Osvita.ua Середня освіта Збірник диктантів для проведення ДПА у 9-му класі
Збірник диктантів для проведення ДПА у 9-му класі

Освіта.ua презентує безкоштовний збірник диктантів, що стане у пригоді учителям української мови

Збірник диктантів для проведення ДПА у 9-му класі

З метою методичної допомоги навчальним закладам Освіта.ua разом з провідними вітчизняними фахівцями презентує безкоштовний збірник диктантів, що стане у пригоді учителям української мови при підготовці та проведенні державної підсумкової атестації в 9-му класі.

У добірці запропоновано 120 текстів диктантів, у тому числі 20 нових, що охоплюють усі теми чинної програми з української мови в 5–9 класах.

За тематикою тексти презентують українську культуру, історію, науку та літературу. Матеріал добирався з довідників, науково-популярної літератури, сучасної публіцистики, творів українських письменників та адаптовувався відповідно до чинного правопису сучасної української мови.

Тексти диктантів також відповідають вимогам до проведення державної підсумкової атестації учнів з української мови, мовній і соціокультурній змістовим лініям, мають пізнавальний характер і значний виховний потенціал. Тут є розповіді про українських науковців, політиків, письменників та акторів, а також пейзажні замальовки та цікаві факти про мальовничі місця України, етюди про мистецькі жанри та незвичайні вподобання.

Для зручності тексти згруповано за певними темами, а саме: "Мальовнича Україна", "Достойники", "Цікавинки звідусіль", "Літературні скарби", "Народні звичаї та обряди", "Мова", "Непересічні особистості", "Природа" та "Світ захоплень".

Ураховуючи, що учні навчаються в закладах різного типу, у добірці подано диктанти різного ступеня складності. Тексти підвищеної складності позначено окремо.

Збірник диктантів

Освіта.ua
21.02.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Завуч
Тобто, все те, що було минулого року + 20 нових диктантів? Я все правильно зрозуміла?
Анна
Форма проведення ДПА з української мови дещо дивна. 1. За яким збірником диктуватимуть? Адже кожна школа сама обирає збірник: чи то міністерський (120 дикт.), чи зб. О. Авраменка (70 дикт.), чи будь-який інший ... 2. Кожна школа і диктанти вибирає. Скажімо, вчитель пропунує кілька, а адміністрація вибирає. Кожен клас на паралелі може різні диктанти писати, якщо іспит проводиться в різний час. Ще кілька років тому, до 2014 р., був більший порядок. На всю Україну оголошували диктант за єдиним збірником. ДПА проводилась в один день і час для всіх дев’ятикласників. А нинішня ДПА схожа на звичайну контрольну роботу. Нехай підсумкову. То чи доцільно її проводити ще раз?
alexander
Для Анна: ...і чи можна тоді таке називати ДЕРЖАВНОЮ підсумковою атестацією? А держава тут де?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!