У МОН визначили структуру навчального року

Листом МОН визначено структуру навчального року та особливості навчального процесу

У МОН визначили структуру навчального року

Міністром освіти і науки Лілією Гриневич підписаний лист, яким визначено структуру нового навчального року.

Документом передбачено, що структуру навчального року та строки проведення канікул у новому навчальному році встановлюватимуть загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з відповідними органами управління освітою.

При цьому навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності має розпочатись у День знань - 1 вересня і закінчитись не пізніше 1 липня наступного року.

Також передбачено, що тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів без врахування днів, коли діти припиняли навчання з незалежних від них причин (карантин, температурний режим тощо).

У межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, школами має бути встановлена тривалість навчального тижня на весь навчальний рік. У випадку встановлення 5-денного навчального тижня відпрацювання уроків по суботах (з метою надолуження навчального матеріалу, чи продовження канікул та скорочення опалювального сезону) не допускається, оскільки це призведе до перевищення тижневого гранично допустимого навантаження на учнів.

Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів учні 4, 9 та 11 класів складатимуть державну підсумкову атестацію. Перелік предметів для державної підсумкової атестації, форму та терміни її проведення буде затверджено додатково.

У Міносвіти зазначають, що загальноосвітні навчальні заклади спільно з органами державної влади та органами місцевого самоврядування прийматимуть рішення щодо запровадження карантину, припинення чи продовження навчального процесу з поважних причин, щодо надання учням вихідних для підготовки і проведення ДПА або ЗНО (якщо вони будуть проводитись під час навчального процесу), щодо доцільності проведення навчальної практики та навчальних екскурсій, визначають дати проведення свята «Останній дзвінок» та вручення документів про освіту.

Кількість фактично проведених вчителями уроків може бути меншою від попередньо запланованої. В такому випадку навчальний заклад та вчителі обов’язково мають вжити заходів щодо освоєння учнями змісту кожного навчального предмета в повному обсязі за рахунок ущільнення, самостійного опрацювання, засобів дистанційного навчання тощо.

Менша кількість проведених вчителем уроків через об’єктивні обставини не може бути причиною вирахувань із його заробітної плати.

Освіта.ua
15.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Мы против! Мы хотим лето каникул! И верните пятибальную систему! Почему не мы не можем проголосовать в школах за или против ваших решений?
Невідома
Не потрібно такого робити. Діти просто не витримають такого навантаження. І роботи буде набагато більше, ви про це подумали?
Павлович
А з чого такий вереск у коментарях? Хтось звернув увагу на дату публікації та на навчальний рік (2016-2017)? Якась Ольга галас підняла, і всі (за рідкісним винятком) підхопили: ой-йой-йой! ай-яй-яй! По доброму рахунку , знаючі завучі та директори розписали ту практику виконаною протягом навчального року,не дуже переймаючись "догляданням" натовпу школярів у той час,коли йде ДПА та ремонти.
Кралечка
Нічого нового тут немає (щорічна практика) -а ЗМІ дай роздути скандал. А деяким дописувачам- перш ніж щось писати - подумайте, чи ви дійсно розумієтесь в даному питанні? А то понабігали - "вчителі - дибіли, Гриневич дай відзначитися"... це лишень лист, ще буде роз’яснення - скільки навчальних днів. А кожна школа собі вирішить - може, краще посидимо вдома січень, а доженемо в березні.
Светлана Петровна
Зачем детям каникулы.......!? Пусть уже до сентября учатся, чего мелочиться??? !!!Прям балуете..... пи.... пи... пи!!!
Вася
Дебилы!!!!!! ????Наши учителя и так ни чему не учат, расчет на репетиторов., а тут ещё работать до июля!!!! Придурки!!!!! ????
Коля
Для Вася: если оно дебил, то и от репетитора толку ноль, а если у оно и папа Вася дебил то тут и говорить не о чем
Коментувати
Анжела
Какой идиот придумал учится до 1 июля ??? Это уже вообще ,мало того ,что дети не получают хорошего образования ( дураков каждый год выпускают с их нововведениями ) ,так ещё и летом учится ( в жару ) Дети этих великих изобретателей все уже давно учатся заграницей,а наши значит мучайтесь и сидите идиотами ещё и летом !!! Подтекст на лицо : зачем государству умные люди ,дураками проще и легче управлять! Это просто ужасно !!!! Великие придумщики заканчивали нормальные школы и выходили на каникулы 25 мая + экзамены ,а наши дети ...как эксперимент !!! Стыд и позор !!!
Павло
Для Анжела: ваші діти виходять дурнями, бо батьки у них такі
Коментувати
Софія
Шановні дописувачі! Складається враження, що ви перший рік у школі і не розумієте з чого і як складається структура навчального року. Запитайте у більш досвідченіших, а не пишіть нерозумні коментарі!!!
Ольга
Діти не хочуть вчитися вже в травні не те ,що цілий червень вчитися та сидіти в класах.Сонечко на вулиці світить ,діти на вулиці хочуть гуляти,а не в школу ходити.Міністр освіти мусить чимось відмітитись,щоб її батьки надовго запам’ятали.
Катерина
Тобто учні 9 класів 2016-2017 н.р будуть все-таки писати ДПА ,а не ЗНО? СЛАВА БОГУ!
0ксана
Для Катерина: ДПА може бути у формі ЗНО.
Коментувати
Катерина
Тобто учні 9 класів 2016-2017 н.р будуть все-таки писати ДПА ,а не ЗНО? СЛАВА БОГУ!
володимир
Такої структури навчального року освітяни за 25 років незалежності не бачили. як можна визначити дату проведення останнього дзвоника, якщо не визначено дати закінчення ІІ семестру. Жодних дат проведення ДПА. Тобто, що хто хоче, так і робить. Жодної відповідальності з боку працівників Міністерства. Однак, не треба забувати, що цей документ є в якійсь мірі і фінансовим.
ніна
Навчальну практику необхідно проводити під час навчання.
анна
Для ніна: А як щодо не перевищення гранично допустимого навантаження?Учні 20 кл.до 16 год.ще в школі???
анна
Для ніна: Вибачте 10 кл.
Emvina
Можливо, хоч тепер нас не будуть заставляти писати фіктивні нульові і сьомі уроки для виконання програми.А фактично ми це робимо ущільненням.
Коментувати