Зміст українських підручників - сільський, - Хобзей

За словами заступника міністра, якість підручників не відповідає бажанням вчителів і учнів

Зміст українських підручників - сільський, - Хобзей

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей наголосив на низькій якості шкільних підручників. Про це він сказав на круглому столі в Інституті Горшеніна, повідомляє lb.ua.

"Це складне питання, тому що якість навіть тих підручників для 8 класу, які ми надрукували і які, я сподіваюся, вже розійшлися по школах, не відповідає тому, чого б хотіли вчителі і учні", - зазначив заступник міністра.

"Чинні стандарти не такі погані, але над ними потрібно працювати, і ми будемо їх змінювати. Програми - вже гірші, а підручники - ще гірші. І перед нами великий виклик, як створити нові підручники, які переходили б на компетентнісний підхід, який був би цікавим", - сказав Хобзей.

"Україна - модерна нація. За статистикою, 2/3 першокласників пішли в містах. А зміст підручників - сільський. Твори, які використовуються, вони представляють сільську Україну. Дітям це нецікаво", - сказав він.

За його словами, завданням Міністерства освіти є зробити підручники цікавими і такими, яки б надихали дітей.

"Ми дуже хотіли б і про електронні підручники говорити. У кожного є гаджет, і з цими гаджетами діти ходять у школи. Потрібно давати цей варіант", - додав заступник міністра.

Він також висловив сподівання, що нові сучасні підручники будуть впроваджувати у школах з 2018 року, коли стартує освітня реформа.

Освіта.ua
25.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
pasufik
Стаття п.Хобзея свідчить про повну безпорадність МОНу, а отже його непотрібність. Залишайте на роботі максимум 100 чоловік і буде той самий результат, який є на сьогодні. Понавидавати стільки підручників і нарешті сказати, що всі вони придатні для сільських дітей. Такого геніального откровення ми ще не чули. Чекаємо на нові "перлини освітянської геніальності"!
unforgiven
Гриф на використання підручників видає міністерство освіти і науки України. Відповідно "сільський" зміст та інші недоліки на їхній совісті...
Ольга
Я мед працівник вважаю, що такою вагою рюкзаки шкідливо носити дітям. Всі говорять про планшети, їх не кожен може дозволити купити. У мене зарплата мінімалка, чоловік гастроетеролог трішки більша, двоє близнюків. Можемо ми собі дозволити на бюджетну зарплату такі речі для двох дітей? То це питання вирішується дуже просто. В старших класах діти ходять по кабінетах. То до цього кабінету має бути прикріплена певна кількість книжок з кожного предмету. Математичний кабінет значить там мають бути книги з математики, фізичний з фізики і т.д. А книжки по яким діти вчать домашню роботу знаходяться дома і в дітей тоді не буде проблем зі спиною і т.д. Так навіщо державі такий клопіт та витрачати зайві кошти
777
Для Ольга: Пані Ольго! Повірте, існує багато способів вирішити проблему важких рюкзаків, не залучаючи електронні гаджети, у тому числі і пропонований Вами спосіб. Не вистачає одного - бажання відповідальних осіб їх впроваджувати.
Коментувати
Наталя
Так гарно говорити про гаджети. Та з нашим рівнем життя їх у половини дітей немає. Наща держава так "дбає" про людей, що скоро на хліб не буде, а не те що на планшет. А другий аспект. Наприклад, моя дитина зачепить чийсь планшет і він розіб ється то мені потрібно комусь купувати новий, чи моїй дитині поб ють. Хто буде відшкодовувати? Так гарно говорити, ми що завгодно придумаємо, а би тільки книги не друкувати.
Воно правда
Якщо найближчим часом ми не зуміємо побороти залежність у дітей від ігор та соціальних мереж, то через декілька років отримаємо напівсвідомих істот.
підтримую
Для Воно правда: Абсолютна правда. Уже сьогодні ми маємо дітей з надекватною поведінкою.
а ведь адекватные
Для Воно правда: европейские дети в соцсети не играют. Им и без того есть чем заняться
Європа і гаджети
Надзвичайно важливе і глибоке зауваження. Потрібно лише відповісти на питання: "Чому там немає "електронної чуми"? Чому європейські діти не мають пріоритетом електронні пристрої? Що їх рухає, що мотивує у житті молодої людини? У відповіді на ці питання ми і побачимо своїх дітей з досить негативного боку, а заодно і свої помилки.
Коментувати
Ну фантазия
Может вообще снять литературу? Вместо её учить третий иностранный язык. Это неправильно! Мы имеем то, чем жила наша страна много лет. Мы должны нашу историю уважать. Только беда не в этом. Теперь у нас есть такие гении как Шевченко, Франко, Сковорода, Украинка? Мы обнищали! Дети вместо читать книги предпочитают баловатся у социальных сетях, а вместо писать стихотворения ставят лайки. Какое у нас будущее?
Anna
Цель школы сделать так чтобы дети полюбили украинскую литературу. Но сейчас эта цель абсолютно не выполняется. В моем классе небыло никого!! ктобы хоть чуточку любил украинскую литературу. Думаю это определенно значит что нужно что-то менять. И то что в укр лит так много села является одной из основных проблем. Ведь по сути городским жителям не интерестно постоянно читать о коровах, полях и тд. Это не актуально. Многие произведения стоит убрать.
Михайло Чиж
Для Anna: Класичним творам не притаманна властивість "актуальності"! Бо це є класика! Що в літературі, що в музиці. Апріорі, класичний твір не може бути актуальним в наш час бо створювався автором за подіями його епохи. При совдепії критики намагались ставити твори деяких "правильних" письменників та поетів до рейки соціалізму - сьогодні аж сміх бере, як пригадую їхні аргументи. А твори Шевченка, Лесі Українки, Франка Ви також вважаєте не актуальними? А кого ж тоді читати? Олеся Бузину?
Anna
Для Михайло Чиж: просто факт остается фактом. Детям не нравится укр лит и эту проблему стоит решать. Кроме Франка и Украинки есть очень много других авторов которых стоит убрать.
Михайло Чиж
Для Anna: "Кроме Франка и Украинки есть очень много других авторов которых стоит убрать." А конкретні прізвища назвати важко? Бо Ваше "много других авторов" - це, як пальцем у небо.
Коментувати
Anna
На самом деле большинство учебников есть в свободном доступе в интернете и все желающие скачивают их себе на телефоны или планшеты и не носят учебники в школу ( в старшей школе так делают почти все)
Nina Vasilisovna
Син у 4 класі носить планшет. А от мережі Інтернет для нього не доступні. Не працюють для дітей, на їх освіту.
Одне радує це чесність
("Ми дуже хотіли б і про електронні підручники говорити. У кожного є гаджет, і з цими гаджетами діти ходять у школи. Потрібно давати цей варіант", - додав заступник міністра.) Ідея, про електронні книги та безкоштовні репозитарії йому неналежить. Такими сподіваннями український учитель живе уже більше 10 років. І не лише учитель. Повірте учню теж нелегко портфель, вагою 10 кг. таскати кожного дня до школи. Здебільшого це початкова і середня ланка. Старшокласники часто обходяться одним зошитом на всі предмети. Крім того, батькам теж зручно. Одної електронної книги може вистачити на декілька років. Питання у фінансуванню. За які гроші таке задоволення? 50 на 50, держава чи батьки?
Nina Vasilisovna
Для Одне радує це чесність: А де ж та чесність, коли директор собі всюдихд купує на ЗП, а я ПК, щоб студентів навчати. Доносилась, що тепер слід операцію робити і купувати акум батарею, зарядний пристрій. Це на ставку . І викладач з 30 річним стажем. Коли з мене ще й вимагають наукові статті, за які слід платити і власний кошт видати усі посібники (5 томів тпо 1000стор , ще й кольорові)!!!
Олекса Позняк
Для Nina Vasilisovna: отут ліля нічого реформувати не хоче. Все думає як з учителя ще більше познущатись
Наталя
Для Anna: Не у кожної дитини є потрібної потужнеості планшет чи телефон. По-друге, це діти, можуть такі речі пошкодити один одному, хто буде відшкодовувати. А по-третє користуватись паперовими книгами безпечніше для очей і зручніше.
Коментувати
Читаю і думаю,
а що заважає учителю використовувати посібники для поглибленного вивчення? Їх є багато. Крім того ніде не написано, що не можна користуватися старими книжками. На розсуд і фантазію учителя. Дуже хочеться щоб учні, хоч 30%, роуміли і знали те що написано у даних підручниках. А якщо ще будуть виконувати практичні вправи, то взагалі буде добре.
Peters
Бо Хобзей не бачить, що в школах, в кращому випадку, ющенківські компи. В 10-11класах на "академічному рівні" протирають штани учні, в яких проблема з табличкою множення. Що школа в селі, загальною площею overдофіга+ опалюється газом, а в школі - 34 учні. Що спочатку треба робити структурні реформи в освіті, а не щорічно. ЩОРІЧНО!!!??? Міняти зміст підручників. Вчителю фізики вшистко, зміст підручника сльський чи міський. І математики. І хімії. Далі перераховувати? Отаке. Шось бовкне, таке дурне, як сам. А потім вчителі пишуть, що в міносвіти - самі ідіоти. Зміст підручників - сільський.(с) Павло Хобзей
Peters
Прочитав це ще вчора...Довго думав. Сьогодні вирішив написати багато тексту. Про Схід і Захід, багатих і бідних, село і місто, хворих і здорових. Передумав. Напишу просто. Хобзей - дурень
для Для Українська вчителька:
Это кто "Освітянам не дають розкрити рота!"??? Почему одни способны открывать рот, а другим залепило? Если Вам заципило, то виновна в это лишь Вы. Если учителя не способны открыть рот, то они САМИ виновны в том, что происходит. Кабинеты чиновников, говорите? С себя на других перекладываете? Что чиновники получили в школе,то и вынесли в люди.А Вы и Вам подобные продолжают.Мало того,что сами ничерта не делают для себя-любимых,так ещё и детей приучают к поборам, и винят вокруг кого угодно, но не пытаются даже рот открыть.уЧИТЕЛЯ...
Настя
Для для Для Українська вчителька:: А ви не в курсі, що якщо вчителі відкриють рот, то їх зразу звільнять з роботи? Ось тому і не відкривають.
Українська вчителька
Для "для Для Укр...": Кто это там способен открыть рот? Вы, что ли? Тогда для начала откройте свое лицо, имя...ТОГДА И ПОГОВОРИМ В ОТКРЫТУЮ! А мне бояться нечего, но лишние неудобства также не нужны! И вообще, сдается мне, что вы и есть один из тех чинуш, что сидят и только небо каптят. Что касается поборов, то у меня в классе этого нет! Я это могу заявить со всей ответственностью! Максимум, что приходится собирать деньги на "друковані зошити", так как работаю классоводом и то по ведомости с издательства (работаем напрямую, чтобы не кормить посредников). Так что не надо тыкать на учителей, все же многое и в вашей жизни произошло с их подачи, или я ошибаюсь?
Михайло Чиж
Для Українська вчителька: саме так: "для начала откройте свое лицо, имя...ТОГДА И ПОГОВОРИМ В ОТКРЫТУЮ! А мне бояться нечего". Отак і в МОНі: іншим вказівки роблять, а самі цього не виконують....
Коментувати
Голосzнарода
Цей зурбанізований панок нарешті зрозумів, що основною причиною кризи іміджу української школи серед населення є масова безкультурність вчителів української мови, які часто ведуть себе із дітьми та батьками, як щойно вирвались із хліва із свиньми, та таким же чином, як доглядають за свиньми, намагаються виховувати учнів. Але він побачив причину в літературних творах, коли вона в іншому.
НАСтЯ
Зміст сільських підручників-ось де совковість нашої влади. За 25 років політики тільки знищують українську освіту, а не покращують її стан.
Голосzнарода
Для НАСтЯ: Політики не мають займатися покращенням стану освіти, бо цим мають займатися освітяни, політики також не мають розробляти методики та писати підручники - цим мають займатися освітяни. Така ситуація склалась, тому що освітяни масово відлінюються, бо прийшли в цю професію не за призванням, а за допомогою протекторату та рекомендацій американських президентів. Феодалізм в освіті - це найгірша із форм феодалізму, бо веде до масового спотворення всіх моральних норм та правил поведінки.
Українська вчителька
Для Голосz.: вибачте, але виривається з уст-ви що дурний??? ДЕ СЬОГОДНІ НЕ ВЛІЗЛА ТА ПОЛІТИКА? Освітянам не дають розкрити рота! Я маю на увазі тих, хто щодня з дітьми, відпрацьовує по 5-6 уроків і йдучи додому ледве тягне ноги. Та отримує за це жебрацькі 2 тис. грн., з яких потрібно половину знову використати на підготовку до нових уроків, чи свят у школі. Підручники були непогані ті, які 5 років тому віддали шкільні бібліотеки (за наказом освіт.чиновників)на макулатуру. А спотворення всіх моральних норм та правил поведінки ви можете спостерігати, зайшовши у чиновницькі кабінети будь-якого рангу. Там на кого пальцем ткнеш, то 95% втрапиш на "морального виродка" (пробачте вже мене ті 5%нормальних, але й ви в тому болоті бруднетеся...).
Настя
Для Голосzнарода: Політики мають контролювати, щоб була нормальна программа в школах, а не слухати, що нам скаже Європа чи Америка. І взагалі, необхідно створити такі стандарти, щоб в нас було краще, ніж в Європі (щоб не ми тянулись до Європи, а Європа йшла за нами.
Коментувати
не можу промовчати
Сільські чи не сільськкі підручники- не дуже важливо. Головне, що як не дивно, в цьому році майже всі підручники є для 8-х класів, а 7-мі "канули в лето". Пане Хобзей тільки тоді можна говорити про електронні підручники, коли у батьків буде змога їх купити, можливість заробити гроші. От , нажаль, оті сільські жителі немають роботи і тому не можуть своїх дітей забезпечити. Ви краще не закривайте школи, а якщо таке вже намудрили, то забезпечте нормальними автобусами. Дайте вчителям зарплату, а не подачку. Вчитель мусить виконувати всі свої обов"язки( бо море перевіряючих), а ще має думати де заробити гроші щоб себе і родину утримувати
Peters
Для не можу промовчати: "канули в лето" Може в осінь? Гиги. Ну це ще не страшно. Лєта, лєто... Різниця не принципова)). Я знаю "вчительку" укрмови, що в класному журналі пише "тиматична". А в свідоцтвах про базову середню освіту понавиписувала "одиннадцять". Нічого. Працює.
не можу промовчати
Для Peters: Я взяла ці слова у лапки, тому що цитувала російською ще й із саразмом. Якщо Ви вболіваєте так за грамотних вчителів і гарну освіту, то чому не називаєте у голос такого вчителя, а продовжуєте калічити інших учнів. Вчителька може і пише з помилками, а от де адміністрація школи (заступник, директор), які мінімум 4 рази на рік перевіряють журнали класні, а свідоцтва з помилками не є дійсними..... Шкода. Зразу ж видно, що Ви дуже далекі від школи
Коментувати
микола кучевський
Мабуть МОН готує чергову "інновацію", а саме:одні підручники для "тупих" селюків, а інші і для "креативних" "городских".
Петро
Для микола кучевський: Нє-нє-нє. Інші для модерних представників нації!
Голосzнарода
Для микола кучевський: Я Вам відкрию основну таємницю : немає значення, який підручник, коли вчитель добре знає свій предмет.
микола кучевський
Справа не в підручниках, а в кількості їх авторів. Кількість авторів підручників зросте мінімум у два рази: на кожного автора "селянського" підручника не менше одного "міського". А це гроші, слава, звання. А там і чиновнику, що небудь від конкурсантів перепаде. Підручник повинен писатися не для вчителя, а для УЧНЯ!!!
Коментувати
людина
Цей панок ,очевидно, мав на увазі твори з української літератури, бо як же може бути сільським текст в підручнику ,приміром, біології чи хімії? І як бідолашному школярику зі столичної школи зацікавитися сільською фізикою чи сільською англійською мовою? Може, дядечку пора на заслужений відпочинок, і нехай фахівці розбираються, що таке підручник, а що-програмні твори з української літератури?
Андрій
Якби мав клепку і трохи порядності - такого б не ляпнув. Живу в місті, але не вважаю, на відміну від цього чинуши, що слово "сільський" має нести негативний підтекст. Звідки в Києві береться хліб, масло, м’ясо та ін.? Мав сказати, що зміст підручників складений непрофесійно, з купою помилок та методичних прорахунків. Тоді виникає нехороше питання: чому на ці книги була видана рецензія, чому їх рекомендовано міністерством для використання в ЗНЗ і хто постійно отримує відкати за постійно змінювані підручники?