Збірник диктантів для проведення ДПА у 9-му класі

Освіта.ua презентує безкоштовний збірник диктантів, що стане у пригоді учителям української мови

Збірник диктантів для проведення ДПА у 9-му класі

З метою методичної допомоги навчальним закладам Освіта.ua разом з провідними вітчизняними фахівцями презентує безкоштовний збірник диктантів, що стане у пригоді учителям української мови при підготовці та проведенні державної підсумкової атестації в 9-му класі.

У добірці запропоновано 120 текстів диктантів, у тому числі 20 нових, що охоплюють усі теми чинної програми з української мови в 5–9 класах.

За тематикою тексти презентують українську культуру, історію, науку та літературу. Матеріал добирався з довідників, науково-популярної літератури, сучасної публіцистики, творів українських письменників та адаптовувався відповідно до чинного правопису сучасної української мови.

Тексти диктантів також відповідають вимогам до проведення державної підсумкової атестації учнів з української мови, мовній і соціокультурній змістовим лініям, мають пізнавальний характер і значний виховний потенціал. Тут є розповіді про українських науковців, політиків, письменників та акторів, а також пейзажні замальовки та цікаві факти про мальовничі місця України, етюди про мистецькі жанри та незвичайні вподобання.

Для зручності тексти згруповано за певними темами, а саме: "Мальовнича Україна", "Достойники", "Цікавинки звідусіль", "Літературні скарби", "Народні звичаї та обряди", "Мова", "Непересічні особистості", "Природа" та "Світ захоплень".

Ураховуючи, що учні навчаються в закладах різного типу, у добірці подано диктанти різного ступеня складності. Тексти підвищеної складності позначено окремо.

Збірник диктантів

Освіта.ua
21.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Завуч
Тобто, все те, що було минулого року + 20 нових диктантів? Я все правильно зрозуміла?
Анна
Форма проведення ДПА з української мови дещо дивна. 1. За яким збірником диктуватимуть? Адже кожна школа сама обирає збірник: чи то міністерський (120 дикт.), чи зб. О. Авраменка (70 дикт.), чи будь-який інший ... 2. Кожна школа і диктанти вибирає. Скажімо, вчитель пропунує кілька, а адміністрація вибирає. Кожен клас на паралелі може різні диктанти писати, якщо іспит проводиться в різний час. Ще кілька років тому, до 2014 р., був більший порядок. На всю Україну оголошували диктант за єдиним збірником. ДПА проводилась в один день і час для всіх дев’ятикласників. А нинішня ДПА схожа на звичайну контрольну роботу. Нехай підсумкову. То чи доцільно її проводити ще раз?
alexander
Для Анна: ...і чи можна тоді таке називати ДЕРЖАВНОЮ підсумковою атестацією? А держава тут де?
Коментувати