворд присвячений різним видам ссавців. Розгадуючи його, дитина зможе дізнатись цікаву інформацію, а також систематизувати вже наявні знання, добре поміркувати й потренувати пам’ять.

Кросворд у картинках «Тварини». Цей ілюстрований кросворд пропонує дитині зображення дванадцяти різних тварин, назви яких вона повинна пригадати та вписати у відповідні клітинки.

Барвистий кросворд у картинках «Квіти». Це завдання-кросворд допоможе дитині повторити правопис дванадцяти назв різних квітів, тренуючи при цьому пам’ять, увагу та дрібну моторику.

Ілюстрований кросворд «Музичні інструменти». Цей музичний кросворд допоможе дитині повторити та запам’ятати назви дванадцяти різних музичних інструментів (духових, ударних, струнних тощо), тренуючи при цьому пам’ять і мислення.

Кросворд «Геометричні фігури». Цей ілюстрований кросворд пропонує дитині сімнадцять різних геометричних фігур, сім з яких плоскі, а десять – об’ємні (просторові). Вона має пригадати їх назви та вписати у відповідні клітинки.

Кросворд у малюнках «Овочі». Це завдання-кросворд допоможе дитині повторити правопис дванадцяти назв різних овочів, тренуючи при цьому пам’ять, увагу та дрібну моторику. Дитині потрібно подивитись на малюнки овочів та вписати відповідні назви у клітинки кросворда.

Кросворд у картинках «Фрукти та ягоди». Це завдання-кросворд допоможе дитині повторити правопис дванадцяти назв різних фруктів та ягід, тренуючи при цьому пам’ять, увагу та дрібну моторику. Кросворд відрізняється від класичної форми, адже замість запитань дитині пропонуються картинки, на яких зображені фрукти та ягоди.

Кросворд у малюнках «Птахи». Це завдання-кросворд допоможе дитині повторити правопис дванадцяти назв різних птахів, тренуючи при цьому пам’ять, увагу та дрібну моторику.Розв’язавши кросворд, дитина зможе дізнатись секретне слово.

Кросворд у малюнках «Комахи». Це завдання-кросворд допоможе дитині повторити правопис одинадцяти назв комах. Дитині потрібно подивитись на малюнки комах та вписати відповідні назви у клітинки кросворда. Розв’язавши кросворд, дитина зможе дізнатись секретне слово.

Розв’язуємо кросворд «Дні тижня». Це завдання-кросворд сприятиме розвитку логічного мислення, уваги й пам’яті дитини. Даний кросворд трохи відрізняється від класичної форми: у ньому відсутні запитання,і дитині треба пригадати назви днів тижня, зашифровані в кросворді, та самій здогадатися про розташування кожного слова.

Святковий кросворд «Новий рік». Як і кожна головоломка, це тематичне завдання сприятиме розвитку логічного мислення й інтелекту дитини, її уваги та пам’яті. У даному кросворді, побудованому за класичним принципом, зашифровано 13 слів новорічної тематики, розгадуючи які, дитина зможе приємно і з користю провести час.

Кросворд і розмальовка «Кольори веселки». Це завдання містить у собі кросворд і розмальовку, а тому матиме подвійну користь для дитини. Вона зможе потренувати пам’ять, увагу, логічне мислення, дрібну моторику, а також поміркувати над тим, як представлені основні кольори у природі, та розмалювати запропоновані приклади.

Кросворд у картинках «Машини». Це тематичне завдання-кросворд присвячено різним видам машин і дозволить дитині краще запам’ятати їхні назви й, відповідно, правопис, потренувати пам’ять, увагу, мислення й логіку.

Пізнавальний кросворд «Літальні апарати». Це тематичне завдання-кросворд присвячено різноманітним літальним апаратам і допоможе дитині краще запам’ятати їхні назви й, відповідно, правопис, потренувати пам’ять, увагу, мислення й логіку, а також збагатити словниковий запас.

Пізнавальний кросворд «Моделі кораблів». Цей ілюстрований кросворд пропонує дитині одинадцять різних моделей кораблів, назви яких вона має пригадати та вписати у відповідні клітинки. Виконуючи завдання, дитина збагатить словниковий запас і кругозір, зможе повторити правопис слів, а також матиме можливість зацікавитись пошуком додаткової інформації.

Музичний кросворд «Ноти й інтервали». Цей музичний кросворд допоможе дитині краще запам’ятати назви основних музичних інтервалів і повторити назви нот. Під час виконання завдання дитина тренуватиме пам’ять, адже вона повинна буде згадати всі потрібні слова та постійно повторювати їх, щоби правильно розташувати у кросворді, а також увагу, логічне мислення та кмітливість.

Кросворд без підказок «Знаки Зодіаку». Розв’язуючи цей тематичний кросворд, дитина зможе потренувати пам’ять, логіку й увагу, а також збагатити словниковий запас, до того ж тематика кросворду може стати підґрунтям для обговорення астрономічних понять та існуючої різниці між астрологією й астрономією.

Кросворд англійською «Комахи». Це завдання допоможе дитині закріпити знання назв семи комах англійською мовою. Дитині потрібно подивитись на малюнки комах, знайти назву відповідної комахи у «банку слів» та вписати у клітинки кросворда. Розв’язавши кросворд, дитина дізнається зашифроване слово.

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів. Завантаження завдань для дітей доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації.

Освіта.ua
06.06.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро
Дякую за статтю та за гарні скросворди. Було б добре крім роздруковування, діткам розгадувати онлайн...