В Україні проведуть моніторинг початкової освіти

Навесні УЦОЯО проведе моніторингове дослідження читацької й математичної компетентностей дітей

В Україні проведуть моніторинг початкової освіти

Із 7 до 30 листопада відбудеться другий пілотний етап моніторингу початкової освіти. Про це йдеться у повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти.

У Центрі повідомляють, що основною метою пілотування є удосконалення технологічних процесів проведення моніторингу, а також апробація тестових завдань та анкети для учнів-випускників початкової освіти.

До вибірки учасників другого пілотного етапу потрапили загальноосвітні навчальні заклади з 13 регіонів України, зокрема, Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Харківської, Херсонської областей та міста Києва.

Оскільки теперішні четвертокласники ще не оволоділи навчальною програмою початкової школи, у пілотуванні братимуть участь учні 5-х класів 2017/18 навчального року.

В УЦОЯО нагадали, що перший етап пілотування відбувся у травні цього року. За підсумками його проведення було підготовлено анкету для вчителя, а також визначено можливість використання окремих тестових завдань для основного етапу дослідження, яке відбудеться 2018 року.

За результатами двох етапів пілотування буде відпрацьовано технологію проведення й укладено тестові зошити для моніторингового дослідження 2018 року.

Навесні 2018 року Український центр оцінювання якості освіти проведе моніторингове дослідження читацької й математичної компетентностей четвертокласників.

Освіта.ua
26.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Програма з математики у 2 класі і підручник з природи у 3 класі -це кошмар. Для кого писались ці підручники для дітей? У мене великі сумніви що саме для діток. Цією складною програмою відбивають бажання вчитися вже у молодшій школі.
вчитель
у початковій школі занадто завищують оцінки, а потім проблеми в середній ланці, воно і зрозуміло учителька як мама-не образить
111
У початковій школі все завжди гаразд. Проблеми починаються з 5-го класу.)))
не байдужий
Для 111: 12 балів. Згодний на 100%. У початковій школі 2 не поставь, ДПА -це ж і не ДПА, це просто контрольна. А погані вчителі старшої школи. Щось таке вимагають: бігло читати, переказувати, вчити правила, а їх у початковій школі не було.....
Коментувати
Віолетта
Хотілось би побачити завдання моніторингу... цікаво
випускниця
Скажіть , будь ласка, в чому різниця між ДПА в 4 класі і моніторинговим дослідженням читацької та математичної компетентностей?
Владимир Белый
Для випускниця: ДПА - це сам вчу і сам оцінюю результати своїх учнів. ЗОВНІШНІЙ моніторинг - незалежне оцінювання, що позбавлене суб’єктивних спотворень, до яких наші вчителі гаразді чи не сильніше самих учнів.
Володимир
Для Владимир Белый: Володьку! Перестань хаяти всіх вчителів підряд. Ви вже дооціцювалися у своїй незалежній нижчеплінтусовій комісії до того, що рекомендуєте у вузи з 15% знань.
не байдужий
Для Володимира Білого: цей моніторинг потрібний тільки Вам,щоб пояснювати за що ви отрмуєте гроші. у 2011 вже писали роботи і 5 ,і 10 класи. Де результати? Пройшло 6 років. Нічого не змінилося. Потрібні навіть не нові прорами, потрібні нові методики. Ви їх створили?
Коментувати