Учителю платять менше долара за урок, - Огнев'юк

Рівень заробітної плати українського вчителя не дає йому можливості забезпечити елементарне проживання

Учителю платять менше долара за урок, - Огнев'юк

Рівень заробітної плати українського вчителя не дає йому можливості не тільки придбати нові чоботи, а й забезпечити елементарне проживання. На цьому, у своєму виступі на парламентських слуханнях у Верховній Раді, наголосив ректор Київського університету ім. Грінченка Віктор Огнев'юк.

Зокрема, звернувшись до історії, Огнев'юк нагадав, що наприкінці ХІХ століття в Російській імперії прагнули перетворити сільського вчителя на сільського господаря. Такий підхід мав сприяти раціональному використанню землі, а також покращенню матеріального становища педагога. Однак цього не вдалось зробити в царській Росії, адже ідея була сприйнята такою, що не сприятиме успішній педагогічній діяльності.

«Та, нажаль, цей задум вдалось реалізувати в сучасній Україні, але у більш спотвореній формі. Сьогодні у нашій державі сільський учитель не від доброго життя став сільським господарем. Адже він не може вижити без підсобного господарства, а вчитель у місті без іншого заробітку - репетиторства, догляду за дітьми заможних громадян або елементарної підтримки рідних», - зазначив ректор Київського університету ім. Грінченка.

Він також згадав слова Бориса Грінченка, який писав, що тільки тоді, коли вчитель не буде думати про порвані чоботи, він буде мати можливість віддавати всі сили школі.

«Досягнути цього можна тільки звичним шляхом – підвищенням зарплати, отримуваної вчителем. З часу Грінченка пройшло більше століття, зникла Російська імперія та Радянський союз, а проблема порваних чобіт для учителя ще більш загострилась, бо сучасний український учитель, закінчивши університет має посадовий оклад в обсязі 1 751 гривні. Тобто, вдумайтесь, 24 гривні 30 копійок за урок. В який ще європейській державі вчителю платять менше одного долара за урок», - наголосив Огнев'юк.

«Це не дає можливості вчителю не тільки придбати нові чоботи, а й дотягти до прожиткового мінімуму, тобто забезпечити елементарне проживання. Сьогодні вчителька, маючи стаж 15 років, отримує максимальну заробітну плату 3 432 гривні, тобто 137 доларів на місяць. В який ще європейський державі вчитель отримує 137 доларів? Тому не один закон не буде вартувати його прийняття, якщо не буде вирішена проблема вчителя», - зауважив ректор.

Він також звернув увагу на неадекватну побудову тарифної сітки.

«Зауважте, посадовий оклад директора школи, в який навчається понад тисяча дітей, дорівнює посадовому окладу асистента університету і становить 2 823 гривні. Але при цьому розробники тарифної сітки не врахували відповідальності керівника навчального закладу порівняно з асистентом. Я не хочу сказати, що асистенту платимо багато», - сказав Віктор Огнев'юк.

За його словами, необхідно змінити становище українського вчителя.

«Ми не можемо ставити питання дванадцятирічної школи, якщо вчитель буде принижений таким рівнем заробітної плати, і скільки б років не вчилися наші діти, якщо вони будуть приходити в клас, в якому вчитель буде думати про хліб насущний», - підкреслив ректор Київського університету ім. Грінченка Віктор Огнев'юк.

Освіта.ua
10.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
депутаты пусть работают так,чтобы
не сидели сидьма в Киеве,проедая НАШИ деньги,а работали НА СВОИХ рабочих местах,или занимались своим делом... А на заседания сессии ПРИЕЗЖАЛИ.Приехав,жили бы в гостиннице.С недельку,пока Рада заседает.Комитеты?Комитеты собирать раз на месяц.За пару дней справятся.Документы рассылать интернетом.Командировочные?командировочные как у обычных людей.Глядишь,и поменьше желающих поппрёт в раду жить за счёт других,ни черта НЕ делая,но ПОКУПАЯ всё,чтобы отмыть бабло.Вот уже часть денег высвобождается.Далее-штат непонятно что делающих,но очень громко кричащих помощников - разогнать.ЗА ЧТО люди деньги получают? ЗА то,что громко кричат? Или за то,что странички в соцсетях ведут? Или за собственный фейс на заседаниях рад областного или районного уровней?КАКАЯ польза ОТ помощников обычным людям и обществу?ДА никакой.А деньги на школы-освобождаются.Далее-с какого перепоя финансирование придомовых территорий попало в частные депутатские руки
продолжение
Выгодно пиарить то,что пиару НЕ подлежит? Ведь та же ситуация и со "спонсорской" депутатской помощью.Деньги ЛЮДЕЙ попали в руки ДОРВАВШИХСЯ...
совесть
Та не хвилюйтесь ви так... Скільки квартир ми подарували-купили-забезпечили (з такого прожиткового мінімуму для всіх інших РАБІВ) депутатам в Києві!!! Але ж вони тяжко працюють для нашого щасливого життя, ні - МАЙБУТНЬОГО!
спасибо. Если я говорю, значит - в ПОЛНЕЙШЕМ СПОКОЙСТВИИ)
Для совесть: Такая вот ситуация;).Их работа лично меня уже по горло достала.Может ещё кого достанет.Вот так, потихоньку, найдутся единомышленники (возможно, хотя маловероятно;0)А там - сработает.Вдруг).Сообразят люди, что сами на шею себе посадили эту свору закушавшихся, да ещё и подкармливают из своих же карманов.КОгда-то Италия была лидером коррупции.Сегодня-Украина.Может части населения надоесть кормить зарвавшихся?
Коментувати
Zinger
Для Голос з народа. Шановний колего! Не треба підвищувати податки, аби зросла зарплата вчителів. У Києві є Інститут інноіваційних технологій, де засіло 700 дармоїдів, які роблять вигляд, що вони щось роблять для освіти, це ще одне міністерство освіти України. І таких методичних, організаційний і ще бог зна яких установ в Україні безліч. Досить ліквідувати усі придумані установи і це вже додасть до фонду зарплати чималу копійку. Менше корит - більше реальної роботи. Могилу копаємо собі не ми, а ті, хто хоче усе залишити без змін.
Zinger
Подивіться, хто захопив економіку та владу? Ці люди колись когось поважали? Є велчезна різниця між потомственним підприємцем і тим, хто дорвався до "корита". Згадайте, що виробляли робітники, коли Ленін дав їм повно волю, вщент до права здійнювати класовий самосуд? Вбивали св’ященників, вчених, інтелігенцію, вивозили на Соловки, неуки мстили цим людям за те, що вони переважали їх розумово. Зараз новоспечені новориші мстять тим, хто має інтелект і талант навчити іншу людину чомусь хорошому. Що робили загарбники у всі часи, коли хотіли поневолити інший нарід? Вони винищували найкращу частину населення, тільки тоді вони це робили у фізичній формі, а зараз роблять таємно і підступно. Отож маємо зрозуміти причини, чому наш вчитель приречений жити на 1 долар на день. Не буде щасливого вчителя - не буде нового громадянина, освідченого, а значить вільного. Мета поставлена і її на жаль, є кому виконувати!
для )))
щодо лікарів.Щоб мати можливість отримувати НЕ 15 гривень за годину лікарю є шанс,поїхавши працювати до Африки ВОЛОНТЕРОМ, отримувати зарплатню у розміні 5-6 тисяч доларів на місяць. Шанс в тому, щоби взяли на волонтерство
Натэл
Учитель- методист со стажем 30 лет, нагрузкой в 24 часа и классным руководством на руки получает 3700(без оплаты за кабинет и без надбавки за престиж). Плата за квартиру( " двушка") - 1570 грн. Остается 2125 гривен. В день человек может потратить на себя 70 грн. Из них 10 гривен - на дорогу( минимум). И это еще считается "нормальной" зарплатой среди учителей. А ведь получают и намного меньше.Пусть эта депутатская сво.. поживет при нынешних ценах на 60 гривен в день в настоящее время. При этом учитель должен пристойно выглядеть, про всякие " аксессуары" для работы я уже не говорю. А по европейским меркам на человека в день должно быть $14, то есть 350 гривен. Значит, минимальная З/ п должна быть 10500 гривен. Ну, и где результаты работы наших депутатов, правительственных чиновников? Начинаешь понимать, почему был 1917 год... И еще чего- то хотят от учителей, вместо того, чтобы "спасибо" сказать. Так это мы еще и виноваты. Ну не су... Извините за выражение.
Голосzнарода
Для Натэл: Так їдьте в Європу вчителем працювати. Та європейці як почують, що Ви ще за Радянського союзу в школі вчителькою працювали, то Вас і на пушечний вистріл до своїх дітей не підпустять :0
Лилия
Для Голосzнарода: золотце, а Вы однако дрянцо изрядное...
Олекса Позняк
Для Голосzнарода: Та мої учні від гогконгу до силіконової долини хоч я з ссср
Коментувати
дожились
Держава із бюджету дає копійки вчителям на виживання, але й з тих копійок частину забирає у вигляді податків. Людина із стажем понад 30 років має зарплату меншу 3000 грн.
Голосzнарода
Для дожились: Та Ви ж маєте ту зарплату, яку попередньо купили собі в районо чи міськно.
л
Для Голосzнарода. Ваші "коменти" не відповідають псевдоніму, більше пасує- ГОЛОС ІЗ ДУПИ.
голос,
Для Голосzнарода: отказавшись от места в ВУЗе по причине ПОВАЛЬНОЙ НЕВЫПЛАТЫ ЗАРПЛАТ ВЕЗДЕ, сегодня человек имеет вовсе не то,что он купил в оно.ЧТО на это скажешь?
Коментувати
Світлана
Де це вчитель зі стажем 15 років має 3400 грн зарплати? Може в Києві. У мене з вищою категорією, класом, 20 год навантаження в минулому році було 2400 на руки. Зараз у відпустці по догляду за дитиною, але не думаю, що з червня моя зарплата на тисячу піднялась.
Тарас
Для Світлана: Тобто, у Вас зарплата була 3000грн. (3000-15%-3,6%-1,5%). А мала б бути -1218*1,1=1339,80*1,35=1808,73*1,82=3291,89грн., включаючи 30 грн. профвнесків. За що ці внески Ви платите ? Адже 200 з гачком профспілка для Вас не добивається. Не кляніть державу на кухні, самі винні.
Коментувати
Голосzнарода
Освіта не є виробничою галуззю, зарплати освітянам-бюджетникам платять із отриманих податків. Найбільші податки платять великі приватні підприємтсва. Якщо підняти відразу всім освітянам-бюджетникам зарплати вдвічі, то і вдвічі більше треба обложити податками приватний бізнес, але така практика задушить підприємництво в країні, що призведе взагалі до неспроможності платити податки, а отже і утримувати таку велику кількість освітян-бюджетників. Крім того збільшення готівки в обігу неминуче призведе до значної інфляції, що призведе до зниження купівельної спроможності гривні. Результат буде таким же, як і на початку. Хоча гіршим, бо долар буде коштувати вже десь по 60-70 грн.. Самі собі копаєте могилу, та ще й своїх дітей хочете в неї затягнути разом з собою.
вихідпростий
Для Голосzнарода: Є два дуже прості виходи із ситуації:1) легалізувати зарплати (ті, що платяться "в конвертах") і податки з них підуть в бюджет 2) припинити взагалі оплату праці педагогам-хай працюють в "задоволення". Свого часу газета "Известия"писала, що рубль,вкладений в сільське господарство, дає віддачу рубль, в промисловість- два рублі, а в освіту- шість рублів.
Голосzнарода
Для вихідпростий: У Вашій організації комусь платять зарплати в конвертах? А яка тому причина?
Голосzнарода
Для вихідпростий: Є ще один спосіб вдвічі підняти зарплати : половину освітян звільнити, а між рештою розділити їх зарплатню.
Коментувати
Григорий
Огневюк-молодец!Министры,не работавшие в школе, никогда не смогут провести реформу с человеческим лицом.Они заботятся о вузах,ведь им туда уходить после "реформ"Депутаты-"защищаются."Учитель отвечает за жизни детей!Это- главная ответственность!У вузов - учитель- стрелочник виноват!Мужики забыли,что в основном женщины работают в наших школах.Урок,который провёл Яценюк в школе,это современная подготовка?!
В
Середню освіту молодь має здобувати у загальноосвітній школі, а інші навчальні заклади мають забезпечувати якісну професійну освіту. По закінченню ЗШ проводиться ЗНО, яке займе чинне місце та підвищиться його роль. Раціональніше використовуватиметься освітянський бюджет
ДА,конечно, таким макаром ПЕРЕКРЫТЬ
Для В: воздух тем деткам,которые решили сперва получить профессию.Да,так перекрывают воздух деткам европы,поскольку у них РЕАЛЬНО ПЛАНОВОЕ ГОСУДАРСТВО.Что напрягает,так это"рациональное использование бюджета".ДАЖЕ Огневюк принял мысль о том,что в ТОЛКОВОЙ СЕМЬЕ бОльший процент финансирования идёт НА ДЕТЕЙ. Неужели дети Украины,те дети,родители которых не торговцы и не болтуны, не заслуживают внимания государства???
Коментувати
Вчитель
Дуже просто побачити, хто живе на зарплату, а хто ні. І для цього ніяке «корупційне бюро» не потрібне. Не будемо брати до уваги кабмін, АР та подібні заклади. Як вони самі кажуть, їм потрібні «гідні» зарплати з фонду Євросоюзу. Підійдіть до будівлі, де знаходиться управління протипожежної безпеки, чи міліції (поліції), чи податкової. (Усі вони скаржаться на маленькі зарплати). Ви побачите великий автопарк іномарок. Підійдіть до будь-якої школи.. і, можливо, побачите 1-2 машини (з недорогих). Вчителі добираються на роботу або пішки, або на громадському транспорті. Уся метушня навколо корупції і крики про те, що вчителі і лікарі найголовніші корупціонери означає, що наші можновладці ввжають, що народ – бидло.
актінілава
Для Вчитель: лікарі краще у сто разів живуть чим вчителі, прирівнювати вчителя і лікаря сьогодні нереально
Голосzнарода
Для актінілава: Бо прийдеш до лікаря на прийом, кашляєш аж душисься, він на тебе дивиться і мовчить, починаєш розказувати, що тобі болить, він все одно дивиться та мовчить, потім направляє до другого лікаря чи якусь дрібницю виписує. Без дані в кабінет до лікаря заходити не можна, бо є ризик живим не вийти звідти.
Учитель
Плата врачу – не взятка и не коррупция. Это – оплата за труд. Здоровье стоит дорого. Берегите его. Нужно менять систему финансирования медицины, чтобы лечение было эффективным, а мы здоровыми. Финансирование образования такое мизерное, что его тоже нужно менять, но не в сторону уменьшения, а в сторону УВЕЛИЧЕНИЯ и дифференциации. Выставьте всего лишь дома наших богачей на аукцион – и вот вам бюджет медицины и образования на несколько лет.
Коментувати
Віталій
Читаю коментарі, і не ображаєтеся - але загальне враження - vox clamantis in deserto. Нас тут не почують, більше того - ніхто не хоче чути. Проблема в тому, що вчителі в більшості живуть по совісті, в той час коли депутати - по понятіям. Тому нічого так не зміниться, потрібні радикальні дії.
валентина
якщо мовчати , то не почують.
Віталій
Для валентина: не почують вони ні так, ні інакше. Потрібно щоб відчули, а як то вже до нас питання.
я играю
Для Віталій: когда прочувствуют, тогда сдвинется что-то. ТАК делают ЕВРОПЕЙЦЫ
Коментувати
Олекса Позняк
кожен окремо виступаючий за нас переживає а зберуться разом і проголосують за урізання бюджету освіти
Богдана
З двома вищими освітами , 13 год навантаженням -із заробітньою платою 1400 на руки, про які чоботи можна говорити........жах
ога
Вы будто не знаете, что порядочный учитель во все времена был бедный. Директора, завучи, приспособленцы к оным жили, не тужили и живут сегодня. Не о простом человеке-учителе вы думаете сегодня, о себе и все это понимают.
шок
Для ога: Может Вы уважаемая ога поработаете хотя бы месяц завучем? К Вашему сведению, ставка зарплата завуча меньше, чем у рядового учителя, а ответственности и писанины в десятки раз больше. Не знаю, где Вы видите завуча "не тужили и сегодня живут", с личного опыта говорю, что эта работа очень тяжелая и умственно и морально. С большим удовольствием ее уступлю любому... так не хотят!!!
Тамара
Для ога: Это когда завучи успели разбогатеть? Написал бред.
salka
Завучи бывают разные, уважаемый «Шок» . Одни занимаются исключительно с «писаниной», и припискою во время тарификации, при составлении табелей («замещают», так сказать…) О качестве учебного процесса не беспокоятся, свои уроки – «да некогда, много писанины…». Все на бумаге у них, да и то – часто – неграмотно, придется несколько раз переделать. Вот таких завучей я встретил не мало…
Коментувати
Тарас
Мені 28, працюю в школі вже 6 рік. Не розумію батьків, які плюють на вчителя, завжди роблять його винним. Що це за батьки, яким до лампочки оцінки дітей, а тоді починається біганина в кінці кожного симестру з благанням чи погрозами до вчителя щодо оцінок. З приводу зарплати, то мені доводиться жити з батьками - нема за що знімати кімнату, про купити будинок і мови нема...
Натэл
Для Тарас: чистая правда.
до слова
Для Тарас: а я не розумію вчителя, який плює на дітей і батьків, з податків яких платиться Вам, шановний, зарплатня, а ще, на думку вчителів, ці ж батьки й дитину повинні навчити 15 шкільним предметам, бо вчителям важко.І ремонти, обладнання закупити теж батьки повинні, бо освітянські чиновники все покрали. А тоді ще й репетиторів найняти, бо в школі не навчили.Навіщо така школа? Добре, хоч закон депутати прийняли про альтернативне здобуття освіти. Тоді й учителям доведеться позмагатися за учнів, щоб не втратити роботу.
КМНЫЙ родитель репетиторов НЕ нанимает.
Для до слова: УМНЫЙ родитель подумает,прежде чем платить мзду школе.Умный родитель ЗНАЕТ,что "в школи нэ навчили" - на 70% ГЛУПОСТЬ.
Коментувати
oksana
Справді? Ви це серйозно? Тоді запрошую вас на екскурсію до першої-ліпшої лікарні. Погляньте, на яких машинах з’їжджаються на свою низькооплачувану роботу українські ескулапи. Та за їхні зарплати на тролейбусі їздити - розкіш! Дійсно, лікар на прийомі в поліклініці чи дільничний педіатр не розкошують. Але й ті зазвичай задарма не пошевеляться. А пацієнт мовчечки терпітиме невігластво й байдужість, а то й відкрите хамство - адже від лікаря багато що залежить. А вчителя тільки ледачий не вчить працювати... І не треба зараз обурюватися, мовляв, як можна усіх лікарів міряти на один копил! Можна. У моїй родині є важкохворі, і лікарні не тільки свого міста я знаю як свою кишеню . Якщо ТАК кепсько бути лікарем, то чому ж у медвузи щоліта величезний конкурс? Не знаєте? Повернімося до питання про екскурсію до найближчої лікарні.
Педагог
Для oksana: Дійсно, у педвуз конкурсів ніколи не було, тому й приходиться набирати студентів у педагогічні вузи всіх, хто на мінімум тести ЗНО пройшов.
Вы не в теме
Для Педагог: помню в киевский педагогический имени Горького конкурс желающих работать в начальной школе был 8-10 человек на место. Вот ЭТО был ВЫБОР. И МАТЕМАТИКУ от них ТРЕБОВАЛИ при поступлении. ВОТ ЭТИ могли научить мыслить. А те, что теперь-калечат неплохих детей,которые после ИХ обучения приходят в 5 класс с чистым мозгом.
Натэл
Для Вы не в теме: чистая правда. Я поступала на филфак Киевского педагогического - было десять человек на место. Из "блатников" - парни после армии. Остальные - хорошо подготовленные ученики из средних школ. И общий уровень культуры весьма неплохой был, весьма. Не сравнить с тем, что сейчас.
Коментувати
Olha Yaremchuk
Ми говоримо про зарплату вчителя. Але чомусь мовчимо про те що викладач в університеті отримує таку ж зарплату.
Для Валентина:
Про "якісні знання" краще помовчати,оскільки якісними вони є лише там, де за дітьми наглядають батьки. Та й то, лише там, де ВЧИТЕЛІ НЕ брешуть у оцінках. Все інше - балачки, оскільки ЯКІСТЬ показало ЗНО.Також воно яскраво ВИВЕЛО тих, хто БРЕШЕ. Та й ті, що БРЕШУТЬ дітям і батькам, волають про те, що ЗНО шкідливе, бо "завдання заважкі". А ЩО ЩЕ воно покаже - побачимо. Але... передбачити можна й сьогодні
Валентина
Для Для Валентина:: От-от, багато філософії, а мої випускники свої знання на ЗНО підтверджують.Тому мовчати не буду, окрім батьків -слава і вчителям, тільки не пустословам, а які дійсно працюють.
та шож ви все СЕБЯ - любимых
Для Валентина: только видите.Я же не рассказываю о себе.А расскажу, так люди завидовать станут-ЗАЧЕМ,когда тендениция говорит о своём.Посмотрите вокруг, а тогда что-то кричите.У нас РАЗРУХА-смерть-...массоны.По улицам городов пройтись,так нищета из всех углов прёт.Сегодня НЕТ разници-в селе жить или в городе-ни денег,ни условий, разве что в городе возможность ВЫМАГАТЕЛЬСТВА с родителей поудобнее.А так-разруха везде, а она тут кричит какая хорошая.ДА мы тоже тут хорошие,а вокруг-БАРДАК
Сеня
Для та шож ви все СЕБЯ - любимых: Бред !!! Вы это сами себе рассказываете ???
Коментувати
Володимир Васильович
Не один десяток років ми це чуємо. А молоді вчителі віком 21-30 р. залишають школу. Тому, що не вистачає на елементарні речі: просто одітись і піти до робота, щоб вчити дітей, а не відбувати години, як це роблять вчителі, яким за 55-60... або і 75-80 років.
Валентина
Для Володимир Васильович: Ті,кому за 55, якраз не відбувають, а дають якісні знання,що не скажеш про молодих після сучасних вишів.Доводиться і їх навчати.
а ещё, как вариант,
Для Володимир Васильович: перед уроками прямоо В ШКОЛЕ, наученные в начале века своими учителями, проводят ПЛАТНЫЕ дополнительные занятия.А что делать? Коррупция, она коррупция и есть.
Надоело
Для а ещё, как вариант,Уважаемый ( ая). Почему Вы в своих постах постоянно " кричите" ??? Вы должны знать ,что по правилам этикета интернет-общения писать слова заглавными буквами приравнивается к крику. Здесь нормальные, адекватные люди. Мы умеем читать и понимаем смысл написанного без " крика". Ну честно, надоело уже !!!
Коментувати