Учнів 4-х класів протестують на наявність компетенцій

Близько 10 000 учнів 4-х класів пройдуть тестування у рамках моніторингу якості освіти

Учнів 4-х класів протестують на наявність компетенцій

Близько 10 000 українських четверокласників пройдуть тестування у рамках проведення загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти.

Метою моніторингу є вивчення стану сформованості читацької та математичної компетентностей у випускників початкової школи.

Участь у дослідженні візьмуть 366 українських шкіл. Планується, що наступні цикли моніторингу будуть проходити через кожні два роки - у 2020, 2022 та 2024 роках.

В Українському центрі оцінювання якості освіти зазначають, що для моніторингового дослідження було підготовлено якісні тестові матеріали, метою яких є виявлення читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи, а також анкети для опитування учнів і вчителів, які їх навчають.

Дані, отримані за підсумками першого циклу дослідження, дадуть можливість визначити рівень сформованості читацької та математичної компетентностей у школярів, які вчилися за старим Державним стандартом початкової освіти й старими навчальними програмами.

Отримані дані в наступних циклах дослідження будуть використані для порівняльного аналізу показників, визначення тенденцій і змін, що матимуть місце в результаті запровадження нещодавно затвердженого нового Державного стандарту та нових програм, прийнятих на його основі.

Окрім того, дані тестування будуть використані для з’ясування залежності результатів навчання в початковій школі від соціально-економічних факторів, інформація про які збиратиметься під час анкетування.

Планується, що результати дослідження у подальшому будуть використовуватись для прийняття управлінських рішень та допоможуть вчасно реагувати на проблеми й виклики в освітній галузі.

Освіта.ua
19.04.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Просто вчитель
А протестуймо на професійну придатність і компетентність усіх чиновників Міносвіти! Окремі накази нашого міністерства настільки неграмотні, що хочеться виправити помилки і відправити їм назад.
Ніна
Хто подумав про вчителя, який розривається на частини: чи вчити 4 клас, чи вчитися самому, тому що буде брати на наступний рік 1 клас? Чи встиг він підготувати учнів? Але буде винен, якщо не так.
свідома людина
Не хотіла б я опинитися на місці тих учителів, кому таке "щастя" привалило. Хто подумав про перевантаження дітей? ДПА, моніторинг, підсумкові к/р. Зате пафосу на весь світ: програми розвантажили, оцінка - конфіденційна інформація, компетентісне навчання, а потім перевіримо знання.