Osvita.ua Середня освіта Нове положення про індивідуальне навчання в школі
Нове положення про індивідуальне навчання в школі

Міністерством освіти затверджено положення про індивідуальну форму навчання в школах

Нове положення про індивідуальне навчання в школі

Міністерством освіти і науки затверджено Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Сергієм Квітом.

Документ визначає порядок зарахування учнів на індивідуальну форму навчання та організації індивідуальної форми навчання для здобуття повної середньої освіти.

Виходячи зі змісту документа, індивідуальна форма навчання може запроваджуватися для учнів, які не можуть відвідувати навчальний заклад за станом здоров’я; проживають у селах і селищах, де кількість учнів у класі становить менше 5 осіб; проживають у зоні збройного конфлікту, на тимчасово окупованій території або у населених пунктах де органи влади не здійснюють свої повноваження; діти-біженці.

Також за індивідуальною формою навчання можуть здобувати освіту учні, які мають високий навчальний потенціал і можуть прискорено закінчити школу.

Зарахування учнів на індивідуальну форму навчання проводиться протягом навчального року. Під час індивідуального навчання школи мають застосовувати технології дистанційного навчання.

Документом також визначені особливості організації індивідуальної форми навчання у навчальних закладах, питання оплати праці педпрацівників, які здійснюють навчання учнів та інші питання навчального процесу за індивідуальної формою.

Попереднє Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, затверджене ще наказом МОН № 732 від 20.12.2002 р., визнане таким що втратило чинність.

Освіта.ua
25.03.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
анндей
хто підскаже.якщо в класі 11 учнів а 12 на індивідуальному навчанні то класний керівник отримує 0.5 ставки чи повну.?
Лариса Леся
У п.3 Положення сказано:Індивідуальна форма навчання в системі загальної середньої освіти є однією із форм організації навчально-виховного процесу для забезпечення права осіб на здобуття повної загальної середньої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах. Чи можливе здійснення індивідуального навчання за однотипними індивідуальними навчальними програмами учнів 1-4-х класів, якщо у такому "класі" 3 учні (4 клас)?Адже,якщо ні, то це суперечить ст.5 Закону України "Про загальну середню освіту" щодо виконання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти, підготовки учнів (вихованців) до подальшої освіти і трудової діяльності. (На такого учня держава виділяє лише 5 год. Яким чином забезпечити підготовку і проведення ДПА?)Дякую.
Андрій
’Ніхто не старається робити щось корисе для дітей,а навпаки не дати їм якісної освіти. Одним словом "геноцид" українського народу ще не закінчився
Андрій
Якщо я класі менше 5 учнів, то чи можна домогтися індивідуально-групової форми навчання ?
Антоніна
Для Андрій: Якщо я так пишу, то знаю, що це можливо. А хіба краще, коли діти мають ходити кожен окремо? А деякі предмети в них раз на два-три тижні
Коментувати
Антоніна
Чому через ваше це нове Положення моя дитина не може вчитися зі своїми однолітками, бо їх всього троє. Коли вони навчалися за груповою формою, це було набагато ефективніше!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Небайдужий
Ну добре, до обдарованих дітей застосовувати дистанційне навчання не складно і навіть потрібно, я вже не раз використовував це. А що робити з дітьми, які на індивідуальному навчанні через певну хворобу. Вони і так часто мають низький рівень успішності, відсутність мотивації, батьки таких дітей переважно не займаються їх освітою. Хто працював з такими учнями зрозуміє, що я мав на увазі. Це просто забрати у дітей можливість спілкування з учителем і зупинити їх освітній розвиток.
настя
А ще краще, коли батьки "проснулись" і принесли довідки із лікувальних закладів чи то з МПК, що дитині треба індивідуальне навчання, а це вже вересень і школу профінансували на 1 вересня ...... бідний директор... із фонду заробітної плати платить вчителю зарплату... Як же ненавидять цю дитину... А звівдки дистанційне навучання? Шановні, Ви давно були в школі та й не володієте ситуацією, а закони пишете. Для кого і кому?
Алена
Для настя: Настя, добрый день! Прошу Вас подсказать мне в чем заключаются ньюансы оплаты учителей и почему так не довольна директор, когда я ей сегодня сказала, что хочу в следующем учебном году перевести ребенка на индивидуальное обучение? Заранее спасибо за ответ.
Коментувати
1
"Під час індивідуального навчання школи мають застосовувати технології дистанційного навчання". А що держава забезпечила умови для дистанційного навчання. Чого це я маю витрачати домашні кошти на світло, інтернет, комп"ютер. Звиняйте, дорогенькі монівці, але спочатку за державний кошт забезпечте класи комп"ютерами, інтернетом, камерами для зйомки та спілкування, а потім уже щось вимагайте. А поки що пишіть свої положення... бамага все стерпить
inchichok
Для 1: Та бамага то стерпить, а нас наші місцеві князьки як кинуться нагинати, щоб виконували! Здоров’я нам, щоб побороти цих псевдо-реформаторів! Я, якщо роблю вдома ремонт, спочатку бюджет планую, план складаю, вивчаю ретельно, купую матеріали, а потім... У нас же як про ту рибу: "Жоро, смаж рибу" - "Риби нема" - "А ти, Жоро, смаж, риба буде"
Teacher
Пропоную усі форми дистанційного навчання закріпити за Інститутом модернізації змісту освіти або іншою (однією) структурою. Програми для усієї країни одні, відстань для інтернету значення не має, то чому кожна школа окремо має створювати відеолекції, розробляти і десь викладати дидактичні матеріали, тощо. Нехай розумні мужі виконують те, що придумали.
IV, Маріуполь
На мою думку, це "Положення" своєчасне, необхідне... Не підтримувати його можуть тільки ті, хто боїться зайвий раз палець об палець вдарити. Що стосується мене, так я останні роки активно впроваджую елементи дистанційної освіти в навчальний процес, особливо при роботі з обдарованими учнями. З нетерпінням чекаю, коли ця праця викладача буде оплачуватися гідно (у ВНЗ І-ІІ рівня акредитації)
Коментувати
Педагог
Непогано було б розробити таке положення і для ВНЗ

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!