Як відбуватиметься ДПА школярів у 2017 році

Порядок державної підсумкової атестації у школах в 2016/17 навчальному році не зміниться

Як відбуватиметься ДПА школярів у 2017 році

Порядок державної підсумкової атестації у загальних середніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році не зміниться. Про це повідомив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко під час прес-конференції 21 вересня. «Державна підсумкова атестація відбудеться відповідно до Положення про ДПА, що затверджено наказом МОН у 2014 році. На цей час ніяких змін не передбачається», - розповів Юрій Кононенко. 

Державна підсумкова атестація випускників загальних середніх навчальних закладів І ступеня (початкова школа) розпочнеться 15 травня, ІІ ступеня (основна школа) - 1 червня, а для випускників шкіл ІІІ ступеня – 23 травня. Перелік предметів, з яких буде проводиться державна підсумкова атестація для випускників шкіл І - ІІ ступенів, порівняно з минулим роком, не зміниться. Зокрема, для загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня – це українська мова, літературне читання, математика.

«Для випускників тих закладів, де навчання відбувається мовою національних меншин або вивчається одна з мов національної меншини, випускники можуть пройти державну підсумкову атестацію з мови національної меншини за рішенням педагогічної ради навчального закладу та з урахуванням побажань батьків», - додав директор департаменту МОН України.

При цьому Кононенко зауважив, що у початковій школі державна підсумкова атестація - це звичайна контрольна робота, яка проводиться для того, щоб оцінити рівень навчальних досягнень дітей.

«Діти не повинні відчувати дискомфорт та отримувати стрес від участі в державній підсумковій атестації, треба їх налаштовувати на звичайну роботу», - пояснив він.

У навчальних закладах II ступеня, як і минулого року, випускники обов’язково складатимуть ДПА з української мови та математики, а також ще з одного предмета, який буде обирати педагогічна рада школи. Це може бути один із предметів з такого переліку: зарубіжна література, іноземна мова, історія України, всесвітня історія, правознавство, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, мова національної меншини для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням або вивченням такої мови та інтегрований курс літератури.

Державна підсумкова атестація випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл ІІІ ступеня) розпочнеться з 23 травня і буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання. ДПА у формі ЗНО випускники шкіл складатимуть з трьох предметів: українська мова, математика або історія України та ще з одного предмета за власним вибором.

Окрім того, у навчальному закладі для випускників ЗНЗ з навчанням або вивченням мов національних меншин, може бути проведена державна підсумкова атестація з мови національної меншини за бажанням самого випускника.

Освіта.ua
21.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
тереза
как правильно считать балы за ответы по английскому ДПА
петрик
ЗНО в 4 и 9 классе: http://education.od.ua/zno-9-klas-programi-predmety.html
Гриневич Г
Чи звільняються призери обласних олімпіад 2017 від ДПА (9 клас)?
Володимир
Для Гриневич Г: Обласних - ні, лише всеукраїнських олімпіад та конкурсів.
Коментувати
Діана Завірюха
Багато збірників ДПА 2017 для 9 класу і відповідей до них скачала тут https://erudyt.net/category/dpa-2/9-klas
Ігор
Для Діана Завірюха: Теж скачую майже усі збірники із цього сайту https://erudyt.net/category/dpa-2 . На відміну від інших сайтів файли скачуються без вірусів.
Ліля Мила
Спасибо за совет
Коментувати
Наташа
ДПА 2017 9 клас: відповді - https://vk.com/page-67498584_51168051 завдання - https://vk.com/page-67498584_51168050 Спільнота - vk.com/dpaa2015
Ігор
Для Наташа: Люди не скачуйте із цієї спільноти нічого. При скачування pdf грузиться exe файл і достатньо лише раз клікнути так 1005000 вірусів гарантовано вже на вашому компютері.
Коментувати
олена дмитрівна
Завдання для ДПА з математики готувати за якими збірниками?
Иван
Здравствуйте,возможны авторские задания на дпа в 9 классе,по математике и биологии
паспорт
Так надо 9-ти классникам паспорт для сдачи ДПА или нет?
Ольга
Скажіть будь ласка, чи потрібен паспорт на ДПА після 9 класу?
Вчителька
Підкажіть, до якого числа навчатимуться 11 класники, як календаризувати в травні?
Вікторія
Які дати проведення екзаменів дпа? Та яким чином вони будуть проходити?
мама
що буде з учнями які не зможуть набрати прохідний бал з зно ? як їм будуть видавати атестати?
Валентина
Это в каких числах будут проходить выпускные в 2017???
Настя
Для Валентина: кожна школа або випускники вирішують самі.
Коментувати
Геннадий
а в каком виде сдают биологию в 9 классе? и математику? Украинский в прошлом году писасли в виде диктанта.
завуч
Вручення атестатів має відбутися 28 травня, а ДПА в червні. Коли виписувати атестати, адже результати за предметами за вибором можуть прийти в липні?
Anna
Для завуч: а почему вы думаете что аттестаты нужно выдавать 28 числа? Нам вообще 31 выдали только пластиковые штучки а додатки недели через две. вроде все ок
Іванна
Взагалі-то за структурою навчального року 2017 "зазначається, що навчальний рік у всіх загальноосвітніх навчальних закладах розпочинається 1 вересня та закінчується не пізніше 1 липня наступного року", тобто документи про освіту можуть бути видані до 1 липня.
Коментувати
обьясните
а может вести любые предметы учитель заочник второго курса без образования
Anna
Для обьясните: в этой стране можно все)))
Іванна
ха-ха-ха-ха! У нас прем’єр-міністр взагалі не має вищої освіти, а головний прокурор теж не має відповідної освіти!
Коментувати
поясніть
какой учитель в школе должен вести художественную культуру
Юля
Для поясніть: какой хочет, тот и ведёт. Кто курсы закончил. Филолог, музыкант, изошник, историк , значения не имеет.
Коментувати
випускник
чем раньше закончил колу тем лучше сейчас бы не хотелось учиться при этих нововведениях
випускник
Для випускник: школу
Anna
Для випускник: эмм, почему? по-моему лучше так чем 1) вообще без ЗНО, так как тогда была ужаснейшая коррупция ( она и сейчас есть но масштабы очень не значительны) 2) когда нужно было вместо ЗНО сдавать и дпа и зно, как по мне лучше за один раз все сдать
Коментувати
Ievgen
Подскажите можно ли выбрать третьим предметом историю если вторым предметом выбрали математику?
Jen
Для Ievgen: да
Коментувати
Оксана
А якщо випускник ІІІ ступеню складає третім екзаменом ЗНО англійську мову, а в школі він навчається у спецкласі з англійськими нахилом. Він в школі також здаватиме англійську як ДПА. Двічі один предмет?
ВЧИТЕЛЬ
Для Оксана: ДПА у школі не передбвачено. "ДПА у формі ЗНО випускники шкіл складатимуть з трьох предметів: українська мова, математика або історія України та ще з одного предмета за власним вибором."
Коментувати