Міністр: наша ціль привести дітей до оволодіння мовою

Міносвіти Лілія Гриневич зустрілась з експертами Венеційської комісії стосовно імплементації мовної статті

Міністр: наша ціль привести дітей до оволодіння мовою

Міністр освіти Лілія Гриневич зустрілась з експертами Венеційської комісії і відповіла на запитання, що стосувались різних підходів до навчання дітей з різних меншин, а також строків та інструментів імплементації мовної статті закону «Про освіту».

За інформацією прес-служби МОН, експерти Венеційської комісії із занепокоєнням сприйняли запропонований підхід, коли для кожної національної меншини індивідуально визначаються умови імплементації статті.

Разом з тим, Гриневич зазначила, що освіта в школах кожної з меншин має свої потреби, щоб на виході отримати відповідну якість.

Зокрема, йшлося про те, що польська та болгарська мови належать до слов’янської групи, тому тут потрібен один підхід, а угорська та румунська – це мови іншої групи, і підхід має бути вже іншим.

«Знаєте, є жарт про те, як зайцю, пташці та черепасі дали завдання за однаковий час пробігти певну дистанцію. На цьому прикладі очевидно, що уніфікований підхід для всіх – хибний шлях. Наша ціль – привести всіх українських дітей до певного рівня оволодіння українською мовою на етапі закінчення загальної середньої освіти, враховуючи потреби тієї чи іншої групи», – зазначила Гриневич.

У ході зустрічі також обговорювались інструменти, що дозволять якісно імплементувати статтю.

«Зараз ми сконцентровані на розробці нових програм, підручників та підготовці курсів для підвищення кваліфікації вчителів у школах з мовою навчання національних меншин», – повідомила міністр.

Вона додала, що у цих процесах Україна активно залучатиме представників своїх меншин та педагогів зі шкіл, які працюють з тими дітьми, для яких державна мова не є материнською.

«Зараз я відчуваю, що ми змогли озброїти експертів Венеційської комісії реальними аргументами стосовно статті 7 нового Закону «Про освіту», – зазначила міністр освіти і науки.

Освіта.ua
31.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тет-а-тет
В Румунії, Росії та Угорщині немає ні однієї української школи і не тільки там. Але чомусь Венеційська комісія не поспішає туди втручатися і виясняти, чому дискримінують таку велику мовну спільноту. Бо уважають, що ми слабкі, а значить можна нас нагинати як кому хочеться. МОНУ має бути послідовним і спокійно та вперто відстоювати наші інтереси, тим більше, що Закон нічим не ущемляє мовні права нацменшин.
Вчитель
Для Тет-а-тет: А кому вона там потрібна, та українська школа. Ось на це питання дайте відповідь?
Коментувати
MNVU
Попробували б вони пред’являти такі претензії Англії або Франції