Учителів просять не оцінювати дітей по-старому

Лист МОН щодо оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів скасовано

Учителів просять не оцінювати дітей по-старому

Міністерство освіти і науки звернулось до обласних департаментів освіти і науки з проханням довести відома керівників шкіл та учителів початкових класів, що лист МОН від 28.01.2014 №1/9-74 "Щодо контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів" не може використовуватись у роботі.

У Міністерстві освіти зазначають, що відповідне роз'яснення викликане у зв'язку з численними зверненнями вчителів початкових класів щодо використання у роботі зазначеного листа відомства, який містив інструктивно-методичні матеріали щодо контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів.

У відомстві також назначають, що неможливість використання зазначеного листа пов'язана у зв'язку з затвердженням наказу МОН №948 від 05.08.2016 р., яким затверджені зміни до навчальних програм для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів та наказу №1009 від 19.08.2016 р., який містить нові орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи.

Освіта.ua
11.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
для Александра
Если спокойно относится к контролю (мониторингу, проверке...)взрослый, то так же спокойно будет относиться и ребёнок. А волнение? Ну конечно оно будет присутствовать. Но это всего лишь волнение. И это нормально. Но убрав подобное волнение из детской жизни по-максимуму, так, как это пытаются пропагандировать сегодня, завтра страна получит массовые неадекваты уже у взрослых людей. Э Т О следует просчитывать тем, кто рулит процессом. Или делает вид, что рулит. Или... хочет рулить, болтая глупости
Александр
Для для Александра: Простите, однако я не говорил о том что нужно убрать контроль знаний или его оценивание, говорил что волнение не должно перерастать в страх, стресс и т.д. А по неадекватным - согласитесь что их формируют совершенно иные события и модели поведения происходившие и происходящие вокруг ребенка.
да не за что прощать
Для Александр: Вы прав. Я думаю, когда учитель перестанет бояться за результаты контрольных работ своих учеников, часть проблемы уйдёт. А вот как это сделать?
Коментувати
для вчитель
стресс не у детей. Стресс у взрослых, которые боятся. И этот страх передают своим ученикам. А дети? А детям, при адекватном подходе, людой мониторинг по барабану. Контрольная и контрольная. Пришёл-написал-работаем дальше. Если учитель не станет грузитть ребёнка : "Вот негодяй. Ты способен на большее", и это при всех в классе, тогда никто-никогда в стрессе не будет. Всё начинается со взрослого
Александр
Для для вчитель: Думаю что у любого сознательного человека слово контроль, мониторинг, экзамен и т.д. вызывает чувство ответственности, важности и желание показать себя с лучшей стороны, так что как минимум волнение будет присутствовать. Однако согласен с Вами, что с данным чувством нужно работать чтоб оно не преобладало над остальными.
Коментувати
вчитель
Я згодна, щоб не оцінювати дітей у початкових класах. А ще б якби менше було моніторингів. Це для дітей стрес. Ніколи не можна порівнювати школи, так як різні діти.
Кіра
Не один раз слышу о том, что нельзя использовать в 1 классе наклейки. Узаконили письменное вербальное оценивание. В тетрадях теперь я пишу "Добре", "Дуже добре" и т.д. Для кого? Для родителей? Дети не умеют читать. Вот тут бы и пригодились наклейки. Занимаюсь репетиторством. Если выполнил задание без ошибок, клею смайлик. Какая радость!!! Всегда удивляюсь реакции на наклейки даже детей 4 класса.
Оксана
Для Кіра: Вам можна писати "добре"?! Ви впевнені, що це за стандартом? Батьки зараз мотивують тільки матеріально, а вчителі мають право тільки танцювати біля дошки. Під дудку Гриневич.
Друзілла Галицька
А мені дуже подобалось, коли нашим дітям в підготовчих класах народного ансамблю (5-6 років) після занять писали дітям оцінки на ручках. Вони бігли радісно протягували ручки батькам, аби ті подивились, як вини займались. Діти так звикли до цих оцінок на ручках, що просили їм намалювати оціночки вже у 1-му класі. Вчителька пояснювала діткам, що так оцінюють лише "підготовішок", але на їх прохання все ж виставляла.
Kate
Для Кіра: у моїй школі вчителька англійської роздавала намальовані смайлики як бонуси однокласникам класі у 9-му, паралельно з оцінками у щоденник. Вони за ними шаліли - заробляли і колекціонували))
Коментувати
Одесситка
Начальником роно Приморского района назначена очередная заядлая коррупционерша. Никаких позитивных изменений, все как всегда.
Оксана Одесса
А районо по- прежнему придумывает, какими бы еще бумажками нагрузить учителей... Кто сказал таких глупостей, что районо лишили прежних полномочий? Чепуха! Наоборот, по- моему, они еще больше раззадорились.
завуч
Для Оксана Одесса: Я скажу так: "Все залежить від людини ,яка займає посаду"!!! Про наш РМК я такого не скажу,Адекватні люди,розуміють час в якому ми працюємо , розуміють психологічний стан вчителя і наскільки це можливо нас не "задовбують".Дай Боже їм здоров’я!! І ЩЕ колись була така приказка "ХТО СЕБЕ НЕ ВІДСТОЇТЬ,ТОЙ НІЧОГО НЕ СТОЇТЬ" Потрібно знати нормативну базу,і себе захищати,відстоювати свою позицію!!!!
Олекса Позняк
Для завуч: Ну прям рабыня Изаура ! Вчера нас били каждый день а теперь не задовбують и бьют раз в неделю.Ой спасиби ъм ы дай ъм бог здоровячка.Как нам прожить без батога и унижений начальства???Кого мы будем целовать в ... ? 20 000 совершенно ненужных людей разворовывают бюджет образования и имеют наглость тыкать пальцем трудяге-педагогу.Кстати вы учебной частью должны заведовать а не с нормативной базой бегать по районо
Олекса Позняк
Для завуч: почитайте "Верный Руслан" -впишите это в план самоосвиты -вам понравится - много схожего
Коментувати
Olga Besfamilnaya
Краще вже б нарешті дали інструкцію як журнали заповнювати, а то й досі немає! Нових перевірок напридумували, а як записувати ніхто не знає! Або хоч одну методичку видали зі зразками контрольних по всім класам з усіх предметів. Хоч по одній на кожен вид перевірки! А то рекомендацій навидавали, а як за тими рекомендація працювати їх не цікавить. Виходить, якщо старими не керуватися, то в зошитах хоч чортівня робиться, а оцінка повинна добра стояти...
ОЛЕНА
Для Olga Besfamilnaya: Навіщо інструкція ???? МИ.що. не знаємо як заповнювати журнал ?? чи це суттєво як написано "ТЕМА" чи "тематична" ОЦЕ і є бюрократизм,формалізм і т.д, МИ ,вчителі,наскільки привикли до всякого роду інструкції і вказівок ,що ,інколи ,без них не можемо!!! І тоді скиглимо, бо боємося самостійності.ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ. А методичка із зразками К.Р. це взагалі фігня. Клас класу - різниця !
класна мама
Добре говорити, якщо у вас у районо працюють адекватні люди. А в нас сказали, щоб у журналах завели окрему сторінку і там записували перевірку зошитів!!! А попробуй, не запиши! Як у нас змішають з болотом на нараді перед директорами шкіл не треба й казати. Я один раз попробувала заперечити - для мене це закінчилось серцевим нападом. А ви говорите - нащо інструкція?! Щоб тикнути пальцем методисту, що ти все робиш так, як потрібно, а не так, як йому хочеться!
Коментувати
indigo
Критерії оцінювання штампує г@ндон, який в школі жодного дня не працював. А вчитель зі стажем повинен їх дотримуватися?
Анонім
Привіт всім ! Zr nfv cghfddb. dcs db le;t hjpevysи продовжується. Може все ж надати вчителю право самому (самій) оцінювати дітей. Йому (їй) видали диплом про вищу освіти для цього. МОН України досі хоче всім керувати, але я не впевнений, що рівень кваліфікації співробітників МОНУ вищий ніж у тих хто працює в освіті - скоріш навпаки, бо практики немає.
Nedolya
Примітивізація освіти продовжується. Може все ж надати вчителю право самому (самій) оцінювати дітей. Йому (їй) видали диплом про вищу освіти для цього. МОН України досі хоче всім керувати, але я не впевнений, що рівень кваліфікації співробітників МОНУ вищий ніж у тих хто працює в освіті - скоріш навпаки, бо практики немає.
Оксана
Учителі дуже просять МОН не оцінювати їх по-старому. А якщо серйозно, діти деградують, але ж міністрам того й треба
Настя
Для Оксана: 100% згодна з Вами. Владі потрібна тупа нація, а не розумні та досвідчені діти,тому що такими людьми буде легше управляти- а це владі на руку.
Коментувати
Местный
"МОН просить учителів не оцінювати дітей" - скоро будет так, скриньте.
Далі буде …
Для Местный:А ще - атестат про середню освіту будуть видавати без оцінок, (на прохання учнів та їх батьків).
Коментувати
Ірина
та ще дуже потрібно зменшити кількість учнів в класі. якщо почали порівнювати , та перебудовувати систему освіти з Фінською, то там перш за все акцентують на кількісті дітей і персоналу.
Настя
Для Ірина: Вважаю, що кожен викладач має мати не більше 10 дітей- а не 30-35 з переповненим класом. Чим менше учнів-тим легше їх контролювати у виконанні домашніх завдань, легше провести опитування- а значить діти будуть краще готуватися, так як будуть знати, що їх спитає на уроці викладач. Але жлобство наших чиновників- напихати побільше в клас учнів (до 30, і зекономити гроші на освіті приводить до погіршення знань учнів. Чим більше учнів- тим менша вірогідність, що їх запитають на уроці чи перевірять домашню- а це призводить до погіршення знань учнів. Краще менше учнів, але якість краща.
инга
РАЗМЕЧТАЛИСЬ.....)
Вікторія
Я думаю, що суть не в тому, що легше перевірити, проконтролювати...При меншій кількості дітей краще опрацьовується новий навчальний матеріал, діти засвоюють все на уроці, не потрібно ні додаткових занять, ні репетиторів, ні зайвих домашніх занять!!!Це правда, що при меншій кількості учнів у класах якість навчання набагато вища!
Коментувати