Osvita.ua Середня освіта Підручники для 8-го класу купувати не потрібно, - МОН
Підручники для 8-го класу купувати не потрібно, - МОН

У МОН повідомляють, що підручників для 8-го класу надруковано 120% від реальної потреби

Підручники для 8-го класу купувати не потрібно, - МОН

Батьки восьмикласників не повинні купляти підручники самостійно – держава надрукувала 120% накладу від реальної потреби. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

Зокрема, у відомстві повідомляють, що друк підручників для восьмих класів, який було здійснено за кошти державного бюджету, повністю завершено. 87,1% підручників доставлено до департаментів/управлінь освіти і науки обласних держадміністрацій, які мають надати книжки школам.

Загалом було надруковано 120 % примірників підручників від реальної потреби. Із 20 % формуватимуться спеціальні резервні фонди, з яких можна буде добрати підручники у разі потреби. Наприклад, якщо наступного року кількість восьмикласників у певній школі збільшиться.

Майже повністю доставили підручники для 8 класів Сумській – 92,8 %, Херсонській - 91,2 %, Чернігівській - 91,2 %, Харківській - 90,7 %, та Чернівецькій – 90,2 %,  областям.

У випадку, якщо у вашій школі досі немає підручників для 8 класу, варто звертатися до департаменту/управління освіти і науки вашої обласної держадміністрації – можливо, вони ще не встигли передати підручники школі.

Натомість, у Міносвіти зазначають, що недостатнім залишається забезпечення підручниками учнів 4 та 7 класів. Ця проблема тягнеться з попереднього  навчального року. В минулому році підручники для 4 та 7 класів друкувалися на засадах співфінансування – 50 % було виділено з державного бюджету, інші 50 % мали додати з місцевих бюджетів. Свою половину підручників - за кошти з державного бюджету - Міністерство освіти і науки надрукувало в повному обсязі і доставило в регіони.

У МОН також наголошують, що друк та доставка решти підручників є відповідальністю місцевих органів влади. 100% підручників для дітей свого регіону забезпечила лише Вінницька область. У середньому по Україні місцеві органи влади забезпечили підручниками школярів 4 класу на 71,87 %, учнів 7 класу – на 72,58 %.

«У тому разі, якщо дитина навчається не у 4, 7 або 8 класах, усі підручники повинні бути в школі, адже за ними навчалися ще й у попередні роки. Якщо підручників все одно не вистачає, школа може звернутися до обласних держадміністрацій, у яких є резервні фонди підручників. Крім того, якщо резервний фонд обласних держадміністрацій вичерпано, можна звернутись напряму до Інституту модернізації змісту освіти – там також є резервний фонд», - повідомляють у МОН.

Як відомо, наступного року за оновленими програмами друкуватимуться підручники для 9 класів. Зміни до навчальних програм для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів були схвалені Колегією МОН 9 вересня.

Освіта.ua
12.09.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
Нема підручників ні біології, ні хімії, а в деяких школах і географії. Це на Ммиколаївщині.
Олександр
Де вони,ті підручники,пані міністерко?.Розженіть навколо себе брехунів , трутнів.Почніть , нарешті , реальну боротьбу за освіту.Із старими кадрами , які в школі були лише коли самі навчались освітянський віз із місця не зрушить ніколи
Надія
8-класники м.Кам₴янське теж без підручників!Питання куди і де поділися ті 120% примірників?І взалі,чому не можна вчитися по "старим" підручникам алгебри,геометрії,фізики,хімії,що може змінитися в цих дисциплінах за рік?!Тіж самі формули,теореми,що я вчилася 30років тому,що мій син зараз....
Вчитель однієї із шкіл України
Мене зацікавив 5 абзац цієї статті. У школі восьмикласники не отримали підручників з хімії, фізики, укр.мови і літератури. Скористалась порадою і звернулась у департамент освіти. Сказали, ще не отримали. А коли? Не знають. Отак і вчимо дітей від сьогодні на завтра. Одна справа, якби їх не було чи таке інше. Але ж пані з міністерства заявила, що надруковано 120%. Чи вона чогось не знає або не контролює?
Вчитель
В школах їх немає! Виникає питання де вони ! З нову прийдуть після нового року!
Natalia Pavlechko-Barnich
У Калуші (Івано-Франківська область) також катастрофічно не вистачає підручників для 4 класу (одна книга на 2-3 учня, особливо англійська Карп’юк, природознавство Грущинської). І якщо ще 8-класникові можна дати планшет, то мій 4-класник з ним до школи ходив тільки 1 раз. Ремонт коштував 200 грн.
Віра
Кривий Ріг не має підручників для 7 класу, працюємо за старими, а їх техж не вистачає. З німецької мови не видали і старий підручник. Сором нашому міністерству і міністру освіти, які брешуть батькам і вчителям. Рівень освіти шалено падає, а навантаження на дітей зростає.
ха-ха
Погребищенський район Вінницька область жодного підручника англійської мови Карпюк 8 клас
Юлія
Для ха-ха: Харків - Московський район, така ж саме ситуація. Для вчителів і не обіцяють,тому собі вже купила. Календарні плани повинні бути у наявності, але попередній підручник і новий сильно відрізняються поданою граматикою.Почали вчитися по старим, але як виявляється немає сенсу,різниця очевидна.Як прийдуть нові підручники,терміново переробляти і календарне планування на 8-й класс,і дітей на новий лад налаштовувати.
Коментувати
Леонідович
27.08.2015 - Міністр: підручники для дітей будуть безоплатними 10.09.2015 - Видавництва вже продають "безкоштовні" підручники 13.09.2015 - Друк підручників розпочнуть після проведення тендерів 18.09.2015 - У МОН створили тендерний комітет із закупівлі підручників 30.09.2015 - Школи отримають підручники до кінця року, - МОН 21.10.2015 - У МОН радились, як відбирати підручники для шкіл 24.11.2015 - Держава замовила підручники для учнів 4-х та 7-х класів, що мають бути поставлені до 30 листопада 29.11.2015 - Доставку підручників розпочнуть після 1 грудня 08.12.2015 - Підручники потраплять до школи з нового року 17.12.2015 - Мільйон підручників доставлено до областей, - МОН
Леонідович
21.01.2016 - У МОН відхрестились від проблем з підручниками "Попрошу це запам’ятати, можете занотувати, що державне замовлення вважається виконаним, якщо книжки доставлені до обласних управлінь освіти. Крапка. Все", - прокоментувала ситуацію з наявністю підручників для учнів 4-х та 7-х класів в українських школах директор Інституту модернізації змісту освіти Наталія Вяткіна. 26.01.2016 - Рада проголосувала закон, яким встановлюються гарантії на безоплатне забезпечення підручниками 8.02.2016 - МОН оголошено конкурс підручників для 8 класу
Коментувати
Неля
A що робити 7-класникам? Один підручник на 2-3 учнів!
Василь
Ладижин до Вінницької області також не належить. Алгебра і геометрія в 7-х 50%, у 8-х 0%
Ларри
А для остальных классов что нужно будет??????????????????????????????
Светлана
А для 4-го класу підручники купувати батькам чи ні?! І яке тоді може бути безкоштовне навчання в загальноосвітній школі?
Вчитель
Для Светлана: Безкоштовне- в сенсі, без коштів
Maria Caracoles
Навчання - дійсно, безкоштовне. Ви не платите за те, що дитина сидить на уроці. Купити спорткостюм чи кросівки для фізкультури за декілька сотень гривень нормально, а придбати підручник - Вас обурює ?
Светлана
Обурює, якщо чесно. Гройсман брав на контроль це питання. Чому ж зараз, уже другий рік навчання 4-х класів за новими підручниками, їх і досі немає в школах? Чому МОН не контролює це питання на своєму рівні? Як навчати дітей на базі 50 відсотків підручників, та ще й ДПА здавати за НОВИМИ програмами? Грошей у батьків на нові підручники НЕМАЄ.
Коментувати
Тетяна Лисак
Іллінецький район до Вінницької області теж не належить. Працюю в сільській малокомплекній школі. ПІдручників з української мови та літератури отримали 50%,зате з музичного мистецтва 100%.Нехай хоч співають...
Лариса
Для Тетяна Лисак: Музичного мистецтва у 8 класі НЕМАЄ
Коментувати
Освітянин
Харківська область, Красноград. Підручників ще не бачили частину і за 7 клас. За 8 обіцяють до кінця вересня і то 50%. Не відомо де ще 40,7%.
Светлана Корман
Жмеринка до Вінницької області мабуть не належть, у нас в школі є по 30 підручників на 75 учнів 7 класів. А це навіть не 50 %!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!