У МОН вирішили визначити кращих класних керівників

В Україні протягом вересня-грудня відбудеться всеукраїнський конкурс "Класний керівник року"

У МОН вирішили визначити кращих класних керівників

У Міністерстві освіти і науки підписано наказ, яким передбачено проведення Всеукраїнського конкурсу "Класний керівник року".

У відомстві зазначають, що метою конкурсу є сприяння зростанню престижності звання класного керівника, його ролі і статусу як компетентного педагога ХХІ століття.

Згідно з документом, конкурс "Класний керівник року" буде проведено серед класних керівників 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.

Конкурс буде проведено у три тури, перший з яких має відбутися вже у вересні-жовтні.

Обласні конкурси відбудуться у листопаді, а фінальний – у грудні.

Організаційно-методичний супровід першого та другого турів конкурсу здійснюватимуть інститути післядипломної педагогічної освіти, а керівництво фінального туру покладено на Інститут модернізації змісту освіти.

Фінансування підготовки та проведення конкурсу, згідно з наказом Міносвіти, здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів і за рахунок коштів, що не заборонені законодавством України.

Освіта.ua
22.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
N
Які реформи, шановні. Освіта в країні розКВІТає.
alhimik
Марна трата часу і коштів! Жоден конкурс об’єктивно не оцінить роботу класного керsвника. Ну прогнеться школа,район.. змонтують фабульний фільм, проведуть показовий захід, зроблять шедевральну папку. А по суті як визначати збираються? Може на рік в школу спостерігача пришлють,щоб за роботою конкурсанта стежив? )) Те саме можу написати і про конкурс "Вчитель року".
математик
Для alhimik: согласна!
Коментувати
Вікторія
Еще один конкурс... хочется верить, что те, кто его придумал - посмотрят на результаты опроса, 73% - ПРОТИВ!!! Может быть как-то по иному стоит повышать престиж классного руководителя? Например, сделать надбавку, этак процентов 50 от ставки... а лучше 100% - тогда только лучшие будут классными руководителями и будет внутренняя конкуренция... Сколько можно душить учителей конкурсами - оставьте учителя в покой, позвольте ему УЧИТЬ детей! Душа хочет конкурса - тогда - никаких трех этапов, только личное участие и только личное желание учителя - прислал анкету в оргкомитет конкурса и участвуй в нем...
Натэл
Для Вікторія: правильно.
Коментувати
Вчитель
Проведуть конкурс, дадуть переможцям цілу ГРАМОТУ, а далі, що? Людина покладе сили, здоров’я, час, які могла б використати на спілкування і роботу (реальну) з дітьми. Класи учасників на 90% залишаться без виховної роботи на період проведення конкурсу, предмет який читає вчитель залишиться прочитаним галопом по Європам (поїздки, консультації, відбіркові тури тощо). Чи варте це таких зусиль? Ну можливо дадуть позачергово категорію (якщо її ще немає) у кращому випадку. А от якщо не пройде вчитель якийсь етап - ще й пожурять - ми ж на Вас розраховували, честь школи, району, тощо... Адміністрація шкіл, РВО, поставлять галочку і через тиждень вже забудуть, що людина брала участь...
Натэл
Для Вчитель: +++
Наталія
Цілком згідна
Коментувати
Одесситка
Учитель года, медсестра года, классн. руководитель года, директор года... У министра Квита нет новаторских идей, откуда им взяться, если он родом из СССР? Все специально делается для того, чтобы отвлечь учителя от действительно важных проблем. Снова навязывание, диктат со стороны контролирующих органов, так дайте уже учителю статус госслужащего (служащего государству) - с соответствующей зарплатой.
N
Для Одесситка: Освіта не реформується, освіта розКВІТає.
Коментувати
Натэл
И после этого Гриневич плачет, что учителя не поддерживают реформы. Учителя не поддерживают проявления чиновничьей тупости. Конечно, каждый конкурс - это спасение рабочих мест в МОН, РОНО и тд. Куча людей будет бумажками заниматься и носить из кабинета в кабинет, потратят кучу денег, выложат фотографии на сайте о своей работе. А то, что у учителя и класс, и уроки будут брошены, всем безразлично. Да и на здоровье эти мероприятия отражаются не лучшим образом. " задрали"- это очень мягкое слово для этого действа
Голосzнарода
Для Натэл: Якщо вчителі відмовляються займатися патріотичним вихованням, то хто має це робити тоді? В сучасних умовах вчителя прекрасно може замінити компютер з інтернетом, для навчальної і контролюючої роботи, а от для виховної не може.
Для голос
Ему про конкурс, а он тебе про патриотическое воспитание . Мягко, говоря, странный какой- то...
Олекса Позняк
Для Голосzнарода: Нда... Ви , шановний, просто знахідка для медицини: кретинізм на фоні прогресуючого дебілізму.
Коментувати
не дебіл
Подуріли? Як можна визначити "кращого класного керівника"? Чи це хтось тверезий у світі робить? Буваєте ж за кордоном -там такого з бодуна не придумають. За яким критерієм визначити "кращого" і що таке "гірший"?
Олекса Позняк
Для не дебіл: +
Коментувати
Юрій
Задовбали зі своїми конкурсами. Нехай самі беруть участь у своїх дибільних конкурсах.
1
Кому треба такі дебільні конкурси? Знову в дусі "догоним и перегоним!" Яке придуркувато-совецьке міністерство, такі і його конкурси. Застой!
умность
я вот всё думаю о том, какие критерии ЛУЧШЕГО классного руководителя станут его определять? Лучший ШОУМЕН? Или лучший СОЧИНИТЕЛЬ? А что ещё? Шоумен покажет умение ставить ШОУ с детками.Сочинитель сочинит сценарий ШОУ. ЧТО ещё предлагается?
Віталій
ЧАС ДІЯТИ - А НЕ СКИГЛИТИ. Потрібно зібрати 25 тисяч підписів. Зібрано 1576 (http://www.screencapture.ru/file/C59786Fd) Зайдіть на сайт електронних петицій і проголосуйте - https://petition.president.gov.ua/petition/1583 СУТЬ ЗВЕРНЕННЯ: ПРО НАДБАВКУ ЗА ПРЕСТИЖНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАЦІ ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ: ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ П.О.ПОРОШЕНКУ Шановний Петре Олексійовичу! Від імені Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України вкотре звертаємося до Вас із надією бути почутими з приводу необхідності збереження надбавки за престижність педагогічної праці у фіксованому 20 відсотковому розмірі, як це було гарантовано постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 р. № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування».
leruha11
Дістали зі своїми конкурсами!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gor
Для leruha11: Обратная сторона таких конкурсов хороша - выявить "стахановцев" среди учителей, для которых создаются условия тепличные и "победы". А правонарушения по школам никому не интересны. Комиссии по делам несовершеннолетних не опрашиваются по таким вопросам, информация не оглашается. Куда идем с таким подходом - трудно предсказать.
Натэл
А у нас в школе в таком случае спрашивают: " И кто у нас жертва в этот раз?
Коментувати
Ирина Кащенко
Чому цей конкурс проводять серед класних керівників 5-11 класів? А початківці як? Ми що, нічого не робимо? Я вважаю, що цей конкурс потрібно провести у 2 номінаціях, для класних керівників 1-4 класів та 5-11 класів (окремо!). А щоб цей конкурс дійсно відповідав назві "Всеукраїнський" - має бути достойний приз. Набридло все робити для "галочки".
Директор
Для Ирина Кащенко: А раньше так и было. В 2004 году наша учительница начальной школы стала лауреатом Всеукраинского этапа, но, кроме грамоты (и то с опозданием на полгода), ничего не получила.
Ірина
Добре що не сказали самій грамоту купити)
Натэл
Про грамоты не знаю, а рамочки были свои, это точно.
Коментувати
avva
А ДАВАЙТЕ ПРОВЕДЕМО КОНКУРС НА КРАЩОГО МІНІСТРА ОСВІТИ АБО КОНКУРС НА КРАЩОГО МЕТОДИСТА ОІППО!!!!!!!! МЕНІ ЗДАЄТЬСЯ, ЩО ЧАС ВЖЕ НАСТАВ, ТА Й ПРИКОЛЬНО БУЛО Б!!!!!!!!!!!!!
Натэл
Для avva: поддерживаю. Пусть покажут класс!
Коментувати
Світлана
Ну проведуть цей черговий конкурс, визначать того кращого класного керівника. А далі що? Яка кому користь від того буде. Тільки галочка для якогось чиновника.
Голосzнарода
Для Світлана: Слідуючи Вашій логіці, можна зробити висновок, а яка користь дитині від навчання чи виховання в школі, чи вона ходить туди більше дисятиліття задля галочки? Якби вчителі не могли купити собі робоче місце, а отримували його лише на основі прозорого конкурсу та за контрактом, то і ціннісне відношення із їхньої сторони до навчально-виховного процесу в школі було б інше, і сам навчально-виховний процес приносив дитині користь, а не лише показове звеличення надуманих якостей професії вчителя, яка зовсім зневілювалась із моральної точки серед населення країни.
арго
Для Голосzнарода: та шо ж ти за "чудо" таке? задовбав чи -ла. прости, Господи. ну кругом воно! не подобаються вислови, не шарся тут.
Директор
А где это учителя покупают места? Да скоро мы учителей днём с огнём не сыщем. Вот уйдёт старая гвардия - и все. Я до сих пор не могу найти учителя информатики. А коллеги без учителя начальной школы изучаются.
Коментувати
лана
Зріть в корінь... Підсумок буде проводити Інститут модернізації змісту освіти. Ось для кого проводяться подібні сотні конкурсів - треба ж показати, що вони щось роблять, а не даремно хліб з маслом їдять. З розгону таких непотрібних структур треба починати реформи. Тоді самі собою відпадуть конкурси і фестивалі. А славнозвісний МАН - це взагалі упир на тілі освіти і кошмарний сон вчителя. Кому потрібні видушені з дитини і вчителя ті дослідницькі роботи. Талант і без них буде помічений. Щось не пригадую, щоб Ломоносов був членом МАН.
арго
Господи, як уже задрали цими конкурсами. тільки те і робимо, що конкурсуємо.
Ірина
Для арго: "Задрали" - це саме то!
Коментувати
ПРАВДА
Ось справжнє обличчя МОНУ. А то спирають все на методкабінети, ОіПОПП, начебто це вони придумуть купу конкурсів, звітів, інформацій. Ще й рубрики на "освіті юа" розміщують на зразок "Вчителі не відчули зменшення звітності", "Чи потрібні ОІПОПП і методкабінети?". Роздмухують ворожнечу, підливають масла у вогонь. А подивіться на нове положення про атестацію закладу. Скільки там треба школі зробити презентацій і т.д. Хто його придумав, знову ж для полегшення праці вчителя? КОЛЕГИ, РОБІТЬ ВИСНОВКИ!
Петро
Для ПРАВДА: Наказ Міністерства освіти і науки України від 30 січня 2015 року № 67 "Про затвердження Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів". ПРАВДА знає про такий документ? А, можливо, навіть читала?
Коментувати
Оксана
Шановні можновладці освіти! Кл керівник на конкурсі і перед дітьми - це різні речі. Особливість кл.керівництва в людяності ставлення до дітей і розумінні дит психології. Чи не як Боги ви збираєтесь оцінювати ЛЮДЯНІСТЬ ? Чи все таки будете оцінювати папки, теорію і уміння говорити викокі речі на вих годинах ? Чи такий кл керівник є тим кого потребують діти ?
Голосzнарода
Для Оксана: Зразкове показове патріотичне виховання сьогодні дуже потрібне українському суспільству, і під час відкритих виховних годин ніщо не заважає вчителю проявляти людяність, до нього ж не будуть приходити на кожну виховну годину, щоб переконатися, що вчитель не принижує і не гнобить дітей.
вчитель
оце називається розвантаження вчителя
Божі мій
Для Голосzнарода -", до нього ж не будуть приходити на кожну виховну годину": Комиссии по делам несовершеннолетних - для чего? Собирайте данные(экзитполы) по школам , учителям, районам, городам. И УСЕ ВАМ подскажи, да расскажи и когда сами ДумАТЬ почнетэ?
Коментувати
Голосzнарода
Шановні освітяни, раз тим конкурсом займаються інститути післядипломної освіти, то чого Вам переживати, у них є свої проплачені люди, їх вони і будуть просувати, до 99% вчителів цей конкурс не буде мати ніякого відношення.
Ірина
Для Голосzнарода: Ага, розкажіть це вчителям, яких змусять брати участь для масовки.
Коментувати