Міністр: кожна дитина має володіти державною мовою

В Україні розчаровані європейськими партнерами, які поширюють міфи про основні поняття закону

Міністр: кожна дитина має володіти державною мовою

Україна готова до цивілізованого діалогу щодо імплементації мовної статті закону «Про освіту», однак головна ідея статті повинна бути збережена: кожна українська дитина має володіти державною мовою – це наша межа компромісу. На цьому наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час виступу перед послами країн-членів НАТО, що відбувся у приміщенні штаб-квартири Альянсу.

«Я розумію, що міністри освіти не дуже часто виступають на засіданнях НАТО. Хоча освіта також є питанням безпеки, в певному сенсі. Як міністр освіти і науки України я вірю в європейські цінності. Я переконана, що цивілізований діалог є однією з тих основоположних європейських цінностей, які спрямовуватимуть наше співробітництво. Ми розглядаємо системні реформи як найважливіший інструмент забезпечення нашого європейського майбутнього», - зазначила Лілія Гриневич.

Вона підкреслила, що закон імплементує європейські цінності в національну систему освіти, включаючи положення, які дозволяють національним меншинам вивчати свою мову та навчатися на ній. Водночас закон застерігає роль державної мови «як інструменту соціальної єдності та цілісності».

«На жаль, деякі непорозуміння та політичні зловживання затьмарили суть закону. Я маю визнати, що ми дуже розчаровані поведінкою деяких європейських партнерів, які культивують та поширюють міфи про основні поняття закону», - зазначила міністр.

За словами міністра, закон не обмежує жодних конституційних прав громадян України - представників національних меншин.

«Навпаки, новий закон «Про освіту» передбачає ширші можливості для використання їхнього законного права на рівний доступ до якісної освіти у всій країні. Я хотіла б підкреслити, що ми прагнемо говорити з нашими партнерами мовою не політичних, а освітніх аргументів. І я дотримуюсь цього підходу з усіма партнерами нашої країни. Я мала зустрічі і плідні перемовини з міністрами освіти Польщі, Румунії, Молдови та Болгарії. Крім того, я зустрілася з міністром людських ресурсів Угорщини. Ми прагнемо до подальшої співпраці та спілкування з партнерами. Однак ми сподіваємось, що наша відкритість відповідатиме адекватному розумінню наших аргументів», - додала Лілія Гриневич.

Освіта.ua
07.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчителька
Щоб кожна дитина гарно володіла нашою рідною мовою, то вона (мова) повинна ЗВУЧАТИ скрізь: і на телебаченні, і в житті (це сім’я, родина) і в садочку, і на вулиці, і в книгах, і звичайно ж у школі! Тільки ЗВУЧАТИ, а не "скрипіти", як у Азарова. А що для цього зроблено на державному рівні? Правильно! Малесенький "па" і все! А одними закликами далеко не заїдеш!
N
Для вчителька: Для вчителька: З чогось потрібно починати. До речі англійці не будуть вам казати, що ви погано говорите англійською. І нам потрібно заохочувати до спілкування, а не вказувати, що говорять погано - так все бажання відіб’ємо. Так що пані вчителько, починайте з себе.
34252
Весь час думаю про нацменшини та релігійні погляди. Виходить механізм, який напрацьовано все таки досить правельний. Трішечки тримати їх в руках не завадить. Але мене таки дійсно непокоїть той факт, що їх погляди, які стають наслідком ситуації, можуть бути небезпечними для держави. Запросто ІН можна було видавати в такій формі щоб номер був просто номером самої картки, а не людини. Так само без них можна було обійтися. Тільки на саме такий розклад очевидно були підстави. Все розумію. Тільки у них наростає ненависть до влади. І радикалізм це не пусті слова. Варто владі задуматися над цим.
Коментувати