Osvita.ua Середня освіта Учнів 4-х класів протестують на наявність компетенцій
Учнів 4-х класів протестують на наявність компетенцій

Близько 10 000 учнів 4-х класів пройдуть тестування у рамках моніторингу якості освіти

Учнів 4-х класів протестують на наявність компетенцій

Близько 10 000 українських четверокласників пройдуть тестування у рамках проведення загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти.

Метою моніторингу є вивчення стану сформованості читацької та математичної компетентностей у випускників початкової школи.

Участь у дослідженні візьмуть 366 українських шкіл. Планується, що наступні цикли моніторингу будуть проходити через кожні два роки - у 2020, 2022 та 2024 роках.

В Українському центрі оцінювання якості освіти зазначають, що для моніторингового дослідження було підготовлено якісні тестові матеріали, метою яких є виявлення читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи, а також анкети для опитування учнів і вчителів, які їх навчають.

Дані, отримані за підсумками першого циклу дослідження, дадуть можливість визначити рівень сформованості читацької та математичної компетентностей у школярів, які вчилися за старим Державним стандартом початкової освіти й старими навчальними програмами.

Отримані дані в наступних циклах дослідження будуть використані для порівняльного аналізу показників, визначення тенденцій і змін, що матимуть місце в результаті запровадження нещодавно затвердженого нового Державного стандарту та нових програм, прийнятих на його основі.

Окрім того, дані тестування будуть використані для з’ясування залежності результатів навчання в початковій школі від соціально-економічних факторів, інформація про які збиратиметься під час анкетування.

Планується, що результати дослідження у подальшому будуть використовуватись для прийняття управлінських рішень та допоможуть вчасно реагувати на проблеми й виклики в освітній галузі.

Освіта.ua
19.04.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Просто вчитель
А протестуймо на професійну придатність і компетентність усіх чиновників Міносвіти! Окремі накази нашого міністерства настільки неграмотні, що хочеться виправити помилки і відправити їм назад.
Ніна
Хто подумав про вчителя, який розривається на частини: чи вчити 4 клас, чи вчитися самому, тому що буде брати на наступний рік 1 клас? Чи встиг він підготувати учнів? Але буде винен, якщо не так.
свідома людина
Не хотіла б я опинитися на місці тих учителів, кому таке "щастя" привалило. Хто подумав про перевантаження дітей? ДПА, моніторинг, підсумкові к/р. Зате пафосу на весь світ: програми розвантажили, оцінка - конфіденційна інформація, компетентісне навчання, а потім перевіримо знання.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!